Zakochani rozbitkowie

Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Cykl: Zakochani rozbitkowie (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Uncharted
aleqsia

Nie sądziła, że przeżyje katastrofę lotniczą. Nie sądziła, że utknie na bezludnej wyspie. Nie sądziła, że zapragnie takiego mężczyzny. Julie Johnson, światowej sławy autorka romansów w trzymającej w napięciu historii o sile przetrwania i potędze zakazanej miłości. Wyjazd na Fidżi ma być dla Violet Anderson przygodą życia i przepustką do szczęścia, jednak nieoczekiwanie przeradza się w...

Nie sądziła, że przeżyje katastrofę lotniczą.
Nie sądziła, że utknie na bezludnej wyspie.
Nie sądziła, że zapragnie takiego mężczyzny.

Wyjazd na Fidżi ma być dla Violet Anderson przygodą życia i przepustką do szczęścia, jednak nieoczekiwanie przeradza się w koszmar. Samolot, którym leci Violet, rozbija się, a z katastrofy uchodzi z życiem tylko troje pasażerów. Czekanie na pomoc na bezludnej wyspie, w odcięciu od reszty świata, to codzienna walka o przetrwanie. Szczególnie że Violet do jednego z rozbitków zaczyna żywić uczucie, które nigdy nie powinno mieć miejsca.

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

Maria | 2019-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

„Jeśli polityka łączy ze sobą dziwnych ludzi, to katastrofy lotnicze z pewnością łączą najbardziej nieprawdopodobnych sojuszników.”
Dokładnie to ostatnie przytrafiło się Violet i Beckowi. Ona miała siedemnaście lat i w jego oczach była rozkapryszoną, pretensjonalną nastolatką. On miał lat trzydzieści i w jej opinii był skończonym dupkiem. Tyle wywnioskowali ze swojego pierwszego, przypadkowego i w rezultacie niezbyt miłego spotkania.
Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że będą na siebie skazani.
Los rzucił ich w odmienne, ekstremalne warunki na bezludną wyspę w jednym z atoli na obszarze Polinezji. Rzucił dosłownie podczas katastrofy lotniczej. Przeżyli tylko oni oraz ciężko ranny steward Ian. Od tego momentu, zmuszeni współpracować, by przeżyć, zaczęli odkrywać siebie na nowo. Cudowne cechy i pożądane umiejętności, które dopiero teraz miały okazję w pełni ujawnić się, czyniąc z rozbitków zupełnie innych ludzi. „Pełna wigoru cheerleaderka, dbająca o doskonałe włosy, właściwy...

Reading_ladies_ | 2019-08-05

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji i odwiedzenia profilu na Instagramie😊 Może zostaniecie na dłużej 😉https://www.instagram.com/p/Bz7qwQ7ofZ9/?igshid=17wa8879ap2zy

Kleoska94 | 2019-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2019

„Zakochani rozbitkowie” jest to cudowna powieść autorstwa Julie Johnson. Opowiada ona o katastrofie samolotu, o odwadze, przyjaźni jak również o miłości. Będąc na bezludnej wyspie stajemy się skazani tylko na siebie. Bohaterom tej książki na samym początku ciężko to wychodziło, można wręcz powiedzieć, że żadna ze stron nie trawiła swojego towarzysza. Po wspólnie spędzanych dniach, stracie przyjaciela sytuacja między nimi się poprawia, wkracza wiec zakazane uczucie, ale to wyłącznie dlatego, że różnica wieku jest wyraźnie widoczna. Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie by walczyć o to co się kocha. Cudna lektura, przy której spędziłam bardzo miło czas, były momenty śmiechu i jak i smutku. Polecam z całego serca, kiedy już się zacznie nie sposób jest zatrzymać się i zostawić coś na inny dzień, ma się ochotę skończyć od razu aby poznać dalsze losy bohaterów.

Mariposa | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

„Zakochani rozbitkowie”, to historia o katastrofie, ocaleniu i nieoczekiwanym uczuciu. Autorka miała fajną koncepcję, która na tyle rzadko pojawia się w książkach new adult, że mogła stanowić świeży powiew w gatunku, ale brak pomysłu na rozwinięcie fabuły, papierowi irytujący bohaterowie i uczucia, które pojawiają się znikąd, sprawiły, że było to zaledwie przeciętne wakacyjne czytadło. Za plus mogę uznać plastyczne opisy, działające na wyobraźnię, problem w tym, że pojawiały się w nieodpowiednich momentach i hamowały całą akcję. To tak jakby w trakcie biegu bohaterowie zatrzymywali się na chwilę, bo właśnie wpadła im do głowy barwna puenta. Niestety poza ładnymi widokami i chwilą bezmyślnego relaksu, nie znalazłam w „Zakochanych rozbitkach” nic dla siebie i jestem rozczarowana tą historią. Jeśli szukacie lekkiej książki na plażę, jest szansa, że spędzicie miło czas w towarzystwie bohaterów, ale jeśli oczekujecie czegoś (czegokolwiek ) więcej, raczej tego tutaj nie...

Luna Fisher | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Czasami jedna decyzja może skutecznie i nieodwracalnie zmienić nasze życie. Czasami są to zmiany pozytywne ale jednak częściej dopadają nas te złe, które przynoszą ból i cierpienie.

Violet postanawia wyjechać na wakacje do pracy, miała być opiekunką małej dziewczynki podczas gdy jej rodzice będą poszukiwać wyspy pod ich luksusowe zachcianki. Niestety mimo, że matka namawiała ją, żeby została dziewczyna pragnie wyrwać się z miasta przed rozpoczęciem collegu.

Ta decyzja zniszczyła jej życie. Samolot, którym leci dziewczyna wraz z innymi członkami wyprawy rozbija się i ląduje w oceanie. Udaje się ujść z życiem jej i dwóm mężczyznom. Jeden to nieprzyjemny typ, który od samego początku zachowywał się jak dupek - Underwood, a drugi to steward, niestety mężczyzna jest nieprzytomny przez dłuższy czas, a jego noga jest w opłakanym stanie - co nie daje mu za dużych szans na przeżycie. Ocaleli dryfują na morzu kilka dni aż wreszcie udaje im się dotrzeć na bezludną wyspę.

To na...

readforrhys | 2019-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 15 lipca 2019

Przyznam się bez bicia, że w przypadku „Zakochani rozbitkowie” jakiś tam udział w tym, że zdecydowałam się to przeczytać miała... okładka! Może i nie powinno się po niej oceniać, ale nie da się ukryć, że troszeczkę jestem okładkową sroką, a ta konkretna jest taka urocza i śliczna, że od razu mi się strasznie spodobała! Ale, ale, wygląd to nie wszystko – jaka okazała się treść?

„Zakochani rozbitkowie” mimo uroczej i cukierkowej okładki nie skrywają w sobie bardzo lekkiej i delikatnej historii... O nie, fabuła momentami zakrawa o nieco trudną, może nawet tragiczną. Już sam tytuł wskazuje, z czym będziemy mieli do czynienia – tak, z katastrofa lotniczą. A nie jest to łatwy ani przyjemny temat. Niemniej jednak muszę przyznać, że dość oryginalny.

Violet i mężczyzna o nazwisku Underwood (nie podam imienia, a co! Autorka też nie od razu podaje, zostawię to w sferze niepewności) poznają się w nieco niecodziennych okolicznościach i pomimo nadziei, że widzą się pierwszy i ostatni raz,...

MagdaM | 2019-07-15

Cała recenzja https://www.zaczytanaemigrantka.eu/2019/07/zakochani-rozbitkowie-julie-johnson.html

Violet jest nastolatką, przed którą drzwi otwiera wielki świat. Po wakacjach idzie do collegu, lecz wcześniej postanawia sobie dorobić. Jest świetną opiekunką dla dzieci, a propozycja opieki nad 5-letnią dziewczynką na Fidżi, to spełnienie jej marzeń.
Nie zdaje sobie sprawy co ją czeka. Nie wie jak bardzo zmieni się jej życie. Nie wyobraża sobie jak bardzo jest dojrzałą i odpowiedzialną dziewczyną.

Cudowne wakacje na Fidżi, zmieniają się w walkę o przetrwanie na jednej z samotnych wysp. Dzikiej i niebezpiecznej.
Opieka nad małą dziewczynką, okazuje się walką o życie przyjaciela.
A w tym wszystkim wróg staje się najbliższą osobą, powiernikiem i oparciem.

"Zakochani rozbitkowie" Julie Johnson, to idealna książka na lato. Moja pierwsza wakacyjna pozycja. Lekka, nieskomplikowana fabuła, fajnie wykreowani bohaterowie, sprawia, że czyta się ją ekspresowo.

Kasiar | 2019-07-15

Fajna. Przyjemnie spędziłam czas.

Natalia | 2019-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki, 2019
Przeczytana: 12 lipca 2019

Jest, to opowieść lekka, przyjemna i zabawna.
Całość jest nieprawdopodobna i zbyt rozbudowane opisy, a krótkie dialogi sprawiają, że chwilami jest nudno.
Siedemnastolatka i trzydziestolatek w wyniku katastrofy lotniczej zostają uwięzieni na bezludnej wyspie. Nie mają nic, a cywilizacja jest daleko.
Śmiałam się i nie odczuwałam jakiś większych emocji. Czuję niedosyt wynikający z zakończenia, bo byłam ciekawa jak ułożą się losy naszych bohaterów po tych traumatycznych wydarzeniach. A niestety tego tu nie ma. Raz dwa i jest koniec.
Jeśli potrzebujecie niewymagającej lektury, która wzbudzi uśmiech na waszych twarzach, to ta książka jest, dla was. A jeśli oczekujecie od książki czegoś więcej, to niestety dajcie sobie spokój.

Literatura_Zmysłów | 2019-07-12

„Zakochani rozbitkowie” to idealna lektura na urlop! Niezobowiązująca, lekka i błyskotliwa. Napisana z humorem oraz odrobiną pikanterii. UWAGA! Nie czytajcie jej jednak, jeśli wybieracie się na urlop samolotem! ;)
Violet wyrusza w podróż, która odmieni jej życie. Jednak już na lotnisku natyka się na same problemy… a dokładnie na jeden wielki, przystojny i irytujący problem. Los chce, że tajemniczy mężczyzna, który zalazł za skórę kobiecie również wybiera się w podróż i to tym samym samolotem. Irytacja Violet narasta, ale przecież zaraz oboje pójdą w swoją stronę… co złego może się stać w samolocie. A jednak może się stać to, co najgorsze. Katastrofa lotnicza, z której ocaleje tylko ona, ranny członek załogi oraz irytujący mężczyzna z lotniska o imieniu Beck. Czy może być jeszcze gorzej? Oczywiście, że tak! Wszyscy trafiają na bezludną wyspę i będą musieli wykazać się nie lada sprytem, odwagą i zaciętością, aby przetrwać. W rajskim, ale niebezpiecznym krajobrazie wyspy między Violet...