Running Man

2016-09-01
2016-09-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Inspirujące i motywujące. Zwłaszcza gdy się wychodzi z nałogu i próbuje biegając zrobić coś z własnym życiem :)

Po przeczytaniu wspomnień najsłynniejszych biegowych ultrasów, takich jak Scott Jurek, czy Dean Karnazees, ta pozycja jakoś umknęła mojej uwadze. Stąd bardzo miłe zaskoczenie, że jeszcze można trafić na tak dobrą "sportową lekturę".
Charlie Engle smakował życia na różne sposoby. Walczył z silnym uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, uczestniczył w wymagających, wielotygodniowych rajdach przygodowych, realizował wiele nietuzinkowych projektów biegowych, a także odbył ponad roczną karę pozbawienia wolności. Mimo tak wielu zawirowań losu, nie zrezygnował jednak nigdy z biegania. Pozwoliło mu ono odnaleźć wewnętrzną równowagę, sprawdzić granicę własnej wytrzymałości i znaleźć ujście dla złych emocji.
"Biegacz" dostarcza nam niezwykle ciekawą historię głównego bohatera, przedstawioną w przystępny, pełen humoru sposób. Na prawdę warto przeczytać.

Fajna i ciekawa historia. Jedna z fajniejszych które czytałem o bieganiu. I jako tako książka nie tylko o bieganiu :) polecam

Super książka, daje do myślenia zdecydowanie, motywująca:)

Super książka, daje do myślenia zdecydowanie, motywująca:)

Znakomita ksiażka o poszukiwaniu pasji, sensu życia. Charlie przedstawia swoją historię, osoby uzależnionej od alkoholu i narkotyków, osoby, która sięgnęła absolutnego dna, ale również odbiła się od niego i rozpoczęła długi i mozolny "bieg" po lepsze życie.
Inspiruje, czasem przeraża, daje do myślenia.
Polecam.

Inspiruje, czasem przeraża, daje do myślenia.
Polecam.

Czy to dziwne, że najbardziej współczułem Pam?

Czy to dziwne, że najbardziej współczułem Pam?

Super książka, która pokazuje, że niemożliwe nie istnieje, a życie pisze najlepsze scenariusze.

Niezwykła motywacja po przeczytaniu. Niebanalne historie, które na pewno zapadną w pamięci. Nutka humoru. Warte przeczytania dla biegaczy, dla osób potrzebujących natchnienia w życiu codziennym oraz dla osób, które nieustannie mówią, że się nie da.

Historia ultramaratończyka, któremu - śmiało można to powiedzieć - bieganie uratowało życie. Zaliczył wiele przygód z alkoholem i narkotykami i to dzięki bieganiu wyszedł na prostą. Zaliczył do tego pobyt w więzieniu ale chyba może o sobie powiedzieć, że spełnił marzenia i wykorzystał szanse, które dało mu życie.
Polecam!

Polecam!

Charlie Engle o ksywie „biegacz”, którą to nadali mu koledzy z więziennej celi, gdzie spędził trzy miesiące.
Jak dobrze pasowała do niego ta ksywa, bo biegał od zawsze…
W autobiograficznej książce Charlie mówi o sobie, że biegał, bo próbował się czegoś pozbyć.
Bieganie pomogło mu zerwać z dziesięcioletnim uzależnieniem od kokainy. Bieganie od dwudziestu lat pomaga mu trwać w trzeźwości. Bieganie uratowało mu życie i nadało temu życiu sens.
Zanim trafił do więzienia przebiegł Saharę, ustanawiając rekord. Wciąż zapraszano go, aby wygłaszał przemowy motywacyjne, wystąpił także w telewizji.
Pewnego razu trafił na artykuł w gazecie o 270 kilometrowym maratonie w kalifornijskiej Dolinie Śmierci.
Trasa ma swój początek poniżej poziomu morza , a koniec na bolesnej dla płuc wysokości dwa i pół tysiąca metrów w Whitney Portal.
Asfalt na biegnącej przez pustynię szosie jest tak rozgrzany(często do temperatury ponad 90stopni Celsjusza),że potrafi stopić podeszwy butów i poparzyć stopy zawodnika.
Czy Charlie zdobędzie się na tak morderczy maraton?
Czy go ukończy?
A może wygra?
Zostawię Cię z tymi pytaniami Drogi Czytelniku , aby czytając tę książkę wypełniła Cię błoga radość, a poczucie wolności było dla Ciebie źródłem radości z przeżywania przygód podczas czytania i niesamowitych opowieści.
Posłużę się tutaj cytatem z książki, aby dobitniej oddać atmosferę, jaka panuje podczas czytania ”Nie marnuj czasu, lecz poszukuj natchnienia, zabiegaj o nie, albowiem nawet jeśli go nie znajdziesz, natrafisz na coś nadzwyczaj do niego podobnego.”
Charlie przez dziewiętnaście lat trzeźwości zawsze odmawiał modlitwę o pogodę ducha ” Boże użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, i mądrości , abym odróżniał jedno od drugiego.”
Modlitwa prosta, ale jakże piękna.
Drogi Czytelniku przeczytaj, jak bieganie zmieniło Charlie’go, jak opisuje swą walkę z uzależnieniem.
To opowieść o przekraczaniu granic.
Zachęcam do czytania.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Jak dobrze pasowała do niego ta ksywa, bo biegał od zawsze…

• Bieganie
  • Sport