Pokusa Erin

Tłumaczenie: Ischim Odorowicz-Śliwa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Drowning Erin
hypesyll

Nowa porywająca powieść autorki Przebudzenia Olivii o cienkiej granicy między miłością i nienawiścią Erin Doyle i Brendan Langstrom od dawna za sobą nie przepadają. Dziewczyna nie znosi kobieciarzy, Brendan nigdy nie ukrywał, że jedyne co go interesuje, to przygody na jedną noc i zero zobowiązań. Mężczyzna ma jednak kłopoty i szuka miejsca, w którym mógłby na jakiś czas zamieszkać. W tej...

Mężczyzna ma jednak kłopoty i szuka miejsca, w którym mógłby na jakiś czas zamieszkać. W tej sytuacji narzeczony Erin, który jest zarazem jego najlepszym przyjacielem, proponuje mu mieszkanie w na terenie ich wspólnej posiadłości. Upokorzona dziewczyna nawet nie próbuje ukryć faktu, że bardzo jej się nie podoba ten pomysł.

Jednak pod nieobecność Roba, Brendan przez przypadek poznaje sekret Erin, którego nie zdradziła nawet swojemu narzeczonemu. Może okazać się, że mężczyzna, o którym Erin miała tak złe zdanie, stanie na wysokości zadania i będzie jedyną osobą, która może jej pomóc.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/pokusa-erin/#

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/pokusa-erin/#

bookmoodpl | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

„Pokusa Erin” to fajna książka z gatunku literatura kobieca, romans. Po okładce zaraz mi napiszecie, że nie czytacie erotyków, że Was takie okładki odrzucają, ale nic bardziej mylnego. Zgadza się, znajdziecie tam parę scen erotycznych, ale nie będą Wam one przeszkadzały.

To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostanie, zwłaszcza, że zaciekawiła mnie postać Oliwii, a wiem że wcześniejsza książka dotyczyła historii Oliwii.

Erin Doyle oraz Brendan Langstrom od dawna za sobą nie przepadają. Ona nie znosi kobieciarzy, jego nie interesują związki na poważnie, jedynie czym jest zainteresowany to przygodą na jedną noc.
Pewnego dnia Brendan ma kłopoty i szuka miejsca, w którym mógłby na jakiś czas zamieszkać. Z pomocą przychodzi mu Rob - przyjaciel mężczyzny oraz narzeczony Erin. Proponuje mu mieszkanie na terenie ich wspólnej posiadłości. Erin tym faktem jest bardzo rozzłoszczona i nie podoba jej się takie rozwiązanie. Jak potoczy się znajomość tych dwojga pod...

Isiak1989 | 2019-05-01
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2019

Erin - przyjaciółka Olivii, Brendan - brat Willa, Rob - jej narzeczony i jego najlepszy kumpel. Hm ... Telenowela :) Moje pierwsze skojarzenie, gdy zaczęłam czytać "Pokusę Erin".
Po genialnym " Przebudzeniu Olivii" moje oczekiwania w stosunku do tej historii były ogromne. Zbyt ogromne ... Dla jasności, nie jest to zła książka, jest fajna i można miło z nią czas spędzić, ale jednak liczyłam na coś lepszego, coś bardziej "wow".

,,Podoba mi się że kiedy na mnie patrzy widzi dziewczynę, którą mogłabym być, a nie tą którą jestem."

Czy mieliście kiedykolwiek tak, że po przeczytaniu zaledwie kilku stron książki rozsiedliście się wygodnie i pomyśleliście: ,,Cholera, to będzie naprawdę niesamowita historia?". Tak właśnie miałam ja po otwarciu kart ,,Drowning Erin".

Jeżeli szukacie cukierkowego romansu, serduszek, kwiatuszek, wyznań miłości co dwie linijki, łatwej i przyjemnej historii to nie sięgajcie po dzieło Pani Elizabeth. Ono nie będzie dla Was. Jeżeli jednak potraficie poradzić sobie z najmroczniejszymi lękami to jesteście w odpowiednim miejscu. Jest to rodzaj romansu, który jest brutalny, brudny, emocjonalnie wyczerpujący, ale na końcu daje Ci upragnioną satysfakcję.

,,Drowning Erin" można czytać bez znajomości poprzedniej książki autorki, a mianowicie ,,Przebudzenia Olivii", ale osobiście uważam, że naprawdę wiele się traci wybierając takie rozwiązanie. Gdyż tutaj główną bohaterką jest Erin,...

werka_books | 2019-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

❤"Kiedy bańka pęknie, nie wypływa się na powierzchnię. Tylko idzie na samo dno."
Zgodnie z powiedzeniem "kto się czubi, ten się lubi" bywają przypadki, że ci którzy się nienawidzili po czasie zakochują się w sobie. Od nienawiści do miłości istnieje bardzo cienka linia. W przypadku Erin i Brendana ta przesłanka idealnie się sprawdziła. Nie przepadają za sobą odkąd się poznali. Dziewczyna niemiłosiernie irytuję mężczyznę, nie tylko swoim wiecznym optymizmem, pogodą ducha ale i wesołością. Jednak to było kiedyś, jeszcze przed wyjazdem Brendana do Włoch. Po 4 latach ta parka znowu będzie miała okazję działać sobie na nerwy. Erin jest zaręczona z Robem- przyjacielem Brendana, który bez wahania proponuje mu zatrzymanie się w ich domku przy basenie, gdy ten wraca do swojego dawnego miasta i nie ma gdzie mieszkać. Rob wyjeżdża w podróż służbową na kilka miesięcy a w tym czasie Erin będzie mogła przekonać się, że w okresie narzeczeństwa porzuciła wszystkie swoje pasje i...

silwana | 2019-05-04
Przeczytana: 02 maja 2019

Poprzednia książka autorki bardziej mi się podobała. W tej przeszkadzało mi trochę zachowanie bohaterów, niby jedno i drugie chciało być ze sobą, ale cały czas coś ich od wyznania uczuć odwodziło.

werka777 | 2019-05-23
Przeczytana: 23 maja 2019

NAJLEPSZY PRZYJACIEL PRZYSZŁEGO MĘŻA
Skomplikowaną sytuację stworzyła autorka, jeśli chodzi o relację bohaterów powieści. Nieznośny trójkąt? Niekoniecznie. Raczej złośliwe zrządzenie losu. Erin zaczyna planować ślub, mając oczywiście wszystko na swojej głowie, kiedy do gry wchodzi inny mężczyzna. Uwaga! Najlepszy przyjaciel jej „ukochanego”. A to oznacza tylko jedno. Albo koniec przyjaźni, albo brak happy endu. Pytanie, z czego warto zrezygnować? Ze szczęścia? A może dawnej relacji? Choć oczywiście zakończenia książki można się domyślić, w trakcie czytania pojawia się wiele smaczków, jako że autorka nie skupiła się wyłącznie na jednym wątku. Obserwacja drogi miłosnej postaci wydaje się zaś sama w sobie bardzo ciekawa. Jest nienawiść, kąśliwe komentarze, jej zazdrość, sytuacje bez wyjścia, szczerość i pomoc. Jest także szczypta namiętności, nieprzysłaniająca całej reszty, a więc ta, która wygłodniałej czytelniczce daje tylko to, co najlepsze.

BOHATEROWIE
Zarówno Erin, jak i...

Herbatkow87a | 2019-04-29
Przeczytana: kwiecień 2019

“Pokusa Erin” to bardzo przyjemny romans. Nie jest to cukierkowa historia, nie ma tutaj przesłodzonych scen oraz wyznań. Nie jest to także typowy erotyk, jak może sugerować okładka. Pomimo to otrzymujemy w tej powieści sporą dawkę emocji. Poznajemy dwójkę bohaterów, którzy mają swoje sekrety, problemy i którzy zdecydowanie za sobą nie przepadają. Od pierwszych stron wiedziałam, że ta historia bardzo mi się spodoba i nie myliłam się. Żałuję tylko, że nie miałam okazji przeczytać “Przebudzenia Olivii”, która jak się okazuje jest powiązana z “Pokusą Erin”, lecz są to dwie różne historie.

W “Pokusie Erin” poznajemy dwie wersje wydarzeń. Jedna dzieje się obecnie i przedstawiana jest z perspektywy Erin. Druga przedstawione jest z perspektywy Brendana i ma miejsce cztery lata wcześniej. Wtedy to tych dwoje bohaterów się poznało. Ich relacja od samego początku była skomplikowana. On od zawsze jest prawdziwym kobieciarzem, a ona kobietą, która nie szuka przygód na jedną noc. On o tym wie,...

books_holic | 2019-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Wiedząc, że zbliża się premiera „Pokusy Erin” postanowiłam przeczytać „Przebudzenie Olivii”, bo ta książka dość długo już stała na moim regale i czekała na swoją kolej. Szczerze mówiąc nie od początku wiedziałam, że te książki są ze sobą powiązane, ale kiedy się dowiedziałam ucieszyłam się, że postanowiłam najpierw sięgnąć po tę opowiadającą o historii Olivii i Willa, choć powiem wam, że w pierwszym tomie nic nie wskazywało na to, że pomiędzy Erin a Brendem coś się dzieje, choć oboje mamy okazję tam poznać. Tym bardziej byłam ciekawa co tu się wydarzy i co takiego autorka wymyśliła.

Erin to piękna kobieta, miła, zazwyczaj spokojna, ale też potrafi pokazać, gdy trzeba bądź kiedy jej cierpliwość sięgnie zenitu. Mimo młodego wieku dźwiga na swoich barkach naprawdę spory ciężar, który dowodzi, że ma zbyt wiele serce, otwarte za bardzo. Sięgają jej między innymi problemy rodzinne, kłamstwa. Strach przed byciem zaakceptowaną taką, jaka jest naprawdę.
Jeśli chodzi o Brendana to typowy...

Katarzyna Katt | 2019-05-21
Przeczytana: 17 maja 2019

"Pokusa Erin" to kolejna książka autorki Elizabeth O'Roark, która połączona jest z poprzedniczką, czyli książką "Przebudzenie Olivii" głównie występującymi w nich bohaterami.Jest to historia o pierwszej miłości, niewykorzystanych okazjach i nadziei na drugą szansę.
Brendan i Erin to ogień i woda. Para, która zupełnie do siebie nie pasuje, czuje względem siebie niesamowite przyciąganie. Erin to typowa grzeczna dziewczyna, próbuje ułożyć swoje życie, jednak nadal boi się podjąć ostatecznych kroków ku legalizacji jej związku z Robem, czyli dobrym kumplem Brendana. On natomiast to klasyczny przykład uwodziciela i kobieciarza. Mocno oklepany schemat, który nie do końca porwał mnie tak, jak tego oczekiwałam. Cała historia toczy się swoim tempem i nie oczekujcie tutaj wielu zwrotów akcji. Główną niewiadomą jest tutaj sekret Erin, który Brendan dość szybko poznał. Połączy ich stare uczucie, świeże sekrety i niesamowite pożądanie, którego nie mogli ugasić. Jest to typowa książka o...

Literatura_Zmysłów | 2019-04-29

Jak dużo siebie jesteś w stanie oddać tej drugiej połówce? Co zdołasz poświęcić, aby trwać w poukładanym i spokojnym związku? I najważniejsze pytanie… Jak długo dasz rade tak żyć?
Erin Doyle od kilku lat jest w związku z Robem. Tworzą parę, w której to on podejmuje wszystkie ważne decyzje a ona zrobi wszystko, aby się podporządkować. Rezygnuje ze swoich pasji, ulubionej muzyki, sportu, spontaniczności i wielu, wielu innych rzeczy. Kiedy w ich domu pojawia się przyjaciel Roba – Brendon, wszystko zaczyna się sypać. Kobieta nie znosi Brendona, który jest zuchwałym, pewnym siebie, niebezpiecznie przystojnym… kobieciarzem. Dla niego liczy się jedynie jednorazowy seks. Jest ostatnią osobą, która mogłaby sprawić, żeby Erin spojrzała na swoje życie z innej perspektywy. A jednak, kiedy Rob, narzeczony Erin wyjeżdża w podróż służbową, kobieta znajduje nić porozumienia z Brendonem. To on właśnie namawia kobietę, aby znowu zaczęła gotować, zachęca ją do sportu, wspiera w dążeniu do...