O co zapytasz Alicję Sinicką? Spotkanie na żywo z autorką „Służącej”

LubimyCzytać
27.10.2020

Popularność wśród czytelników zaskarbiła sobie powieściami łączącymi wątki romantyczne i sensacyjne, a od jakiegoś czasu pisze kobiece thrillery psychologiczne, takie jak jej najnowsza książka zatytułowana „Służąca”. Alicja Sinicka będzie gościem spotkania, jakie przeprowadzimy na żywo 5 listopada. O co mamy zapytać autorkę?

O co zapytasz Alicję Sinicką? Spotkanie na żywo z autorką „Służącej”
Reklama

Jej książka „Stażystka” ma w lubimyczytać.pl średnią ocenę 7,0 / 10 i jest niezwykle popularna. Dowód? Wielokrotnie trafia do zestawienia TRENDY, ukazującego 10 najpopularniejszych książek danego miesiąca. W lutym zajęła miejsce czwarte, w maju i czerwcu – drugie, a w lipcu i sierpniu triumfowała na pozycji numer 1. Świetne noty mają też wydane w tym roku książki „Obserwatorka” (ocena 7,4 / 10) oraz „Otwórz oczy” (7,8 / 10). Jeszcze lepiej użytkownicy oceniają najnowszą premierę, zatytułowaną „Służąca”, mogącą się pochwalić średnią 8,0. Kim jest autorka tych książek, Alicja Sinicka?

Alicja Sinicka – specjalistka polskiego domestic noir

Alicja Sinicka pochodzi z Oławy, a edukacje zdobywała we Wrocławiu, na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Politechnice Wrocławskiej. Z wykształcenia jest ekonomistką, a zanim rozpoczęła karierę pisarską pracowała jako analityk finansowy w dużej korporacji. Zadebiutowała powieścią „Oczy wilka”, która szybko wspięła się na listy książkowych bestsellerów. Podobnie było w przypadku kolejnych powieści – również obyczajowych z silnym wątkiem sensacyjnym: „Winna”, „W jego oczach”, „Stażystka” i „Obserwatorka”.

Prywatnie Alicja Sinicka jest żoną i mamą, mieszkającą z rodziną pod Oławą. Mówi o sobie, że jest optymistką i miłośniczką psów.

Alicja Sinicka, portret

„Służąca” – nowa książka Alicji Sinickiej

W październiku premierę miała najnowsza książka autorki. O czym opowiada „Służąca”?

Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym ma za zadanie dbać o porządek. Maria jest zadbaną kobietą po czterdziestce, a Mikołaj atrakcyjnym adwokatem zafascynowanym okresem średniowiecza. Ich syn Kacper zajmuje się pisaniem.

Już pierwszego dnia Julia otrzymuje propozycję przeprowadzki do ich domu, lecz stanowczo odmawia. Podczas sprzątania otwiera starą szafę na poddaszu. Znajduje rząd zakurzonych czarnych sukienek z białymi mankietami.

W trakcie kolejnej wizyty w domu Borewskich Julia traci przytomność. Gdy otwiera oczy, czeka na nią koszmar. Będzie musiała podjąć nierówną walkę o sprawiedliwość. I życie.

Reklama

Spotkanie na żywo. Zadaj pytanie, wygraj książkę!

O najnowszej książce „Służąca”, ale także o „Stażystce” i innych powieściach pióra Alicji Sinickiej porozmawiamy już niedługo na żywo! Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00. Będziecie mogli obejrzeć je online na ​​​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Transmisja odbędzie się również na fanpage’u Wydawnictwa Kobiecego. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku i zaproście innych czytelników i czytelniczki książek Alicji Sinickiej!

Jeśli macie kilka pytań do autorki, chętnie zadamy je podczas rozmowy. Jesteście ciekawi, skąd Alicja Sinicka czerpie inspirację do pisania? Dlaczego opowiada o problemach kobiet? A może chcecie poznać jej kolejne plany wydawnicze? Zadawajcie swoje pytania w komentarzach do tej aktualności. Najciekawsze zadamy podczas wywiadu, a ich autorzy otrzymają nagrody od Wydawnictwa Kobiecego – do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Służąca”.

Na zadawanie pytań macie czas do wtorku, 3 listopada, do godz. 23.59. Więcej szczegółów odnośnie konkursu w regulaminie.

Reklama

komentarze [16]

Sortuj:
2834
4
10.11.2020 09:25

Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań! Nagrody w postaci książek "Służąca" od Wydawnictwa Kobiecego trafiają do użytkowników: Marta, Avenders, Wissienka, PapierowyAzyl, Moja_Chwila_Nocą. Gratulujemy!


85
1
04.11.2020 13:21

Witam.
1. Jaki ma pani patent by pogodzić pisanie z życiem rodzinnym?
2. Czy był taki moment w pani życiu, że kompletnie zabrakło weny na napisanie kolejnej książki?
3. Która z pani książek jest bliska pani sercu?
4. Zasłynęła pani trylogią oczy wilka, jak zareagowała pani rodzina na pani sukces?
5. Czy możemy liczyć na gorący romans z pod pani pióra?
6. Jakie jest...

więcej

121
33
03.11.2020 20:51

Bardzo bym chciała przeczytać "Służącą". Tyle świetnych opinii zebrała, że samemu trzeba się przekonać czy faktycznie jest taka dobra ;)

A tu kilka nurtujących mnie pytań:
1. Siada Pani do pisania o konkretnych porach, czy może pisze Pani pod wpływem impulsu?
2. Gdyby była taka możliwość, którą z Pani książek chciałaby Pani zobaczyć zekranizowaną?
3. Który etap pisania...

więcej

169
49
03.11.2020 19:20

Czy któraś postać z Pani książek posiada Pani cechy charakteru? Jeżeli tak, to która i jakie to cechy?


1
0
03.11.2020 17:25

W ostatnich 3 książkach "starzystka" "obserwatorka" i "służąca" przewija się stała para państwa Skalskich. Dlaczego? 🤔


979
170
03.11.2020 14:24

1. Jakiego rodzaju sceny pisze się Pani najtrudniej? I analogicznie najprzyjemniej.
2. Od czego zaczyna Pani tworząc, bo czytając Pani książki czasami mam wrażenie, że pisanie zaczyna Pani od jakiejś kulminacyjnej sceny i wokół niej buduje akcje :)?
3. Ulubiony bohater Pani powieści, albo postać w jakiś sposób Pani najbliższa?


287
96
01.11.2020 22:07

1. Moja pierwsza książka która wyszła z pod Pani pióra - ,, Oczy wilka" to było dwa lata temu, a ja do tej pory nie mogę uwierzyć w jej zakończenie, totalny SZOK! Kolejna książka ,, Winna" naprawdę ukłony , bo kolejny raz zakończenie powala na kolana! Czy już na samym początku pisania książki wie Pani jakie będzie zakończenie? Czy może wszystko jest pisane na spontanie, ...

więcej

0
0
01.11.2020 21:53

Gdzie szukała pani inspiracji do „Służącej”? W jaki sposób poznawała Pani realia pracy osób sprzątających: z filmów, książek, rozmów z kobietami? Dlaczego tytułowa bohaterka mimo, że wykonuje obowiązki pani sprzątającej jest określona służącą? Dziękuje.


73
52
01.11.2020 13:03

Czy charakter i sytuacja głównych bohaterek książek " Stażystka" i
" Obserwatorka" są w jakiś sposób powiązane z Pani życiem lub wczesną młodością?


1047
12
01.11.2020 05:24

Kto jest odpowiedzialny za tak fantastyczne okładki Pani książek? :)


zgłoś błąd