Wiosna w sercu

Okładka książki Wiosna w sercu Carrie Elks
Okładka książki Wiosna w sercu
Carrie Elks Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Siostry Shakespeare (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Siostry Shakespeare (tom 3)
Absent in the Spring
Wydawnictwo Kobiece
2019-04-17
2019-04-17
Aleksandra Weksej
wiosna miłość

Wszystko fajnie, tylko brakowało mi w tej historii pikanterii, która jest w romansach tego typu, tutaj została uszczuplona maksymalnie.. sceny zbliżenia były potraktowane tak po łebkach.. pierwsze zbliżenie było trochę rozwinięte ale też jakoś nie bardzo.. co w tych książkach jest kluczowe a bez tego jest niedosyt.. pod koniec mam wrażenie fabuła ciągnęła się jak flaki z olejem.. i nic nie wniósł do tego epilog długiej treści.. Bo na końcu nie dowiedzieliśmy się co postanowili w kwestii mieszkania, bo latać z kontynentu na kontynent nie będą wiecznie..

Siostry Shakespeare to moja kolejna ulubiona seria powieści. Każdy tom jest osobną książką o kolejnej siostrze, więc nie są one ze sobą ściśle połączone, ale niektóre wątki wspólne przewijają się w każdej książce. Nie ma jednak potrzeby czytać ich po kolei lub wszystkich, ale gwarantuję, że jeśli już sięgnięcie po historię jednej siostry Shakespeare to zapragniecie przeczytać kolejne, ja przeczytałam wszystkie i jestem zachwycona każdą historią.
Skoro mamy wiosnę to zacznijmy od "Wiosny w sercu".
Lucy jest prawniczką i mieszka w Edynburgu, nie ma czasu na spotykanie się z siostrami, ponieważ każda znajduje się w innej strefie czasowej. Kiedy dostaje zlecenie o ustalenie majątku w Szkocji pewnego Lachlana, musi jeszcze bardziej rzucić się w wir pracy.
Lucy jedzie do Szkocji do posiadłości, o którą bój toczą dwaj bracia, jako prawniczka jednego z nich. Poznaje posiadłość dzięki czemu wie jak pomóc swojemu klientowi. Niestety sprawa się komplikuje kiedy między Lucy a Lachlanem relacja prawniczka - klienta ulega pewnej, drobnej zmianie. Czy to skompromituje Lucy jako prawniczkę? Jak w tym wszystkim odnajdzie się Lachlan?
Dobrze napisana i od początku wciągająca historia. Samotna kobieta poznaje samotnego milionera. Czy mają szansę na miłość? Czy oboje odnajdą spokój którego szukają?
Ta książka zabierze Cię w podróż, w której poznasz co to znaczy miłość i korzystanie z życia póki jest. Momentami zabawna, ale też i rozdzierająca serce. Wszystkie strony miłości są ukazane właśnie w historii Lucy i Lachlana. "Wiosna w sercu" to piękna opowieść o tym, że linia pomiędzy miłością a nienawiścią jest naprawdę cienka, a miłość składa się z całej gamy uczuć, którą trzeba umieć poskromić oraz o tym, że mamy tą zdolność aby naprawiać to co się zepsuło, więc powinniśmy z tego korzystać w każdym aspekcie życia, a nie wyrzucać coś do kosza, ponieważ naprawa ucieszy podwójnie.

🖤Postanowiłam nadrobić zaległości z trzecim tomem o siostrach Shakespeare, a ta część przedstawia najstarszą z sióstr. Poprzednie tomy podobały mi się. Po raz kolejny autorka stworzyła romantyczną historię z pięknymi widokami w tle. Nie znajdziemy w niej żadnych zwrotów akcji czy wielkich dramatów.
Pomimo dużej odległości zamieszkania, to siostry wciąż są ze sobą zżyte i cały czas się wspierają. Nie mogą patrzeć na cierpienie swojego ojca, który nagle zachorował. Również Lachlan starał się być przy chorej matce, nawet jeśli miał przez nią średnio udane dzieciństwo. On i Lucy już jako dzieci musieli szybko dorosnąć. Podobało mi się, że Lachlan mimo bycia wielkim biznesmenem wolał poświęcić pracę, aby spędzać jak najwięcej czasu z Lucy. Spotkanie z Lachlanem całkowicie wstrząśnie życiem kobiety, która zbudowała wokół siebie mur. On pokazał jej, że może nie tylko polegać na sobie, ale też na kimś innym. Ich zbliżenia były urocze, a erotyczne strony romansu dodawały pikanterii w fabule. A chemia była taka, jak trzeba. Szkoda tylko, że fabuła z czasem stała się nudna i za mało akcji działo się w Szkocji, a szczególnie w posiadłości w Glencarrai.

🖤 Zdecydowanie ta książka była ciut gorsza od poprzednich części, bez wielkich zaskoczeń, ale czytało się ją szybko. Jeśli ktoś lubi takie romantyczne historie, to polecam sięgnąć i przeczytać. Ja planuje czwarty tom i zarazem ostatni przeczytać na jesieni. Bo akcja dzieje się w tej porze roku.

Pomimo dużej odległości zamieszkania, to siostry wciąż są ze sobą zżyte i...

"Wiosna w sercu" to już trzeci tom o przygodach sióstr Shakespeare, które wręcz uwielbiam.
I nie jest ważne, że w tej akurat historii przyciąganie było większe przez łóżko czego nie lubię 🤭 Autorka ma bardzo naturalny, ciepły i niezwykle przyjemny styl pisania. Jej książki czytam z uśmiechem na twarzy i ciepłem w serduchu. To są opowieści, które specjalnie nie zaskakują ale dają nam falę różnych emocji, które pozwalają się przy książce odprężyć.
Po tych wszystkich kryminałach i fantasy lubię zanurzyć się w świecie zwykłych ludzi z ich zwykłymi problemami. Lubię uczestniczyć w ich życiu i dopingować w ich związkach.

Relax w czystej postaci, niewymuszony, spokojny, kojący, wywołujący motylki w brzuchu. Takie są właśnie książki Autorki - wszystkie cztery stoją na mojej półce 🤩

"Wiosna w sercu" to dwójka silnych charakterem osób, których życie doświadczyło i próbowało niejednokrotnie złamać. To powieść o tym, że nasze blizny są ważne i potrzebne, należy je przepracować i pielęgnować, bo to one twarzą nas takimi jakimi jesteśmy.

Uwielbiam tę serię również za siostrzaną relację, która jest niezwykła i bezcenna. Sama mam trzy siostry, które kocham nad życie i staram się pielęgnować naszą miłość.

Czytałam 3 części, ta podobała mi się najbardziej. Może dlatego, że jestem podobna do Lucy 🙂 zazdroszczę jej relacji z rodzeństwem.

Piękna bajka dla dużych dziewczyn. Schemat: poznają się, w połowie książki idą do łóżka na namiętny sex, w 7/8 jakiś konflikt i happy end. Ale książka niesie ze sobą też fajną fabułę dlatego bardzo dobrze się czyta. Autorka ma też obsesję trudnego dzieciństwa bohaterów. Polecam na zimowe wieczory. Pomarzyć dobra rzecz.

Niesamowita,cudna historia Lucy Shakeskpeare bardzo mądrej,pięknej i inteligentnej prawniczki,która pracuje bardzo ciężko,ma pod kontrolą wszystko i wszystkich nie pozwalając sobie na spontaniczność oraz kierowanie się uczuciami.
pewnego dnia musi pojechać z przystojnym,eleganckim mężczyzną Lachlanem,pierwsze spotkanie ich zaczyna się rozwijać rodzi się między nimi piękne uczucie.
Dwoje sobie zakochanych zaczyna przyciągać coś do siebie,szaleją za sobą.
Dają się ponieść swym uczuciom,są bardzo szczęśliwi oni.
Rozpoczęłam czytanie od trzeciej części,i ta część powieści zrobiła na mnie pozytywne wrażenia,fabuła świetnie nakreślona,bardzo ciekawa treść,a akcja wartka.
Zainteresowała mnie ta książka,pełna emocji życiowych dała mi,wzruszeń ciekawych,o miłości i uczuciach dwójki zakochanych w sobie ludziach.
Z przyjemnością i zainteresowaniem rzeczytałam książkę.
To ciepła,romantyczna,przepiękna lektura.

Fajna książka o sile miłości i pięknie znalezionym wśród blizn.

Fajna książka o sile miłości i pięknie znalezionym wśród blizn.

Witam wszystkich w pierwszy dzień Wiosny⚘ Jaką macie pogodę za oknem. U mnie śnieg🤭

Lucy Shakespeare to rozważna prawniczka, która wykonuje swoją pracę z dużym zaangażowaniem. Pewnego razu jej zadaniem jest pomóc pewnemu mężczyźnie w odzyskaniu posiadłości w Glencarraig. Sprawa nie jest najprostsza, jednak wrodzony upór w dążeniu do zamierzonego celu wydaje się być w tym przypadku pomocny. Wiele komplikuje się, gdy Lucy przyjeżdża do posiadłości w Szkocji.
Poznaje ona wtedy bliżej Lachlana. Para wydaje się być sobą wyraźnie zainteresowana.

Czy jednak dają się ponieść uczuciom?

Do pewnego momentu perypetie Lucy i Lachlana wydawają się przypominać historię niczym z bajki. Nawet odległość dzieląca ich wydaje się być barierą do pokonania. Lucy jednak zdaje sobie sprawę, że nie może łączyć spraw prywatnych z zawodowymi. Lachlan z kolei czuje, że prawniczka jest tą właściwą kobietą. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy kobieta pewnego dnia, który był bardzo ważny dla Lachlana odbiera telefon, który burzy jej dotychczasowy przypadek. Tajemnice skrzętnie dotąd skrywane ujrzą światło dzienne.

Jak zareagują siostry Shakespeare?
Czy związek Lucy i Lachlana okaże się na tyle silny by przetrwać chwilowe burze?

,,Wiosna w sercu” to trzecia część z cyklu Siostry Shakespeare. Lektura tej książki była niczym powiew orzeźwiającego wiatru w piękny, wiosenny dzień. Opowiadała o trudnych wydarzeniach z przeszłości z życia głównych bohaterów, które ukształtowały ich charaktery. I chociaż ,,rysy” pozostały, to są one niezwykłe, gdyż pokazują trud człowieka i wolę walki. Myślę, że przeczytanie tej książki w wiosenny dzień będzie dobrą formą spędzenia wolnego czasu. Przeczytanie tej książki oprócz rzecz jasna chwili relaksu; przyniesie również wiele przemyśleń, które pozwolą spojrzeć na trudne wydarzenia w życiu w całkiem inny sposób. Tytułowa ,,Wiosna w sercu” to piękne oblicze miłości, która oprócz chwil uniesienia niesie również za sobą ciężar akceptacji drugiej osoby z wszystkimi jej dotychczasowymi
doświadczeniami. Czego jednak nie robi się dla prawdziwej miłości?

Czyta się bardzo przyjemnie, polubiłam Lachlana i cieszyłam się, że przyszła pora na historię najstarszej siostry. Polecam!

Dodaj cytat z książki Wiosna w sercu