Stylistka

Okładka książki Stylistka Rosie Nixon
Okładka książki Stylistka
Rosie Nixon Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Amber Green (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Amber Green (tom 1)
The Stylist
Wydawnictwo Kobiece
2019-04-03
2019-04-03
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Już od dłuższego czasu chciałam przeczytać "Stylistkę", choć przyznaję, że byłam nieco sceptycznie nastawiona, gdy patrzę na opis znajdujący się na tyle okładki, głoszący, że za jej sprawą zapomnę o "Diabeł ubiera się u Prady". NIE! Twórczość Lauren Weisberger jest jedyna w swoim rodzaju.
Niezależnie od powyższej opinii, książka jest lekka i przyjemna. Nie zabrakło miłosnego wątku ale także humoru! Amber Green pracując w londyńskim butiku dostaje pracę jako asystentka sławnej stylistki gwiazd Mony Armstrong. To doskonała szansa dla kobiety, aby rozpocząć karierę w świecie mody. Niestety nikt wcześniej nie uprzedził jej jak będzie to wyglądać w rzeczywistości - intryg i kaprysów Mony nie będzie końca... czy Amber wśród nawału obowiązków znajdzie miejsce na życie prywatne i czy sprosta oczekiwaniom szefowej ?
Pozostaje mi tylko zachęcić Was do poznania perypetii Amber Green, dziewczyny takiej jak my, dziewczyny z sąsiedztwa, która trochę przypadkowo trafiła do świata wielkiej mody i show-biznesu, a którą z licznych opresji ratuje szczerość, umiejętność improwizacji oraz pewne wyczucie, będące niezbędne w pracy stylistki gwiazd.

Lubicie modę? Pociąga Was klimat wielkich gwiazd, wspaniałych kreacji na czerwonym dywanie a Vogue to Wasza 'biblia'?
Amber Green była szeregowym pracownikiem londyńskiego butiku, gdy niespodziewanie jej losy skrzyżowały się z najbardziej pożądaną i sławną stylistyką gwiazd. Co więcej- Amber została jej osobistą asystentką! Mona Armstrong uchodzi za równie utalentowaną co kapryśną pracodawczynię... Czy Amber poradzi sobie na wymagającym stanowisku? Czy poradzi sobie w świecie intryg, kłamstw, blichtru, presji wyglądu i szalonego biegu za wszystkim? A może... kogoś pozna?

Amber Green to młoda ekspedientka eksluzywnego butiku. Gdy pewnego dnia wpada do nich najwyższej sławy stylistka Mona Armstrong wraz z jej ekipą filmową która będzie nagrywała swój odcinek pilotażowy o zawodzie stylistki mody. Mona właśnie poszukuje nowej asystentki i znalazła ją w tym butiku, bo spodobała jej się witryna, która została zaprojektowana przez Amber.
I w tym momencie życie Amber się odmieniło, ze zwykłej szarej myszki, która za wiele o modzie nie widziała, stała się asystentką światowej sławy stylistki. Przyjmując propozycję, Mona zabiera ją w szał przygotowań do sezonu wielkich gal, a co za tym idzie, dużo pracy i wiele intryg prosto z czerwonego dywanu…

Książka jest lekka, bardzo kobieca ale przede wszystkim nie jest monotonna. Cały czas wydarzają się w niej różne sytuacje, których Amber musi poradzić sobie po raz pierwszy. Napisana jest bardzo zabawnie i realistycznie. Jest pełna humoru i wydarzeń, które wywracają wszystko do góry nogami. Pełna pięknych i drogich rzeczy cieszące oko. Posiada również subtelny wątek romansowy, prawdziwą przyjaźń, a także ludzką dobroć. A zaraz obok kłamstwa, zdrady i skandale. Niby dwa światy i jedna Amber….

I w tym...

Świat mody oczami kobiety która prze przypadek staje się asystentka światowej sławy stylistki. Jej zawirowania w trakcie pracy i perypetie miłosne. Smak rozczarowania "wielkim światem" i problemy pracodawczyni.
Książka lekka , szybko się czyta .

Książka lekka , szybko się czyta .

Wielki świat mody, piękne kreację, oraz intrygi osób prosto z czerwonych dywanów.. Książka jest napisana bardzo zabawnie przez co czyta się ją szybko. Autorka bardzo przekonująco ukazała nam, że ten idealny i piękny świat mody po wyłączeniu kamer oraz aparatów zmienia się w krainę fałszu. Książka bardzo mi się podobała, jak już pisałam czyta się ją szybko a to wielki plus. Ja polecam tą historię a wy czytaliście?? Jeśli tak to podzielcie się opinią jeśli nie to koniecznie przeczytajcie żeby wyrobić sobie opinię o tej książce

Czy jesteś fanem świata mody? Jesteś na bieżąco z gorącymi trendami a żadna wpadka modowa gwiazd nie może ci uciec? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak to jesteś we właściwym miejscu by poznać idealną książkę dla siebie.
Amber jako organizatorka witryn w sklepie z markowa odzieżą, nigdy nie pomyślała nawet o pracy z gwiazdami, a jednak przypadkiem dostaje pochwałę od stylistki gwiazd Mony Armstrong i zostaje jej asystentką, co daje jej szansę na rozpoczęcie kariery u boku gwiazd kina i telewizji.
Wkraczając w świat mody, Amber przekonuje się na własnej skórze jak zakłamany, pełen intryg i niekończących się kaprysów gwiazd jest to środowisko. Mona zamiast stopniowo wprowadzać ją w ten świat i kulisy pracy stylistki rzuca ją na głęboką wodę prowadzając ją od jednej gali do drugiej i często Amber zostaje sama z masą problemów i spraw do załatwienia przez niekompetencje szefowej. Lecz ona jest wytrwała i daje sobie świetnie radę i nie raz ratuje tyłek Monie i gwiazd.
O jej serce zabiegają dwaj wspaniali mężczyźni, który okaże się tym właściwym.
I co w świecie mody robi mały prosiaczek Pinki i czy przyniesie szczęście Amber?
Oraz to czy uda się pogodzić życie zawodowe i rodzinę w takim zaganianym okresie dowiecie się w tej zwariowanej i modnej książce.

Zapomnijcie o ,,Diabeł ubiera się u Prady".
Nadchodzi...,,Stylistka"😍💖👛
Amber Green pracuje w londyńskim butiku,kiedy dostaje pracę jako asystentka słynnej stylistki gwiazd Mony.
To idealna szansa,by rozpocząć karierę w świecie mody i zasmakować hollywoodzkiego blichtru.
Nikt jednak nie uprzedził Amber,że wpadnie w wir intryg i nie kończących się kaprysów Mony,nie wspominając już o gwiazdach czerwonego dywanu.
Czy w tym szalonym biegu uda jej się zadowolić wybredne towarzystwo???

BAAARDZO,BAAARDZO WAM POLECAM!
Książka jest świetnie napisana,pełno w niej zabawnych sytuacji i nie tylko.
Dużo się dzieje i nawet nie wiadomo kiedy zleci nam czas na jej czytaniu.
Ja jestem zachwycona.💖👍😍
Dla mnie książka do tańca i do różańca.😊

Zapomnijcie o ,,Diabeł ubiera się u Prady".
Nadchodzi...,,Stylistka"😍💖👛

Lekka, przyjemna książka, w sam raz na chłodny jesienny wieczór.

Lekka, przyjemna książka, w sam raz na chłodny jesienny wieczór.

Praca stylistki wcale nie jest taka łatwa.. A początkującej stylistki wogole!

Mnóstwo intryg, mnóstwo luksusu, mnóstwo używek, imprez, kłamstw i mnóstwo wyobrażeń- ot to cała książka.

Lekka, odstresowujaca, polecam

Praca stylistki wcale nie jest taka łatwa.. A początkującej stylistki wogole!

Lekka, odstresowujaca, polecam

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Myśle, że wiele kobiet chciało by dostać tak życiowe wyzwanie :)

• Przeczytane w 2019
  • Przeczytane 2019