Wiosna w sercu

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej
Cykl: Siostry Shakespeare (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Absent in the Spring
wiosna, miłość
lanabelia

Nie da się powstrzymać wiosny szalejącej w sercu, nawet jeśli jesteś najbardziej rozważną prawniczką na świecie. Lucy Shakespeare jest niezwykle ambitną i dobrą prawniczką. Ma pod kontrolą wszystko i wszystkich i nie pozwala sobie na spontaniczność oraz kierowanie się uczuciami. Kiedy poznaje nowego zleceniodawcę, wie że musi bardziej niż zwykle pilnować granicy z klientem, bo Lachlan...

Lucy Shakespeare jest niezwykle ambitną i dobrą prawniczką. Ma pod kontrolą wszystko i wszystkich i nie pozwala sobie na spontaniczność oraz kierowanie się uczuciami. Kiedy poznaje nowego zleceniodawcę, wie że musi bardziej niż zwykle pilnować granicy z klientem, bo Lachlan MacLeish to kuszące niebezpieczeństwo ubrane w elegancki garnitur.

Lachlan MacLeish zawsze wybiera najlepszych do współpracy. Dlatego do prowadzenia swojej sprawy wybrał najlepszą, i jak się okazało, najbardziej pociągającą prawniczkę. Po każdym spotkaniu przypomina sobie, że musi skupić się na odzyskaniu Glencarraig, a nie na smukłych plecach Lucy.

Oboje balansują na krawędzi pożądania, oboje starają się zachować ostrożność. To tylko kwestia czasu, kiedy podczas ich wspólnych służbowych podróży od Szkocji przez Paryż aż po Nowy Jork, złamią swoje zasady. Oboje zaczną zastanawiać się, czy czasem nie warto zaryzykować i oddać ster uczuciom.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wiosna-w-sercu/#

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/wiosna-w-sercu/#

Po2StronieKsiazki | 2019-07-26
Przeczytana: 16 czerwca 2019

"Wiosna w sercu" to kolejna część opisująca losy sióstr Shakespeare. Tym razem bohaterką książki jest najstarsza z sióstr - Lucy. Piękna, inteligentna i ambitna prawniczka, która ma wszystko pod kontrolą, nie pozwala sobie na szaleństwa i trzyma się twardych zasad.
Kiedy kobieta przejmuje sprawę spadku, walki o szkocki zamek oraz poznaje bliżej przystojnego klienta Lachlana musi się mieć bardzo na baczności. Pociągający mężczyzna obudzi w Lucy uczucie, które bardzo długo od siebie odsuwała.
Czy kobieta będzie w stanie utrzymać swoje emocje i uczucia w ryzach? I jak długo będzie się wzbraniać przed nieuniknionym?
Ta książka podobała mi się o wiele bardziej niż historia najmłodszej siostry. Główna bohaterka przypadła mi do gustu, chociaż momentami jej zachowanie działało mi na nerwy. Ale im dalej czytałam, tym było o wiele lepiej.
Bardzo fajna, lekka, zmysłowa, a zarazem pouczająca opowieść, idealna na takie dni jak teraz.

GirlsBooksLovers | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

„Trudno powstrzymać wiosnę szalejącą w sercu, nawet jeśli jest się najbardziej rozważną osobą na świecie.”

Lucy Shakespeare to kobieta osiągająca coraz większy sukces jako prawniczka. Zawsze idealnie zorganizowana. Pewnego dnia otrzymuje nową sprawę i musi wyjechać na spotkanie do Miami, jej nowym zleceniodawcą jest przystojny Lachlan MacLeish. Oboje starają się zachować dystans, jednak podczas wspólnych podroży napięcie i przyciąganie jest coraz większe.

„Odwróciła się i wpatrzyła w ocean, aż jej tętno wróciło do normy, choć przyśpieszyło znowu, kiedy tylko wypowiedział jej nazwisko.
I przez chwilę, kiedy stali oboje, a on ściskał jej dłoń, poczuła się, jakby ocean zaczął ją wsysać, a fale ciągnąć i popychać. Ale wzięła głęboki oddech i zebrała się w sobie. Tak był przystojny, a jego spojrzenie zdawało się przenikać ją na wylot, ale był też jej klientem.”

Czy seksowna prawniczka i przystojny Lachlan ulegną wzajemnemu przyciąganiu?
Czy uda im się wygrać sprawę spadkową? A może...

readforrhys | 2019-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2019

Jakiś czas temu przeczytałam „Miłość zimową porą” i bardzo mi się ta książka spodobała, więc teraz przyszedł czas na historię poświęconą drugiej z czterech sióstr Shakespeare – Lucy. Po pierwszej części chcąc nie chcąc, nastawiałam się na coś bardzo przyjemnego.

Lucy jest najstarszą z sióstr Shakespeare, jako jedyna jest poza Ameryką – mieszka i pracuje w Szkocji, w znanym biurze prawniczym - można się więc domyślić, że sama jest prawniczką. Lucy to taka typowa dziewczyna z tego gatunku książek – spokojna, ułożona, krótko mówiąc cicha myszka, która jednak potrafi postawić na swoim i nie da sobie w kaszę dmuchać. A rodzina, siostry i ojciec są dla niej najważniejsi.

Lachlan MacLeish to z kolei młody i przystojny mężczyzna, który zatrudnił Lucy do swojej sprawy spadkowej, którą toczy z bratem o majątek ojca. Lachlan to ta druga strona medalu, totalne przeciwieństwo Lucy. Zreeesztą chyba nic dziwnego.

Akcja tej książki zaczyna się spokojnie, ale stopniowo nabiera tempa. Powoli...

polawalk | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Niesamowita!
Szczególnie gdy Lucy i Lachlan zbliżają się do siebie z upływem czasu. 😊
Fajnie było przeczytać ich historię!
Polecam😍

Muszę przyznać, że początkowo chciałam poczekać z czytaniem serii Siostry Shakespeare, bo najpierw wydano drugi tom, niedawno trzeci, a premiera pierwszego jest zapowiedziana na czerwiec. Stwierdziłam jednak, że skoro każda historia jest o innej siostrze, to mogę zaryzykować i zapoznać się ze stylem pisania Carrie Elks. Czy Wiosna w sercu przypadła mi do gustu?

Świat Romansów | 2019-05-30
Przeczytana: 27 maja 2019

Twórczość Carrie Elks była jedną z moich najlepszych odkryć zeszłej zimy. Za sprawą książki "Miłość zimową porą" zakochałam się w historiach o siostrach z Shakespeare i od czasu, kiedy po raz pierwszy przeczytałam powieść o Kitty i Adamie, z niecierpliwością wyczekiwałam części o kolejnych siostrach. Wielka szkoda, że u nas tak mało się o nich mówi. Uważam, że naprawdę zasługują na uwagę, bo są bardzo przyjemne, lekkie, a jednocześnie nie nudzą i poruszają różne, ciężkie tematy, o których warto mówić. A na dodatek osadzone są czasowo w kolejnych porach roku, więc czytanie ich jest niezwykle klimatyczne.

Lucy Shakespeare to najstarsza z czterech sióstr, która po śmierci ich matki przejęła opiekę nad swoimi młodszymi siostrami i ojcem. Od lat to jej obowiązkiem było dbać, aby nic im nie zabrakło i o nic nie musiały się martwić. I chociaż minęło wiele lat, a każda z sióstr ma już własne życie, rodziny i mieszka w innym zakątku świata, rodzina nadal jest dla niej najważniejsza. I...

KuLtUrAlNiE | 2019-05-27

Tym razem "pod lupę" autorka wzięła najstarszą z sióstr - Lucy. Poznajemy ją jako niezwykle utalentowaną panią prawnik. Kobietę bardzo mocno stąpającą po ziemi i silnie zorganizowaną zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Czuje się ona odpowiedzialna za swoje młodsze siostry. Stąd zapewne wynika jej poczucie musu bycia "akuratną" i profesjonalną w każdej dziedzinie swego życia. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej poukładanego stylu bycia, jej reguł i zasad, które sama dla siebie stworzyła. Czy faktycznie?
Do kancelarii trafia mężczyzna, który ma dość skomplikowaną sprawę spadkową do poprowadzenia. Ma się tym zająć nie kto inny, jak Lucy. No i właśnie od tego momentu w życiu tych dwojga zaczynają dziać się "dziwne" rzeczy. Nasza bohaterka zdaje się powoli tracić panowanie i kontrolę nad swoim życiem, nad emocjami. Od początku spotkania się Lucy i Lachlana MacLeisha dostrzegamy iskry zainteresowania tych dwojga. Żadne z nich jednak nie chce tego tak od razu okazywać. A już...

Katarzyna Katt | 2019-05-27
Przeczytana: 27 maja 2019

Pamiętacie Kitty Shakespeare z książki "Miłość zimową porą"? Teraz czas na poznanie losów kolejnej z sióstr Shakespeare w powieści "Wiosna w sercu". Czym tym razem autorka skradła moje serce, a czym zaskoczyła? Jej lekkie pióro z całą pewnością pomaga zrelaksować się i zanurzyć w wykreowanym przez nią świecie.
Carrie Elks kupiła mnie tą serią już po lekturze pierwszej części, bo ciepły i radosny klimat w niej panujący nie daje o sobie zapomnieć. Tematyczne nawiązania do sztuk i utworów Shakespeare'a sprawiają, że książka ma bardzo ciekawy zarys fabularny, który nie pozwala czytelnikowi w żadnym momencie na nudę. Poznajemy w niej Lucy, siostrę Kitty, która jest szanowaną prawniczą. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych w pracy jak i w rodzinie. Nieustannie chroni swoje siostry przed złem całego świata, jednak jak to w życiu bywa, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Brakuje w niej płomienia szaleństwa i radości, staje się zgorzkniała i mało spontaniczna. Jednak kiedy...

MagdaM | 2019-05-22

"Wiosna w sercu" to bardziej romans niż powieść obyczajowa. Głównymi bohaterami są Lucy Shakespeare - młoda, pewna siebie prawniczka ze Szkocji i Lachlan MacLeish - przystojny biznesmen z Ameryki. Cała historia zaczyna się dosyć niewinnie, ale i poważnie. Lucy zostaje kandydatką na prawniczkę Lachlana, który walczy o spadek.
Gdzieś w trakcie drogi po zwycięstwo w sądzie, przegrywa zdrowy rozsądek młodych ludzi. Wbrew zasadom, wbrew sobie, zaczyna rodzić się uczucie. Towarzyszymy im w każdym momencie świeżego związku - w tęsknocie, w radościach, miłości i rozstaniach.

Narracja jest lekka i przyjemna, bohaterowie książki (nie tylko główni) są sympatycznymi, zwykłymi ludźmi. Nie znajdziemy tutaj nierealnych historii, życia w bogactwie - takim nierealnym, rodem z seriali amerykańskich. Poza historiami spadkowymi i miłosnymi, poruszane są tematy rodzinne, konsekwencje błędów młodości. Najróżniejsze, ale co...

Literatura_Zmysłów | 2019-05-20

Carrie Elks autorka książki „Miłość zimową porą” wraca z nową, poruszającą historią, która obudzi w Waszych sercach wiosnę. Poruszająca, zabawna, zmysłowa lektura. Musi znaleźć się w biblioteczce każdej romantyczki.
Lucy Shakespeare jest poukładaną, rozważną i opanowaną kobietą. Pracuje, jako prawniczka i do każdej sprawy podchodzi ze stoickim spokojem. Życie od najmłodszych lat nauczyło ją odpowiedzialności. Musiała bardzo szybko dorosnąć, aby zaopiekować się siostrami i ojcem. Nie spodziewała się, że nowy klient wprowadzi w jej życie tyle zamieszania. Lachlan musi skorzystać z usługi prawniczki, aby uregulować sprawy spadkowe. Jest zapracowanym biznesmenem i nie zdaje sobie sprawy, że życie ucieka mu między palcami. Kiedy spotyka piękną Lucy czuje, że kobieta jest wyjątkowa. Wspólnymi siłami będą walczyć o tytuł liarda i posiadłość Glencarraig. Razem odkryją, że w rodzinie drzemie siła i nauczą się, że każda blizna ma swoją historię i na swój sposób jest piękna. Tylko czy...