Ty i ja dwa różne światy

Okładka książki Ty i ja dwa różne światy Elżbieta Kosobucka
Okładka książki Ty i ja dwa różne światy
Elżbieta Kosobucka Wydawnictwo: self-publishing literatura obyczajowa, romans
self-publishing
2018-11-07
2018-11-07
romans miłość

Natalia, dwudziestotrzyletnia studentka ASP, marzycielka o dobrym sercu, chce wyjechać z kraju, jednak, czy coś nie stanie na przeszkodzie?
„Siniaki się zagoiły, ręka się zrosła, z sercem było gorzej”.
Natalia odważy się zawalczyć o mężczyznę, którego pragnie?
Nasza główna bohaterka, jest bardzo delikatna i wrażliwa, bardzo podobało mi się to, że nie była pustą lalą, bo miała swoje zdanie, natomiast nie jest to jakaś moja ulubiona postać, ponieważ według mnie zarys jej osoby był niepogłębiona.
Kamil, dwudziestodziewięcioletni młody, chmurny, pewny siebie genialny informatyk i programista, z ogromną skutecznością podbijający świat inwestycji i finansjery. Ma pałeczkę do biznesu i wprowadza na światowy rynek nowe programy komputerowe.
Co się stanie w momencie, kiedy na jego drodze stanie przyjaciółka z dzieciństwa?
„Chciałem sobie i tobie dać czas, ale kiedy następnego dnia przyszedłem, ciebie już nie było”.
Główny bohater niczym się nie wyróżnia spośród biznesmenów, o których miałam okazję przeczytać, nawet stwierdzę, że nie miał zbytnio charakteru.
Przyjaciele z dzieciństwa spotykają się po latach. Brzmi jak bajka i cukierkowy romans, prawda? Nic bardziej mylnego, po pierwsze życie, to nie bajka, po drugie romans rozpisany w tej historii, cechował się płytkością, w ogóle, nie czułam , że, ciągną do siebie wzajemnie, być może były jakieś iskry pomiędzy nimi, tymczasem dostałam totalnie mizerną więź...
„– Co masz na myśli mówiąc: „może być prawdą”? To jest prawda. – Obruszył się.

– Nie chcę być dla ciebie zabawką. Za bardzo bym cierpiała, gdybyś stwierdził, że ci się
znudziłam. – Musiałam powiedzieć to na głos”.
Sięgnę po drugą i trzecią część, mimo to muszę trochę odetchnąć od tej nudnej lektury.

„Siniaki się zagoiły, ręka się zrosła, z sercem było gorzej”.
Natalia odważy się zawalczyć o mężczyznę, którego pragnie?

Książka jest do bólu przewidywalna, prosta, infantylna. Pojawia się wiele błędów interpunkcyjnych! Przydługie dialogi mnie męczyły. Szkoda, że nie postrzępiono ich opisami, by czytelnik mógł na moment odetchnąć.

Pierwszy raz trafiłam na taki absurd. Kamil został ukazany jako dobra wróżka. Spełnia każde życzenie Natalii, każde! Nawet potrafił połączyć dwoje ludzi (istny Eros!),bo dziewczynie było żal samotnej koleżanki! Takie historie wymyślałam w latach dziecinnych, bodajże w gimnazjum.

Kamil kochał Natalię od dziecka, ale "Miałem inne dziewczyny, żeby trzymać ciebie na dystans, a swoje ręce z dala od ciebie. Łatwo nie było". Czy on naprawdę ją kochał, skoro spał z innymi kobietami, na co wskazuje też posiadane przez niego doświadczenie w sprawach seksualnych? Dla mnie jest to utrwalaniem stereotypu, kultu dziewictwa, bardzo szkodliwego. Mężczyzna spieszy się ze ślubem kościelnym, gdyż Natalia chce stracić cnotę w noc poślubną... Cały utwór przedstawia patriarchalny model rodziny. Mężczyzna jako ten, który rządzi, jest silny, zdobywa, ma władzę.

Zauważyłam również, że wynosi się na piedestał wartości materialne, które dają szczęście, możliwości spełniania marzeń. Jedno, co zostaje w mojej głowie po czytaniu, to ciągłe koszmarnie drogie prezenty Kamila. W utworze podkreśla się wagę pieniądza, wpływowość. Mężczyzna/człowiek je posiadający, może wszystko, wszystko!

Książkę można uznać za idealistyczną papką faryzejską. Pisarka stworzyła świat nieprzystający do rzeczywistości, baśniowy, ale w sensie negatywnym.

"Ty i ja dwa rożne światy" to właściwie chyba o mnie i o autorce. ta historia jest płaska, infantylna, miałam wrażenie, że pisała to młoda osoba. to książka o cudownym, bogatym mężczyźnie i kobiecie, której to jego bogactwo w życiu przeszkadza. taki sztuczny problem. a decyzja podjęta przez bohaterkę w zakończeniu to już po prostu nie mieści się w głowie. chciała autorka na koniec zaskoczyć czytelnika ale dlaczego w tak niedorzeczny sposób? nie wiem co autorka miała na myśli układając taką historie ale uważam, że pieniądze raczej w życiu pomagają a nie przeszkadzają. przeszkadza głupota i taką głupotą obdarzyła pisarka swoją bohaterkę. nie mogę tej pozycji polecić bo mnie dziewczyna wymęczyła swoja doskonałością i ciągłymi pytaniami o cenę.

"Ty i ja dwa różne światy" to historia jak z bajki. Natalia i Kamil znają się od dziecka. On otacza ją opieką i w tajemnicy się w niej podkochuje, ona jest nim zauroczona i jednocześnie pewna, że relacja jaka ich łączy jest czysto "braterska". Pewnego dnia rozstają się w niezbyt przychylnych okolicznościach. Po kilku latach dziewczyna postanawia przeprosić swojego kolegę. Wraca i już na dworcu poznaje pewnego przystojnego mężczyznę. Z początku nieufna, powoli przekonuje się do niego, by w końcu odkryć, że to... Kamil. Okazuje się jednak, że przez te lata kiedy nie mieli ze sobą kontaktu, wiele się zmieniło... Natalia musi poradzić sobie z miłością, człowiekiem, który okazał się kimś innym niż początkowo myślała, życiem jak z bajki jakie jej oferuje i... chorobą.
To była moja pierwsza książka autorstwa Pani Elżbiety Kosobuckiej. Czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie, była miłą odmianą od kryminałów i książek z trudnymi tematami, jednak... trochę rozczarowała mnie swoją nierealnością. Aczkolwiek czasem miło oderwać się od codzienności i pobujać w obłokach. Historia Natalii i Kamila zainteresowała mnie do tego stopnia, że z pewnością sięgnę po jej kolejne części :)

Natalia to skromna, zdolna dziewczyna, żyjąca według bożych zasad, w zgodzie z sobą i ludźmi. W każde wakacje spędzane u babci spotyka się z Kamilem, w którym w końcu się zakochuje, jednak o parę lat starszy kolega patrzy na nią, jak na młodszą siostrę, chroni, pilnuje, otacza opieką. W jedna wakacje tej opieki brakło i prawie doszło do nieszczęścia. Natalia wyjeżdża i przez wiele lat nie wraca, jednak wyrzuty sumienia i zwykła przyzwoitość każą jej załatwić sprawę, nim wyjedzie do pracy za granicę. I tu znów spotyka Kamila, który nie jest już zwykłym chłopakiem, a wziętym biznesmenem i który, co ważniejsze, odwzajemnia uczucie dziewczyny. Para zaczyna się spotykać, starając się nadrobić utracony czas.

Z wielką chęcią, po tym, jak Mój sposób na życie zawładnął moim sercem, sięgnęłam po tę opowieść, choć z reguły od selfów trzymam się z daleka. I niestety mam mieszane uczucia. Bo styl autorki, sposób snucia przez nią opowieści nadal jest cudownie poetycki, urzekający i zdradzający między wierszami więcej, niż same słowa mogą wyrazić, jednak chwilami czytało się ciężko. Paradoksalnie przez bardzo poprawne wypowiedzi bohaterów, które jednak w normalnym języku nie występują. Znalazłam też kilka literówek, ale każdemu się zdarza. Jednak nie to było najgorsze. Opowieść jest piękna, ale niestety, jak ktoś zna Mój sposób na życie, robi się schematyczna. I jak Natalia poczuła ukłucie, ja też je poczułam, pełna niepokoju, że historia się powtórzy i niestety się nie rozczarowałam. Nadrabiają to bohaterowie. Natalia jest zwykłą, prostą dziewczyną, od razu można ją polubić, nie owija w bawełnę, jej zasady są przejrzyste i choć głupieje przy chłopaku, jest to jak najbardziej na miejscu. Kamil z kolei to bogaty facet, który może mieć wszystko. Dosłownie wszystko. I ktoś może zarzucić, że nierealnym jest to, że zwrócił uwagę na taką szarą mysz. Tu muszę go jednak bronić, bo on pokochał ją, jak taką kasą nie dysponował i parę razy podkreśla, że kocha ją taką, jaka jest. Co ważniejsze jednak, okazuje jej to. Choć z tym okazywaniem to jest problem, nie tylko dla Natalii. Uważam, że główny bohater jest przytłaczający, osaczający wręcz, nie myśli o uczuciach innych, choć tak przedstawia swoje zachowanie, chce Natalie wtłoczyć swój świat mimo tego, że ona zgłasza mu szereg wątpliwości. Jego narzucający sposób bycia bardzo mnie drażnił, uważam, że mógł z powodzeniem zrobić to samo, ale w bardziej subtelny sposób. Nie lubię Kamila i mam nadzieję, że autorka utrze mu nosa, bo jet bezczelny i, jak dla mnie, niezrównoważony psychicznie. Z Kopciuszka nie da się zrobić królewny w kilka dni, narzucając jej to. Bo w końcu Kopciuszek ucieknie, nie zostawiając nawet pantofelka.

Wszytko to tworzy całość opowiadającą o miłości, która niby jest taka sama, ale zupełnie inna, w inny sposób okazywana i zupełnie inaczej przyjmowana. Elżbieta Kosobucka starała się pokazać, że w miłości trzeba się dopasować do drugiego człowieka, że nie da się wejść w związek nie naginając się trochę do tej drugiej osoby. Zastanawiam się, jak daleko nagiąć się można i gdzie będzie leżeć granica tych dwojga, bo jest to dopiero pierwsza część, a druga i trzecia liczbą stron sugerują wiele perypetii, rozmów, kłótni i nieporozumień, bo w takim duecie docieranie się nie może być proste. I choć narzekam, że powieść jest schematyczna, że mnie trochę rozczarowała, to jednak z chęcią sięgnę po kolejne części, które niedawno miały swoją premierę, żeby dalej czytać współczesną baśń o Kopciuszku. Bo Ty i ja dwa różne światy tak właśnie się czyta, jak przepiękną baśń, która czaruje, przenosi w inny świat i nawet, jak jest oderwana od rzeczywistości, przynosi przyjemność, radość i odrobinę magii. Przecież telenowele brazylijskie też były schematyczne, a przyciągały tłumy i cieszył się ogromną popularnością. Dlatego dam szansę kolejnym częścią. I dlatego, że niosą jednak więcej treści, niż wspomniane produkcje.

Wydawałoby się że to taka sama książka jak tysiące innych.Jest to książka o miłości, przyjazni, wierze i nadziei. Porwała mnie ta książka od pierwszej strony- nie nie jest taka sama jak inne. Jest wyjątkowa.
Lekki styl i fantastycznie wykreowane postacie sprawiają że nie sposób się oderwać od lektury, chce się czytać i czytać bez przerwy.
chcemy się dowiedzieć czy Natalii i Kamilowi się uda, czy znajdą jakiś wspólny kompromis,czy dziewczyna pogodzi się z informacjami o swoim narzeczonym i da radę żyć w świecie który oferuje jej Kamil?
Jest to opowieść przesiąknięta emocjami, wzruszająca, dające poczucie że wszystko skończy się dobrze.
Z olbrzymią przyjemnością przeczytam również pozostałe dwie części,bardzo leży mi na sercu historia tej młodej pary. Cała recenzja na blogu, serdecznie zapraszam www.Ewelina-czyta.blogspot.com

chcemy się dowiedzieć czy Natalii i...

Na półkach: , , , , , ,

Ty i ja dwa różne światy to prosta historia, lecz w jej prostocie tkwi siła przekazu. Książka napisana w sposób przyjemny, lecz dojrzały, skłania czytelnika do głębszych refleksji. Autorka nie ukrywa, że jej powieści w dużej mierze kierowana są dla kobiet, jednak osobiście uważam że mężczyźni też mogą po nie sięgnąć. Polecam.

Całość na blogu:

Całość na...

Natalia z Kamilem znają się od dziecka. Oboje spędzali wakacje u swoich babć, byli dla siebie niczym rodzeństwo. Chłopak bezinteresownie opiekował się młodszą koleżanką, uczył nowych, ciekawych rzeczy, bronił przed każdym niebezpieczeństwem. Z czasem Natalia zaczyna postrzegać go w zupełnie innym świetle, ma nadzieję, że mimo różnicy wieku są jakieś szanse, by spojrzał na nią jak na kobietę godną jego miłości.

"Gdy miałam siedemnaście lat, jadąc do Słopnic, marzyłam, że Kamil dostrzeże we mnie moje wewnętrzne piękno i pozwoli to nam na nową relację, a nie tylko na przyjacielskie spotkania. Moje serce było pełne tęsknoty i nadziei na coś wyjątkowego między nami. Na to, że się we mnie zakocha. Cóż za rozpacz, kiedy okazało się, że ma inną: śliczną, długonogą blondynkę. Jak z taką konkurować? Cóż za niesprawiedliwość."

Niestety wszelkie nadzieje szybko okazują się być zaledwie złudzeniem. Zdruzgotana uświadamia sobie, iż od zawsze kochała przyjaciela, lecz dla niego zawsze będzie jedynie młodszą, sympatyczną koleżanką. Sytuacja staje się coraz mniej przyjemna, gdy podczas zabawy nad jeziorem dostrzega Kamila z jego sympatią. Chcąc o nim zapomnieć spędza czas z Sebastianem, a jego pomysł, by wyruszyć na spacer, zdaje się być najlepszą opcją ucieczki od przykrych widoków. Dość szybko okazuje się jednak, iż była to wyjątkowo zła decyzja, która mogła skończyć się dla dziewczyny dramatycznie. Z opresji ratuje ją Kamil, niestety między dwójką przyjaciół dochodzi do poważnej kłótni, skutkującej natychmiastowym wyjazdem dziewczyny. Zero rozmowy, zero wytłumaczeń, zero przeprosin, pozostał tylko smutek i złamane serce, które nie będzie w stanie już chyba nigdy pokochać kogoś innego...

Gdy po wielu latach dochodzi do niespodziewanego spotkania Kamila i Natalii, wygląda na to, iż los dał im drugą szansę, by wszystko naprawić, by spróbować być razem. Niestety, pomyślna okoliczność wcale nie oznacza, że będzie łatwo. Między nimi wkradło się mnóstwo różnic, których przekroczenie może okazać się zbyt ciężkie dla dziewczyny. Czy miłość rzeczywiście jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy dla ukochanego mężczyzny Natalia będzie w stanie dostąpić przemiany? Czy zaakceptuje nowy, odległy świat, do jakiego wprowadził ją partner? A może to już wcale nie jest ten wspaniały chłopak, którego pokochała w młodości?

"Wypełniasz sobą moje serce i głowę, na twoje bogactwo nie ma tam najwidoczniej miejsca."

To moje kolejne spotkanie z twórczością Elżbiety Kosobuckiej i muszę przyznać, że jestem niezwykle dumna z tego, iż mogłam objąć tę powieść patronatem medialnym. Autorka już swoim debiutem zdążyła udowodnić, że wyróżnia się niezwykle przyjemnym, lekkim, ale i dojrzałym stylem. Sięgając po jej najnowszą książkę doskonale zdawałam sobie sprawę, że będę miała styczność z poruszającą, wartościową historią, dotykającą głębszej problematyki, nakreśloną niezwykle sugestywnym piórem. Nie myliłam się ani trochę, "Ty i ja dwa różne światy" to znakomita uczta literacka, która chwyta za serce, uwrażliwia, a przede wszystkim skłania do głębokich refleksji nad własną postawą.

Fundamentem powieści są bez wątpienia doskonale nakreślone postacie, a także stopniowo ujawniająca się ogromna przepaść między nimi. Natalia i Kamil to ludzie z krwi i kości, pełni nadziei, lęków, czy wątpliwości. Są doskonałym przykładem uzdrawiającej mocy miłości. Czytelnik staje się naocznym świadkiem przemiany mężczyzny, który dla swej wybranki jest gotów poświęcić wiele, lecz też wymaga od niej wzajemności. Śledząc poczynania postaci dostrzegamy, jak wielką wartością jest akceptacja i miłość do samego siebie, które są podstawowym warunkiem tworzenia jakiegokolwiek poważnego związku.

"Przy nim czułam się wyjątkowa. Teraz, gdy byliśmy razem, gdy odkrywał przede mną swój świat, czułam jakbym przeniosła się do innej rzeczywistości. Na początku było mi trudno pogodzić się z tym, jak różnią się realia jego i mojego życia. Jednak z godziny na godzinę, gdy pokazywał mi, że nic nie jest w stanie zmienić tego, co jest między nami, moje wątpliwości malały. Kochałam go, coraz pełniej. Czułam, że przy nim odkrywam nową siebie."

Autorka pod postacią subtelniej historii zmusza czytających do zastanowienia się nad własną postawą. Czy akceptuję siebie? Czy dbam o własne potrzeby? Czy wierzę, że zasługuję na prawdziwe szczęście? Tylko jeśli odpowiedzi będą pozytywne, można być pewnym, że jest się gotowym na budowanie wartościowej relacji z drugim człowiekiem, tylko jeśli umiemy pogodzić się z własnymi wadami, będziemy tolerować też niedoskonałości innych. Miłość bowiem opiera się na zaufaniu i poświęceniu, na dawaniu, nie braniu. To nie jest uczucie łatwe, trzeba się jej uczyć, należy ją budować i udoskonalać. Kompromis jest filarem małżeństwa, przekonanie, że dla partnera jest się w stanie zrezygnować z własnych przekonań bądź lęków, wiara, że zasługujemy na jego uczucie, to wszystko konstruuje głęboką, szczerą relację, jakiej z pewnością byle przeszkoda nie poturbuje.

"Zdałam sobie sprawę z tego, jak różnie postrzegamy te same rzeczy. Co dla niego było środkiem do celu, dla mnie było grzęzawiskiem. Co on uznawał za normę, dla mnie było abstrakcją. Patrzyliśmy na te same rzeczy, a jednak widzieliśmy zupełnie coś innego. Zdecydowanie każdy człowiek, to różny świat i nie tworzyły go rzeczy materialne, ale my sami, nasze emocje i sposób postrzegania i przetwarzania tego co nas otaczało. Miłość scalała różnice, miłość zwalczała przeciwności, miłość jednoczyła, bo dawała wolność drugiemu człowiekowi. Wolność do widzenia tego samego w inny sposób i akceptację naszej odmienności."

"Ty i ja dwa różne światy" to historia niezwykle emocjonująca, którą odbiera się całym sobą. Jest to zasługa ekspresyjnego stylu autorki, dzięki jakiemu wszelkie uczucia czy rozterki stają się niemal namacalne, obezwładniają czytelnika, torturują jego duszę. Nie sposób oderwać się od lektury, jak i nie utożsamić się z nakreślonymi postaciami. Momentalnie stają się nam bliscy, dlatego kibicujemy im całym sercem, a wszelkie wątpliwości Natalii skłaniają nas do głębokiej zadumy.

Gwarantuję Wam, że jeśli kochacie powieści wartościowe, dotykające głębszej sfery, wzbudzające lawinę emocji i refleksji, nakreślone przyjemnym, dojrzałym piórem, z pewnością będziecie zachwyceni. Jest to bowiem niezwykła historia o miłości, dającej siłę do pokonywania własnych lęków i ograniczeń, którą powinien poznać absolutnie każdy!

-------------------------------

"Ty i ja dwa różne światy" to chwytająca za serce powieść o skromnej dziewczynie, która marzy o prawdziwej miłości, jednak gdy pojawia się jej wyśniony książę z bajki, dość szybko przekonuje się, że dojrzałych uczuć, tak jak samego życia, trzeba się wzajemnie uczyć.

Dajcie się uwieść tej niezwykłej, poruszającej historii i przekonajcie się osobiście, jak niełatwa bywa miłość, jakich nietypowych poświęceń nieraz wymaga. Najnowsza powieść Elżbiety Kosobuckiej porusza duszę, otwiera serce i umysł, uczy, jak należy kochać innych, ale też siebie, jak przyjmować uczucia i czerpać z nich radość.

Czy przeciwieństwa rzeczywiście się przyciągają? Czy mogą wspólnie funkcjonować bez konfliktu? I czy miłość rzeczywiście pokona każdą przeszkodę? O tym przekonacie się sięgając po tę niesłychanie dojrzałą, emocjonującą i po prostu piękną historię! Polecam gorąco!

Miłość pojawia się w przeróżnych okolicznościach. Czasem wystarczy jedno spojrzenie, innym razem uczucie rozpoczyna się od przyjaźni i wzajemnej chęci bezpieczeństwa dla tej konkretnej osoby. To nie od sposobu, w jaki rodzi się uczucie, zależy jego siła. Tylko czy zderzenie dwóch światów może obyć się bez rannych? Jak uwierzyć w uczucie, poddać się mu i nie stracić siebie?

Natalia kochała wakacje u babci. Każdego roku pędziła niczym niesiona na skrzydłach do znanych miejsc i przyjaciół, którzy wypełniali jej czas beztroską, zabawą i bezpieczeństwem. Tak było do pamiętnego lipca sześć lat temu. Jeden wieczór nad jeziorem zrujnował jej spokój ducha i jednocześnie złamał serce. Kamil uratował ją z rąk napalonego znajomego, równocześnie zapominając, o tym jakiego wsparcia oczekiwałaby zakochana nastolatka choćby od przyjaciela. Ich drogi rozeszły się na sześć lat. Teraz Natalia stoi na rozdrożu, właśnie skończyła studia i musi podjąć decyzje o wyjeździe z kraju. Chce zamknąć sprawy z przeszłości i wyjaśnić sprawy z Kamilem.

Ciepło, nostalgia i czyste uczucia, które muszą przejść krętą i pełną kompromisów drogę. Całość zamknięta w lekkim i przyjemnym stylu autorki, gdzie tajemnice budują napięcie, a niespodziewane zwroty akcji wprawiają czytelnika w osłupienie i zachęcają do dalszej lektury.

Powieściopisarka z należytą dozą miłości, nadziei i życia stara się nas wprowadzić w świat, który zmusi do refleksji, otuli serca ciepłem i da wspaniale spędzony czas. Bohaterowie zyskają waszą sympatię przede wszystkim ze względu na charaktery nadane im przez pisarkę. On twardy i bezwzględny w dążeniu do celu, potrafi oddać wszystko w imię miłości. Ona delikatna, z artystyczną duszą, mająca swoje zasady i ceniąca skromność. Co wyjdzie z połączenia tak różnych osobowości? Przekonajcie się sami. Myślę, że delikatny i niezwykle magiczny sposób opowiadania o miłości, jakim posługuje się Elżbieta Kosobucka, urzeknie wielu z was. Ja jestem na tak i ciesze się, że mogę patronować tak ciekawej i pięknej historii.

---------------------------------
---------------------------------

Rewelacyjna książka, polecam gorąco.

Rewelacyjna książka, polecam gorąco.

• Obyczajowe
  • Moi mali książęta :)
  • Do czytania czekają własne
  • Na kompie (część cyklu)

Dodaj cytat z książki Ty i ja dwa różne światy