Złota rybka

Wydawnictwo: MANDO
AnnaPB

Wzruszająca historia sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Czy jej się to udało? Przeczytajcie i obejrzyjcie sami. Albo lepiej z kimś w razie ataku śmiechu. Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek tłumaczonych na 20 języków! Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, Być jak tygrys czy W...

Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek tłumaczonych na 20 języków! Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, Być jak tygrys czy W pogoni za życiem to tylko niektóre z nich. Uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.zlota-rybka.13731.htm?sku=80317

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.zlota-rybka.13731.htm?sku=80317

dorotbook | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Dorośli na pewno doskonale znają bajkę o rybaku i złotej rybce. A gdyby tak legendę dostosować do najmłodszych i stworzyć zupełnie nową historię? „Złota rybka” Przemysława Wechterowicza da nam taką możliwość. Książka układem przypominająca komiks jest historią sympatycznej złotej rybki, która miała złote i szczodre serce. Nie spotkała rybaka, mieszkała sobie w wodopoju i spotykała zwierzęta. Każdemu chciała przychylić nieba i spełnić życzenia. Czy jej się to uda?
„Złota rybka” jest także historią pozwalającą rozwijać wyobraźnię. Czy pomyślelibyście, o co złotą rybkę może poprosić słoń, a czego potrzebują żyrafy? Książeczka skłania do rozmów z pociechami o tym, dlaczego właśnie tych rzeczy mogą potrzebować zwierzęta. Uczy, że za każdą otrzymaną pomoc powinno się podziękować. Jest napisana z humorem, który w subtelny sposób doskonale wyłapie każdy dorosły.

Na uwagę zasługują także ilustracje Jakuba Grocholi. Zabawne „jak żywe” zwierzęta idealnie komponują się z tekstem. Czcionka...

Myrusia | 2018-10-11
Przeczytana: 10 października 2018

Książeczka opowiada o mieszkającej w wodopoju złotej rybce, która spełnia życzenia przychodzących do niej zwierząt. Trzeba przyznać, że potrzeby bohaterów są oryginalne, ciekawe i wywołują uśmiech na twarzy czytającego. Stwarzają również okazję do wspaniałej rozmowy i dociekania, dlaczego właśnie te rzeczy są potrzebne postaciom. Co skłoniło je do tego, by poprosić o takie przedmioty. Fabuła uczy wdzięczności za otrzymane dobra, a także pokazuje konkretne problemy niektórych bohaterów. W zabawny, mądry i prosty sposób wskazuje na ważne i ważniejsze życiowe sprawy. Warto wspomnieć, że humor często jest tu subtelny i oparty na wychwytywaniu szczegółów, co stanowi dodatkowy atut publikacji

Kawazliterami | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

"Cy jes sansa na stucną scękę?"

To słoń. Który prosi złotą rybkę o nowe uzębienie.

Są też wystraszone pieski preriowe (a może to myszy?), lansiarskie żyrafy, gwiżdżący wąż, smutny goryl i przypadkowy miś polarny.

Każde z tych zwierzaków, ma zaskakujące życzenie do rybki. A rybka stara się spełnić je wszystkie. Niektórych rzeczy nie ma na stanie, ale udaje się uszczęśliwić wszystkich. Z wielkim poczuciem humoru!

Baaardzo mi się podoba przesłanie książeczki. Poza głośnym śmiechem, rybka pokazuje że ważna jest przyjaźń oraz, że nie zawsze można dostać to, czego się najbardziej chce (wąż nie dostanie nóg na przykład). Ale też, że nie ma dziwnych ani głupich życzeń - warto pytać (parasol dla innej ryby).

I wszystko przekazane w niesamowicie lekki sposób, właściwie mimochodem.

A ilustracje są dopasowane perfekcyjnie. I mają coś, co kocham, czyli osobną historię (dzień z życia rybki), którą poznajemy jedynie patrząc na nie.

I wiecie co jeszcze? Mimo tak krótkich tekstów....

martah | 2018-10-15

Bajka o rybaku i złotej rybce jest znana pod różnymi postaciami. Wielokrotnie sama marzyłam o takiej rybce, czasem ze względu na ulotne zachcianki innym razem kierując się ważniejszymi intencjami.

Tutaj spotykamy złotą rybkę mieszkająca w wodopoju na sawannie. Nie czeka aż ktoś ją upoluje żeby spełnić życzenie. Sama od siebie proponuję innym pomoc, z czystej życzliwości.

Większość napotkanych zwierząt miała puste pragnienia, które tak do końca nie były im na prawdę potrzebne. W końcu radio zebrą nie jest niezbędne do życia, a żyrafy w spodniach we flamingi mogłyby robić nieco dziwne wrażenie.

Pod koniec bajeczki wszystkie zwierzęta zajęte są swoimi nowymi przedmiotami. Tylko jeden goryl czuje się samotny i prosi o przyjaciela. Na co szczęśliwa rybka oznajmia, że ona nim zostanie. Cudowne zakończenie wiele uczące.

Książeczka ma cudowne, przyjazne ilustracje. Teksty są zwięzłe, treściwe, dziecko się nie nudzi podczas słuchania, przez co jest bardziej skupione na...

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 09 września 2018

Książka „Złota Rybka”
Autor Przemysław Wechterowicz Wydawnictwo @wydawnictwomando
Książka ma piękna oprawę oraz wspaniałe barwne ilustracje, dodatkowo została wydana w większym formacie co jest jej niewątpliwym plus. Opowiada historię tytułowej „Złotej Rybki” mieszkającej w małym bajorku, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Niesamowite ilustracje książki niosą nas przez tą wzruszającą opowieść o przyjaźni. Książka pokazuje, że należy cieszyć się z tego, co się ma. Motywująca historia uświadamia nam, że nie ma opresji, z której nie da się wyjść, trzeba tylko uwierzyć w siebie, mieć marzenia i dążyć do ich realizacji za wszelką cenę. Przykładem może być życzenie „Maluchów” Kim są? i o co poprosili Złotą Rybkę? Przekonajcie się koniecznie!
Wiek 3-5
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

Papierowa Kobietka | 2018-10-13
Przeczytana: 13 października 2018

Książka Wydawnictwa Mando to niebanalna historia, która zadziwia i rozśmiesza. Pokazuje tez małym czytelnikom, że każdy może mieć inne pragnienia i marzenia ale też, żeby odróżniać zachcianki od tego co wartościowe w naszym życiu.

Ana | 2018-10-18
Przeczytana: 19 października 2018