Allegro - kampania grudzień kat. romans

Bez tajemnic

Tłumaczenie: Mateusz Baka
Wydawnictwo: Otwarte
Leo
aleqsia

Prawdziwa miłość zamienia sekrety w wyznania Evie i Leo poznali się jako dzieci, w rodzinie zastępczej. Więź, która ich połączyła, pozwoliła im przetrwać najtrudniejsze chwile. Z czasem ich przyjaźń zmieniła się w miłość. Byli przekonani, że zawsze będą razem, jednak los miał wobec nich inne plany. Gdy Leo otrzymał szansę na lepsze życie, przyrzekł, że nie zapomni o Evie, że wróci po nią. I...

Prawdziwa miłość zamienia sekrety w wyznania

Gdy Leo otrzymał szansę na lepsze życie, przyrzekł, że nie zapomni o Evie, że wróci po nią. I zniknął, pozostawiając po sobie trwały ślad w jej sercu.

Osiem lat później wspomnienie utraconej miłości odżyło, gdy w życiu Evie pojawił się Jake, przyjaciel Leo. Przyniósł wiadomość, która wywróciła jej świat do góry nogami. Połączeni przez Leo Evie i Jake zaczęli zbliżać się do siebie, jednak dziewczyna nie mogła oprzeć się wrażeniu, że Jake nie mówi jej wszystkiego...
Jeśli przeszłość, która ich połączyła, ma zmienić się we wspólną przyszłość, Evie będzie potrzebowała wszystkich odpowiedzi.

źródło opisu: Otwarte

źródło okładki: Otwarte

mclena | 2016-06-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

"And in the end, I had jumped. And the other side was just as glorious as her eyes had promised"

Debiutancka książka Mii Sheridan, to wielki początek serii inspirowanej znakami zodiaku. "Leo" - to nic innego jak LEW.

Nie jest nowością, że uwielbiam Mię Sheridan. Uczucia jakie opisuje w swoich książkach są najczystszą odmianą miłości, taką, w którą można już nie wierzyć w dzisiejszych czasach. Jej powieści pomagają mi wciąż mieć nadzieję, że są ludzie, którzy cenią sobie wartości drugiego człowieka ponad dobra materialne i egoizm. Książka jest dobra, bardzo przyjemnie się czyta, ale jest to zdecydowanie najsłabsza z dotychczas przeze mnie przeczytanych jej pomysłów. Może to tez moja wina, bo gdzieś w głowie wydawało mi się, że gdzieś słyszałam zakończenie i czekałam kiedy sytuacja zacznie sie klarować w znanym mi kierunku, ale okazało się, że finał był zupełnie inny, przy czym rezultat i tak wcale mnie nie zaskoczył. Gdybym pozostała przy otwartym umyśle, to pewnie byłaby dla mnie...

Katarzyna | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

To moja druga książka tej autorki i niestety jest gorsza od pierwszej, którą czytałam "Archer's Voice". Widać jednak ogromny progres jaki autorka zrobiła, gdyż mam porównanie dwóch książek.
"Leo" to dosyć przewidywalna książka, nawet bardzo, ale mimo wszystko urzekająca i piękna.
Evie i Leo poznali się w domu opieki, narodziła się przyjaźń i miłość. Leo zostaje adoptowany, wyjeżdża i ślad po nim ginie. Evie jest zdruzgotana, obiecali utrzymać kontakt, zachować siebie.
Teraz, 8 lat później ktoś śledzi Evie. Okazuję się to być niejaki Jake, przyjaciel Leo. Chemia rodzi się między bohaterami, stają się sobie bardzo bliscy, ale Jake coś ukrywa, a Evie wie, że coś jest nie tak. Szokująca prawda nie była wcale taka szokująca, gdyż książka jest przewidywalna.

Mimo to miło spędziłam na niej czas:)

Gabriela P | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

“And the thing about falling in love is that no matter where you are when it happens, you can't help but to color those moments with beauty, even if you're in a location of ugliness. He made what would have been a place of nightmares into a place to dream.”

Po cudownej lekturze „Archer's Voice” z niecierpliwością sięgnęłam po inną pozycję z dorobku Mii Sheridan, a mianowicie jej debiutancką powieść „Leo”.

Nie mogę uznać tego spotkania za nieudane, lecz nie było też w żaden większy sposób porywające. Historia jest odrobinę naciągana, naiwna, przede wszystkim przewidywalna, co moim zdaniem psuje książkę. Powinna mieć inny tytuł, wtedy możliwe, że uzyskałaby choćby minimalny element zaskoczenia. Ale! Nie zapominajmy, że to debiut. Przeczytawszy pierwszą i ostatnią książkę pani Sheridan widzę ile się nauczyła, jak bardzo poprawiła swój warsztat.

Historia wydaje się prosta. Dwoje dzieciaków pozbawionych prawdziwych domów, rozłączonych przez los i trzymanych w separacji przez wiele...

lulamae | 2015-03-22
Przeczytana: 21 marca 2015

Dwójka dzieciaków z domów zastępczych - Evie i Leo zaprzyjaźniają się, a z czasem w sobie zakochują. Po latach, kiedy Leo zostaje adoptowany w wieku 15 lat musi wyjechać ze swoją nową rodziną do innego miasta i zostawić Evie z dala od siebie. Zawierają obietnicę, jednak okazało się, że nie została ona dotrzymana ze strony Leo...
Po ośmiu latach Evie zauważa, że jest śledzona/obserwowana przez pewnego mężczyznę. Przedstawia się jako znajomy Leo, informuje także Evie, że Leo nie żyje. Jest to także początek znajomości Evie i Jake'a.
Czy tajemniczy, przystojny i czarujący Jake jest tym za kogo się podaje?
Czy iskry i nić porozumienia między Evie i Jakem są spowodowane tylko wzajemnym zainteresowaniem dwóch młodych ludzi?
Jak skrywane tajemnice wpłyną na relacje tej dwójki?

Historia niby jest dość ciekawa, ale niestety przewidywalna od samego początku. Bardzo szybko można się domyślić dalszych szczegółów książki oraz czym spowodowane zostały zachowania bohaterów. Właściwie...

wiooletka13 | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Pomimo pozytywnych opinii Evie i Leo nie wywołali u mnie burzy emocji. Historia w pewnym sensie różni się od innych a jednak jest taka sama. Spotkanie, seks, tajemnice, rozstania, powroty. Moim zdaniem część opowiedziana oczami Leo będzie znacznie lepsza, gdyż on przeszedł dużo więcej. Na razie jednak zostaje przy neutralnej piątce.

mania_kch | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2015

Podobała mi się ta historia, mimo wielu niedociągnięć, chociażby w dialogach czy przewidywalności bo dość szybko człowiek rozwiązuje o co chodzi to i tak całość bardzo mi się podobała. Całkiem fajne połączenie teraźniejszości z przeszłością co niewątpliwie działa na plus tej książki. Jest wiele wspaniałych momentów wywołujących uśmiech na twarzy, jest trochę smutku, rozczarowania, bólu ale i jest wiara i nadzieja na drugą szansę, jest wszystko to co powinno być w książce o miłości :)

Marika | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Evie i Leo poznali się jako dzieci, oboje w rodzinach zastępczych. Zaprzyjaźnili się, zawsze się wspierali, a z czasem się w sobie zakochali. Jednak jakiś czas później jakaś rodzina adoptuje Leo i ten musi się wyprowadzić. Obiecał jej, że gdy Evie skończy osiemnaście lat, on po nią wróci, a do tego czasu będą pisać listy... i to był ostatni raz, kiedy się ze sobą kontaktowali.
Osiem lat później. Od jakiegoś czasu ktoś śledzi Evie – choć robi to na tyle nieudolnie, że ta jest tego przez cały czas świadoma. W końcu postanawia stawić mu czoła i z nim porozmawiać. Okazuje się, że jest to przyjaciel Leo i ma dla niej wieści. Ale jednocześnie sam wydaje być się nią zainteresowany... A Evie też nie może przestać myśleć o przystojnym nieznajomym.

Ostatnio ciągle słyszę o tej autorce i o jej książkach, praktycznie same zachwyty i pochlebstwa. Zwłaszcza teraz, kiedy zaczęły się pojawiać jej książki po polsku. Więc stwierdziłam, że czas w końcu zapoznać się z jej twórczością i postanowiłam...

sklabus | 2015-03-15
Przeczytana: 14 marca 2015

Przepiękna historia, uwielbiam kiedy w książce wraca się do przeszłości kiedy mamy okazję na bieżąco śledzić przemianę głównych bohaterów, tego jak toczyło się ich życie, ile pozostało z nich z dziecka, którym byli...
historia urzekła mnie w swej prostocie a zarazem była nie banalna, nie o jakiejś szalenie zakochanej parze , która przyrzeka sobie miłość aż po grób , ale o parze dzieci, nastolatków, kobiety i mężczyzny, którzy borykają się z trudami dzieciństwa, których dusza została naznaczona cierpieniem a mimo to nie załamują się dostrzegają światełko w tunelu i zmierzają ku niemu ...
GORĄCO POLECAM!!!

książek: 2096
bookish | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

przeczytałam i szczerze jakoś wielki emocji nie odczułam podczas poznawania historii Evie i Leo. kurde, autorka miała naprawdę piękny pomysł na stworzenie tej historii, ale szczerze? jak dla mnie nie wykorzystała jej potencjału. zamiast wielkich poruszeń mamy przyjemną historię, a w tle toczą się wydarzenia z przed ośmiu lat. najbardziej podobał mi się koniec tej opowieści i epilog. tak, to było najlepsze.

Pinina_Paulina | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Rany! Ja jednak jestem beznadziejną i nieuleczalną romantyczką, bo ta książka podobała mi się bardzo. Nie pytaj dlaczego bo nie wiem. Coś mnie w niej urzekło. Polecam :)