Serce w obłokach

Cykl: Miasteczko (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
karollllllla

Wspaniała opowieść o tym, że kiedy dajesz szansę marzeniom, nic nie jest zbyt trudne. Nowa powieść autorki bestsellerowego "Pejzażu z Aniołem". Mieszkańcy Miasteczka nie mogą doczekać się otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawdę pragnie Klementyna? By spełniły się jej dziecięce marzenia o dozgonnej miłości, szczęśliwym domu i błogim spokoju? Czy uwierzy w to, że właśnie nadszedł czas,...

Nowa powieść autorki bestsellerowego "Pejzażu z Aniołem".

Mieszkańcy Miasteczka nie mogą doczekać się otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawdę pragnie Klementyna? By spełniły się jej dziecięce marzenia o dozgonnej miłości, szczęśliwym domu i błogim spokoju? Czy uwierzy w to, że właśnie nadszedł czas, kiedy rzeczywistość okazuje się piękniejsza niż jej najskrytsze pragnienia? A może najpierw wszyscy powinni zmierzyć się z bolesną przeszłością i odpowiedzieć na coraz trudniejsze pytania zadawane przez rezolutną Dobrochnę?

"Serce w obłokach" przekona Cię o tym, że warto słuchać siebie i wierzyć, że obok każdych zamkniętych drzwi zawsze znajdzie się szeroko otwarte okno.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,135423,Serce-w-oblokach

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,135423,Serce-w-oblokach

Oceniam tą powieść jako dobrą, ale tylko ze względu na wątek dotyczący przeszłości starego domu.
Bo to co dzieje się współcześnie jakoś niezbyt mnie ciekawiło. Książka przegadana i to o niczym konkretnym, wątki porwane, dotyczą kilku osób i niby wszystko jest w porządku, ale brakowało mi tu nie tylko jakiejś konkretnej akcji, bo trochę się dzieje w życiu poszczególnych bohaterów, ale emocji, których tu zupełnie brak.
Denerwowały mnie niektóre sytuacje, tak naiwne, że nawet dziecko uważałoby to za bajkę. Jest trochę zabawnych sytuacji, są kolejne mądrości życiowe i złote myśli, ale brak tego "pazura", który powoduje, że książka wciąga. Mnie czasami nużyła, bo nie lubię czytać o niczym.
Szkoda, że autorka zdecydowała się na kolejny tom, bo takie rozciąganie akcji trochę mnie denerwuje a i tak wiadomo o czym będzie.

Książki Magdaleny Kordel zawładnęły moim sercem odkąd sięgnęłam po Uroczysko i kolejne jego części, a potem Malownicze, któremu z każdym kolejnym tomem po prostu nie mogę się oprzeć. A teraz jest jeszcze Miasteczko. Właśnie skończyłam czytać "Serce w obłokach", które pochłonęłam podobnie jak wszystkie pozostałe powieści autorki. Tak się zastanawiałam, który z tych cykli bardziej przypadł mi do gustu. I przyznaję, że mam z tym spory kłopot. Malownicze zawładnęło moim sercem i mam do niego szczególny stosunek, ale Miasteczko, choć młodsze, w niczym mu nie ustępuje.

"Serce w obłokach" opowiada dalsze losy Pogubionej Agaty, jej wnuczki Klementyny oraz słodkiej i nad wyraz elokwentnej prawnuczki Dobrochny - kobiet, które w Miasteczku na trwałe zapuściły swoje korzenie. Obok nich w odwodzie czuwają przyjaciele - Julka, Imka, Ruda Fela, doktor Piotr. Do różowej kamieniczki często zaglądają też sąsiedzi, mieszkańcy tej klimatycznej miejscowości. Bo trzeba Wam wiedzieć, że drzwi do...

motheroftworeads | 2019-04-04

"Gdy miała takich przyjaciół wokół siebie, tylu ludzi, których pokochała i którzykochali ją, nie było przeciwności losu, których nie potrafiłaby pokonać. To wszystko dawało szansę na to, by serca i jej, i wszystkich jej bliskich mogły bez przeszkód bujać w obłokach. I z całą pewnością tak właśnie się stanie. Gdy tylko nadejdzie jutro, które przyniesie ze sobą odpowiedź na wszystkie nurtujące ją pytania."

„Serce w obłokach” to kolejny tom przygód Klementyny, jej córeczki Dobrochny, pogubionej babki Agaty oraz ich przyjaciół. Klementyna otworzyła już swoją cukiernię, jednak póki co działa „na pół gwizdka”, ponieważ asortyment jest niewielki. Tymczasem do Miasteczka przyjeżdża jej przyjaciółka Adela, która pragnie kupić opuszczony dworek. Niespodziewanie także pod drzwiami mieszkania Klementyny ktoś podrzuca niemowlę. Jak się okazuje, to nie wszystkie niespodzianki, które przyszykował dla Klementyny los…

Po raz kolejny miło było wrócić do mieszkańców Miasteczka. Choć jest to dopiero...

Aellirenn | 2019-04-07
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Tym razem Klementyna będzie miała gości. A wszystko to za sprawą pewnej sroki. Przynajmniej tak twierdzi Stara Anna...

Cieszę się, że mogłam wrócić do Miasteczka i do Klementyny. Powrót był tym bardziej przyjemny, że to była najlepsza jak dotąd część tej serii. Książki Kordel to takie lektury na niepogodę i tę za oknem i tę w życiu. Są trochę jak ciepły koc, który otuli, pozwoli odpocząć i nabrać sił. Ja po Kordel sięgam, kiedy mi źle i to po prostu działa. Tak było i w tym przypadku - plus dziesięć do samopoczucia ;) Połknęłam w dwa wieczory i teraz czekam na kolejny tom, ponieważ autorka zakończyła powieść w takim momencie, że nie sposób nie umierać z ciekawości co dalej. :)

Ps. Kto, na miłość boską, tworzył opis do tej książki?! Taka mała rada: czasem warto przeczytać książkę zamiast wymyślać niestworzone historie ;)

werka777 | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

ZARYS FABUŁY
Ta, która porusza zmysły swoimi wypiekami, wreszcie otwiera cukiernię. Mieszkańcy są przekonani, że w jej progach odnajdą tylko to, co najlepsze. Życie to jednak nie tylko słodkie wypieki. To także wielkie marzenia o ciepłym domu i wielkiej miłości skonfrontowane z prozą dnia codziennego. Niespodziewanie nadchodzi czas porachunków z przeszłością, niewygodnych pytań i trudnych odpowiedzi. Przyjazd przyjaciółki, dociekliwość córki i podrzucone niemowlę. W Miasteczku znowu nie zabraknie wrażeń. Do czego to wszystko doprowadzi?

PALETA CHARAKTERÓW
Bohaterowie powieści Magdaleny Kordel to zwyczajni, przyziemni ludzie. Starsza Agata, prężnie działająca Klementyna i spostrzegawcza Dobrochna. Przedstawicielki różnych pokoleń, pośród których każdy może znaleźć tą bliską swojemu sercu. Wszystkie związane z Miasteczkiem i otaczającymi ich ludźmi. Autorka i drugi plan usłała paletą różnobarwnych osobowości i charakterów, wprowadziła w akcję także nowe postaci, które dodają...

Książkowe_Wyliczanki | 2019-03-17
Przeczytana: 16 marca 2019

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2019/03/co-niesie-ze-soba-serce-w-obokach.html

Mam wrażenie, że akcja nie zwalnia nawet na chwilę i kiedy już wydaje się, że bohaterowie choć przez chwilę będą mieli nudne życie, choć parę dni, to wydarza się coś nowego i jeszcze bardziej niespodziewanego. Nie tylko wizyta przyjaciółki wprowadzi zamęt w Miasteczku, również sroka sprowadzi wiele nowych postaci. Niektóre z nich będą niespodzianką dla wszystkich, ale być może uda się dzięki nim poskładać przeszłość. Inne wprowadzą jeszcze więcej zamieszania i wyraźnie pokażą, że to nie ostatni tom przygód bohaterów.

"Serce w obłokach" potrafi rozgonić nawet najczarniejsze chmury, nie tylko dając nadzieję na przyszłość i chwilę zapomnienia. To książka, która pokazuje, że trzeba brać życie za rogi, czasem decydować się na trudne wybory, które przynoszą szczęście. Nie można zapominać o rodzinie i bliskich, otwierając dom dla przyjaciół, bo dopiero rozgardiasz sprawia, że pomieszczenia...

nutka2410 | 2019-03-21
Przeczytana: 17 marca 2019

Książka, na którą czekałam z niecierpliwością. W jej bohaterach zakochałam się już od pierwszych stron "Serca z piernika".

Klementyna to kobieta pełna pozytywnej energii, a do tego jej wypieki są najlepsze pod słońcem. Spotyka mnóstwo ludzi, z którymi łatwo się zaprzyjaźnia, którzy ją uwielbiają za to jaka jest. Jest gotowa zawsze każdemu pomóc i jak to w naturze bywa, "karma wraca", więc jak potrzebuje pomocy to ma wokoło siebie życzliwe i przyjazne osoby.

Klementyna prowadzi cukiernie, ale nie na "pełen etat". Jej wypieki znikają w trybie ekspresowym. Codziennie na jakiś smakołyk przychodzi tajemniczy mężczyzna w kapeluszu. Kim on jest? Po sprzedaniu ostatniego ciasta, Tyśka wraca do domu, a tam się dzieje, zdecydowanie dzieje się bardzo dużo.

Jej przyjaciółka, Adela, przyjeżdża do Miasteczka aby zmienić coś w swoim życiu, odnaleźć dawną kobietę jaką była. W tym celu chce zamieszkać w Miasteczku z dala od zgiełku miasta. Na oku ma stary dwór w lesie, który chciałaby kupić,...

comique | 2019-04-07
Przeczytana: 31 marca 2019

"Bo w końcu dopóki się wierzy i ma nadzieję, dopóty kocha się życie."

Kolejny tom przygód Klementyny, jej córki Dobrochny, babki Agaty i ich przyjaciół. Wszystko ma miejsce w uroczym Miasteczku, w którym swoją cukiernię niedawno otworzyła Klementyna. Pewnego dnia pod drzwiami ich domu ktoś podrzuca niemowlę...

Choć nie czytałam poprzednich przygód Klementyny i jej grupy przyjaciół, to "Serce w obłokach" czytało mi się niezwykle przyjemnie. Sielski klimat Miasteczka totalnie mnie zauroczył, chciałabym mieszkać w takim miejscu. Choć sama historia momentami mnie nużyła, nie znaczy to, że źle spędziłam czas przy tej książce. Autorka zawarła sporo zabawnych perypetii, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Obecne są tutaj również piękne opisy cukierniczych wypieków Klementyny, aż ślinka mi ciekła :D.
Lekka i ciepła lektura idealna na wiosenny czas :).

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Znak.

Wera2604 | 2019-03-18
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 marca 2019

historia Klementyny z nowej powieści. To kolejny trzeci tom. Tutaj wkracza historia z przed lat i mocne słowa Starej Anny. Straszny dwór, duchy a i tak przyjaciółka Klementyny chce go kupić. Jednak siły wyższe nie pozwalają. Jeśli jesteście ciekawi jak sie to zakończy to warto przeczytać. Tym bardziej że drzwi u Klementyny nigdy sie nie zamykają coraz to nowsze problemy, a w tej części jest ich sporo.Fajnie powrócić do Miasteczka i zobaczyć co sie dzieje u poznanych wcześniej bohaterów.

sus3l3k | 2019-03-22
Przeczytana: 22 marca 2019

Pani Magda jeszcze w żadnej książce mnie nie zawiodła.
Serce w obłokach jest zachowane w dobrej sprawnie napisanej fabule. Po lekturze książki któż z nas nie chciałby znaleźć się choć na chwilę w Miasteczku. Któż nie chciał by spróbować babeczek, bez,rogalików. Pełna ciepła i uroku książka, która przenosi nas do tak realnego a jednak magicznego świata
Polecam