Wyzwanie czytelnicze LC

Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym

Wydawnictwo: Agora SA
literatura faktu
LubimyCzytać

BRYTYJCZYKÓW PORTRET WŁASNY Wydawałoby się, że Polacy całkiem nieźle znają Wielką Brytanię – Królowa, czarne taksówki, angielski humor, Brexit – wiadomo. O tym, jak niewiele ten obraz ma wspólnego z rzeczywistością można się przekonać w książce Mileny Rachid Chehab. Arystokratka, która w dawnym kościele prowadzi B&B, kamerdyner, który uczy Chińczyków trudnej sztuki pakowania walizki czy...

BRYTYJCZYKÓW PORTRET WŁASNY
Wydawałoby się, że Polacy całkiem nieźle znają Wielką Brytanię – Królowa, czarne taksówki, angielski humor, Brexit – wiadomo. O tym, jak niewiele ten obraz ma wspólnego z rzeczywistością można się przekonać w książce Mileny Rachid Chehab. Arystokratka, która w dawnym kościele prowadzi B&B, kamerdyner, który uczy Chińczyków trudnej sztuki pakowania walizki czy nauczyciel wychowania seksualnego z Londynu. To tylko kilkoro postaci, spośród tych, którym oddaje głos reporterka Gazety Wyborczej w swojej książce. Spotkania z bohaterami tej książki czasem zaskakują, czasem śmieszą, a czasem zasmucają. A jednocześnie każą czytelnikowi przypuszczać, że Wielka Brytania to najbardziej egzotyczny kraj, jeśli nie świata, to z pewnością Europy.

źródło opisu: Agora 2019