Przeszłość powraca

2023-01-01
9788367204958

"PRZESZŁOŚĆ POWRACA" - JUSTYNA TYPAŃSKA
TOM 2 - DZIEWCZYNY Z BIDULA

Jeśli nie czytaliście pierwszej części, koniecznie od niej zacznijcie. Jest to kontynuacja opowieści o Jagodzie, jej trudnych decyzjach, odkrycie prawdy o swojej mamie. Czy polecam, tak jako dopełnienie pierwszej opowieści. Nie porywa, ale uzupełnia, jak wspomniałam. Dobrze się słucha, dobrze się także słucha. Audiobook można znaleźć zarówno na empik.go jak i Legimi i to jest fajne.

OCENA 07/10
129/23 (14/11)
ilość stron: 202
data wyd: 01.01.2023
czas przewidziany czytania: 3 h 22 min.
Czas słuchania: 5 h 22 min
lektorzy empik: Grochowska Anna
Anastazja
Skończona
18.11.2023 (słuch)

"PRZESZŁOŚĆ POWRACA" - JUSTYNA TYPAŃSKA
TOM 2 - DZIEWCZYNY Z BIDULA

Miałem przyjemność przeczytać książkę „Przeszłość powraca” autorstwa Justyny Typańskiej :) Jest to bezpośrednia kontynuacja „Dziewczyny z bidula”, więc żeby orientować się w lekturze najnowszej książki Justyny, trzeba sięgnąć po poprzednią. Bez tego postacie i wydarzenia będą niezrozumiałe. Zamiast tego co chwila będziecie zadawać sobie pytania kto, po co i dlaczego. Ja piszę moją recenzję, ponieważ „Dziewczynę z bidula” przeczytałem i bardzo mi się podobała.

Jak już wspomniałem, „Przeszłość powraca” jest bezpośrednią kontynuacją „Dziewczyny z bidula”. Jacek i Jagoda mieszkają ze sobą i na początku książki wydaje się, że dziewczyna wszystkie traumatyczne przeżycia zostawiła już za sobą. Para wydaje się wychodzić na prostą: obydwoje mają stabilne zatrudnienie w gazecie, Jagoda kontynuuje zbieranie informacji o dworku, wydaje książkę, mają bliskich znajomych, którym niebawem ma się powiększyć rodzina.

Tymczasem dają o sobie znać niewyjaśnione sprawy z przeszłości. Jagodę nachodzi jej ciotka, o której nie miała pojęcia, ojciec chce nadrobić stracone lata, dodatkowo poznanie ojca jej chłopaka przywoła w niej traumatyczne wspomnienia… Dużo się dzieje, a akcja gna niesamowicie, ale nie przytłacza.

Bardzo polecam ją wszystkim, którzy lubią powieści obyczajowe.

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem i czyta się ją błyskawicznie. Już nie mogę doczekać się kolejnej części :)

"Przeszłość powraca" Justyna Typańska - strona autorska Wydawnictwo Oficynka
to kontynuacja losów Jagody z książki pt. "Dziewczyna z Bidula". Można się podnieść, żyć dobrze i szczęśliwie. Po trudnych przeżyciach szczęście jest osiągalne.
Będzie to wymagało dużo wysiłku i konkretnych działań, ale wszystko można osiągnąć.

"Łudziłam się, że wszystko już będzie dobrze. Ta sielanka nie mogła trwać wiecznie".

Jagoda po traumatycznych przeżyciach chce rozpocząć nowe spokojne życie u boku Jacka. Ma zamiar opuścić mieszkanie matki, która była dla niej obcą osobą i zamieszkać z mężczyzną . Przeszłość ciągle depcze jej po piętach. O tym co działo się w domu dziecka nie da się ot tak zapomnieć. Do tego w jej życiu pojawiają się osoby, które spotykała w jej "różowej części". Jagoda musi sobie poradzić z emocjami, traumą osoby molestowanej i zacząć żyć bez strachu. Jacek stara się jak może, nakłaniając dziewczynę do realizacji marzeń i zapisując ją na terapię. Niestety los szykuje kolejne niespodzianki w postaci rodziny, której nie było przez ostatnie dwadzieścia lat oraz oprawców. Czy Jagoda poradzi sobie z przeszłością? Czy "nowa" rodzinka znajdzie miejsce w jej życiu? Czy Jacek i Jagoda poradzą sobie z krzywdą wyrządzoną przez najbliższe im osoby? Jak skończy się ta historia? Czy szczęśliwe zakończenie jest możliwe?

"Życie do tej pory ich nie oszczędzało, ale oboje wiedzieli, że cokolwiek jeszcze się wydarzy, przejdą przez to razem jeszcze silniejsi".

„Przeszłość powraca” to wzruszająca opowieść o losach dziewczyny z "bidula", molestowanej i wykorzystywanej, która uciekła od oprawców. Niestety to nie był już tylko szczęśliwy czas. Jagodę i Jacka spotka jeszcze wiele... Ślady przeszłości nie znikną całkowicie. Trzeba być realistą. Jeżeli jednak bohaterowie włożą odpowiednio dużo świadomego wysiłku, będą w stanie osiągnąć szczęście.

Nie chcę Wam za dużo zdradzić z fabuły, aby nie popsuć Wam lektury. Tą historię należy przeczytać i przeżyć. Nie będzie lekko i przyjemnie. Droga do normalności i szczęścia jest trudna i kręta. Z czym mierzą się bohaterowie, musicie dowiedzieć się czytając książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niesamowitą lekturę pełną emocji i zwrotów akcji. Po przeczytaniu książki będziecie mieć mnóstwo pytań. U mnie na pierwszym miejscu jest jedno
- gdzie byli wszyscy kilkanaście lat do tyłu?
Może gdyby nie decyzje pewnych osób, losy Jagody potoczyłyby się inaczej...

"Przeszłość powraca" Justyna Typańska - strona autorska Wydawnictwo Oficynka

"Łudziłam się, że wszystko już będzie dobrze....

• Brak Legimi A
  • E-Booki
  • Sluchane
  • Zakładki
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Przeszłość powraca