Sedno życia

Wydawnictwo: Szara Godzina
9788366201224
aleqsia

Co składa się na sedno życia samotnej kobiety? Edyta, zakompleksiona i zdystansowana trzydziestolatka, niechętnie przyjmuje od brata propozycję pracy. Nie przypuszcza, że pociągnie to za sobą kolejne zwroty i zburzy jej cenny spokój. Niespodziewana diagnoza lekarska i spotkanie przyjaciółki z dzieciństwa wyzwalają w zamkniętym świecie bohaterki lawinę zmian, która zdaje się nie mieć końca. Czy...

Co składa się na sedno życia samotnej kobiety?
Czy kobieta stawi czoła problemom i spełni obietnicę?
Niezwykła powieść o szukaniu drogi do akceptacji siebie, o łamaniu wewnętrznych barier oraz o tym, jak trudno nauczyć się kochać.
W przygotowaniu Piętno dzieciństwa.

źródło opisu: Szara Godzina

źródło okładki: Szara Godzina

Wioleta Sadowska | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

„Psy nie noszą masek, mali chłopcy nie noszą masek, a dorosłym, kiedy odnajdą miłość i szczęście, żadne maski nie są już potrzebne”.

Najtrudniejsza walka to ta z samym sobą. Z myślami i przekonaniami, jakie pielęgnujemy od lat, a które utrwalają w naszej podświadomości pewne obrazy istniejącej rzeczywistości. To bowiem właśnie nasze głęboko zakorzenione demony stają się najtrudniejszymi przeszkodami, jakie przychodzi nam pokonywać każdego dnia. Warto jednak podjąć tę walkę i odnaleźć własne sedno życia.

Katarzyna Kielecka to mieszkanka Łodzi, pedagog specjalny i pracownik banku. Autorka od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Jest mamą dwójki dorastających muzyków. "Sedno życia" to jej debiut literacki, po napisaniu którego wie, że powieści mogłaby tworzyć bez końca.

Edyta to wyobcowana trzydziestolatka, która wiedzie samotne, pełne rutyny życie. Jej poukładaną codzienność zmienia nowe wyzwanie zawodowe,...

Agnieszka | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

"Sedno życia" Katarzyna Kielecka - Recenzja ambasadorska.

Niektórzy ludzie są jak koty, które chodzą własnymi drogami. Budują swoje życie na kształt szczelnie zamkniętego świata, w którym rutyna i przewidywalność dają poczucie stabilności i bezpieczeństwa, na którym tak bardzo im zależy. Jednak zapewne, każdy z nas już nie raz przekonał się, że w życiu tak naprawdę nigdy nie można liczyć na to, iż zawsze będzie się ono toczyło według scenariusza, który sami sobie napiszemy. Los potrafi nas mocno zaskoczyć, co często skutkuje tym, iż zmuszeni jesteśmy opuścić swoją strefę komfortu i stawić czoła wielu problemom.
Przekonała się o tym główna bohaterka powieści Katarzyny Kieleckiej-Masłocha „Sedno życia” - Edyta.

Trzydziestoletnia kobieta jest zamkniętą w sobie osobą, która od dziecka była tylko cieniem na tle wizerunku swojej rodziny. Wychowywana wspólnie ze swoim bratem bliźniakiem przez ojca, dla którego od zawsze liczyło się tylko stwarzanie pozorów, nigdy nie czuła się kochana i...

Lulu | 2019-04-28
Na półkach: Książki 2019, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Książka raz mnie wzruszała, a raz rozśmieszała. Jest to powieść bardzo emocjonalna. Mamy tu złe wydarzenia z przeszłości, które tak niszczą główną bohaterkę i jej samoocenę, że aż mnie jako czytelniczkę bolało. Bardzo podobał mi się styl pisania autorki, który jest prosty i na luzie. Jest to powieść o łamaniu barier i akceptacji siebie samego. Skłaniająca nas czytelników do refleksji. Ta powieść pokazuje nam jak ważne jest dawanie dobrego przykładu dzieciom, aby mogły przekazywać go następnym pokoleniom. Książka warta przeczytania.

Pokrecona | 2019-04-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

PETARDA!!
Po przeczytaniu tej książki tylko takie słowo przychodzi mi na myśl.

Katarzyna Kielecka to mama dwójki dorastających muzyków, mieszkanka Łodzi, pedagog specjalny i pracownik banku.
Jest to jej debiut literacki. Wcześniej pisała wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień. Jak dobrze, że zdecydowała się napisać historię, która siedziała w jej sercu. Powiem Wam, że wszystkie kolejne jej książki biorę w ciemno!!

Jest to kolejna książka w tym roku, która dostaje u mnie miano arcydzieła!
Historia podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich sprawi, że Wasze serce pęknie na milion kawałków. Będziecie płakać, a w nocy nie pozwoli zmrużyć oka. Serce będzie czuło potrzebę przytulenia się do kogoś lub czegoś. Będzie Wam smutno. Druga— poskleja te grubsze części, doda trochę miodu, ale serce będzie szalało z niepokoju i emocji. Trzecia — naprawi to, co zepsuła pierwsza, ale nie będzie lukru, bo życie to nie tylko słodycz i piękny świat.
Życie to brutalna...

blondynkowe_ksiazki | 2019-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

"Sedno życia" to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Piękna okładka, opis, który zachęca swą tajemniczością. Od początku wiedziałam, że bardzo polubię tę powieść oraz że zapadnie mi w pamięci na bardzo długi czas.
Powieść wywołała u mnie tak wiele różnych emocji, jednocześnie skłaniając do refleksji i zastanowienia się nad własnym losem. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, gdy rozmyślamy o sensie naszego istnienia. Na myśl przychodzą pytania to czego tak naprawdę oczekujemy od życia, co osiągnęliśmy i gdzie znajdujemy się w chwili obecnej. O tym właśnie jest ta książka. O poszukiwaniu własnej drogi, która prowadzi do sedna życia bohaterki: miłości, rodziny, szczęścia.

Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki oraz idealnie skrojone opisy, w których z łatwością i uśmiechem się zatraciłam. Czytając o miejscach, które sama odwiedziłam już tak wiele razy, uśmiech pojawiał się na mojej twarzy. Morze, plaża, nadmorskie atrakcje, to miejsca, które tak dobrze...

Iliana | 2019-05-10
Przeczytana: 10 maja 2019

"Wkrótce kolejny raz zrozumiałam, że pojęcie końca nie istnieje, bo życie jest jak górski szlak, na którym ciągle nas coś zaskakuje. Bywa zagmatwany i zmienny, raz prosty, raz pełen pułapek. A kiedy już zdarzy nam się na nim zabłądzić, trzeba wrócić niemal na sam początek, żeby mieć pewność, gdzie chcemy dotrzeć i dokąd nas zaprowadzi."

Wielość wątków i kakofonia emocji, jakie towarzyszą nam podczas lektury tej niesamowicie sugestywnej opowieści sprawiają, iż nasze odczucia nie pozostają obojętne wobec losów każdego z jej bohaterów. Autorka portretuje swoje postaci pozostawiając ich naturalność i autentyczność, stawiając ich w bardzo odmiennych, często trudnych sytuacjach, jednak ich wspólnym mianownikiem są afekty. Indywidualne i bardzo osobiste. W drugiej jednak warstwie tła powieści pokazuje stopień relacji między nimi, mimo łączących ich więzi. To opowieść o próbach odkrycia konsensusu życia, pracy nad sobą i przewartościowaniu zasad, które dotychczas dominowały w...

Katja | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

„Sedno życia” to powieść bardzo emocjonalna. To książka, która wyciska łzy i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. To w końcu opowieść przesiąknięta pragnieniem miłości. Ale od razu powiem, że to nie melodramat. To też nie luźna historia, o której można szybko zapomnieć. To psychologiczna, głęboka weryfikacja samego siebie. Gwarantuje Wam, że jeśli tylko zaczniecie czytać, to nie szybko odłożycie tę pozycję na półkę. To powieść która wstrząsa, która zostawia trwały ślad przede wszystkim w naszym sercu. Po tej lekturze zupełnie inaczej będziecie definiować słowo samotność, miłość i tęsknotę. Dlaczego zapytacie? Dlatego, że każdy z nas, stworzony jest po to by kochać i być kochanym, nawet ten najbardziej samotny człowiek, który nie chce być zauważalnym. W „Sednie życia” Kielecka poruszyła wiele tematów, które bezpośrednio dotykają każdego z nas. Na łamach książki znajdziecie, między innymi wątek adopcji, śmierci bliskiej osoby, przypomni nam o sobie niechciana trauma z...

Alex | 2019-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Świetna książka. Napisana z humorem, ale poruszająca wiele poważnych kwestii. Podoba mi się, że autorka nie stroni od poruszania tematów z prawdziwego życia, ubierając je w piękną historię. Nie mogę się doczekać kolejnych części :)
Jest to książka nie tylko dla kobiet, sądzę, że również mężczyźni znajdą tu coś dla siebie. A w książce wiele się dzieje ;) akcja jest wielotorowa, znajdziemy tu wątki obyczajowe, ale i trochę sensacyjno-kryminalne. Nie chcę spojlerować, a że to moja pierwsza recenzja to po prostu polecam gorąco, bo historia wciąga!

Hanna | 2019-05-21

„Towarzystwo bliskiej osoby bywa najlepszym lekarstwem”.

Edyta zdystansowana i wyobcowana trzydziestolatka wiedzie samotne życie, które na ogół wypełnia monotonia. Nowe wyzwanie zawodowe, niespodziewana choroba i spotkanie przyjaciółki z dzieciństwa zaburza cenny spokój kobiety. Czy Edyta będzie w stanie stawić czoła problemom i napotkanym trudnościom?

Esencję debiutu Katarzyny Kieleckiej stanowi prawdziwe życie. Autorka podzieliła "Sedno życia" na trzy części i na ich łamach opisuje wiele istotnych i ważnych tematów, z którymi czytelnik może się utożsamić i pośród, których może odnaleźć cząstkę siebie. Trauma z dzieciństwa, brak akceptacji, przemijanie, cierpienie, choroba, strata, nadzieja na lepszą przyszłość, walka z samym sobą i poszukiwanie siebie. Wszystkie te elementy zostały przedstawione w adekwatnych, wyważonych i odpowiednich proporcjach, by w rezultacie stworzyć przekonującą i przemawiającą do czytelnika powieść.

Katarzyna Kielecka za sprawą swojej bohaterki,...

Rozpierducha | 2019-04-16