Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny

Cykl: Oddam brata w dobre ręce (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
LubimyCzytać

Malwina jest bystra, dowcipna, wrażliwa i czujna. Ma 8 lat, fajnych rodziców, troskliwą babcię, szaloną ciotkę i... brata. Niespełna dwuletni Michał (pogardliwie zwany przez nią Drugim) nieustannie doprowadza ją do szału, zaskakując jednocześnie coraz częstszymi dowodami przywiązania i miłości. Malwina prowadzi pamiętnik, w którym dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rodziny i przyjaciół, a także próbuje rozstrzygnąć – oddać brata w dobre ręce, czy może jednak zatrzymać i spróbować go choćby polubić?
Olga Płocińska – mama, psycholożka, terapeutka. Pisze, bo lubi.
"Mama jest zabawna i bardzo lubię, jak się śmieje, ale jak jestem zły i chcę się złościć, to się wkurzam jak mnie rozśmiesza".
Michał
"Kocham mamę za to, że mnie wspiera nawet jak mi się coś nie udaje. A denerwuję się, gdy mnie wygania, jak pokazuję swoją energię późnym wieczorem".
Malwina.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

czyczytasz | 2018-12-02

Malwina to bardzo bystra i dowcipna 8 latka, która przedstawia nam caly swój dziecięcy świat w książce / pamiętniku zatytułowanym "Oddam brata w dobre ręce". Dzieczynka dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat rodziców, młodszego brata i najbliższych przyjaciół oraz próbuje rozwiązać największy dylemat - oddać brata czy jednak go zatrzymać. 😂😂

"Oddam brata w dobre ręce" to dowcipna, świetnie napisana i jednocześnie urocza książka przeznaczona dla młodszych czytelników. Przyznam jednak, że ja również z przyjemnością zagłębiłam się w jej lekturę. Nie jestem specjalistką od tego rodzaju książek, nie będę więc mogła porównać jej z innymi. Mogę jednak napisać z pełną odpowiedzialnością, że zawiera wiele prawdziwych i niezwykle cennych opowieści i płynących z nich wartości, z których skorzystać może nawet starszy czytelnik. Odnalazłam odrobinę siebie w osobie cioci Funi i z nieskrywaną radością podróżowałam z naszą małą bohaterką przez świat dziecięcych przygód i...

książek: 2044
LubimyCzytać | 2018-11-20