Kryptonim Romeo

Okładka książki Kryptonim Romeo
Wojciech Nerkowski Wydawnictwo: Lira Cykl: Robert Kidd (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Kidd (tom 2)
Lira
2021-03-22
2021-03-22

Dobrze się czyta, chociaż miejscami trochę nudna. Końcówka świetna, trzymała w napięciu. Polecam

W tej części do żywych wraca żona Roberta. Nie ufając służbą specjalnym główny bohater na własną rękę postanawia odnaleźć żonę. Wiedziona uczuciem do Roberta Kaśka postanawia mu w tym pomóc. Tym razem to ona jest dla niego wsparciem i stoi przy jego boku. Razem przemierzają egzotyczne miejsca niejednokrotnie ocierając się o śmierć.
Podsumowując całość to naprawdę kawał dobrej sensacji.
Zagmatwana historia, intryga, tajemnica, pełnokrwiści bohaterowie, trójkąt miłosny, rozterki bohaterów, pościgi to główne atuty tej powieści. Oczywiście styl autora też zasługuje na uwagę bo ta książka jest po prostu dobrze napisana. Polecam z całego ❤. Dla mnie PETARDA! Można czytać niezależnie od znajomości pierwszej części ale po co jak pierwsza równie dobra jak nie ciutkę lepsza.

Podsumowując całość to naprawdę kawał...

Uwielbiam tego autora i to, jak rozwija relację między dwójką głównych bohaterów - subtelnie, powoli, ale jednocześnie czuć między nimi chemię, od której można dostać gęsiej skórki. W ogóle uważam, że mężczyźni piszą o uczuciach, miłości lepiej niż kobiety. Nie wszystkie, ale większość autorek podchodzi do tego niestety zbyt melodramatycznie i ckliwie.

Gdy na Roberta Kidda spada informacja o tym, że jego żona prawdopodobnie żyje i ukrywa się gdzieś w krajach arabskich, były oficer wywiadu zrobi wszystko by odkryć prawdę. Złamie nawet prawo, byle by odpowiedzieć na nurtujące go pytania. „Kryptonim Romeo” to historia, która świetne łączy kilka gatunków. Przez obyczaj i romans do dużej dawki akcji i sensacji. Dzięki temu nie mamy szans na nudę. 😁

Jak na fikcję literacką mamy tu sporo naciągania 🙂🙃 ale w ogóle mi to nie przeszkadzało w odbiorze lektury, właściwie dzięki temu moja wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach jak w niejednym kinie akcji🔥 Autor dokładnie opisuje barwny i surowy świat z każdej lokacji w jakich znajdują się bohaterowie. Dorzuca do tego niebezpieczne manewry, łączy wątki polskie z arabskimi... a całość okrasza delikatnym wątkiem romantycznym, który nie rzuca się w oczy, jedynie nadaje dobrego smaku 👍

Kidd to świetnie wykreowany bohater. Doświadczony ,spostrzegawczy i skuteczny 😁 jak na agenta przystało... ale ma coś jeszcze! Przez to, że zaangażował w swoją wyprawę Kaśkę, okazał się również bardzo opiekuńczym i momentami wręcz delikatnym facetem 😉

Książkę czytało się bardzo dobrze, świetnie z nią spędziłam czas... I serdecznie Wam polecam.

Na półkach: , , , ,

Absolutnie fantastyczna książka, z ogromną niecierpliwością czekam na kolejną część!

P.S. Ogromnie żal mi Kaśki, że została tak odrzucona... chociaż zakończenie pewnie i tak będzie takie, jakie będzie ;)

Książka została mi polecona jako powieść szpiegowska, niestety okazała się miksem obyczajowo-sensacyjnym w którym pojawiają się agenci wywiadu. A w posłowiu dowiadujemy się, że była to powieść pro-ekologiczna 🤨.

"To powieść z gatunku tych, od których nie sposób się oderwać. Ciągle coś się dzieje, jak na najlepszym filmie akcji. „Kryptonim Romeo” jest zresztą bardzo filmowy i z chęcią zobaczyłabym go przeniesiony na duży ekran. Może kiedyś się to ziści? Tymczasem polecam lekturę wprost idealną na lato: dostaniecie tu akcję, zagadkę do rozwikłania i gorący romans (choć tu ze względu na okoliczności trochę zszedł on na dalszy plan). Jest pysznie, i tylko żal, że czyta się to tak szybko!".

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2021/07/18/kryptonim-romeo-w-nerkowski/ :)

Dużo różnych wątków ale całość dobrze spięta

Dużo różnych wątków ale całość dobrze spięta

Powieść szpiegowska z ekologią w tle. Taka polska wersja Bonda. Świetna, wciągająca lektura. Do czego mogą dopuścić się koncerny, byle tylko móc zarabiać na wydobyciu czy produkcji. Zakończenie zwiastuje ciąg dalszy duetu Kaśka i Robert. Już nie mogę się doczekać.

Świadomie wybrałam ten audiobook.Zaintrygował mnie wątek szpiegowski. Nie zraził brak znajomości 1 części. Nie ma konieczności. Romantyczność nie ujęła mnie.
Historia główna jest odrębna i ciekawa...z ekscytującym rozwiązaniem.
Niespodzianką była czytająca Lena Schimscheiner.

Historia główna jest odrębna i ciekawa...z ekscytującym rozwiązaniem.
Niespodzianką była czytająca Lena Schimscheiner.