Wdowy

Cykl: Dolly Rawlins (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Widows
aleqsia

Przez dwadzieścia lat Harry Rawlins i jego wspólnicy znakomicie prosperowali jako przestępcy. Kolejne zlecenie – porwanie furgonetki wypełnionej pieniędzmi – miało przynieść gigantyczne zyski. Okazało się jednak pechowe. Trzech złodziei zginęło, czwartemu udało się zbiec. Dolly, wdowa po Harrym, dotąd nieświadoma działalności męża, odkrywa w skrytce bankowej szczegółowe zapiski dotyczące...

Dolly, wdowa po Harrym, dotąd nieświadoma działalności męża, odkrywa w skrytce bankowej szczegółowe zapiski dotyczące planowanego skoku. Ma do wyboru: przekazać je policji lub nachodzącym ją zbirom z konkurencyjnej szajki. Jest jeszcze trzecie, najbardziej szalone wyjście – przejąć działalność szefa gangu.
Z pomocą pozostałych wdów Lindy i Shirley oraz striptizerki Belli, Dolly postanawia dokonać zuchwałego przestępstwa. Silne, zdeterminowane, sprytne. Takie właśnie są Wdowy!

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: W.A.B.

Ania96 | 2018-11-14

Przyznam szczerze , że po paru pierwszych stronach miałam ochotę ją odłożyć. Drażnili mnie głowni bohaterowie, a i akcja mało wartka, dodatkowo wydawało mi się , że średnio napisana.
Ale co dzieje się potem! Zwrot o 180 stopni! W samej fabule się zakochałam , a zwroty akcji sprawiły , że ciężko było ją odłożyć.
Harry jest szpecem od włamań, napadów i tego typu przekrętów. Jego żona jest oddaną,kochająca kobietą, nie zadającą zbędnych pytań , ale dość inteligentną aby wiedzieć , czym zajmuje się jej mąż. Gdy dowiaduje się, że podczas jednego z napadów stracił życie, jest załamana, ale szybko chwyta sprawy w swoje ręce. Zapoznaje się z pozostałymi dwiema wdowami i dzieki wskazówką od samego męża szykują skok taki sam jak wczesniej ich mężowie! Depczą im po piętach nie tylko policjanci , ale i mafiozi oraz „przyjaciele męża”. Ale najlepszego niestety nie mogle zdradzić! Mogę tylko przekonać, że warto! Z każdą stroną odkrywane są coraz to nowe tajemnice , a dodatkowo dowiadujemy się...

unirosbooks | 2018-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2018

"Wdowy" już za mną. Autorka zaserwowała historię o prawdziwym "#girlpower".
Trzy wdowy - Dolly, Linda i Shirley chowają ukochanych mężów. Mężów przestępców, którzy zginęli podczas napadu rabunkowego. Dolly dostaje, jednak list, w którym zawarte są wskazówki od zmarłego męża. Harry miał wiele tajemnic, a jedną nich był tajemniczy rejestr, w którym zapisał wszystkie kontakty z przestępczego świata oraz plany na skoki na kilka lat w przód. Dolly postanawia wykonać skok za niego i wciąga w to pozostałe kobiety. Niestety nie tylko one wiedzą o rejestrze.
Mimo, że książka opisuje przestępstwo to nie umiałam nie lubić tych kobiet. Ta opowieść to przede wszystkim o silnych charakterach, które chcą zmienić swoje życie i stać się kimś. Dziewczyny nie są aniołami i mają problemy jak każda z nas - przyziemne sprawy, które zaprzątają ich umysł każdego dnia. Miałam wrażenie, że autorka bardzo chce oddać fakt, że takie sytuacje mogą zaistnieć naprawdę. Ból po stracie ukochanej osoby, rodzina i...

lubiepiwo | 2018-11-13
LubimyCzytać | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018
nausea | 2018-10-12
pomadapomada | 2018-10-09

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!

„Wdowy” Lyndy La Plante to brawurowa opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Film na podstawie książki w reżyserii Steve’a McQueena ukaże się na ekranach polskich kin 16 listopada! W rolach głównych występują m.in. Viola Davis, Colin Farell, Liam Neeson, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki.

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

We wtorkowych newsach filmowych dowiecie się: jaka książka doczekała się Najlepszej Międzynarodowej Adaptacji Literackiej, zobaczycie zwiastun nowego filmu na motywach powieści Stephena Kinga i dowiecie się, która książka doczeka się wznowienia, a serial na jej podstawie zobaczycie na HBO.