Winna

literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2019-10-09
2019-10-09
przeszłość tragedia rodzina miłość zdrada strach zabójca romans restauracja zagrożenie niebezpieczeństwo
Inne

Okładka książki Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Max Czornyj, Marcel Moss, Ewa Przydryga, Alicja Sinicka, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 8,0
Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Ma...
Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,9
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...

Z trudem przebrnęłam przez tą książkę. Psychologiczne analizy problemów głównej bohaterki były po prostu nudne. Dopiero ostatnie pięćdziesiąt stron i zrobiło się ciekawie. Ale jak dla mnie to za mało.

Jestem trochę zawiedziona, po książce spodziewałam się że będzie WOW ale niestety. Z trudem doczytałam do końca. Jedynie zakończenie było dla mnie ciekawe.

"Winna" opowiada o dziewczynie, którą ojciec obwinia za wypadek, w którym zginął jej brat. Ukochany oświadcza, że ją zdradził. Wendy ma już wszystkiego dość. Traci nadzieję na miłość i szczęśliwe życie. I wtedy pojawia się On, Jim. Żołnierz, który pokazuje że jest ona wartościową osobą. Jednak nie wszystko jest takie jak jej się wydaje.
To druga książka tej autorki po którą sięgnęłam. Obie mi się podobały. Czytało je się lekko i przyjemnie. Choć dopiero pod koniec książki zaczęło się coś ciekawego dziać. Dopiero wtedy nie mogłam się od niej oderwać. Ta niewiedza i ciekawość jakim człowiekiem okaże się Jim wzięły górę i końcówkę przeczytałam jednym tchem. Czy Wendy pogodzi się z ojcem? Czy kieruje się sercem czy może rozumem? Musicie przekonać się sami.

To druga książka tej autorki po którą...

Jestem trochę zawiedziona. W porównaniu do innych książek Pani Sinickiej, ta wypada blado. Jak dla mnie za dużo opisów i dziwna, nieco mdła osobowość głównej bohaterki. Może gdyby to była pierwsza książka, którą bym przeczytała tej autorki, to miałabym inne zdanie...

Książka wpadła w moje ręce przez czysty przypadek🧐 Szczerze? Nie potrafię się do niej odnieść🤔 Czytało mi się ją ciężko już od pierwszych stron. Czy dlatego, że to pierwsza książka od dawna umiejscowiona poza Polską? Albo, że po prostu nie trafiła w mój gust? Na prawdę trudno mi stwierdzić🤯 Najciekawsza okazała się chyba końcówka. Nie mówię tej książce "nie". Może komuś innemu akurat się spodoba🙂

Książkę tę kupiłam do czytania podczas dojazdów na uczelnię. Nie wymagałam od niej zbyt wiele, szukałam czegoś lekkiego.
Pierwsze 40 stron jakoś nie porwało mnie bardzo, odłożyłam powieść z powrotem na półkę. Jednak nie lubię niedokończonych książek, więc wróciłam do niej i... już się nie oderwałam. Dosłownie zarwałam noc, żeby ją dokończyć, bo tak mnie wciągnęła.
Na początku trochę zniechęciło mnie miejsce wydarzeń - USA. Osobiście wolę czytać książki, gdzie akcja toczy się na rodzimym podwórku - jakoś łatwiej jest mi utożsamiać się z bohaterami i ich historią. Nie polubiłam też głównej bohaterki, Wendy. Do jej zachowania w ogóle nie pasowało mi jej wykształcenie (była doktorantką psychologii). Niby rozumiem jej trudną przeszłość i ciężko mi samej powiedzieć, jakbym z takim bagażem doświadczeń zareagowała na zdradę, jednak ze względu na to, że była psycholożką, oczekiwałam od niej dojrzalszych reakcji. Strasznie mnie irytowała. Nie mogłam zrozumieć, po co takie dziecinne pchanie się w kolejny związek, kiedy ciągle jeszcze myślała o byłym. W pewnym momencie chciałam też wręcz jej wykrzyczeć, żeby przestała wyolbrzymiać zachowanie ojca. Odniosłam wrażenie, że jej się bardziej wydawało, że on jest taki straszny niż faktycznie taki był... Jima też nie polubiłam - może drażniło mnie to, że jest zbyt idealny, jakiś nienaturalny? Chociaż w pewnym momencie było mi go nawet żal, że Wendy niby z nim jest, ale tak nie do końca. Najbardziej z głównych bohaterów kibicowałam jednak... Warrenowi, jakoś go naprawdę polubiłam, może za tę determinację? Czułam mimo wszystko jakieś zaufanie do tej postaci od początku.
Bardzo w tej pozycji podobały się zaś mi wątki psychologiczne. To, że autorka poruszyła ważne tematy: poczucie winy, szkodliwość braku rozmowy, niska samoocena. Podobało mi się także zakończenie - dla mnie wcale nie takie oczywiste, lubię kiedy zaskakują mnie takie niespodziewane zwroty akcji. Na plus także język - barwny i lekki.
Cieszę się, że przeczytałam tę książkę - mam wrażenie, że nie tylko miło spędziłam czas, uciekłam od szarej rzeczywistości, ale że też zostawiła mnie z mocnym przypomnieniem, jak ważna jest rozmowa, jak szkodliwe są domysły i że nie wszystko jest takie, jakie na pierwszy rzut oka się wydaje.

Na...

Lektura lekka, łatwa i przyjemna z wciągającą akcją. Nie jest to książka najwyższych lotów, ale naprawdę wciąga. Przyjemny przerywnik od poważniejszej lektury.

Krótko - mnie się podobało. Zdecydowanie. I wcale nie byłam znudzona "ciągnącą" się fabułą, zanim stało się oczywiste, o co w tym chodzi. Generalnie pióro pani Sinickiej odpowiada moim gustom. To zdaje się czwarta czy piąta książka jej autorstwa, którą przeczytałam i żadna mnie nie rozczarowała.

Mam mieszane uczucia - z jednej strony fabuła nieciekawa, lektura dłużyła mi się, a akcja ciągnęła. Jednak końcówka bardzo mnie zaskoczyła, i to pozytywnie. Zawiodłam się, ponieważ do tej pory wszystkie książki autorki bardzo przypadły mi do gustu. Tej lekturze stanowczo brakowało "iskry".

Wendy czuje się winna, ponieważ gdyby nie wybrała się na przejażdżkę z bratem on by nie zginął. Czuje się winna temu, że facet, którego kochała ją zdradził oraz temu, że nowo poznany mężczyzna nie potrafi trafić do jej złamanego serca. Kobieta pragnęła wiele, ale niestety wpadła w pułapkę i to większą niż mogłaby się spodziewać...

"Winna" to książka łącząca elementy romansu i sensacji, chociaż tego drugiego było tu zdecydowanie za mało. Fabuła byłaby dosyć ciekawa i wciągająca, gdyby nie mocno irytująca główna bohaterka. Bardzo łatwo można też było dowiedzieć się też kto jest czarnym charakterem w tej historii. Ogólnie okej, ale bez szału ;)

"Winna" to książka łącząca elementy...

Video

Video