Bad Mother

2024-01-01
2024-01-01
2023-03-28
Emilia Skowrońska

Autorce zdecydowanie lepiej idzie pisanie thrillerów niż romansów. Książka jest wciągająca, nie ma tam miejsca na zbędne opisy sytuacji czy dialogi. Im bardziej poznajemy historię bohaterów tym mocniej mrozi nam krew w żyłach i przyprawia o gęsią skórkę. Seryjny morderca nieprzypadkowo wybiera swoje ofiary, zadanie rozwikłania tej zagadki spada na barki pochodzącej stamtąd policjantki która wyjeżdżając z rodzinnego Reno zostawiła tam nie tylko swój dom ale i swoje serce. Zdecydowanie nieprzewidywalna i zaskakująca.

Sienna Walker jest detektywką i po pewnej aferze w nowojorskiej policji zostaje przeniesiona do rodzinnego Reno. Powrót po jedenastu latach nie jest prosty. Mimo upływu lat to miejsce wciąż wiąże się z bolesnymi wspomnieniami. Ale ma to być rozwiązanie tylko na chwilę. Tylko na rok.

Sienna wraz z partnerką Kate biorą na siebie prowadzenie sprawy seryjnego mordercy, który nie tylko pozostawia zagadkowe wskazówki przy ofiarach, ale również listy opisujące morderstwa popełniane przez jego matkę. Mało tego zostawia wskazówki u obcych ludzi z jej personaliami, a na dodatek w sprawę zostaje wciągnięty również Gavin Decker - mężczyzna, któremu lata temu Sienna oddała serce, a który ją zranił.

Czy Sienna złapie seryjnego mordercę? Co ona ma wspólnego ze sprawą? Co stało się w przeszłości?

Książka jest całkowicie inna od tego co do tej pory czytałam od tej autorki. I mimo iż tym razem otrzymujemy thriller to kolejny raz nie zawiodłam się. Świetna wciągająca fabuła, pełna tajemnic, zwrotów akcji, a przede wszystkim trzymająca w napięciu do samego końca. Poruszająca historia trudnego dzieciństwa mającego wpływ na dalsze życie osób, które go doświadczyły, trudnych decyzji i ich konsekwencji, a także silnego uczucia, które nie wygasa mimo upływu lat.
Dobrze wykreowani bohaterowie, których od razu polubiłam. Którym kibicowałam. Fabuła dopracowana, przez co do samego końca nie byłam pewna kto jest ów mordercą. Jak zwykle polecam.

Bardzo fajny kryminał z lekkim wątkiem romantycznym, dobrze poprowadzona historia

Ogólnie polecam,chociaż dłużyła mi się końcówka już gdy było wiadomo kto jest sprawcą...

Autorkę Mia Sheridan znałam z książek "Bez słów" czy "Bez szans" ,które mówią o trudnej miłości ale najpiękniej jak to jest możliwe napisane. Ta książka "Bad Mother" jest zupełnym przeciwieństwem ,bo w sumie to thriller ale jest tak napisana,że nie byłam w stanie się od niej oderwać.
Książka wciąga od pierwszych stron ,zapewniajac sporą dawkę emocji i adrenaliny.Autorka stworzyła niesamowitą fabułę,z dodatkowo ciekawymi bohaterami,którzy podbili moje serce.
Sienna Walker jest policjantką,która powraca na komisariat do miasteczka w którym kiedyś mieszkała, i w którym zostawiła bolesna przeszłość.Dostaje pierwszą sprawę ,gdzie giną ludzie a morderca zostawia tajemnicze listy i wskazówki.Sienna ze swoimi wspólnikami próbuje rozwikłać sprawę ,ale gdy coraz bardziej przybliża sie do sprawcy czuje,że ona sama jest częścią całej układanki.
Jest to książka przy której nie ma szans na nudę .Jest tu szalona akcja,tajemnice,sekrety,jest tu również odrobina miłości a wszystko tak napisane,że chce się tą książke jak najszybciej skończyć a zarazem pragnie ,by ta niesamowita historia nadal trwała..
Mia Sheridan należy do moich ulubionych autorek i tak pozostanie.Po jej literaturę sięgam bez zastanowienia ,bo wiem,że jest tego warta.

To najlepszy thriller jaki czytałam od lat. Czytając ma się poczucie, że ciągle się coś dzieje i naprawdę nie sposób się oderwać od tej książki. Sienna zostaje przeniesiona na komisariat policji do swego rodzinnego miasta, do którego miała nigdy nie wracać. Z miejscem tym, związanych jest wiele trudnych wspomnień, bieda gdy była mała, alkoholizm rodziców, miłość, która zakończyła się nieszczęśliwie. Od razu po dotarciu do nowej pracy rzuca się w wir obowiązków, jednak okazuje się, że seryjny morderca ma na punkcie jej byłego narzeczonego i jej obsesję. Zostawiając kartki z pamiętnika przy kolejnych ciałach poznajemy tragiczne losy chłopca, które sprawiły, że postanowił sam wymierzyć światu sprawiedliwość. Co go łączy z naszą detektyw? Czy Sienna będzie umiała współpracować z dawnym narzeczonym, by rozwikłać tę sprawę? To co uwielbiam w tej książce to napięcie, które towarzyszy nam od pierwszego rozdziału. Niezwykłe łamigłówki, które muszą rozgryźć detektywi, by poznać, kto stoi za tym wszystkim. No i oczywiście zaskakujące zakończenie.

Sienna obiecała sobie, że nigdy nie wróci do miejsca, w którym mieszkała w młodości i zostawiła bolesną przeszłość. Jednak kiedy została zwolniona z nowojorskiej policji, nie miała innego wyjścia - wróciła, ale obiecała sobie, że tylko na rok. Kiedy pojawiła się w nowej pracy, od razu w jej ręce wskoczyła niecodzienna sprawa, która mogła wydawać się bardzo dziwna. Ktoś morduje ludzi i zostawia wskazówki u obcych ludzi, jednak z jej personaliami. Ofiar przybywa, ale z każdą z nich pojawia się nowa historia z życia mordercy. Czy Sienna ze swoimi współpracownikami będzie w stanie poskładać tę układankę w całość i poznać, kto stoi za śmiercią tych niewinnych ludzi? —————
„Bad mother” to historia, której nie warto pominąć w swoich czytelniczych podbojach! Książka już od pierwszych stron wciąga niesamowicie, zapewniając nam pełną dawkę emocji i zwrotów akcji. Autorka stworzyła niebanalną historię, w której możemy poznać historię mordercy, którego nie znamy personalnie, a jednak wiemy o jego przeszłości całkiem sporo - a uwierzcie mi, że te fakty mrożą krew w żyłach. Oczywiście nie zabrakło też wspomnień i teraźniejszego życia bohaterki. Do tego historia porusza trudne tematy, których nikt z nas nie chciałby poznać na sobie. Autorka bardzo fajnie stworzyła postacie - Sienna zdecydowanie wpasowała się w postać kobiety, którą lubię w książkach. Nie zauważyłam w tej historii żadnych minusów więc, nie ma na co czekać, odpalaj Empik i kupuj

Z twórczością autorki zapoznałam się jakiś czas temu czytając serię A sing of love. Kiedy dostałam możliwość przeczytania „Bad mother” nie zastanawiałam się długo gdyż wiedziałam, że ta powieść może być bardzo dobra. Nie myliłam się a mieszanka kryminału i romansu to jest to coś, w czym Mia Sheridan jest naprawdę dobra.
Sienna Walker pracuje w nowojorskiej policji, lecz wydarzyło się coś, co kobieta zostaje zwolniona. Jednak dostała propozycję w miejscu gdzie przysięgła sobie nigdy nie wracać. Reno jest to miasto, z którym wiążą się miłe wspomnienia, ale i także te, w których ktoś złamał jej serce. Lecz jej sytuacja zawodowa nie pozwala na to, aby odrzucić tą propozycję.
Już pierwszego dnia pracy dowiaduje się o morderstwie najprawdopodobniej seryjnego zabójcy. Wszystkie poszlaki o tym mówią, lecz brak jakichkolwiek śladów. Morderca sprytnie manewruje dowodami tak, aby powoli i w swój pokręcony sposób doprowadzić do rozwiązania sprawy. Długa droga będzie prowadziła do mety, lecz czy wszyscy wyjdą z tego cało?
Kto okaże się mordercą i czemu akurat chce od Sienny?
Kim jest Violet?
Jak zakończy się ta historia?
Autorka w swojej powieści porusza bardzo wiele trudnych tematów. Emocje, jakie odnajdziemy w książce są tak namacalnie prawdziwe. Autorka stopniowo dawkuje nam informacje, lecz zaskakujące jest dla mnie zakończenie. Szok i niedowierzanie to cały czas kłębi się w mojej głowie.

Mia Sheridan jest kolejną pisarką, która mnie zaskoczyła. Jej powieść tak bardzo wciągnęła mnie, że nie mogłam odłożyć książki dopóki nie skończyłam czytać. Emocje i wydarzenia, które możemy odczuć nie pozwalają nam się nudzić a książka tym bardziej staje się ciekawsza. Świetny styl i dopracowani bohaterowie nadają całej tej historii pewien urok.
„Bad mother” jest to bez wątpienia historia, która moim zdaniem najlepsza, jaką do tej pory napisała autorka. Kłębiące się w niej emocje pozostawiły ślad na moim sercu. Choć nie często sięgam po książki z gatunku kryminał, sensacja, thriller to z pewnością zacznę coraz częściej czytać. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy widziałam wszystko, co napisała autorka. Może właśnie dzięki tej książce wasze podejście do życia pozwoli wam na chwilę przystanąć i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Serdecznie zapraszam was do przeczytania książki.

Sienna Walker pracuje w nowojorskiej policji, lecz...

„Bad Mother” autorstwa Mia Sheridan to wciągająca powieść kryminalna, która porusza nie tylko temat zbrodni, lecz również głębokiej psychologii bohaterów i siły ludzkiej wytrwałości w obliczu przeciwności losu.

Fabuła powieści porywa czytelnika w wir emocji i napięcia, gdy Sienna próbuje rozwiązać zagadkę seryjnych morderstw, których celem staje się także jej osoba. Autorka zgrabnie konstruuje intrygę, serwując czytelnikowi kolejne zaskakujące zwroty akcji i tajemnicze wskazówki, które prowadzą do szokującego zakończenia.

Jednak to nie tylko wątek kryminalny stanowi siłę tej powieści. Sienna jako bohaterka głęboko zindywidualizowana, pełna wewnętrznej siły, ale również ludzkich słabości, angażuje czytelnika emocjonalnie. Jej zmagania z przeszłością, trudności w relacjach międzyludzkich oraz dylematy moralne sprawiają, że staje się ona postacią autentyczną i niezwykle przekonującą.

To nie tylko kryminał zaskakujący niespodziewanymi zwrotami akcji, ale także głęboka opowieść o znaczeniu przeszłości, przebaczenia i samopoznania. Sienna Walker to bohaterka, która przypomina nam, że niezależnie od tego, jak bardzo próbujemy uciec od naszych demonów, one zawsze nas dogonią. Ta książka porusza, inspiruje, a zakończenie jest niczym oaza po długiej wędrówce.

"Bad mother" Mia Sheridan wydawnictwa Purple Book to kryminał z bardzo wciągającą fabułą.
Siena Walker zostaje zwolniona z policji, jednak dostaje od losu drugą szansę. W rodzinnym Reno rzuca się w wir pracy by złapać seryjnego mordercę który grasuje po okolicy. Siena zaczyna mieć przeczucie, że ten ktoś może być powiązany z nią. Zabójca zostawia przy ofiarach liściki adresowane do niej samej. Kto to może być? I czego od niej chce?

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale jakże pozytywne. Doczytałam, że autorka wcześniej pisała romanse, a to jej pierwszy kryminał. Aż trudno w to uwierzyć. Książka jest napisana prostym językiem i bardzo przyjemnie się ją czyta. Fabuła wciągająca, intrygująca i pełna zwrotów akcji. Bohaterowie idealnie wykreowani. Sienna jest osobą, której nie da się nie lubić. Bardzo jej współczułam, gdy znajdowała kolejne listy adresowane do niej. Listy, które mrożą krew w żyłach...

Polecam bardzo serdecznie :)

• Przeczytane 2024
  • Legimi powieści