Koniec scenarzystów

Okładka książki Koniec scenarzystów Wojciech Nerkowski
Okładka książki Koniec scenarzystów
Wojciech Nerkowski Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2019-02-13
2019-02-13

Czytanie książki mi się dłużyło. Nie była ciekawa. Napewno nie sięgnę po nią 2 raz.

W końcu udało mi się trochę polubić bohaterów, nauczyłam się rzadziej przewracać oczami na widok bezsensownej fabuły, ignorować drewniane dialogi (chociaż tutaj zdecydowanie bardziej naturalne),ewentualnie poprzednie książki z tego cyklu mocno mnie znieczuliły. Może ta książka jest nieco lepsza od poprzednich, ale nadal zwyczajnie kiepska. Trudno o wysoką ocenę, ale jakoś się to czytało, z mniejszym bólem przyjmowałam wtórność i odrealnienie fabularne. Gdyby utrzymać tę tendencję, to czwarta odsłona może byłaby rzeczywiście niezła, ale seria się skończyła. A ja czuję ulgę, bo za niczym nie będę tęsknić. Ten cykl jest mało komediowy (tym razem mniej żenujący),jako sensacja czy kryminał też się nie sprawdza, działania bohaterów najczęściej są głupie - musimy utrzymywać wszystko w sekrecie, bo grozi nam niebezpieczeństwo, więc wypaplamy nasze tajemnice/podejrzenia/absurdalne wymysły każdemu, szczególnie ludziom, których podejrzewamy o złe zamiary. Fabuła w każdej książce jest właściwie taka sama, tylko rozmach większy. Ponadto uzasadnieniem (rzekomo) świetnych pomysłów rodzeństwa zawsze jest fakt, że są scenarzystami. Poważnie, oni się na wszystkim znają, ponieważ są Scenarzystami, jakby wykonywanie tego zawodu natychmiast dawało im wiedzę i doświadczenie na miarę doktoratu z każdej dziedziny naukowej i IQ1500. Nikt mnie tak nie zraził do scenarzystów, jak autor tej książki. I do samego słowa "scenarzysta", które w tych trzech książkach pojawia się pewnie co czwarte zdanie.
Ciężko mi zdecydować się na liczbę gwiazdek, bo widzę pewien postęp i wypada ocenić tę książkę wyżej od poprzednich, a jednocześnie 6 to za dużo, ponieważ jako samodzielna książka nie zasługuje na tyle. Mizerna jest, co dużo mówić. Kompletnie nie mój typ. Jeśli już czytać, to chyba tylko tę część, szkoda życia na poprzednie.

Początkowo odniosłam wrażenie, że jest to najgorsza część z całej trylogii.
Jakże się myliłam!
Pierwsza połowa książki, moim skromnym zdaniem, jest dość naciągana. A już szczególnie w przypadku Wzgórza Prawdy...
Jednak z czasem jest tylko lepiej. Akcja książki kluczy, skręca... żeby na końcu całkowicie zaskoczyć. Nie tylko w przypadku sprawcy zamieszania, ale także życia bohaterów!

Co prawda, książka nie porywa, ale warta przeczytania.

Początkowo odniosłam wrażenie, że jest to najgorsza część z całej trylogii.
Jakże się myliłam!

Ostatnia część serii rodzeństwa Leśniewskich tym razem w hoolywood. Maja pisać scenariusz filmu, a wplątują się w śledztwo dotyczące zniknięcia młodej aktorki. Bardzo fajna komedia kryminalna taka w sam raz na zrelaksowanie się z wątkiem kryminalnym. Polecam

Ostatnia książka przeczytana w ramach #kryminalnywrzesień
Wypatrzona przypadkiem okazała się naprawdę dobra i wciągająca.
Sylwia i Kuba wyruszają spełnić swój #americandream
Jednocześnie akcja rozgrywa się drugim torem gdzie Sylwia trafia do szpitala już w Polsce.
Kim jest Mandy? Czy Mandy istnieje naprawdę? Czy my istniejemy? Co dzieje się z Sylwią? Jakie tajemnice skrywa Góra prawdy? Czy Yoshida jest winny?
Historia ciekawa, bardzo dobrze napisana. Postaci bardzo realne czego czasami mi brakuje.

Ostatnia książka przeczytana w ramach #kryminalnywrzesień
Wypatrzona przypadkiem okazała się naprawdę dobra i wciągająca.
Sylwia i Kuba wyruszają spełnić swój #americandream

Chyba jest to najlepsza książka z serii o przygodach rodzeństwa Leśniewskich. Bardzo ciekawe zakończenie.
Mole do czytania :)

Mole do czytania :)

Bardzo dobra, przyjemna i zabawna książka

Bardzo dobra, przyjemna i zabawna książka

bardzo zabawna komedia!

bardzo zabawna komedia!

Dawno się tak nie bawiłam, czytając książkę!
Niby kryminał a dużo było zabawnych akcji, gdzie na prawdę się uśmiałam!
"Koniec Scenarzystów" jest trzecią częścią tej serii, mimo że nie czytałam pozostałych, w niczym to nie przeszkadzało. Nie trzeba mieć znajomości z pozostałymi częściami, by przeczytać tę pozycję.

***

Rodzeństwo Leśniewskich - Sylwia i Kuba, od lat pracują jako scenarzyści filmowi. Otrzymują ciekawą propozycję współpracy w Hollywood, która otwiera im furtkę do lepszej kariery. Nie spodziewają się, że pobyt w los Angeles nie tylko da im to, po co przyjechali, ale mnóstwo innych atrakcji, niekoniecznie przyjemnych. Na miejscu przypadkowo zostają wplątani w tajemnicze zniknięcie młodej aktorki, i nie spoczną dopóki nie pomogą jej odnaleźć. Poznają różne ciekawe osobowości, które na pewno odegrają w ich życiu dużą rolę, czy koniecznie pozytywną?
Wszystkie cele które przyjechali tutaj zrealizować, odchodzą na drugi plan, a ich dni są wypełnione odkryciem prawdy na temat ciemnej strony Hollywood.

Dawno się tak nie bawiłam, czytając książkę!
Niby kryminał a dużo było zabawnych akcji, gdzie na prawdę się uśmiałam!

***

Rodzeństwo Leśniewskich - Sylwia i Kuba, od lat pracują...

W końcu przyszedł czas na recenzję ostatniej części trylogii komedii kryminalnych Wojciecha Nerkowskiego pt. „Koniec scenarzystów”. Książka miała swoją premierę trochę ponad miesiąc temu, dokładnie 13 lutego. „Koniec scenarzystów” opowiada historię znanego już rodzeństwa Sylwii i Kuby Leśniewskich, tym razem bohaterowie lecą do Hollywood, by stworzyć amerykańską wersję „Spisku scenarzystów”. W Los Angeles oczywiście wplątują się w aferę, tym razem jest to zaginięcie młodej aktorki Mandy, dziewczyny geniusza komputerowego Adama, z którym Sylwia szybko się zaprzyjaźnia. Musze przyznać, że w tym tomie autor wprowadził sporo nowości! Fabuła jest inna niż w poprzednich dwóch tomach, jest oczywiście dograna i zabawna. Warte podkreślenia jest też to, że tutaj powieść toczy się na dwóch planach czasowych – chwilę po wydarzeniach z drugiego tomu, kiedy to bohaterowie są w Hollywood, oraz rok później, głównie w Polsce, gdzie spotykamy znane nam już postacie (jest niezawodna Paloma Bis!). Najfajniejsze i najciekawsze jest jednak zakończenie powieści, autor kompletnie mnie zaskoczył! Bardzo ładnie taki finał zamyka cały cykl klamrą w jedną całość, myślę, że fajniejszego zakończenie nie można by wymyślić😊 Książkę oceniam na 7/10 i jestem bardzo ciekawa czym uraczy nas autor po tej serii 😊
Cała recenzja znajduje się pod adresem: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2019/03/koniec-scenarzystow-wojciech-nerkowski.html

• Przeczytane 2019
  • Ebooki