Zaczynam od listu, kochanie

Okładka książki Zaczynam od listu, kochanie Justyna Typańska
Okładka książki Zaczynam od listu, kochanie
Justyna Typańska Wydawnictwo: Oficynka literatura obyczajowa, romans
Oficynka
2019-03-01
2019-03-01

Jest to książka godna polecenia. Opowiada o życiu ludzi o dwóch odmiennych życiach. Ich historię złączyły napisane listy. Jest to książka odpowiednia na długie jesienne wieczory.

przecukrzona....

przecukrzona....

"ZACZYNAM OD LISTU, KOCHANIE" - JUSTYNA TYPAŃSKA
Na taką książkę nie trafia się codziennie.
Ciepła opowieść, napisana bardzo miłym, przystępnym językiem. Chociaż jest to historia, którą może i chciałaby przeżyć każda kobieta, to nie jest ona taka jednoznaczna.
Dziewczyna Łucja, to taka trochę zahukana, co to nie ma chłopaka, żyje w swoim świecie, taka trochę Brzydula, trochę Pretty Woman, ( tyle, że bohaterka nie jest prostytutką). Pani weterynarz porzuca wszystko i wyjeżdża do Środy Wielkopolskiej
z rodzinnego małego miasteczka.
Choć akcja dzieje się w innych jeszcze miastach, w Gdańsku i Łodzi.
Łucja ma dwie pasje, leczenie zwierząt i czytanie, dlatego często przesiaduje w bibliotece. Pewnego dnia znajduje list w drzwiach w niebieskiej kopercie. Jest on napisany dość zagadkowo, ale i intrygująco na tyle, że Łucja postanawia odpowiedzieć. Tak zaczyna się znajomość, a może miłość. Mateusz, autor listów, ponieważ było ich więcej, to poraniony mężczyzna, który zraniony nie potrafi kochać. Zdobywa kobietę, uwodzi i porzuca. Czy inaczej się skończy ta znajomość?
Czy Mateusz zmieni się pod wpływem ciepła Łucji, kto im będzie zagrażać, czy będzie szczęśliwe zakończenie? W książce są jeszcze inni bohaterowie,
Rafał przyjaciel Mateusza, Anastazja była dziewczyna Mateusza, Wiktoria kuzynka i przyjaciółka zarazem Anastazji oraz rodzice dwojga głównych bohaterów.
Oprócz tego dużą role odegra tu pewien mały człowieczek, ale o tym sami musicie przeczytać.

Bardzo polecam tę lekturkę, to taki zastrzyk pozytywnej energii, dla relaksu. Cudownie się ją zarówno czyta jak i słucha.

OCENA 9/10
35/23 ( 8/04)
ilość stron: 278
data wyd: 05.06.2019
czas przewidziany czytania: około: 4 h 40 min.
Czas słuchania 5 h. 49 min.
lektorzy empik :
Saralidze Otar, Faszczewska Katarzyna

Anastazja
Skończona 19.04.2023 (słuch)

"ZACZYNAM OD LISTU, KOCHANIE" - JUSTYNA TYPAŃSKA
Na taką książkę nie trafia się codziennie.

Miłość z książek do realnegobswiata czy to sie może udać....

Miłość z książek do realnegobswiata czy to sie może udać....

Niby prosta, a porusza tak ważne życiowe sprawy. Naprawdę polecam, dużo ciepłych emocji przeżyłam czytając książkę Pani Justyny

Bardzo lekka historia miłosna. Kilka zawirowań ale z happy endem. Fabuła przypomina ekspresową telenowelę. Oszustwa, spadki, sprawy sądowe, miłość, niezrównoważone psychicznie byłe partnerki, zaginieni bracia bliźniacy itd. Jak dla mnie to trochę za dużo wątków w tak krótkim tekście. Przy dobrym rozwinięciu tematu mogło z tego powstać kilka ciekawych powieści obyczajowych. Dla mnie to była lektura na rozruch po chwilowym czytelniczym przestoju.

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, i stworzenie historii gdzie znajomość zaczyna się od listu. Autorka ukazuje nam ucieczkę przed miłością mężczyzny, który zawiódł się na partnerce i teraz tym samym odpłaca innym kobietom. Mateusz trafia jednak w swoich polowaniach na Łucję, która pomaga mu poznać na nowo znaczenie słowa „kocham cię”. W książce znajdziemy również historie o stracie najbliższego przyjaciela i radzenie sobie z bólem po śmierci bliskiej osoby. Książka jest romantyczna dzięki temu bardzo wciągająca, czyta się ją szybko, autorka ma bardzo prosty styl pisarki i to mi się podoba. Oprócz wątku romantycznego mamy również wątek troszkę kryminalny, poprzez obsesyjną miłość kobiety do mężczyzny, która może doprowadzić do tragedii. Jest to idealna książka dla wielbicieli romansu z bardzo sympatycznym przesłaniem. Mimo iż w książce nie ma zaskakujących zwrotów akcji przekazuje poprzez swoją historię bardzo cenne nam wartości. Podczas czytania tak pozytywnej książki można się miło zrelaksować, jest to bardzo dobra odskocznia od uwielbianych przeze mnie kryminałów. Podczas czytania uśmiechnęłam się nie raz i łezka kilka razy w oku się zakręciła i wyczekiwałam co będzie dalej i jak cała sytuacja się rozwiąże. Z mojej perspektywy historia przedstawiona w powieści wygląda jakby była pisana przez sam los, jest bardzo autentyczna. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, i dopasowani do fabuły. Podobało mi się to, że książka napisana jest z perspektywy kilku osób, dzięki temu można lepiej poznać bohaterów. Można mieć odczucie po przeczytaniu powieści, że historia się kiedyś wydarzyła i została przelana na papier. Ciekawa, poruszająca i wciągająca historia dwojga ludzi, którzy miłość do siebie mają we krwi.

Zaczynam od listu, kochanie, zapowiadało się naprawdę dobrze. Ciekawy pomysł na historię.. niestety na pomyśle się skończyło. Banalni bohaterowie- ona naiwna, on mściwy, po nieudanym związku... On wie o niej wszystko, a ona o nim nic... To podchodzi pod stalking, a mimo to sama się pcha w ta dziwna relacje, bo listy to jedno, a to że ktoś ją śledzi i obserwuje to drugie...
W mojej opinii historia mocno wyssana z palca, mało realna i naiwna, a do tego przewidywalna. Na bardzo nudny wieczór może być, jednak nie jest to lektura do której wrócę.

Ciekawa, poruszająca i wciągająca historia dwojga ludzi, którzy miłość do siebie mają we krwi. Nie zabrakło zwrotów akcji, gdzie pojawiły się zaskakujące sytuację, z którymi bohaterowie poradzili sobie wzorowo. Warto zwrócić uwagę na zaskakujący rozwój sytuacji z głównymi bohaterami tejże książki. Nie tylko zaczyna się od listu, ale na liście prawie się historia kończy.

Lekka, przyjemna , romantyczna lektura. Lubię takie książki, przy czytaniu czasem pojawia się łza.

• Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Zaczynam od listu, kochanie