Krew świętego

Tłumaczenie: Grzegorz Piątkowski
Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 3)
Wydawnictwo: Insignis
Saint's Blood

Jak się zabija Świętego? Falcio, Kest i Brasti niedługo się tego dowiedzą, bo ktoś znalazł na to sposób... Książęta od dłuższego czasu zastanawiali się, jak nie dotrzymać umowy dotyczącej osadzenia Aline na tronie, ale odkąd Święci zaczęli ginąć, rozchodzą się plotki, że sami Bogowie sprzeciwiają się jej koronacji. Kościoły starają się bronić, przywracając zbrojne zakony żołnierzy, asasynów...

Jak się zabija Świętego?

Książęta od dłuższego czasu zastanawiali się, jak nie dotrzymać umowy dotyczącej osadzenia Aline na tronie, ale odkąd Święci zaczęli ginąć, rozchodzą się plotki, że sami Bogowie sprzeciwiają się jej koronacji. Kościoły starają się bronić, przywracając zbrojne zakony żołnierzy, asasynów i (przede wszystkim) Inkwizytorów – przez co kraj może stać się teokracją. Falcio może to powstrzymać, jedynie znajdując mordercę. Ma tylko jeden trop: przerażającą żelazną maskę, która sprawia, że Święci popadają w obłęd i stają się bezbronni. Lecz nawet jeśli zdoła odnaleźć zabójcę, będzie jeszcze musiał stawić mu czoła w walce.

A to może być pojedynek, w którym każdy, nawet najzręczniejszy szermierz będzie bez szans.

źródło opisu: [prowizorka - opis dystrybutora]

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kryanka | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Falcio zawsze uważał, że bogowie się na niego uwzięli. Fakt, że Pierwszy Kantor ma talent do robienia sobie potężnych wrogów, chętnie bluźni (mimo dobrych stosunków z kilkoma świętymi), kraj przejmują duchowni, a Wielkie Płaszcze stoją kością w gardle fanatykom religijnym, bo nie klękają ani nie kłaniają się nikomu, nie znaczy, że bogowie osobiście go prześladują. A może jednak?

Trybuni Króla powrócili w wielkim stylu. W tomie trzecim jest jeszcze więcej wspaniałych bohaterów, ważnych tematów, łez smutku, łez wzruszenia, trupów i żartów. Poznajemy przeszłość pożałowania godnego kraju i kolejne starożytne zakony, które walczą ze sobą o jego przyszłość. Obecnie Trattari (Wielkie Płaszcze) wraz z Bardatti (trubadurami), po zniknięciu Dashini (asasynów) stawiają czoła Venerati (duchownym) i ich zbrojnemu ramieniu Cognieri (Inkwizytorom), a w cieniu czają się tajemniczy Inlaudati. Bohaterom przyda się czasem pomoc starych wrogów i dużo poczucia humoru, bo muszą stawić czoło zombiakom...

wposzukiwaniuidealow | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Wiara od lat słabnie. Książęta pragną władzy kosztem córki króla i Obrończyni Królestwa. W Tristii pojawia się tajemniczy kult, tworzący nieobliczalnych przeciwników. Pojawia się nowy przeciwnik, który pragnie zdobycia władzy w szarganym wewnętrznymi konfliktami państwie.

Co się stanie, gdy zabraknie świętych, a bogowie wydają się być obojętni na losy świata?

Czy Falcio znowu uratuje siebie i swoich przyjaciół? Czy Wielkie Płaszcze przetrwają tę ciężką próbę? Jaką rolę odegrają w tym wszystkim Inkwizytorzy?

Aline i Valiana starają się oczyścić dotychczas niesprawiedliwe i skorumpowane państwo. Książęta nie są z tego zadowoleni i szukają okazji, by pozbyć się uciążliwych kobiet, które ograniczają ich działania. Gdyby tego było mało, ktoś niszczy świątynie, podważając tym samym majestat bogów i świętych. Kto za tym stoi? Jaki ma cel? Czy uda mu się zniszczyć królestwo?

Fabuła jest ciekawa - bogowie, święci i tajemnicza postać, która chce się ich pozbyć. To bardzo ciekawy...

obczytana | 2019-03-19
Lady Margot | 2019-03-13