Pozwól się kochać

Cykl: The Field Party (tom 3)
Wydawnictwo: Pascal
After the Game
karollllllla

Dwa lata temu Riley uciekła z miasta. Oskarżając Rhetta o gwałt, została uznana za kłamczuchę i nie miała innego wyboru niż wyjazd. Teraz wraca razem z córką, żeby pomóc w opiece nad chorą babcią. Jednak miasto wciąż nie zapomniało o swojej nienawiści, a ona pamięta, jak ją potraktowali, kiedy najbardziej ich potrzebowała. Pewnego dnia przystojny Brady podwozi do domu Riley i jej córkę...

Pewnego dnia przystojny Brady podwozi do domu Riley i jej córkę Bryony, które w czasie burzy utknęły na poboczu drogi. Nie robi tego ze względu na dziewczynę, lecz z powodu jej córeczki.

Po tej krótkiej przejażdżce chłopak zaczyna kwestionować wszystko, co do tej pory uważał za prawdę.

Czy Brady mógłby uwierzyć Riley i zaryzykować utratą wszystkiego?

Uwielbiam zwroty akcji! Uwielbiam sposób, w jaki pisze Abbi! Uwielbiam tę książkę i poprzednie dwie. Jeśli szukasz serii, która chwyci cię za serce, to jest to.

Bwitched73, amazon.com

Pozwól się kochać jest moją ulubioną książką z serii The Field Party. Brady i Riley zostali dla siebie stworzeni. Rozumieli się bez słów. To jest miłość, o której musisz przeczytać.

Michelle Nowak Crane, amazon.com

źródło opisu: pascal

źródło okładki: pascal

Kasiek | 2019-02-11
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2019

Po książki Abbi Glines sięgam bez zastanowienia. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza część serii czy kolejna, jej książki są interesujące i zachowane na wysokim poziomie. Tak jest i tym razem. Brady'ego i Riley mieliśmy okazję poznać już w poprzednich tomach. Brady'ego trochę lepiej, gdyż w "Kocham cię bez słów" odegrał ważną rolę jako kuzyn Maggie. Niemniej jednak nieznajomość poprzednich części nie jest konieczna, aby sięgnąć po tę pozycję.

Brady i Riley to para siedemnastolatków. Brady wiedzie bezproblemowe życie w kochającej się rodzinie, z kolei Riley mimo młodego wieku, została już boleśnie doświadczona. Ich związek wydaje się nie mieć sensu i przyszłości, jednak los sprawia, że stają się dla siebie nawzajem ostoją w trudnych chwilach, a tych nie brakuje. Czy jednak to scementuje ich związek na tyle, aby planować wspólne życie?

Książka może nie jest szczególnie porywająca, jednak zdążyłam już pokochać bohaterów tej serii i nie wyobrażam sobie nie śledzić ich losów....

Kris | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

„Pozwól się kochać”, to moim zdaniem najlepszy tom serii „The Field Party”. Lekki styl autorki w połączeniu z poważnymi problemami młodych ludzi i mądrymi wnioskami jakie Abbi Glines wyciąga z ich historii, daje idealną, relaksująco-refleksyjną mieszankę. Autorka opowiada o tym, że życiu każdego człowieka prędzej czy później zdarzają się trudne chwile, ale po deszczu na niebie znów może pojawić się tęcza. Jeśli chcecie przeczytać książkę lekką, odprężającą, a za razem mądrą i wzruszającą, z czystym sumieniem mogę polecić Wam ten tom.

Mystery | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019

Książki Abbi Glines pochłaniam bardzo szybko. Jednak ostatnio zaczęły mi przeszkadzać te same schematy w każdej książce tej autorki, podobne dialogi i oklepane historie...

Cóż, chyba pomału "wyrastam" z takich książek.

Tak bywa.

Natalia | 2019-05-21
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 21 maja 2019

To trzecia książka z tej serii, którą przeczytałam.
Tym razem bohaterem jest Brady, który w małym miasteczku jest bardzo lubiany i jest gwiazdą futbolu. Jest przyjacielem West'a i Gunnera przez co, kto czytał kojarzy go z wcześniejszych części. Ogólnie dobry i serdeczny z niego chłopak, nie żaden bad boy. Jest też oczywiście postać kobieca i jest nią, Riley, która stała się ofiarą gwałtu. W chwili, gdy jej świat się zawalił, nikt ze znajomych jej nie uwierzył, dlatego musiała uciec z małego miasteczka. Po dwóch latach wraca i jej świat znów zaczął się zmieniać.
Jej historia ciekawa, ale autorka w książce przedstawia ją jakoś tak pobieżnie, skupia się bardziej na jakiś błahych rzeczach, co mnie irytowało. Czuję rozczarowanie, czegoś w tej książce zabrakło. Relacja głównych bohaterów też mało przekonująca. Wszystko się dzieje po prostu od tak, łatwo, bez większych problemów.
Takie czytadełko, które szybko przeczytałam i pewnie równie szybko o niej zapomnę.

książek: 1988
Sherry | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

NOWE POCZĄTKI, STARE UPRZEDZENIA

Po dwóch latach od ucieczki, Riley - przez większość uważana za kłamliwą manipulatorkę, wraca do miasteczka, gdzie wszyscy ją nienawidzą. Brady był pewien, że nic nie jest w stanie zachwiać jego pewności o tym co się naprawdę stało, a jednak pewnego dnia, coś się zmienia i chłopak zaczyna zauważać w Riley osobę, której nie widzi nikt inny.

Seria The Field Party, lekko mówiąc, nie jest moją ulubioną jeśli chodzi o twórczość Abbi Glines. Wręcz przeciwnie - dwa poprzednie tomy kosztowały mnie utratę mnóstwa nerwów, dlatego mimo że z malutką iskierką nadziei, nie podchodziłam do tego tytułu zbyt optymistycznie. Trzeci tom, szczęśliwie, okazał się całkiem udaną pozycją - najlepszą dotychczas wydaną, jeśli chodzi o tę konkretną serię. Nie obyło się jednak od pewnych zgrzytów.

Przede wszystkim, jestem zirytowana podejściem Abbi Glines to trudnych tematów. Pisze o nich z taką lekkością i lekceważeniem, że naprawdę aż mi słabo. Ta jej cecha rzuciła mi...

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2019/03/224-pozwol-sie-kochac-abbi-glines.html

Chyba w każdej recenzji książki Abbi Glines, na samym początku zawsze wspominam, jak to bardzo uwielbiam dzieła tej autorki oraz że po prostu nie wyobrażam sobie, jakbym mogła ominąć któreś z nich. Także nie zdziwi was to, że znów to powtórzę: Abbi Glines to zdecydowanie jedna z moich ulubionych autorek, którą kocham całym serduchem! Tak jak widzicie już po tytule, tym razem w moje łapki wpadł trzeci tom serii "The Field Party" tejże autorki. Choć sama jestem tym zdziwiona, bo kompletnie się tego nie spodziewałam, muszę przyznać, że właśnie "Pozwól się kochać" zdecydowanie stał się obecnie moich faworytem, jeśli chodzi o tą serię. Jesteście ciekawi, dlaczego? Spokojnie, już wszystko wyjaśniam!

ym razem naszymi głównymi bohaterami są Riley oraz Brady. Tego drugiego mieliśmy okazję już poznać, ponieważ jako kuzyn Maggie oraz przyjaciel Westa i Gunnera pojawił się...

Karolina | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Czy Brady mógłby uwierzyć Riley i zaryzykować utratą wszystkiego?

AZorka | 2019-01-29

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o pióro Abbi Glines. Tak jak przy wcześniejszych książkach,czegoś mi brakowało. Historie są ciekawe,ale nie porywające, emocje piękne ale niezbyt głębokie.
Riley wychowuje dwuletnią córeczkę, owoc gwałtu. Brady, złoty chłopiec, chodzący ideał jako jedyny w mieście zaczyna wierzyć, że jej wersja zdarzeń nie została wyssana z palca. No i w sumie tyle o fabule.
Nie porwało mnie. Brady jest wyprany z charakteru, relacje między bohaterami mało realne -chłopcy, zawodnicy futbolowi, samce alfa w szatni po treningu dzielą się ze sobą uczuciami, zachwalając bliskość z dziewczyną i jej charakter. Rodzice z uśmiechem akceptujący związek 17-latka z dziewczyną z dzieckiem. No i w końcu same postacie, które mimo tak młodego wieku zachowują się jak 30-latkowie. I zdrażniło mnie kilka rozdziałów które były zupełnie zbędne- aby upewnić czytelnika że Riley jest super mamą wystarczyło parę wzmianek, a nie kilka stron miałkiej opowieści o przygotowywaniu posiłku dla...

ppaula195 | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Riley po dwóch latach od incydentu który zmienił jej życie zmuszona jest wrócić do rodzinnego miasteczka, w którym wszyscy się od niej odwrócili. Przyczyną był Rhett, który zgwałcił dziewczynę i wszystkiego się wyparł. Podczas burzy podwozi ją i jej córeczkę do domu Brady. Od tamtej chwili ma wątpliwości co do plotek na temat dziewczyny. Widząc ból w jej czach postanawia się z nią zaprzyjaźnić co zmienia się z czasem w coś o wiele poważniejszego. Bardzo dobra książka na zimny, leniwy wieczór. Polecam

Ania Mróz | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Ta podobała mi się chyba najbardziej. Niemniej jednak widać powtarzalny schemat. Wszystkie trzy są bardzo podobne, różnią się trochę szczegółami, "tragedią", postaciami ale jednak...
jednak i tak się fajnie czytało. Polecam.