Winna

Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2019-10-09
2019-10-09
przeszłość tragedia rodzina miłość zdrada strach zabójca romans restauracja zagrożenie niebezpieczeństwo
Inne

Książka czasami jest wciągająca ale czasami mocno naciągana. Główna bohaterka mocno infantylna.

Dosyć ciekawy thriller jednej z moich ulubionych, polskich autorek. Przeczytałam w mgnieniu oka, szybko wciąga.

Końcówka dobra, choć początek nużący... Sama główna bohaterka bardzo dziecinna jak na swój wiek.

Pierwsze słowo jakie mi przychodzi do głowy, o tej książce to ZASKAKUJĄCA. Jest taka na kilku poziomach
1. napisała ją polka
2. intryga nieprzewidywalna
Ma jedną małą wadę- zbyt dużo monologów wewnętrznych głównej bohaterki. Pod koniec historii trochę to męczy.
Polecam do czytania i bacznie będę się przyglądać autorce

1. napisała ją polka
2. intryga nieprzewidywalna
Polecam do czytania i bacznie będę się przyglądać autorce

Książka przeciętna, momentami wieje nudą. Ani to romans, ani obyczaj. Dopiero pod koniec trochę akcji. Wolę jednak bardziej kryminalne historie.

Całkiem niezła, jak na początki Pani Sinickiej. Ciekawi bohaterowie, nie do końca jasne motywacje i to ciągłe poczucie winy, które współodczuwamy wraz z Wendy.
Podobało mi się to, w jaki sposób zostały opisane emocje głównej bohaterki, stres, jaki przeżywała przy każdym spotkaniu z ojcem.
Świetna relacja z Emmą, koleżanka zachowywała się racjonalnie i prawdziwie, nie denerwowała i była świetnym tłem.
Czuć było że z Warrenem to faktycznie nie do końca tak, za to Jima nie rozgryzlam praktycznie do końca.
Scena szykowania i serwowania kolacji zapiera dech w piersiach, z nerwów aż zagryzałam wargi, ciężko uzyskać taki efekt w literaturze, a pani Alicji się udało, brawo!

Sam pomysł ciekawy, ale czegoś mi brakowało. Niektóre wydarzenia trochę naciągane. Czasami się dłużyło i wiało nudą, ale też były wciągające momenty, powodujące szybsze bicie serca. Nie jest to zła książka, ale nie jest też wybitna.

Wendy-główna bohaterka, Pani psycholog walcząca z demonami przeszłości. Niepewna siebie, choc atrakcyjna kobieta. Po burzliwych wydarzeniach spotyka atrakcyjnego mężczyznę, który wydaje się być ucieleśnieniem marzeń każdej kobiety. Jak wszyscy-on również ma problemy i czytelnik od początku wyczuwa że "coś jest nie tak".
Te wszystkie odczucia nie pozwalają odłożyć książki,a koniec-choć przewidywalny to bardzo ciekawy.

Te wszystkie odczucia nie pozwalają odłożyć książki,a...

Książka od początku jest nudna i nużąca, cała akcja dzieje się dopiero na końcu. Zakładam, że monologi i przemyślenia bohaterki mają w teorii wprowadzić czytelnika w stan współczucia, ale niestety jest to nieudany zabieg, bo wyszło to bardzo sztucznie i męcząco. W skrócie bohaterka rozumie, że robi źle i dzieje się źle, ale strasznie użala się nad sobą. Poza tym dialogi są dziwne i "wyidealizowane", bo ludzie, według mnie, nie rozmawiają ze sobą w taki sposób. Jest całkiem niespodziewany plot twist, ale to tyle. Osobiście ta pozycja nie przypadła mi do gustu, nie przepadam również za narracją pierwszoosobową, ale zrobię kolejne podejście do twórczości tej autorki.

Video

Video