Winna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
aleqsia

Autorka „Oczu wilka” powraca z nową, sensacyjną historią miłosną! Wendy ma dopiero 25 lat, a czuje się tak, jakby była w potrzasku. Z jednej strony kontroluje ją jej własny ojciec i wpędza w poczucie niekończącej się winy. Z drugiej zaś mężczyzna, którego pokochała jak nikogo wcześniej, zadaje jej cios prosto w serce. Wydaje się, że mężczyźni z jej życia skutecznie i konsekwentnie ją ranią i...

Autorka „Oczu wilka” powraca z nową, sensacyjną historią miłosną!

Wydaje się, że mężczyźni z jej życia skutecznie i konsekwentnie ją ranią i raz za razem zawodzą. Jednak Wendy mimo to postanawia dać szansę Jimowi, przystojnemu wojskowemu, który przypadkiem trafia do jej pogmatwanego życia. Czy będzie on szansą Wendy, aby w końcu była szczęśliwa?

Jim pozornie okazuje się wszystkim, czego Wendy potrzebuje. Jednak mężczyzna może wcale nie mieć tak dobrych zamiarów, jak mogłoby się wydawać. Może się okazać, że jej dotychczasowe troski będą błahostką wobec zagrożenia życia jej bliskich.

Romans z wątkami sensacyjnymi, który porywa od pierwszych stron!

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wioleta Sadowska | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

"(…) granica między obwinianiem a poczuciem winy jest bardzo cienka".

Ależ dałam się wkręcić w zręcznie utkaną intrygę, jaką wymyśliła Alicja Sinicka. Dobrze, że nikt nie widział mojego zdziwienia przy lekturze końcowych stron tej powieści. Uwielbiam takie zwroty akcji, które fundują mi istny rollercoaster emocjonalny.

Alicja Sinicka to pochodząca z Oławy, matka, żona, inżynier i ekonomistka. Jest zapaloną czytelniczką i miłośniczką psów. Zadebiutowała bestsellerową powieścią pt. "Oczy wilka". Autorka każdą wolną chwilę poświęca na pisanie.

Wendy to dwudziestopięcioletnia kobieta, którą nieoczekiwanie zdradził ukochany mężczyzna. Oprócz tego, bohaterka od wielu lat obwinia się o śmierć brata, która całkowicie zmieniła jej rodzinę. Pewnego dnia Wendy poznaje Jima – przystojnego i niezwykle namiętnego wojskowego, którym jest mocno zauroczona. Bohaterce wydaje się, że w końcu znalazła swoją oazę spokoju do czasu, aż na horyzoncie pojawia się niebezpieczeństwo.

Po przeczytaniu...

"Winna" to moje pierwsze i do tego bardzo udane spotkanie z autorką. Ta nietuzinkowa historia wciągnęła mnie tak bardzo, że zarwałam nockę. Autorka misternie i z dużym wyrachowaniem utkała sieć intryg, które spowodowały, że nie mogłam się oderwać. Czy Wendy rzeczywiście jest winna?

"To ja jestem winna? Pewnie tak. Ja zawsze jestem winna".

Wendy ma dwadzieścia pięć lat, jest doktorantką psychologii. Osobą smutną, zagubioną, noszącą w sobie ogromne poczucie winny, od którego nie może i nie potrafi się uwolnić. Poznajemy ją w bardzo trudnym momencie jej życia. Ukochany mąż ją zdradził, a ona wie, że nigdy nie będzie w stanie mu wybaczyć. Mieli tyle planów, marzeń, całe życie przed sobą. A on to wszystko zniszczył. Niedługo potem dowiadujemy o tragedii jaka miała miejsce dziesięć lat temu. Ona prowadziła samochód, doszło do wypadku i zginął jej brat. Śmierć brata spowodowała, że dotąd kochająca się rodzina rozpada się na małe kawałeczki. Nie radzą sobie ze stratą, ze...

czytanienaplatanie | 2019-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Winna, czy niewinna?

Miałam pewne obawy przed przeczytaniem tej książki, bo romanse mnie nużą i nawet słynnego Greya nie dałam rady doczytać do końca. Spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie, bo mimo, że książkę można uznać niewątpliwie za romans, to elementy sensacyjne i intrygi wplecione w całość sprawiły, że przeczytałam ją w jeden wieczór. Dodatkowo przyjemny, lekki język oraz naturalne dialogi dopełniły pozytywnego odbioru.

Wendy, młodą psycholożkę, poznajemy w nie najlepszym momencie jej życia. Roczny związek z Warrenem, który sprawił, że zaczęła czuć się bezpiecznie, rozpada się przez zdradę ukochanego. Dziewczyna, aby odreagować, rzuca się w wir nowej znajomości. Z czasem Jim okazuje się dla niej ostoją, a nie tylko lekarstwem na zdradę. Wspiera ją w trudnych relacjach z ojcem, który obwinia ją za śmierć brata. Poczucie winy towarzyszy dziewczynie od 9 lat i trauma z nim związana odciska piętno na jej życiu. Jim sprawia, że zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie i pomału staje...

Czytaanna | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Winna - powieść w której nie zabraknie romansu i sensacji oraz intryg. Po połączeniu tego w całość mamy niezłą powieść trzymająca do samego końca w niepewnosci.

Historia Wendy i jej rodziny kręci się wokół dużych pieniedzy. I to własnie pieniądze i chciwość stały się zapalnikiem do tragedii, cierpienia i bólu i tragedii jakie miały miejsce w tej rodzinie.

Wendy jako młoda dziewczyna przeżyła śmierć braciszka, stratę narzeczonego i zaufała nieodpowiedniemu mężczyźnie, w moich oczach jest bohaterką. Jest odważną bo pomimo bezradnosci, znalazła sposób, aby uratować rodzinę od smierci.

Książka mi się bardzo podobała, chociaż nie przewidzialam do końca tej historii.
Bardzo polecam.

Gola | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam i to była dobra decyzja. Moim zdaniem naprawdę dobra lektura. Ostatnio wolę jak historia osadzona jest w naszych realiach ale to już subiektywna ocena. Pomysł dobry i czytałam również z przyjemnością, może odrobinę za dużo samobiczowania się głównej bohaterki. Kto sięgnie po tę pozycję powinien zakończyć ją czytać usatysfakcjonowany.

Joanna J | 2019-03-13
Przeczytana: 12 marca 2019

Pierwsze określenie jakie rzuca mi się po przeczytaniu tej książki to ... przegadana. Historią Wendy można było skrócić o połowę, ponieważ jej przemyślenia i niezdecydowanie, wciąż te same, wracają jak bumerang co kilka stron i zwyczajnie nudzą. Zdecydowanym plusem jest element zaskoczenia, bo kiedy po pierwszej połowie mamy poczucie, że to już koniec historii ta dopiero się rozkręca.

wrotka | 2019-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

"Jedna chwila może zmienić całe życie. Najgorsze jest to, że człowiek nigdy jej się nie spodziewa. Budzi się jak zwykle rano i nie wie, że to właśnie dziś"

Alicja Sinicka to polska autorka pochodząca z Oławy, która zadebiutowała w 2017 roku bardzo dobrze przyjętą przez czytelników powieścią "Oczy wilka". Tej książki co prawda nie czytałam, ale jej druga powieść "Winna", która niedawno miała swoja premierę nie tylko sprawiła, że z ogromna przyjemnością sięgnę również po pisarski debiut autorki, ale i z niecierpliwością będę wyczekiwać jej kolejnych powieści.

Wendy ma 25 lat i od prawie dekady czuje się winna. Winna wypadku samochodowego, w którym zginął jej młodszy brat, winna pogorszeniu się relacji rodzinnych po tym wydarzeniu, winna temu, że została zdradzona przez mężczyznę, którego nadal kocha i temu, że naiwnie wierzy, iż nowa miłość diametralnie odmieni jej los. Jest doktorantką na wydziale psychologi, córką wpływowego i bogatego restauratora i...

Daria24 | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Klapa...kurde myślałam, że to będzie coś dużo lepszego od "Oczy wilka" a tu kolejne rozczarowanie. Staram się nie spoilerować ale tę książkę na prawde można by było skrócić do kilku stron. Była sobie dziewczyna, która zabiła brata nie z jej winy ale ona oczywiście uważa inaczej. Zdradził ją ukochany więc poleciała w ręce innego,który okazał się być płatnym mordercą i ją wykorzystywał aby zabić jej ojca. Udało jej się go obronić i wróciła do poprzedniego partnera i to tyle. Sory no na prawde nie ma w tej książce nic ciekawego jak dla mnie. Te 5 gwiazdek to i tak chyba za dużo

Biblioteczka Rudej | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

" Czy prawda to słabość? Siła? A może słabość przeznaczona wyłącznie dla silnych?"

W Winnej Alicji Sinickiej poznajemy Wendy Palmer panią psycholog, córkę miejscowego potentata w branży gastronomicznej. Rodzina Palmerów choć na pozór wygląda na zwykłą amerykańską i bogatą rodzinę zmaga się z osobistą tragedią sprzed kilku lat. Po tragicznym wypadków, którego głównymi udziałowcami są Wendy i jej brat Ethan, rodzina jest w kompletnej rozsypce. Śmierć Ethana rozdzieliła rodzinę, która choć łączy się ze sobą w trudnych dla niej momentach, nie odnajduje się w zwykłej codzienności.Dodatkowo Wendy musi się mierzyć z kierownikiem w firmie ojca. Warren jeszcze nie tak dawno był jej miłością. Teraz jednak po zdradzie Wendy jest rozbita. Pomóc jej może niedawno poznany Jim.
Z każdą kolejno przeczytaną stroną przekonujemy się, że nic nie jest takie jak z pozoru wygląda. Bohaterkę książki zaczynają nachodzić myśli, że może to jednak nie był zwykły wypadek. Ktoś próbuje znowu zaszkodzić Wendy i...

Książki_takie_jak_my | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

„Winna” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Alicji Sinickiej. Autorka już po kilkunastu stronach porwała mnie w świat swoich bohaterów i sprawiła, że musiałam tę historię jak najszybciej przeczytać, gdyż nie mogłam się doczekać kolejnych wydarzeń. „Winna” to książka z gatunku romans, z dodatkiem zaskakującej intrygi.

Główną bohaterką tej powieści jest Wendy, dwudziestopięcioletnia kobieta. Wendy jest w podobnym wieku do mojego, więc bardzo łatwo było wczuć mi się w jej historię, która niestety, nie była dość przyjemna na początku. Bohaterkę poznajemy w sytuacji niezbyt korzystnej. Zdradził ją mężczyzna, którego szczerze kochała i wiązała z nim plany na przyszłość. Ponadto, kobieta obwinia się o śmierć swojego brata, która doprowadziła do wielu zmian w jej rodzinie.

Bardzo podoba mi się, że narracja w tej książce opisywana jest z perspektywy pierwszoosobowej. Jest to świetny zabieg, gdyż możemy bardzo dobrze poznać Wendy, która jest naprawdę ciekawą bohaterką. Podoba mi się...