Koniec scenarzystów

Wydawnictwo: Czwarta Strona
aleqsia

Superprodukcja zmierza do nieuchronnego finału, w którym na planie padnie być może nie tylko ostatni klaps, ale i kilka głów. Każdy scenarzysta zrobiłby wszystko, by dostać pracę w Hollywood. A kiedy w końcu Sylwia i Kuba stają przed szansą życia, okazuje się, że mogą to życie stracić. Zamiast pisać zamówiony przez hollywoodzkiego producenta scenariusz, wplątują się bowiem w zagadkę...

Każdy scenarzysta zrobiłby wszystko, by dostać pracę w Hollywood. A kiedy w końcu Sylwia i Kuba stają przed szansą życia, okazuje się, że mogą to życie stracić. Zamiast pisać zamówiony przez hollywoodzkiego producenta scenariusz, wplątują się bowiem w zagadkę zniknięcia pięknej aktorki, Mandy Powell. Wkrótce przyjdzie im się zmierzyć się z przeciwnikiem przebieglejszym i bardziej wymagającym niż kiedykolwiek dotąd. A przecież nie po to tu przyjechali!

Zupełnie przy okazji Sylwia i Kuba odkrywają mroczne tajemnice i głęboko skrywane żądze, ale też poznają na własnej skórze blaski i prawdziwą magię słynnej Fabryki Snów.

Czy uda im się wspólnie dotrwać do szczęśliwego końca?

Przygotujcie się na istną jazdę bez trzymanki!

źródło opisu: Czwarta Strona

źródło okładki: Czwarta Strona

czytanienaplatanie | 2019-02-18
Przeczytana: 13 lutego 2019

Jak kryminał, to głównymi bohaterami muszą być policjanci? Jak kobieta i mężczyzna, to obowiązkowo z nutą romantyczną? Okazuje się, że nie. Można stworzyć nieszablonowy kryminał z rodzeństwem scenarzystów w rolach głównych. Do tego tak zabawny i porywający, że nie można się od niego oderwać.

Polscy scenarzyści filmowi, Sylwia i Kuba Leśniewscy, wyjeżdżają do Los Angeles realizować swój hollywoodzki sen. Na miejscu zostają wplątani w wydarzenia mrożące krew w żyłach - zaginięcie Mandy, początkującej aktorki, później pożar w jej mieszkaniu i śmierć współlokatorki. Jednak Sylwia i Kuba niczym para niezłomnych detektywów dążą do wyjaśnienia sprawy. Idąc za tropem zbrodni, poznają ciemną stronę Hollywood z całą jej deprawacją, nastawieniem na czerpanie korzyści i bezwzględnością. Czasami jest niebezpiecznie, czasem zaskakująco, ale zawsze zabawnie. Dialogi śmieszą do łez, a Leśniewscy jak prawdziwe rodzeństwo, boczą się i wzajemnie sobie dogryzają, ale kochają się i zawsze mogą na...

Aśka | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Rodzeństwo Leśniewskich wybiera się do Los Angeles by napisać zamówiony przez hollywoodzkiego producenta scenariusz. Zamiast tego Sylwia i Kuba wplątują się w sprawę tajemniczego zaginięcia młodej, obiecującej aktorki Mandy Powell. Próbując rozwikłać zagadkę na własną rękę rodzeństwo stopniowo odkrywa mroczną stronę hollywoodzkiego życia.

O jejuśku! Co tutaj się dzieje! Ta książka jest niczym jazda na rowerze bez trzymanki, w dodatku z zamkniętymi oczami!
Akcja pędzi niesamowicie, wciąga od samego początku, nie zwalnia, ciekawi. Ta książka nie pozwala o sobie zapomnieć. Zagadka kryminalna świetnie skonstruowana, oryginalna fabuła osadzona w hollywoodzkich realiach przybliża trochę czytelnikowi filmową rzeczywistość. Barwni, realni bohaterowie, których niesposób nie lubić.
Solidna dawka humoru sprawia, że ta książka jest świetną odskocznią od powieści większego kalibru.
Książkę mimo tematyki kryminalnej czyta się lekko i przyjemnie, a ironiczny język nadaje jej komediowy...

Karolina Sosnowska | 2019-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2019

"Jak pisałam na początku, dzięki temu, że powstały trzy części książek o scenarzystach, Wojciech Nerkowski miał okazję rozpisać swoje pióro – i to widać. „Spisek” od „Końca” dzielą dwa lata, a musiały to być lata poświęcone ciężkiej pracy, jednak efekt wart był wysiłków. Warszawski pisarz zawsze był świetny w dialogach i cechowało go poczucie humoru, ale lekko niedomagał przy opisach. Teraz opisy są płynne, napisane sprawnie i z nerwem, dzięki czemu „Koniec scenarzystów” czyta się z ogromnym zainteresowaniem, a sama książka jest „nieodkładalna”. Czytając, aż chce się wiedzieć, jakie jest rozwiązanie zagadki kryminalnej, a do tego, w ramach miłego bonusu, co jakiś czas parska się śmiechem. I o to właśnie chodzi w dobrej komedii kryminalnej, brawo!"

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2019/02/13/koniec-scenarzystow-w-nerkowski-patronat-premiera/ :)

withwords_alexx | 2019-02-18

"Cóż, lajf ys brutal", czyli koniec serii Wojciecha Nerkowskiego.

Koniec scenarzystów kończy serię o rodzeństwie Leśniewskich. Czytałam w tamtym roku Zdradę Scenarzystów, która przypadła mi do gustu i nie mogłam się doczekać kontynuacji. Było warto czekać!

Leśniewscy wyjeżdżają do Los Angeles, aby napisać scenariusz dla hollywoodzkiego producenta. Tylko zamiast pisania scenariusza zostają wplątani w zagadkę zniknięcia aktorki Mandy Powell. Sylwia i Kuba odkrywają mroczne tajemnice miasta aniołów.

Dawno się tak nie śmiałam czytając książkę. Uwielbiam humor autora. Wojciech Nerkowski po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem dialogów (które wielbię!). Dostajemy kryminalna intrygę, a akcja pędzi z każdą kolejną stroną coraz bardziej. Istny rollercoaster. Można śmiało powiedzieć, że jest to komedia kryminalna.

Bohaterowie są autentyczni i nie da się ich nie lubić. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w Hollywood, więc możemy zapoznać się z realiami przemysłu filmowego. Tą mroczniejszą...

Ania_Pawlowska | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Wielkie Hollywood, Miasto Aniołów, Fabryka snów i rodzeństwo Leśniewskich czyli Sylwia i Kuba w powieści “Koniec scenarzystów” Wojciecha Nerkowskiego wyruszają za ocean podpisać kontrakt na sfilmowanie ich scenariusza.

Kiedy Sylwia i Kuba wylądowali na lotnisku w Los Angeles przywitał ich jeden z szoferów, który zawiózł ich do hotelu, a chwilę po tym z kolejnym kierowcą ruszyli do Santa Monica, do największej przystani Marina del Ray na ekskluzywny jacht “The moon”,gdzie odbywała się wielka impreza.
Tam poznają Dżolantę, odpicowana blondynkę posługująca się skrejzowanym językiem, który nadawał jej postaci dodatkowego ubawienia.

Poznają także Adama, fanatyka komputerowego zatrudnionego w DodoGamez, tworzącego rzeczywistość wirtualna. To właśnie od niego Sylwia dowiaduje się, że jego dziewczyna, młoda aktorka od kilku dni nie daje oznak życia. Wyłączony telefon, brak aktywności w mediach społecznościowych i zero odpowiedzi na maile. Sylwii wydało się dziwne, że w dzisiejszych...

Pokrecona | 2019-03-06
Przeczytana: 25 lutego 2019

Ta książka gwarantuje jazdę bez trzymanki. To, co tu się dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Groza, śmiech i szalone tempo.
Autor napisał wyśmienitą książkę. Jestem zachwycona jego umiejętnościami pisarskimi, ponieważ porwał mnie jego lekki i plastyczny język. Czytałam historię naszych bohaterów, a miałam wrażenie, że ja również w tym szaleństwie biorę udział. Wątki, które w zamierzony sposób porozrzucał, idealnie na koniec połączył w całość. Opisy oraz cięte riposty sprawiają, że książkę czyta się w zastraszająco szybkim tempie. Śmiało mogę nazwać tego autora mistrzem dialogów.

Jeśli macie chandrę lub brakuje Wam humoru, polecam tę książkę. Jest to idealny lek na smutek czy zły dzień. Dawno żadna książka tak mnie nie rozśmieszyła. Koniecznie muszę zapoznać się ze wcześniejszymi częściami tej serii. Nie mam pojęcia, czy zepsułam sobie zabawę czytając od końca, ale trudno. Na pewno przeczytam wcześniejsze przygodny rodzeństwa Leśniewskich.

Największym jak dla mnie atutem, poza...

zouza_czyta | 2019-02-09
Przeczytana: luty 2019

jeszcze tak dobrze się nie bawiłam czytając tę książkę! Niby kryminał a dużo było zabawnych akcji, gdzie na prawdę się uśmiałam! "Koniec Scenarzystów" jest trzecią częścią tej serii, mimo że nie czytałam pozostałych, w niczym to nie przeszkadzało. Nie trzeba mieć znajomości z pozostałymi, super książka! Na prawdę polecam! 😊
🔸🔸
🗒️Rodzeństwo Leśniewskich-Sylwia i Kuba od lat pracują jako scenarzyści filmowi. Otrzymują ciekawą propozycję współpracy w Hollywood, która otwiera im furtkę do lepszej kariery. Nie spodziewają się, że pobyt w Los Angeles nie tylko da im to, po co przyjechali, ale mnóstwo innych atrakcji, niekoniecznie przyjemnych. Na miejscu przypadkowo zostają wplątani w tajemnicze zniknięcie młodej aktorki, i nie spoczną dopóki nie pomogą jej odnaleźć. Poznają różne ciekawe osobowości, które na pewno odegrają w ich życiu dużą rolę, czy koniecznie pozytywną? Wszystkie cele, które przyjechali tutaj zrealizować, odchodzą na dalszy plan, a ich dni są wypełnione odkrywaniem...

Kobiece_ksztalty | 2019-03-19
Przeczytana: 04 marca 2019

KONIEC SCENARZYSTÓW Wojciecha Nerkowskiego to nietypowy kryminał, gdzie główni bohaterzy to rodzeństwo. Sylwia i Kuba Leśniewscy są z zawody scenarzystami filmowymi. Pewnego dnia wpadają na szalony pomysł, aby realizować swoje marzenia za granicą, w kraju gdzie przemysł filmowy jest rozwinięty do granic możliwości. Pakują się i wyjeżdżają do Los Angeles gdzie dostają propozycje napisania scenariusza do filmu. Kiedy już są na miejscu, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zaraz po przyjeździe zostają wplatani w kryminalna aferę. Mandy, młoda i początkująca aktorka ginie bez śladu. Wszystko robi się jeszcze bardziej przerażające kiedy w mieszkaniu Mandy wybucha pożar, a dodatkowo jej współlokatorka zostaje zamordowana w dość tajemniczych okolicznościach. Sylwia i Kuba postanawiają, ze zrobią wszystko i rozwiązać sprawę morderstwa Mandy i chcą dowiedzieć się co tak naprawdę się stało. Rodzeństwo szybko poznaje ciemna stronę sławy i mroczną część Hollywood. Bezwzględność, zazdrość,...

Janek | 2019-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2019

Najlepsza część trylogii, ale nie trzeba czytać wcześniejszych części, żeby się dobrze bawić. Jest humor i zagadka kryminalna. Są też bardzo celne obserwacje na temat świata sławy i Hollywood. Na koniec obowiązkowo plot twist, ale też ciekawe przemyślenia na temat tego czym tak naprawdę jest rzeczywistość. Bardzo przyjemnie się czytało.

Malwina | 2019-03-13
Przeczytana: 08 marca 2019

"Koniec scenarzystów" to trzeci - ostatni tom przygód scenarzystów - rodzeństwa Leśniewskich (nie mylić z braćmi, rodzeństwem, a potem siostrami Wachowskimi ;)) - Sylwii i Kuby. Wprawdzie nie czytałam pierwszych dwóch części, jednak zupełnie nie odebrało mi to przyjemności z lektury, gdyż autor umiejętnie i dość szybko przypomina czytelnikowi (mnie wprowadza), co działo się wcześniej. Na tylnej okładce możemy znaleźć polecajkę Alka Rogozińskiego, głoszącą, że znajdziemy tutaj wartką akcję, wyraziste postaci i sporo humoru, a do tego, że będzie lekko i ironicznie. Ja generalnie średnio wierzę w okładkowe polecajki, ale kurczę (tak sobie myślałam), tutaj poleca mój ulubiony autor komedii kryminalnych, więc chyba faktycznie coś jest na rzeczy... I na szczęście (dla mnie i Alka oczywiście) się nie zawiodłam ;)

Sylwia i Kuba lecą do Los Angeles, by ziścić swoje marzenie - napisać scenariusz dla hollywoodzkiego producenta. Szybko dostają jednak przysłowiowym obuchem w głowę - wprawdzie...