Stylistka

Cykl: Amber Green (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Stylist
aleqsia

Zapomnijcie o Diabeł ubiera się u Prady. Nadchodzi Stylistka! Kiedy los daje ci szansę, by pracować przy oskarowej gali, nie zastanawiasz się dwa razy. Nawet jeśli to tylko praca asystentki najbardziej kapryśnej stylistki w całym Hollywood. Amber Green pracuje w londyńskim butiku i kocha modę. Kiedy sławna stylistka gwiazd Mona Armstrong proponuje jej przypadkiem pracę asystentki, przyjmuje...

Zapomnijcie o Diabeł ubiera się u Prady. Nadchodzi Stylistka!

Amber Green pracuje w londyńskim butiku i kocha modę. Kiedy sławna stylistka gwiazd Mona Armstrong proponuje jej przypadkiem pracę asystentki, przyjmuje tę propozycję mimo wielu obaw. Przecież nie odrzuca się szansy na spotkanie Ryan Goslinga na żywo!
Już od początku współpracy z Moną musi wykazać się sprytem, pokorą i zaradnością. Wkracza w świat kapryśnych gwiazdek Hollywood i zostaje wciągnięta w wir intryg oraz niekończących się roszczeń wpływowej i wrednej szefowej.
Sezon festiwali i wielkich gali nadaje jej życiu zawrotnego tempa i stawia wszystko na głowie. W pogoni za idealnymi kreacjami i zaspokojeniem kaprysów gwiazd rozprasza ją dwóch zabójczo przystojnych mężczyzn, którzy o nią rywalizują.
Czy w tym szalonym biegu Amber znajdzie czas na randki i czy uda się jej zadowolić wymagającą szefową?

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

całość recenzji na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Zacznijmy tym razem od okładki, która od samego początku bardzo mnie kusiła. Uwielbiam taką kolorystykę, więc oczarowana różowym płaszczykiem i piękną torebką zajrzałam do środka! I cóż, od razu zdradzę Wam, że to była bardzo przyjemna przygoda, chociaż przyznaję, że tego typu tematykę jednak wolę oglądać niż czytać.
„Diabeł ubiera się u Prady” to jeden z tych filmów, które mogę oglądać, ilekroć trafię na niego w tv, po stylistkę raczej drugi raz bym nie sięgnęła, ale na kolejne części z przyjemnością się skuszę.

Amber Green to młoda, serdeczna i zabawna dziewczyna, która pracuje w salonie mody. Pewnego razu w ich sklepie pojawia się sławna stylistka Mona, która właśnie straciła swoją asystentkę i nie zastanawiając się wiele, mianuje na nią właśnie Amber. Dziewczyna pomimo niezadowolenia koleżanki z pracy, która uważa, że to ona powinna dostać to stanowisko, ponieważ Amber absolutnie się nie nadaje do tej pracy,...

werka_books | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

👗Każdy z nas posiada swój własny, indywidualny styl. Jedni wybierają ubrania z najwyższych półek, zachwycają się materiałami, intensywnością kolorów a przede wszystkim metkami od znanych i docenianych projektantów. Uwielbiają błyskotki od Tiffany'ego i najnowszą kolekcję szpilek od Louboutina. Drudzy natomiast lubują się w zwykłych sieciówkach takich jak Zara czy H&M. Do tej właśnie grupy należy Amber Green. Zwyczajna dziewczyna, która przez przypadek trafia w sam środek modowego świata. Nie jest ona największą znawczynią obecnych trendów, zna podstawy z opowieści przyjaciółki i z pracy w modnym butiku. Szansa na zostanie asystentką znanej stylistki gwiazd nie zdarza się często, a dla Amber jest świetną szansą na poznanie znanych osobowości i wniknięcie w zwariowany świat showbiznesu. Już od pierwszych dni współpracy z Moną musi wykazać się sprytem i zaradnością, żeby przetrwać w krainie pełnej gal, balów i rozdań nagród. Świat Hollywood od kulis nie koniecznie wygląda tak jak...

Przyjemna i bardzo lekka opowieść, przepełniona dobrym humorem i delikatnie nakreślonym wątkiem romansowym. Wielki świat mody, piękne, markowe kreacje i intrygi ludzi z czerwonego dywanu.

Przez zupełny przypadek Amber dostaje szansę, aby swoją pracę w londyńskim butiku, w którym ubierają się bogaci ludzie, zamienić na pracę asystentki sławnej stylistki mody wielkich gwiazd Mony Armstrong. To może być dla niej, wielka szansa na rozpoczęcie prawdziwej kariery w świecie mody. Amber to fajna dziewczyna, ciepła, wyrozumiała, szczera i serdeczna. Ma swoje zasady i nimi kieruje się w życiu. Ma duże wyczucie stylu i dobry gust. Rozpoczyna się sezon wielkich gal, na których gwiazdy zaprezentują się w całej okazałości na czerwonym dywanie, w strojach skompletowanych przez stylistów. Czy rzeczywistość sprosta jej oczekiwaniom?

"Nie miałam najmniejszego pojęcia, co mnie czeka. Nie tak wyobrażałam sobie swoją pierwszą hollywoodzką premierę. Mona otworzyła mi drzwi i wyrzuciła z...

Isiak1989 | 2019-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 26 maja 2019

Szukałam informacji o innej książce a przypadkowo trafiłam na "Stylistkę". I był to strzał w dziesiątkę. Cudowna okładka i niebanalna historia. Autorka bardzo przekonująco ukazała nam, że z pozoru idealny świat pięknych, znanych i bogatych, który znamy z telewizji i gazet po wyłączeniu kamer i ucichnięciu migawek aparatów zamienia się w krainę fałszu, obłudy, zdrad oraz mniejszych i większych tajemnic. Pozycja nie tylko dla fanów mody i show biznesu.

Biblioteczka Rudej | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Któż z nas nie interesuje się modą? Kto nie zagląda na sklepowe półki w poszukiwaniu czegoś nowego? Kto nie lubi dobrze wyglądać i wyróżniać się z tłumu? Chodzi mi oczywiście o takie wyróżnianie, że ludzie patrzą z podziwem, a nie wytykają palcami. Idąc ulicami na pewno nie raz obejrzeliście się za kimś, bo dobrze wyglądał albo wręcz przeciwnie, patrzyliście z politowaniem i uśmieszkiem, a na usta cisnęło się pytanie: nie ma lustra?
Stylistka to książka oparta na faktach, a Rosi Nixon jako redaktorka naczelna magazynu HELLO zna z pierwszej ręki ploteczki ze świata mody i życia celebrytów. To właśnie jej praca i świat, w którym przyszło się jej obracać były inspiracją do napisania Stylistki.
Główna bohaterka, Amber pracuje w londyńskim butiku z ekskluzywną odzieżą, gdzie na wieszakach panuje minimalizm, a magazyn pęka w szwach. Nie można przecież pokazać tej samej sztuki odzieży w dwudziestu rozmiarach, bo każda kobieta chce być jedyną posiadaczką fatałaszka. Przypadek sprawił, że...

polawalk | 2019-05-11
Przeczytana: 11 maja 2019

Oto godny następca "Diabeł ubiera się u Prady". Jeśli podobała Wam się powieść Lauren Weisberger, to koniecznie sięgnijcie po "Stylistkę" 😊

Rosie Nixon jest redaktorem naczelnym magazynu "Hello" co oczywiście świadczy o tym, że ma bardzo duże doświadczenie z modą, życiem gwiazd, plotkami, nowymi trendami i wykorzystała to wszystko idealnie w swoim olśniewającym debiucie. 👌
Opisana historia jest realistyczna i zabawna. Autorka daje czytelnikom dogłębny i żywy obraz świata idei hollywoodzkich stylistów, a także chwile adrenaliny prosto z czerwonego dywanu w Los Angeles.
Bohaterowie są czarujący i dobrze wykreowani, zwłaszcza główna bohaterka Amber Green. Amber wie, kim jest, jakie są jej priorytety w życiu i ma genialne poczucie humoru. Wydaje się bardzo dobrze czuć w swojej skórze, co zwykle jest niespotykane, jeśli chodzi o ludzi z branży mody.
Ale książka skupia się nie tylko na modzie i tym, co nosić. Chodzi także o podążanie za marzeniami, znajdowanie odwagi, by stanąć...

Katarzyna | 2019-05-02

Lekka i przyjemna książka.
Nie zabrakło miłosnego wątku ale także humoru!
Amber pracując w londyńskim butiku dostaje pracę jako asystentka sławnej stylistki gwiazd Mony Armstrong. To doskonała szansa dla kobiety, aby rozpocząć karierę w świecie mody.
Niestety nikt wcześniej nie uprzedził jej jak będzie to wyglądać w rzeczywistości - intryg i kaprysów Mony nie będzie końca... czy Amber wśród nawału obowiązków znajdzie miejsce na życie prywatne i czy sprosta oczekiwaniom szefowej ?

Karolina | 2019-04-22
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Cytając książkę możemy natknąć się na doskonale przedstawione zakulisowe przygotowania do ważnych wydarzeń ze świata show-biznesu.

Sklerotyczka | 2019-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2019

Przy niej książka "Diabeł ubiera się u Prady" wymięka! Lekka, przyjemna, porywająca historia i najważniejsze wciąga na całego. oczywiście, wątek miłosny jest, ale tak przyjemna lektura że warto po nią sięgnąć. Do tego okraszona garścią humoru!

Kobieta_Demolka | 2019-04-17

Poznajcie Amber. Dziewczynę, która ze zwykłego butiku, trafia do świata Show Biznesu 🙊

Nasza główna bohaterka, to dziewczyna która kocha modę. Pewnego dnia znana stylistka największych gwiazd proponuje jej zostanie swoją asystentką. I tak nasza Amber wpada w sidła Hollywood 😁

Autorka książki jest naczelną redaktorką magazynu "HELLO!", dlatego zna świat Show biznesu od podszewki, a książka dzięki temu nabiera realizmu.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę :) przyjemnie było poznać jej życie, problemy i życiowe rozterki.

Myślę, że wszystkim fanom "Diabeł ubiera się u Prady" powinna przypaść do gustu "Stylistka" 😊