(Nie)zwyczajna

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Edipresse
The Fragile Ordinary
karollllllla

Ciepła i piękna powieść bestsellerowej autorki „New York Timesa” opowiada o tym, że warto marzyć i trzeba zrozumieć siebie. Nazywam się Comet Caldwell. I nienawidzę swojego imienia. Ludzie spodziewają się niesamowitych rzeczy po dziewczynie o imieniu Comet. Kogoś wyluzowanego, kogoś, kto potrafi rozświetlić pokój, tak jak kometa przemierzająca niebo. Ale Comet nigdy nie lubiła być w...

Nazywam się Comet Caldwell.

I nienawidzę swojego imienia.

Ale Comet nigdy nie lubiła być w centrum uwagi. Nie może się doczekać, aż ukończy liceum w Edynburgu i wyjedzie studiować gdzieś daleko.

Nowy uczeń Tobias King przeprowadza się ze Stanów i powoduje zamieszanie w szkole, a Comet sądzi, że rozgryzła tego bad boya. Jednak potem bohaterowie są zmuszeni pracować razem nad szkolnym zadaniem i zaczyna się między nimi tworzyć wyjątkowa więź.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

źródło opisu: Edipresse Książki

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Vivre | 2019-06-17
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Ja wiem, że nie wszystkie książki naszych ulubionych Autorów muszą być świetne, ale żeby wyszła aż taka żenada?
Problematyka przerysowana i nudna, a przez to traci na wartości (nie, żebym uważała współczesne problemy młodzieży za niewarte uwagi, ale jak się czyta jedno i to samo, a na dodatek w marnym opakowaniu, to szlag może trafić na miejscu). Kreacja bohaterów woła o pomstę do nieba. Comet jest tak bardzo nudną i schematycznie poukładaną bohaterką, że aż się prosi, żeby chociaż raz czy dwa pokazała pazurki. No ale gdzież. Tobias jest za to niekonsekwentny, wkurzająco - irytujący i ogólnie do chrzanu.
Cała ta książka jest monotematyczna i do chrzanu.
Gwoździem do trumny są natomiast ostatnie rozdziały - sruu i poszło. Jakby Autorka chciała zmieścić się w określonej liczbie słów, efektem czego wiemy jak się zakończyło, ale w sumie nie wiemy dlaczego.
Z całego serca nie polecam.

silwana | 2019-06-11
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Książka o trudach dorastania, o tym, że nie warto oceniać po wyglądzie i do tego uroczy romans.

Katarzyna | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Uwielbiam Samanthę Young i większość jej książek przeczytałam. Cenię ją za barwne powieści, dojrzałe podejście do pracy. Przy (Nie) zwyczajnej trochę się zawiodłam. Przyzwyczaiłam się do przemyślanej,roztropnej i dorosłej lektury. Ale każdy,kto kocha tą autorkę i czytanie książek,z pewnością po nią sięgnie. I do tego szczerze zachęcam.
Comet Caldwell zawsze była zamknięta w sobie. Nie potrafiła odnaleźć się w towarzystwie. Miała przyjaciółki ale zawsze czuła się odsunięta i pomijana. Wśród uczniów liceum przemykała na paluszkach, żeby nie rzucać się w oczy. Dla podratowania samopoczucia, oddawała się swojemu hobby. Zatracała się w książkach, w opowieściach, które często kończyły się szczęśliwie. Pisała piękne wiersze,jako córka artystów, miała to we krwi. Ale nigdy nie mogła na nich polegać, nie kochali jej tak jak powinni rodzice. Dlatego,gdy w szkole pojawił się nowy chłopak, zainteresowany jej osobą, czuła się jak w niebie.
Tobias King przyjechał do Szkocji z Ameryki,gdzie...

CZYTAMITU | 2019-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Po raz kolejny trafiła się mi książka, która bardziej przypadnie młodszym ode mnie czytelnikom. Jednakże ,,(Nie)zwyczajna" bardziej wpasowała się w mój gust czytelniczy. Ponadto było to już moje trzecie spotkanie z autorką i na pewno nie zaliczę go do nieudanych, wręcz przeciwnie.
W historii Comet oraz Tobiasa było coś urzekającego. Choć schemat powieści powiela się w wielu książkach, autorka robiła co mogła, aby finalnie czytelnik był zadowolony. Porusza ważne kwestie, takie jak odrzucenie przez najbliższych, szykanowanie i znęcanie się w szkołach, problem z narkotykami. To trzy jak dla mnie najważniejsze kwestie i zapewne, każdy z nas z jedną z nich miał styczność.
Styl Samanthy Young od początku bardzo przydał mi do gustu, pisze bardzo obrazowo tak, że nigdy nie mam problemu, aby w mojej głowie odtwarzały się sceny o, których w danym momencie czytam. Dodatkowym atutem są liczne zwroty akcji i bohaterowie. Wyjątkowość Comet polega na jej inności. Wyróżnia się na tle innych...

Alicja | 2019-06-10
Przeczytana: czerwiec 2019

Kolejna niezwykła powieść wspaniałej pisarki, która chwyta za serce i wzbudza wiele emocji. Samantha ma niezwykłą umiejętność tworzenia barwnych postaci o czym świadczy wspomniana w opisie Comet, niby zwyczajna, ale nadzwyczajna.Jest to zdecydowanie książka skierowana dla młodszych odbiorców,natomiast ja się przy niej bardzo dobrze bawiłam. Polecam

KatarzynaI | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Nie liczyłam na aż tyle. Nastolatkowie potrafią być zbuntowani, źli, ale też bardzo dojrzali i wrażliwi. Tak wiele skrajności w jednej grupie wiekowej. Samantha Young napisała piękną i bardzo prawdziwą historię o skrajnościach wśród młodzieży i o tym jak wiele zła trzeba czasem przetrwać, by dosięgnąć szczęścia.

To nie tylko historia o grupie nastolatków w wieku buntu, to zdecydowanie coś więcej. Comet i Tobias pokazują jak ciężko czasem być zwyczajnie szczęśliwym i jak wiele trzeba wycierpieć dla miłości. Serdecznie polecam tą książkę, ponieważ znajdziecie tu ukryty przekaz i piękną historię o wierze w drugiego człowieka.

kruczek | 2019-06-12

Główną bohaterką powieści jest Comet Caldwell – dziewczyna, której imię przynosi na myśl młodzieńcze marzenia oraz magiczny, niezapomniany blask gwiazd, który rozświetla pokój tak, jak kometa przemierzająca niebo. Ale Comet wcale nie jest taka, jak pragną ją widzieć inni. Nie jest wyjątkowa, szalona i niepokonana. Jest inna, niedostępna i nieufna. Nie lubi ani błyszczyć, ani być w centrum zainteresowania. Tak naprawdę, to nie może się doczekać chwili, aż w końcu ukończy liceum i wyjedzie studiować gdzieś bardzo, bardzo daleko.

W tej historii jest także Tobias King – nowy, niepokorny uczeń liceum, który przeprowadził się aż ze Stanów Zjednoczonych. Jego nagłe pojawienie się w szkole powoduje nie tylko nieoczekiwane zamieszanie, ale i niemały chaos. Z miejsca otrzymuje tytuł rezolutnego bad boy’a. Comet jest przekonana, że chłopak coś ukrywa i nie do końca jest sobą. Ale czy na pewno? Los sprawia, że oboje zostają zmuszeni do wspólnej pracy nad szkolnym zadaniem. To wtedy, między...

Mrsruda | 2019-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2019

"Bo właśnie o to chodzi w życiu tu i teraz. O akceptację faktu, że większość ludzi nie jest jak heroiczne postacie z książek. Ludzie mogą być wyjątkowi, ale przez większość dni mają wady i są zwyczajni. A Ci zwyczajni mają rany, które nie goją się nigdy."

Uważam że ten cytat jest idealnym opisem książki. Bardzo lubię pióro tej autorki. Mam kilka jej książek za sobą i każda jest wyjątkowa. Kazda czytałam z zaangażowaniem. Jeśli chodzi o tę, to porusza bardzo trudny temat wśród nastolatków. Choć śmiem twierdzić że i w dorosłym życiu zdarzają się takie sytuacje. Historia Comet i Tobiasa opowiada o tym że warto mieć nadzieję i wierzyć w sibie. W książce pojawiają się bardzo przyziemne tematy, przez co jest realistyczna. Czy bycie innym jest czymś złym? Przekonajcie się co na ten tamet pisze Samantha Young.
Polecam głównie nastolatkom, choć nie tylko.

Karolinek89 | 2019-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Już kiedyś pisałam, że jeśli chodzi o książki Samanthy Young - każdą pozycje biorę w ciemno :)

(Nie)zwyczajna to książka dla Młodzieży -
Głowni bohaterowie mają 16/17 lat.
I mogłoby się wydawać, że jestem trochę za stara na tą lekturę, zdziwił mnie fakt że tak wciągnęła mnie historia Comet i Tobiasa.
W książce poruszane są problemy, z jakimi nie jeden dorosły nie wiedział by, jak sobie poradzić.

Dla mnie pozycja warta przeczytania :)

Kamila | 2019-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2019

Książki Samanthy Young są dla mnie wyjątkowe.
Każda jest bliska memu sercu.
Trafiałam na nie, i kupowałam je w najbardziej ku temu sprzyjających okazjach.
Gdy w zapowiedziach Wydawnictwa Edipresse zobaczyłam nową pozycję, ani chwili się nie zastanawiałam.
(Nie)zwyczajną skończyłam wczoraj w nocy i od razu chciałam Wam o niej napisać.
Po raz kolejny się nie zawiodłam.
Otrzymałam ciepłą, pełną wzruszeń, emocji i magii książkę o miłości.
Ale nie taką zwyczajną, tylko znowu wyjątkową.
Bardzo w stylu samej autorki. Nic tam nie jest zostawione odłogiem, ani nie pozostawione przypadkowi.
Każda scena, każdy dialog ma swój ogromny sens.
Tobias - przyjechał ze Stanów do nowej szkoły, z miejsca okrzyknięty bad boyem.
Comet - dziewczyna, która nienawidzi swojego imienia (o jak dobrze to rozumiem!). Ludzie widzą w niej wyluzowaną imprezowiczkę.
Oboje nawzajem skrywają w sobie uprzedzenia i lęki. I oboje nawzajem leczą swój ból ucząc się zaufania, wiary, bliskości i uczucia do siebie...