Inkub 940x200

Cykl: Play On (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Książki
As Dust Dances
ew_cia

Samantha Young nieodmiennie zachwyca każdą swoją powieścią. Jej fanki na pewno nie będą zawiedzione! Co mógłbyś poświęcić dla miłości? Dawno temu Skylar Finch była wokalistką amerykańskiego zespołu pop-rockowego odnoszącego wielkie sukcesy. Jednak sława nie dawała jej szczęścia i kosztowała zbyt wiele wyrzeczeń. Lata życia w zakłamaniu zakończyły się tragedią, a Skylar zniknęła z muzycznej...

Co mógłbyś poświęcić dla miłości?

Dawno temu Skylar Finch była wokalistką amerykańskiego zespołu pop-rockowego odnoszącego wielkie sukcesy. Jednak sława nie dawała jej szczęścia i kosztowała zbyt wiele wyrzeczeń. Lata życia w zakłamaniu zakończyły się tragedią, a Skylar zniknęła z muzycznej mapy Ameryki.

Mija półtora roku. Skylar znajduje swoje miejsce do życia w Glasgow. Ale jest bezdomna, sypia w namiocie na cmentarzu. Zarabia na jedzenie, występując jako uliczna artystka. Udaje się jej zachować anonimowość, ale mimo to przyciąga uwagę Killiana O’Dea, ambitnego dyrektora artystycznego Scyscrapers Records – najważniejszej szkockiej wytwórni fonograficznej.

Killian, od dziecka wychowywany przez wuja, właściciela firmy płytowej, dorastałby w świecie pozbawionym miłości, gdyby nie jego kochająca siostra. Chłopak chce za wszelką cenę zapewnić firmie jeszcze większe sukcesy, a bezdomna dziewczyna, występująca na głównej ulicy Glasgow, ma mu w tym pomóc. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej muzyka tak głęboko go porusza. Ale skoro przemawia do jego mrocznej duszy, na pewno zachwyci tłumy.

Skylar stanowczo odmawia podpisania kontraktu. Zbyt dobrze pamięta dawne czasy… Kiedy jednak doświadcza na własnej skórze, jakie niebezpieczeństwa grożą młodej, bezdomnej kobiecie, zmienia zdanie i zwraca się o pomoc do Killiana. Tworzy się między nimi wyjątkowa więź. Mimo to Skylar nie zamierza podążać ścieżką kariery, którą próbuje wytyczyć dla niej Killian. Kiedy dopada ją własna przeszłość, Killian staje przed dramatycznym wyborem: może zwolnić Skylar ze zobowiązań, zrezygnować z wyrachowanych manipulacji i zaprzepaścić wszystko, co chce osiągnąć, w świecie muzyki lub… stracić kobietę, która teraz znaczy dla niego więcej, niż kiedykolwiek mógł się spodziewać.

Czy kariera będzie dla niego ważniejsza od ukochanej?

Książka tworzy dylogię z „Wszystko przed nami”.

"Nie mogłam się oderwać od lektury! To jest zdecydowanie jedna z moich ulubionych powieści Samanthy Young. Absolutnie wspaniała."

L.H. Cosway, autorka bestsellerowej serii The Hearts

"Ta powieść wywołała we mnie burzę uczuć. Skylar i Killian tworzą zachwycającą parę. Siła łączących ich emocji przekracza wszelkie granice. Niewiarygodna powieść!!! Nie znajduję odpowiednich słów, żeby wyrazić swoje uznanie!"

blog Living in Our Own Story

"Lektura mojego życia! Dla mnie Samantha Young to królowa powieści romantycznej. Z dala od świateł jest najlepszą z jej książek."

Recenzja z Goodreads.com

"Samantha Young nieodmiennie mnie zachwyca każdą swoją powieścią. Z dala od świateł właśnie zostało jedną z moich ulubionych książek."

blog Angie and Jessica’s Dreamy Reads

"Wciągająca, zmysłowa powieść, która cię poruszy niczym piękna muzyka. Przeczytajcie koniecznie!"

recenzja z Goodreads.com

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Czytaanna | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

"Z dala od świateł" jest to historia Skylar, którą się bardzo zachwyciłam.

Młoda i slawna piosenkarka odnosząca sukcesy, a jednak bardzo nieszczęśliwa. Traci rodziców w wypadku,z chłopakiem się nieuklada, wiec postanowiła zniknąć.

Świetna książka , poruszająca, która zapada w serce i pamięć.
Czy stawiając muzykę na pierwszym miejscu można być szczęśliwym?
Raczej nie i główna bohaterka się o tym przekonała.

Powieść o poszukiwaniu miłości poprzez muzykę, o przyjaźni i zaufaniu.
Polecam batdzo.

Hanna | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

"Jednak muzyka zawsze była moim sposobem na wyrażenie samej siebie i tworzyłam piosenki w nadziei, że w jakiś sposób przyniosą mi ukojenie".

Skylar jest bezdomna. W wyniku splotu rożnych wydarzeń porzuciła życie wokalistki amerykańskiego zespołu, przeniosła się do Glasgow i została uliczną artystką. Śpiewa, żeby zarobić na codzienny posiłek i robi wszystko, aby zachować anonimowość. Z czasem życie Skylar zmienia się diametralnie, a to wszystko za sprawą ambitnego dyrektora do spraw artystycznych, Killiana O'Dea, który wyszukuje nowych artystów i decyduje o repertuarze wytwórni fonograficznej. Mężczyzna jest przekonany, iż wokalistka ze swoim talentem i głosem zapewni firmie ogromny sukces. Wkrótce pomiędzy bohaterami pojawia się wzajemna nić fascynacji. Ale czy Killian będzie w stanie zrezygnować ze swojego planu, dla kobiety, która teraz znaczy dla niego znacznie więcej, niż przypuszczał? Czy uczucie będzie ważniejsze, niż sprawy zawodowe?

Kluczową rolę w niniejszej publikacji...

olgaaar | 2019-04-16
Przeczytana: kwiecień 2019

Skylar Finch to młoda artystka, która nie potrafi poradzić sobie z brzemieniem rosnącej popularności. Chcąc uciec od zgiełku decyduje się na podróż do malowniczej Szkocji, gdzie prowadzi bezdomne życie (zarabia grając i śpiewając na ulicy popularne piosenki). Pewnego dnia dostrzega ją Killian O’Dea, pracownik wytwórni muzycznej, który proponuje jej pracę.

Historia Skylar i Killiana to nieprzerwane pasmo wzlotów i upadków, śledzimy rozwój ich relacji (początkowa niechęć i trzymanie się na dystans przeradza się w zauroczenie, a następnie w miłość), a także jesteśmy świadkami podejmowania przez nich znaczących decyzji. Czy główni bohaterowie będą w stanie zrezygnować z tego, co do tej pory było dla nich najważniejsze oraz postawić dobro ukochanej osoby ponad karierę i sławę?

„Z dala od światła” to wzruszająca książka o miłości, stracie, trudnych wyborach oraz miejscu muzyki w życiu człowieka, wzbogacona o emocjonalne teksty piosenek.

Samantha Young ukazała nam drugą stronę...

Kasia | 2019-04-04

,,Miłość nie polega na ściąganiu kogoś do swojego poziomu. Miłość to dostrzeganie w ukochanej osobie jej najlepszej możliwej wersji"

Jeśli czytaliście poprzednie recenzje powieści tej autorki na moim blogu, to doskonale wiecie, że uwielbiam prozę Samanthy Young. Autorka pod otoczką romansu porusza wiele trudnych tematów, a ja chyba nigdy nie zawiodłam się na żadnym z tytułów, który wyszedł spod jej pióra. Tym razem autorka postanowiła po raz kolejny zagłębić się w muzyczny świat. ,,Z dala od świateł" wydaje się na pierwszy rzut oka kolejnym romansem opowiadającym o zagubionej dziewczynie, która odnajduje miłość. Z jednej strony być może i rzeczywiście tak jest, jednak z drugiej muszę przyznać, że w tej powieści wiele może nas zaskoczyć, a opis na okładce jest jedynie maleńkim wstępem do historii Skylar i Killiana.

Główną bohaterkę poznajemy w trudnym momencie. Śpiewa na ulicy, próbując zarobić trochę pieniędzy, by mogła przeżyć kolejny dzień. Wieczorem idzie na cmentarz i właśnie...

olga | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

MUZYKA TO WYBUCH DUSZY, jak to ktoś pięknie powiedział.
A dla niektórych muzyka to życie. I właśnie kimś takim zdaje się być Skylar, dziewczyna z Montany, która błąka się po Europie ze swą gitarą, zarabiając na życie graniem i śpiewaniem na ulicach. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że tak naprawdę Sky to wokalistka znanego zespołu, która porzuciła wszystko i wyjechała ze Stanów po pewnej tragedii.
Tymczasem w Glasgow, nadal anonimowo grając na ulicy, poznaje Killiana, dyrektora artystycznego wytwórni fonograficznej. On składa jej ofertę, której Skylar, odcinając się od dawnej sławy, absolutnie nie bierze pod uwagę. Ale gdy przekonuje się, że życie na ulicy może być tyleż wolne, co niebezpieczne, w desperacji zwraca się do Killiana. Początkowo zdają się nie pałać do siebie sympatią. Ona uważa, że on ma kij w tyłku, a on ma ją za celebrytkę, która bezmyślnie rzuciła karierę. Szybko jednak zaczyna się tworzyć między nimi szczególna więź. Oboje oberwali od życia....

Girl-from-Stars | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Muzyka stanowi nieodłączny element życia większości z nas. W moim przypadku, towarzyszy mi zarówno podczas pracy, jak i chwilach relaksu, np. czytania książek. Dlatego też, często sięgam po historie w których zawarty jest motyw muzyki. Zazwyczaj, o ile wątek ten jest dobrze poprowadzony, to nadaje on historii bardziej emocjonalny wymiar. Nic więc dziwnego, że po zapoznaniu się z opisem książki “Z dala od świateł”, od razu wiedziałam, że chcę poznać tą historię.

Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Cóż mogę powiedzieć, Samantha Young, Samantha Young i jeszcze raz Samantha Young. Sądzę, że te dwa słowa mówią same za siebie, a moje dalsze ochy i achy dla wielu okażą się zbyteczne. Jednak jeżeli jeszcze jakimś cudem nie wiecie kim jest owa Samantha Young oraz jej najnowsza - przynajmniej z tego, co mi wiadomo - powieść, już śpieszę z wyjaśnieniami.

Jakiś czas temu Skylar była wokalistką cieszącego się dużą popularnością zespołu, jednak teraz po tamtej przeszłości nie pozostało praktycznie nic. Dziewczyna pragnie zapomnieć o swojej przeszłości w tym i o swoim dawnym sukcesie. Jest bezdomna i żeby trochę zarobić na przeżycie następnego dnia, dziewczyna śpiewa na ulicy, a wieczorami wraca na cmentarz i tam spędza noc w swoim namiocie. Podczas jednego z występów przyciąga uwagę Killiana O'Dea, który jest dyrektorem szkockiej wytwórni fonograficznej i pragnie za wszelką cenę zapewnić firmie jeszcze większy rozgłos. Pomóc w tym miała mu Skylar. Tylko czy dziewczyna zaryzykuje, że...

wposzukiwaniuidealow | 2019-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

"Z dala od świateł" było dla mnie eksperymentem, ponieważ normalnie nie przepadam za romansami, erotykami, melodramatami. Po "Z dala od świateł" sięgnęłam, chcąc przekonać się, czy faktycznie większość romansów do mnie nie trafi, czy może jednak miałam pecha i moje uprzedzenia są bezzasadne. Innym motywem, który skłonił mnie do sięgnięcia po tę pozycję była popularność autorek. Niejednokrotnie widziałam na zaprzyjaźnionych blogach recenzje i zdjęcia z udziałem książek Samanthy. Dodatkowo nie czytałam pierwszego tomu serii Play On, więc był to skok na głęboką wodę. Po lekturze mogę stwierdzić, że nie żałuję. Nie są to w pełni moje klimaty, ale lektura była ciekawa i przyjemna.

Skylar była niegdyś nastoletnią Gwiazdą, dorastającą na oczach całego świata. Skandale, brak prywatności, toksyczne relacje, uporczywi paparazzi - to wszystko unieszczęśliwiało utalentowaną wokalistkę. Kariera, do której dążyła całe życie okazała się mrzonką. Kroplą, która przelała czarę goryczy była utrata...

RebelJustice | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Jak wszystkie książki Samanthy Young ta również oczarował mnie swoim szkockim klimatem. Historia Skylar jest smutna ale jednocześnie wzbudza wiele pozytywnych emocji, mamy tu możliwość zobaczenia ogromnej metamorfozy bohaterki,która od zagubionej i zranione piosenkarki staje się silną i niezależną kobietą a wszystko to dzięki atrakcyjnemu i utalentowanemu Szkotowi, cóż więcej nie zdradzę, polecam każdemu kto uwielbia historię z happy enedem.

Katarzyna | 2019-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Cudownie, że mamy takie autorki, których powieści nigdy się nie znudzą. Samantha Young zabiera nas ponownie do Szkocji, do Glasgow i przedstawia historię młodych i zdolnych osób, którzy powinni się cieszyć z bycia na fali. Nie każdy potrafi się odnaleźć w świetle reflektorów, a kocha to co robi, więc co powinien zrobić?
Przeczytajcie, z pewnością się nie zawiedziecie.
24 letnia Skylar Finch zaszła bardzo wysoko. Wraz z zespołem stali się znaną i lubianą grupą, która z biegiem czasu zyskała wielki rozgłos. Kochała śpiewać i tworzyć własne utwory. Matka zawsze w nią wierzyła i wspierała, kupowała i inwestowała ostanie pieniądze. Koncerty, ciężka praca i skandale, którymi żywili się reporterzy wykończyły ją. Była w toksycznym związku z Micah, jednym z członków zespołu. Bała się zwierzyć matce z ciężaru jaki ją przygniata. Nie zdarzyła z nią porozmawiać i już nie będzie miała do tego sposobności, została zamordowana. Ta tragedia przelała falę goryczy i zmusiła Skylar do ucieczki....