Winna

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
przeszłość tragedia rodzina miłość zdrada strach zabójca romans restauracja zagrożenie niebezpieczeństwo
literatura obyczajowa, romans
Inne

Męczyłam tę książkę ponad 2 tygodnie i dokonczylam tylko dlatego, że podobno zakończenie niesamowite. Fakt, zakończenie ok ale poprzednie 350 stron to opisy wewnętrznych zmagań i przeżyć głównej bohaterki. No nie dla mnie.

"Winna" Nie wciągnęła mnie tak jak "Stażystka", a wręcz dłużyła mi się. Początek i koniec były ciekawe, reszta się nieco dłużyła. Dużo dialogów, nie ma zbyt dużej ilości opisów. Bohaterowie jednak dobrze wykreowani, pomysł ciekawy, ale jakoś słabo wykorzystany.

Po tej książce dodaję Alicję Sinicka do ulubionych pisarek :) Każda jej książka jest napisana w taki sposób, że kompletnie zaskakuje Cie zakończenie. Gorąco polecam :)

Oj zmęczyłam tą książkę i dumna mnie rozpiera! Bardzo była dla mnie męcząca, niespecjalnie coś się działo i przy czytaniu trzymaly mnie tylko kontenerze z lc, że końcówka super. Ale nawet zakończenie nie wgniatało w fotel...

Świetna książka. Akcja tak się odwraca, że czytasz i nie wierzysz własnym oczom. Polecam!!

książka niespodzianka.młoda kobieta żyje w poczuciu winy po śmierci brata który zginął w wypadku,partner wyznaje że ją zdradził,poznaje interesującego mężczyznęi całkiem zatraca się w tej znajomości,duzo psychoanalizy.rozliczeń ,i nagle robi się sensacyjnie.zaskoczenie.początek książki nie zapowiada zakończenia.

"Winna" to już trzecia książka Alicji Sinickiej, jaką miałam przyjemność czytać. Tym samym autorka ta staje się jedną z moich ulubionych polskich pisarek. Nie, chyba nawet stała się moją ulubioną polską pisarką.

Po serii "Oczy wilka" miałam wielkie oczekiwania wobec "Winnej". Czy książka spełniła moje oczekiwania?

Początek był ciężki. Pierwsze 6 rozdziałów czytałam...

Od samego początku wiedziałam, że w tej historii musi czaić się coś jeszcze. Czekałam i czytałam.. aż w końcu się doczekałam. No właśnie, a co z tym długim czytaniem. No cóż na pewno niezbyt mnie interesowało co główna bohaterka je na śniadanie, ani że wchodzi nago pod prysznic (czemu miałaby kąpać się w ubraniach?). Zbyt dużo zdań które są nieistotne albo logiczne. ...

Przez 70%książki malo sie dzieje. Dopiero później akcja się zaczyna. Typowa powieść obyczajowa z watkiem sensacyjnym.
Mozna przeczytać ale bez szału.

Bardzo fajna książka, która dobrze się czyta. Momentami jednak podczas czytania mi się lekko dłużyła, co nie zmienia mojej pozytywnej opinii. Zakończenie totalnie zaskakujące. Z przyjemnością sięgnę po inne tytuły autorki.

Dyskusje

• 2019