Nasze jutro

Okładka książki Nasze jutro Daria Skiba
Okładka książki Nasze jutro
Daria Skiba Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Uwolnij mnie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Uwolnij mnie (tom 2)
Wydawnictwo Vectra
2018-09-25
2018-09-25
miłość traumatyczna przeszłość ogień obyczaj romans new adult

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

#444 - Nasze jutro - Daria Skiba - Wydawnictwo Vectra

#4/52/2021

Tak jak obiecałam, wracam do historii z książki Uwolnij mnie. Do głównych bohaterów Darii i Alana dołączają Maja i Szymon.

Książka ma 360 stron, swoją premierę miała dnia 25.09.2018 roku i jest to literatura obyczjowa. Od pierwszej części dzieli bohaterów 18 lat, przez które wiedli w miarę szczęśliwe życie.

Po traumatycznych wydarzeniach Daria uczestniczyła przez wiele lat w terapii. Wsparciem dla niej był mąż Alan i córka Maja. Jak odmieni życie rodziny pojawienie się Szymona ?
"Jeśli chcesz wiedzieć, czy ten facet jest dla ciebie, rozmawiaj z nim. Jeśli przez miesiąc nie wyczerpią się wam tematy, a on nie rzuci się na ciebie w pierwszym dniu znajomości, to warto dać mu szansę."

Kiedy w ich życiu pojawiła się kolejna trauma, Maja wypowiada słowa:
"Jesteśmy tacy sami, Szymon, jak przed kilkoma godzinami, tak samo zakochani i zagubieni w swojej miłości!"

Rodzice odgrywają ważną rolę w życiu Mai. Gdy na szali staje miłość do chłopaka, lub do rodziców, dziewczyna musi dokonać wyboru:
"- Wiem, Skarbie, ale jeszcze będzie dobrze, obiecuję. Jeszcze ujrzysz piękno następnego dnia."

To była bardzo piękna historia.

#444 - Nasze jutro - Daria Skiba - Wydawnictwo Vectra

#4/52/2021

2030

Diana z córką dochodzą do siebie po traumatycznych przeżyciach. Aby odreagować stres, kobieta z ukochanym skaczą w tandemie. Nastoletnia córka Maja odkrywa piękno tańca ognia, zaczyna występować z jedną trupą. Najpierw w weekend majowy ma zlot w Gdańsku, gdzie poznaje Szymona i Kornelię. jej uwagę zwraca przystojny i tajemniczy Szymon, ale ma w zespole niejedną konkurentkę. Młodzieńcza miłość nie dominuje jednak fabuły książki. Widać, jak Diana i Alan odbudowują swoje szczęście, jak Diana mierzy się z upiorami przeszłości.
Fabułą skupia się też na relacji Mai i Szymona. Chłopak kryje w sobie jakąś mroczną tajemnicę, choć zaczyna czuć coś do dziewczyny, nie może skarżyć się na brak zainteresowania ze strony innych tancerek.
Ponieważ upłynęło 18 lat od poprzedniej części, wiele niedopowiedzeń czytelnik może dowolnie interpretować. Czy to Alan jest ojcem Mai, a może gdzieś czyha upiór z przeszłości, który chce nawiązać kontakt z córką? Maja chciałaby ustalić, dlaczego rodzice są nadopiekuńczy i przewrażliwieni na punkcie jej bezpieczeństwa. chciałaby się usamodzielnić, więc pojawiają się napięcia, zwłaszcza kiedy rodzice majki odkryją niepokojące podobieństwo Szymona do Patryka. Czy jesteśmy odpowiedzialni za postępki naszych rodziców? Czy przekazują nam jakiś gen zła? trudne wybory, niejasne pobudki, atmosfera tajemniczości i taktyka ochraniania Mai przed szokującymi wydarzeniami z przeszłości składają się na bardzo wciągającą lekturę.

Kto nie czytał powieści "Uwolnij mnie" niech nie czyta 3 pierwszych akapitów mojej recenzji

Daria Skiba to niepozorna długowłosa blondynka, która przygodę z pisaniem rozpoczęła od bloga a aktualnie zabawia się uczuciami czytelników, mrożąc im krew w żyłach swoimi powieściami. To już moja trzecia książka młodej pisarki, koniecznie musiałam poznać dalsze losy Diany i Alana z debiutu Darii, czyli książki "Uwolnij mnie".

Osiemnastoletnia Majka wyjechała z rodzicami do Gdańska, by spotkać się na warsztatach kuglarskich z młodymi ludźmi z grupy Lumos. Od dziecka jest zafascynowana pokazami ogniowymi i marzy, by dołączyć do wrocławskiej Enigmy, dlatego na gdańskich warsztatach zamierza podszkolić swoje umiejętności. Poznani tam Kornelia i Szymon jeszcze pojawią się w jej życiu... Zwłaszcza on - tajemniczy chłopak z trudną i bolesną przeszłością, który na myśl o Majce zaczął się uśmiechać. Co zrodzi się między nimi?

Rodzice Majki mają do spełnienia w Gdańsku inną misję - zamierzają skoczyć razem na bungee z 90-metrowego żurawia. Czy Dianie uda się pokonać lęki Alana? Tak, to właśnie oni są rodzicami Majki. Minęło wiele lat od koszmaru jaki stał się udziałem Diany, od traumy jaką zafundował jej Patryk. Do równowagi dochodziła przez długi czas a mąż dzielnie ją wspierał w domu i na terapiach, jednak od czasu pobytu w Gdańsku koszmar powraca... Diana wciąż widzi Patryka i zaczyna panikować w miejscach publicznych a co za tym idzie, martwi się o bezpieczeństwo córki.
Moją uwagę zwróciła niesamowita relacja Diany z córką, świetny kontakt, przyjaźń i zaufanie.

Jednak dobra książka nie byłaby dobrą książką, gdyby wszystko układało się cudownie, pozytywnie i z uśmiechem bohaterów na twarzach. Chociaż początkowo myślałam, że właściwie to nic nadzwyczajnego się nie dzieje... Ale od czego są zaskoczenia?! I ironia losu...
Daria Skiba spokojne życie rodziny zmienia w coraz większy koszmar, choć nie funduje nam takich przeżyć jak w przypadku pierwszej części tej historii opisanej w debiucie.

Temat choroby bliskiej osoby i świadomość, że odwiedzam ją by się właściwie już tylko pożegnać, jest mi doskonale znany i wciąż dla mnie trudny, dlatego ten wątek bardzo mocno mnie poruszył. Trudna przeszłość Szymona nie była łatwą dla osoby wrażliwej a od momentu, gdy rodzice Majki zobaczyli jej chłopaka... zaczęła się karuzela zdarzeń, która wirowała coraz szybciej. Owszem część pomysłów autorki można było przewidzieć, ale czy wszystkie? Przekonajcie się sami, obowiązkowo sięgając najpierw po "Uwolnij mnie" a dopiero później po niniejszą powieść "Nasze jutro". Gwarantuję, że emocji Wam nie braknie.

Daria Skiba opowiedziała historię, w której przekonujemy się jak to jest, gdy czujemy się winnymi czyjejś śmierci, gdy tragedie z przeszłości znaczą naszą teraźniejszość oraz przyszłość i mimo wsparcia wcale nie jest łatwo się od nich uwolnić. Czasami kilka minut potrafi zaważyć na naszym życiu, odmienić go całkowicie a potem ponosimy konsekwencje podjętych wtedy decyzji.

Na przykładzie Diany autorka pokazała nam, że przechowujemy zdjęcia dotyczące nie tylko dobrych czy miłych chwil, ale tak naprawdę wyrzucenie ich nic nie da, bowiem znajdują się w naszych sercach i umysłach. W książce pada bardzo ważne pytanie - czy można zrezygnować z miłości, tylko dlatego, że ktoś tego od nas oczekuje. Jakie jest Wasze zdanie?

Podsumowując - "Nasze jutro" to opowieść o pragnieniu bycia lepszym dla drugiej osoby, kształtowaniu własnej drogi, strachu, zagubieniu i zakopanym uczuciu. O ludzkich słabościach, poranionej duszy, konieczności przezwyciężenia własnych traum dla szczęścia dziecka, poczuciu winy, walce z demonami, ale przede wszystkim o różnych odcieniach miłości - młodzieńczej w przypadku nastolatków, dojrzałej, trwałej, wieloletniej i dodającej sił w przypadku życiowego partnera oraz nierozerwalnej więzi matki z dzieckiem. Serdecznie polecam!

Oddycham z ulgą...przebrnęłam...
Co tu się wydarzyło ?
1 tom - całkiem sprawnie napisany. Ciekawa historia o trudnych tematach. Być może Autorce brakuje warsztatu, być może widać, że to pierwsze kroki w branży...ale czyta się sprawnie, akcja się toczy.
2 tom - wieje nudą przez 95% książki... Flaki z olejem, ziewanie, niechęć do kontynuowania czytania gorsza niż przy szkolnych lekturach. Bo tego co przez kilka ostatnich kartek się wydarzy, domyśliłam się na samym początku - ale nie to jest problemem. Tu się nic nie dzieje - ciągłe powracanie do traumy i zapewnianie jak to my się jednak kochamy...Nudne i powtarzające się opisy, króciutkie rozdziały, jakieś wtrącenia nic nie wnoszące do książki lub nieumiejętnie poprowadzone.
Mimo wszystko Autorki nie skreślam i sięgnę po inne książki, by się przekonać w którą stronę podąży...

Oddycham z ulgą...przebrnęłam...
Co tu się wydarzyło ?

Wprost nie mogłam się doczekać kontynuacji powieści "Uwolnij mnie". Byłam naprawdę pod wrażeniem wspaniałego debiutu autorki. "Nasze jutro" również przeczytałam jednym tchem w zaledwie dwa dni.
Akcja drugiej części toczy się kilkanaście lat poźniej. Diana i Alan są już małżeństwem i wychowują nastoletnią córkę Maję. Oboje, mając w pamięci traumatyczne przeżycia Diany, starają się chronić córkę przed wszelkim niebezpieczeństwem.
Maja podobnie jak jej mama w młodości, pasjonuje się tańcem z ogniem. W grupie tanecznej, z którą ćwiczy do pokazów poznaje tajemniczego Szymona. Zbiegiem okoliczności zaczynają razem trenować. Stopniowo odkrywają swoje tajemnice i to,że łączy ich coś więcej niż przyjaźń... Czy los da im szansę i ich miłość przetrwa?
Daria Skiba po raz kolejny przedstawia historię pełną emocji, dramatów i bezgranicznej miłości. Do końca trzyma czytelnika w napięciu i zaskakuje z każdą stroną.

❤❤❤

❤❤❤

"Nasze jutro" czyli kontynuacja "Uwolnij mnie". Zdecydowanie lepiej czytało mi się drugą część niż pierwszą. Może dlatego, że tu historia była bardziej poukładana? Jak dla mnie widać postęp w stylu pisarskim autorki i można mieć nadzieję na jego dalszy rozwój i kolejne pełne emocji książki.
Akcja drugiej części rozgrywa się osiemnaście lat po traumatycznych wydarzeniach. Diana i Alan są szczęśliwym małżeństwem i wychowują wkraczającą w dorosłość córkę Majkę.
Wydawać by się mogło, że w końcu los im sprzyja, jednak to są tylko złudzenia. Diana ciągle odczuwa skutki traumy i robi wszystko, żeby ochronić swoją córkę przed ewentualnymi zagrożeniami. Na drodze całej rodziny staje Szymon, który sprawi, że wszystkie lęki i obawy powrócą ze zdwojoną siłą. Te wszystkie emocje w połączeniu z widmem śmierci matki Alana burzą prowizoryczny spokój i szczęście w małżeństwie Diany i Alana.
Czy bohaterowie poradzą sobie z licznymi tajemnicami? Czy uda im się ponownie pokonać przeciwności, jakie rzuca im los? Czy w końcu nastanie długo wyczekiwany happy end?

Na półkach: , , , , , , , ,

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Nasze jutro to kontynuacja świetnego debiutu Darii Skiby - Uwolnij mnie. Chociaż zwykle obyczajówki to nie do końca moja bajka, obydwie części przeczytałam z ogromną przyjemnością. Drugi tom jest znacznie spokojniejszy niż pierwsza część, jednak i tutaj nie brakuje emocji oraz zaskakujących momentów.

Pierwsza część losów Diany pozostawia nas z wielką niewiadomą. Ciąża może być wynikiem miłości, ale także gwałtu - to kto jest prawdziwym ojcem Majki, jeszcze długo pozostaje tajemnicą. Autorka tak poprowadziła fabułę, aby uśpić naszą czujność i zaatakować pod sam koniec, kiedy myślimy, że wiemy już wszystko.

Z bohaterami spotykamy się osiemnaście lat po traumatycznych wydarzeniach, które zniszczyły życie Diany. Jej córka Majka wkracza powoli w dorosłe życie. Jest miłą, dobrze wychowaną i skromną dziewczyną. Podobnie do swojej mamy kocha taniec i ogień. Dzięki tej niezwykłej pasji poznaje Szymona. To zamknięty w sobie chłopka, który po tragedii z przeszłości staje się outsiderem. Majce udaje się wyrywać go z tego otępienia i nauczyć na nowo cieszyć się życiem. Powoli rodzi się między nimi uczucie. Podobało mi się to, że nie było ono ani wulgarne, ani przesadzone, a takie jak powinno być – naturalne, momentami delikatne i nieśmiałe. Niestety jak to w życiu bywa, droga do szczęścia nie jest prosta. Przede wszystkim Majka, pomimo że nie jest do końca świadoma, co stało się jej mamie, odczuwa skutki wydarzeń sprzed swoich narodzin. Jej rodzice, głównie Diana, są wyczuleni i przewrażliwieni na jej punkcie i chociaż są świetnymi rodzicami, to jednak mimowolnie obciążają córkę przeszłością. Dziewczyna musi poradzić sobie nie tylko z pierwszą miłością, ale także nieprzyjemnym bagażem doświadczeń, jaki ciągną ze sobą jej rodzice. Tak strasznych przeżyć, z jakimi przyszło się zmierzyć Dianie i Alanowi, nie sposób, ot tak wymazać. Takie doświadczenia pozostają z nami do końca życia i tak naprawdę nigdy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Zrozumiałe jest też, że mama po takiej tragedii przenosi na córkę swoje lęki i obawy. Jako matka doskonale rozumiem te emocje, strach i troskę, z jaką traktuje Majkę. Stara się ze wszystkich sił chronić ją przed krzywdą i całym złem, jakie czyha na młodą kobietę w świecie, który nie zawsze jest przyjazny i taki, jakbyśmy sobie tego życzyli.[...]

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Pierwsza część losów...

Daria Skiba uwiodła serca czytelników swoim debiutem Uwolnij mnie. Mnie osobiście historia zawarta w tej powieści skradła serducho i niecierpliwie wyczekiwałam kontynuacji, by poznać dalsze losy bohaterów. Muszę przyznać, że autorka i tym razem mnie nie zawiodła, bo Nasze jutro, to powieść jeszcze lepsza niż Uwolnij mnie. Tym razem dostałam jeszcze więcej emocji, które nie raz rozdzierały moje serce i jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń. To kolejna piękna książka, która wyszła spod pióra Darii, w której znajdziecie ogromny ładunek emocjonalny, a łzy wzruszenia nie raz pojawią się na Waszej twarzy. Uważam, że to literatura na bardzo wysokim poziomie i czekam na kolejne książki Darii.

Tym razem fabuła została poprowadzona aż przez czterech bohaterów. Dwójka z nich to oczywiście Alan i Diana, których poznaliśmy już w poprzednim tomie (tak na marginesie napiszę, że uwielbiam tę dwójkę),ale oprócz nich głos zabierają także nowi bohaterowie, Majka córka Diany oraz Szymon, chłopak, z którym Majkę połączy uczucie. Bardzo lubię, gdy w książkach głos zabiera większa liczba bohaterów, bo dzięki temu stają się mi oni bliżsi i traktuję ich niczym najbliższych przyjaciół. Jeżeli jestem już przy bohaterach, to muszę nadmienić, że ich kreacja wyszła Darii perfekcyjnie, bo każdy z nich jest bardzo wyrazistą i charakterystyczną osobowością. Każdego z nich obdarzyłam sympatią i razem z nimi przeżywałam ich wzloty oraz upadki. Dzięki temu wszystkiemu książka zyskała głębi i wiarygodności, a o to właśnie chodzi, by historia bohaterów w jakimś stopniu stała się i moją historią, bym mogła przeżywać ją razem z nimi i bym mogła czuć to, co czują w danej chwili. Emocji mnie nie zabrakło i jestem przekonana, że z Wami będzie podobnie.

Nasze jutro to kolejna piękna i niebywale emocjonująca historia, która wyszła spod pióra cudownej młodej kobiety, jaką jest Daria. To historia, która ukazuje ludzkie dramaty i pokazuje, jak przeszłość może namieszać w życiu. Końcówka książki doprowadziła mnie na skraj załamania nerwowego i naprawdę nie wiedziałam co znajdę na ostatniej stronie…

Ta historia wyryje w Waszych sercach ślad!

Gorąco polecam, bo to książka obok, której nie można przejść obojętnie.

"Finał będzie bliski wiele razy, będziecie myśleć że to już koniec, ale nie tak szybko, ta bajka nie jest taka krótka". Tak zakończyłam post przy pierwszej części książki "Uwolnij mnie" i fakt ta bajka - to życie, które dalej trwa.
Coś się kończy, a coś się zaczyna, ale przez co się przeszło z patrzyło psychikę i jak z tym dalej żyć? Ta część powieści przeniesie was w życie po traumie, jaką przeszła bohaterka. I to wiele lat później, gdy córka Diany i Alana wejdzie w okres pierwszej miłości, nagle
rany na nowo się otworzą....

cd na blogu https://kobietywpewnymwieku.blogspot.com/2018/11/nasze-jutro-daria-skiba.html#more

• Polscy autorzy
  • Wydawnictwo Vectra