Serce w skowronkach

Cykl: Miasteczko (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
Asiek

Czasami wystarczy zdecydować się na pierwszy krok, by zacząć spełniać marzenia Klementyna boi się marzeń o własnej cukierence, choć w wyobraźni widzi już miejsce, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak w domu. Tymczasem niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że jeszcze raz będzie musiała zastanowić się, czego tak naprawdę pragnie. Na szczęście mała Dobrochna coraz częściej zadaje jej...

Czasami wystarczy zdecydować się na pierwszy krok, by zacząć spełniać marzenia

Klementyna boi się marzeń o własnej cukierence, choć w wyobraźni widzi już miejsce, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak w domu. Tymczasem niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że jeszcze raz będzie musiała zastanowić się, czego tak naprawdę pragnie. Na szczęście mała Dobrochna coraz częściej zadaje jej przenikliwe pytania, a najlepsza przyjaciółka Imka pomaga patrzeć na życie przez różowe okulary.

Tylko babka Agata tęsknie wygląda przez okno i spogląda na drzwi. Ale pewnego dnia i do niej zapuka los.

W swojej nowej powieści Magdalena Kordel przypomina nam, że nigdy nie jest za późno na cuda, a życie potrafi zaskakiwać nawet tych, którzy stracili nadzieję.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo

Naprawdę dziwią mnie te wszystkie pochlebne recenzje i wysokie oceny, bo dla mnie to kolejna przeciętna powieść autorki o wszystkim i o niczym konkretnym.
Do tego strasznie rozgadana. Żeby jeszcze były to jakieś mądre i pouczające rozmowy. Niestety są przydługie, nudne i nic nie wnoszą. A najwięcej ma do powiedzenia Dobrochna, wygadana 6-latka.....czytając jej wypowiedzi aż zgrzytałam zębami....bo niby to miało być śmieszne ale mnie nie bawiło.
W ogóle cała powieść napisana jest w sposób humorystyczny i zabawny, chociaż nie brak tu i poważnych tematów, które niestety zostały potraktowane trochę po macoszemu. A szkoda, bo według mnie poważniejsza tematyka bardziej autorce "wychodzi" niż humor trochę na siłę.
Początek bardzo dobry, zapowiadał ciekawą lekturę. A potem zaczęło być już nudno, bo brak w tej powieści konkretnej akcji, nie mówiąc już o emocjach.
Klementyna marzy o swojej małej cukierni ale nic w tym kierunku nie robi. Natomiast stara się zbawić cały świat i pomaga...

Meggie | 2018-08-10

Lato, leniwe popołudnie. Spacerujesz uliczkami Miasteczka, delektując się promieniami słońca i nagle czujesz słodki, kuszący zapach, obok którego nie można przejść obojętnie. Rozglądasz się i widzisz uroczą, niewielką cukiernię z zachęcająco otwartymi drzwiami. Wchodzisz do środka i już od progu wita cię uśmiechnięta właścicielka. Później już tylko rozpływasz się kosztując kolejne słodkości, znikają wszelkie troski dnia codziennego chociaż na chwilę i wiesz, że będziesz tu często zaglądać. W skrócie można stwierdzić, że tak wygląda największe marzenie Klementyny. Do jego spełnienia jeszcze daleka droga i przede wszystkim brak odwagi i wiary w siebie. Los jednak potrafi płatać figle i ma wobec niej swoje plany. Czy pokrywają się chociaż trochę z jej własnymi marzeniami?

Magdalena Kordel – pisarka, której książki zdobywają coraz większe grono miłośniczek. Zostały sprzedane już w ilości ćwierć miliona egzemplarzy. Do najbardziej popularnych należą: „Anioł do wynajęcia”, „Serce z...

Biblioteczka Rudej | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

"...życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:albo tak,jakby nic nie było cudem,albo tak,jakby cudem było wszystko".

Ach ta moja słabość do rodzimych autorek, czyli wiadomo jak tylko zobaczyłam to musiałam koniecznie kupić,a już ta okładka z rudą dziewczyną??Cudo:) a ja mam słabość do rudego, bo wiadomo,że każdy rudy jest najfajniejszy na świecie. Czy tak jest w przypadku najnowszej powieści Pani Kordel? Też tak macie,że mimo,iż czytnik i półka pęka w szwach to do każdej nowości świecą wam się oczy i musicie ją mieć już, teraz i natychmiast.....ta chyba jest nieuleczalne,ale ...kocham tę swoją chorobę i dziękuję za każdą książkę, którą dane mi przeczytać:)
Po Sercu z piernika przyszła pora na Serce w skowronkach,a że Pani Kordel dała mi się poznać bez wahania sięgnęłam po jej najnowszą powieść i przyznam szczerze,że przepadłam. Niby banalna, niby gdzieś to już wszystko było,ale styl pisania autorki sprawia,że książkę wchłania się nie tylko oczami,ale i nosem.
W różowej kamiennicy...

Adam | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

„A to się zwykle tak zaczyna
Sam nawet nie wiesz jak i gdzie
Po prostu wzięła cię dziewczyna
A potem jest już z tobą źle”
Tak sobie nucę, no ale nie śpiewać mam lecz pisać. Więc piszę nucąc sobie :)
Można zakochać się w powieściach pani Kordel i choć nieświadomie sięgnąłem po kontynuację opowieści „Serce z piernika”, przyznać muszę, że nie czułem się zagubiony nieznajomością poprzedniej opowieści.
Głowna bohaterka jest matką samotnie wychowującą kilkuletnią córeczkę Dobrochnę, ma przy sobie jeszcze babcię Agatę. Klementyna jest osobą bezpretensjonalną, niczego nie udaje i nie odgrywa żadnej roli. Wierzy, że wszystko, co dzieje się w naszym życiu, dzieje się po coś, że nie ma przypadków. Utrzymuje się z wypieków cukierniczych jest w tym tak dobra, że wszyscy wokół namawiają ją, by otworzyła mały biznes.
Sam początek powieści zaczyna się dość tajemniczo, w rozdziale zatytułowanym „Gdzieś w świecie”, spotykamy starszego gościa, który wchodzi w posiadanie listu od nieżyjącej...

Hanna | 2018-05-25

Serce w skowronkach to niebywale piękna i ciepła historia Klementyny. Kobieta samotnie wychowuje swoją rezolutną i wygadaną córkę Dobrochnę. Dziewczynka potrafi zadawać niezliczoną ilość pytań, a jej ciekawość w stosunku do otaczającej ją rzeczywistości jest godna podziwu. Klementyna kocha cukiernictwo i co najważniejsze jest w tym naprawdę dobra! W związku z tym przyjaciele Klementyny namawiają ją do otworzenia własnej cukierni. Jednak brak wystarczającej wiary w siebie i swoje możliwości powoduje, iż kobieta jest przekonana do tego pomysłu. Czy mimo to zdecyduje się na prowadzenie własnego biznesu? A co jeśli niespodziewany splot wydarzeń sprawi, iż Klementyna raz jeszcze będzie musiała zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, nad tym czego tak naprawdę oczekuje od życia?

Klementynie w codziennej prozie życia, oprócz uroczej córeczki, towarzyszy babcia Agata, która czeka na swój prawdziwy cud. Ogromnie tęskni, ale nie traci nadziei, na ten szczęśliwy dzień. Każdego dnia...

ejotek | 2018-05-17
Przeczytana: maj 2018

Pisanie książek było dla Magdaleny Kordel swego rodzaju terapią. Tak było zwłaszcza na początku, bowiem później działanie lecznicze przeniosło się na nas... czytelniczki. U Magdy spotkacie cuda w czystej postaci, nawet gdy początkowo wszystko wali się na głowę, problemy zdają się nie mieć końca a tajemnice wyzierają z kątów. Czyli idealna lektura dla mnie w obecnym stanie ducha, prawda?
Ciekawa jestem czy po lekturze "Serca z piernika" nauczyliście się żonglować, by piłeczkowe problemy nie zwaliły Was mostu-życia, po którym stąpacie...? Jeśli tak to zapraszam na moje wrażenia z lektury.

Powieść rozpoczyna się ogromnie zagadkowo - w nieokreślonym kraju, poznajemy starszego mężczyznę, który od prawnika nieżyjącej od dwóch lat matki, otrzymuje list... Prawnik zna jego treść i szczerze radzi spalić go, przed odczytaniem... Tylko czy mężczyzna będzie chciał wyrzec się spełnienia ostatniej woli matki? Kim jest ten człowiek? Co znajdzie w liście? Jeśli Wasze myśli skierowały się w tę...

Anna-mojeksiążki | 2018-06-17

..." życie można przeżyć tylko na 2 sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko.." (str.50)

Uwielbiam książki Magdy Kordel za ich niezwykły klimat i ogromne ładunki pozytywnej energii, ale również za jej niesamowite bohaterki. Zwyczajne kobiety, którym los rzuca pod nogi kłopoty, które nie mają pieniędzy, ale starają się godnie żyć i mają swoje wartości. Przyjaźń, miłość, rodzina to bezcenne wartości, więc czasem należy zagryźć zęby i starać się zarobić również pieniądze.
Pokochałam Malownicze i to jest mój ulubiony cykl, do którego często wracam, ale również sięgam po każdą nową powieść Magdy i wypatruję kolejnych - dziękuję za emocje i radość, jaką czuję podczas lektury :)

Serce w skowronkach to kontynuacja Serca z piernika czyli opowieść o dalszych losach Klementyny, cukierniczki, która tworzy cuda z piernika. Jej życie nie jest lekkie i usłane różami. Sama wychowuje córeczkę, Dobrochnę, i stale pilnuje Pogubionej Agaty, czyli babci....

Marta | 2018-05-16
Przeczytana: 08 maja 2018

Droga Tachykardio!

Pewnie masz takich Autorów na których książki czekasz z utęsknieniem. Wypatrujesz ich premier i odliczasz dni, kiedy będziesz mogła zatopić się w świat bohaterów przez nich wykreowanych. Jak dobrze wiesz, mam kilku takich Autorów. Zalicza się do nich między innymi Magdalena Kordel i cały jej dorobek literacki. Chociaż powiem Ci, że chyba tylko jednej książki nie przeczytałam. Ale zapewne kiedyś nadrobię. Ach, to magiczne kiedyś... Kiedy w moje ręce wpadło „Serce w skowronkach” wiedziałam, że świat przestanie istnieć, a ja znów na jakiś czas przeprowadzę się do urokliwego Miasteczka.

Ponieważ książki jeszcze nie ma na księgarskich półkach, nie chcę ci zbyt wiele zdradzać. Bo co to za przyjemność czytania, gdy już wiadomo co się będzie działo. A działo się sporo jak to zwykle u Magdy bywa. Mogę ci tylko powiedzieć, że Klementyna wraz z Dobrochną oraz Pogubioną Agatą zostają w Miasteczku. I nadal otaczają się masą życzliwych im ludzi. Klementyna boi się...

Montgomerry | 2018-06-18
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2018

pierwsza część bardziej mi się podobała ...

BeataT | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

1 cz nie znam - a ta idealnie wpasowała się w mą chwile, by być lekkim, miłym czytadłem w którym fajnie biegnie sobie życie. Oczywiście Klementyna nie ma tak słodko na co dzień, mimo wykonywanego zawodu-cukiernika.Ale marzenia się spełniają, a życzliwi są wokół nas :)