Złota rybka

Wydawnictwo: MANDO
AnnaPB

Wzruszająca historia sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Czy jej się to udało? Przeczytajcie i obejrzyjcie sami. Albo lepiej z kimś w razie ataku śmiechu. Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek tłumaczonych na 20 języków! Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, Być jak tygrys czy W...

Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek tłumaczonych na 20 języków! Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, Być jak tygrys czy W pogoni za życiem to tylko niektóre z nich. Uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.zlota-rybka.13731.htm?sku=80317

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.zlota-rybka.13731.htm?sku=80317

– Antosiu, a czy Ty masz jakieś marzenie, które mogłaby spełnić Złota Rybka?

– Tak mam takie marzenie. To zestaw lego Ninjago numer siedem zero sześć trzy dziewięć.

– Która z tych historii była najzabawniejsza?

– Z tym wężem. I najbardziej mnie jeszcze rozśmieszyło z tym słoniem.

– A najpiękniejsza?

– Z tym gorylem.

– A coś Ci się jeszcze podobało?

– Kolory tej książki.

To ja jeszcze dodam, że podobała mi się: sztywna okładka, duży format, komiczne ilustracje, prosta ale i mądra historia.

Złota Rybka mieszka sobie w jakiejś afrykańskiej kałuży. Nie cierpi siorbania ale uwielbia sprawiać radość. Codziennie przychodzą do niej mieszkańcy sawanny i proszą o spełnienia małych życzeń. Bo niewiele im do szczęścia potrzeba. A to pilnik do pazurków, a to radio do kicania, książka, coś do picia i czaderskie legginsy. Nie wszystkie marzenia można zrealizować, ale Złota Rybka jest nie tylko uczynna ale i bardzo zaradna. I nawet ją spotkać może coś niesamowitego i...

dorotbook | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Dorośli na pewno doskonale znają bajkę o rybaku i złotej rybce. A gdyby tak legendę dostosować do najmłodszych i stworzyć zupełnie nową historię? „Złota rybka” Przemysława Wechterowicza da nam taką możliwość. Książka układem przypominająca komiks jest historią sympatycznej złotej rybki, która miała złote i szczodre serce. Nie spotkała rybaka, mieszkała sobie w wodopoju i spotykała zwierzęta. Każdemu chciała przychylić nieba i spełnić życzenia. Czy jej się to uda?
„Złota rybka” jest także historią pozwalającą rozwijać wyobraźnię. Czy pomyślelibyście, o co złotą rybkę może poprosić słoń, a czego potrzebują żyrafy? Książeczka skłania do rozmów z pociechami o tym, dlaczego właśnie tych rzeczy mogą potrzebować zwierzęta. Uczy, że za każdą otrzymaną pomoc powinno się podziękować. Jest napisana z humorem, który w subtelny sposób doskonale wyłapie każdy dorosły.

Na uwagę zasługują także ilustracje Jakuba Grocholi. Zabawne „jak żywe” zwierzęta idealnie komponują się z tekstem. Czcionka...

Myrusia | 2018-10-11
Przeczytana: 10 października 2018

Książeczka opowiada o mieszkającej w wodopoju złotej rybce, która spełnia życzenia przychodzących do niej zwierząt. Trzeba przyznać, że potrzeby bohaterów są oryginalne, ciekawe i wywołują uśmiech na twarzy czytającego. Stwarzają również okazję do wspaniałej rozmowy i dociekania, dlaczego właśnie te rzeczy są potrzebne postaciom. Co skłoniło je do tego, by poprosić o takie przedmioty. Fabuła uczy wdzięczności za otrzymane dobra, a także pokazuje konkretne problemy niektórych bohaterów. W zabawny, mądry i prosty sposób wskazuje na ważne i ważniejsze życiowe sprawy. Warto wspomnieć, że humor często jest tu subtelny i oparty na wychwytywaniu szczegółów, co stanowi dodatkowy atut publikacji

Kawazliterami | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

"Cy jes sansa na stucną scękę?"

To słoń. Który prosi złotą rybkę o nowe uzębienie.

Są też wystraszone pieski preriowe (a może to myszy?), lansiarskie żyrafy, gwiżdżący wąż, smutny goryl i przypadkowy miś polarny.

Każde z tych zwierzaków, ma zaskakujące życzenie do rybki. A rybka stara się spełnić je wszystkie. Niektórych rzeczy nie ma na stanie, ale udaje się uszczęśliwić wszystkich. Z wielkim poczuciem humoru!

Baaardzo mi się podoba przesłanie książeczki. Poza głośnym śmiechem, rybka pokazuje że ważna jest przyjaźń oraz, że nie zawsze można dostać to, czego się najbardziej chce (wąż nie dostanie nóg na przykład). Ale też, że nie ma dziwnych ani głupich życzeń - warto pytać (parasol dla innej ryby).

I wszystko przekazane w niesamowicie lekki sposób, właściwie mimochodem.

A ilustracje są dopasowane perfekcyjnie. I mają coś, co kocham, czyli osobną historię (dzień z życia rybki), którą poznajemy jedynie patrząc na nie.

I wiecie co jeszcze? Mimo tak krótkich tekstów....

Nietoperz | 2018-11-22

"Złota rybka" to książeczka dla najmłodszych, pełna prostych i bardzo przystępnych ilustracji, ilość tekstu ograniczona jest do minimum, a przy dużej czcionce dzieci mogą czytać ją same. Będzie idealna do samodzielnej nauki czytania. Jak wskazuje sam tytuł, jest to historia złotej rybki. Rybka mieszkająca w małym jeziorku, a może nawet kałuży na pustyni, stara się pomagać wszystkim, którzy i które ją o to poproszą, choć nie zawsze może spełnić wszystkie życzenia. Na koniec i ona znajduje swoje szczęście w postaci przyjaciela. Książka pokazuje wartość pomocy, wspierania innych, ale też to, że dla każdego i każdej dobre jest coś zupełnie odmiennego.

Tą książkę polecam bez żadnych wątpliwości!

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

Mali_czytelnicy | 2018-10-28

To książka, w której spełniają się marzenia!

Wszystko za sprawą małej, uroczej złotej rybki, która spełnia prośbę każdego swojego gościa.

A zwierzęta mają różne marzenia :) Lew prosi o pilnik, słoń o sztuczną szczękę, krokodyl o melonik i batonik czekoladowy, a ryba o parasolkę :)

Rybka dla każdego znajduje coś odpowiedniego i każdego uszczęśliwia. A na koniec znajduje też coś dla siebie :)

To zabawna i urocza książka, która pokazuje, że każdy może marzyć, że niektórych marzeń nie da się spełnić i że przyjaźń jest bardzo ważna.

Książka jest kolorowa i bardzo ładnie zilustrowana. Ma trochę komiksową formę, co bardzo tutaj pasuje :)

martah | 2018-10-15

Bajka o rybaku i złotej rybce jest znana pod różnymi postaciami. Wielokrotnie sama marzyłam o takiej rybce, czasem ze względu na ulotne zachcianki innym razem kierując się ważniejszymi intencjami.

Tutaj spotykamy złotą rybkę mieszkająca w wodopoju na sawannie. Nie czeka aż ktoś ją upoluje żeby spełnić życzenie. Sama od siebie proponuję innym pomoc, z czystej życzliwości.

Większość napotkanych zwierząt miała puste pragnienia, które tak do końca nie były im na prawdę potrzebne. W końcu radio zebrą nie jest niezbędne do życia, a żyrafy w spodniach we flamingi mogłyby robić nieco dziwne wrażenie.

Pod koniec bajeczki wszystkie zwierzęta zajęte są swoimi nowymi przedmiotami. Tylko jeden goryl czuje się samotny i prosi o przyjaciela. Na co szczęśliwa rybka oznajmia, że ona nim zostanie. Cudowne zakończenie wiele uczące.

Książeczka ma cudowne, przyjazne ilustracje. Teksty są zwięzłe, treściwe, dziecko się nie nudzi podczas słuchania, przez co jest bardziej skupione na...

mamatosiaczka | 2018-10-22

Nasza bohaterka, jak na złotą rybkę przystało, spełnia życzenia! Do jej malutkiego jeziorka, po kolei przychodzą zwierzęta. Rybka sama dopytuje, czego im potrzeba, jakie mają marzenia i ochoczo je spełnia. Lew dostaje pilnik do pazurów (firmowy!), zebry radio, słoń "stucną scenkę", a struś premierową książkę. Najbardziej rozśmieszył mnie prezent dla żyraf, które bardzo chciały mieć legginsy we flamingi! Każde zwierze chciało dostać jakiś przedmiot. Każde, oprócz jednego. Goryl marzył o czymś zupełnie innym. O czym? Czy złota rybka spełni jego marzenie? Ten tytuł również zachwyca, tak treścią, jak i obrazkami. Pełne humoru ilustracje rozśmieszą każdego czytelnika! Tekst natomiast, jest świetną okazją do rozmowy. Przykładów może być kilka, np. podziękowanie za prezenty (każde zwierze jest rybce wdzięczne). Rybka spełniała życzenia bardzo chętnie. Czy nam również radość sprawia obdarowywanie podarkami innych?Czy tylko przedmioty dają szczęście. Może jest coś istotniejszego, coś...

Qulturasłowa | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

O czym marzy złota rybka?
Nie ma chyba osoby, która nie marzy, by spotkać złotą rybkę. Głównym motywem spotkania, są oczywiście życzenia, które złota rybka mogłaby spełnić. Wszak chyba każdy ma takie marzenie, którego spełnienia w magiczny sposób by oczekiwał, każdy nosi w sercu coś, co chciałby mieć, każdy ma swoje pragnienie, potrzebę, która z pewnych względów dotychczas nie mogła zostać zaspokojona.
A gdyby jednak taka złota rybka pojawiła się na naszej drodze, to jakie życzenie byśmy wypowiedzieli? W trakcie zastanawiania się nad tym, czego tak naprawdę pragniemy, potrzebujemy, możemy sięgnąć po wspaniałą lekturę dla młodych czytelników, pt. „Złota rybka”. Książka autorstwa Przemysława Wechterowicza, opublikowana nakładem Wydawnictwa Mando, to nie tylko okazja do poznawania świata, ale i siebie, a przy okazji do rozbudzania w sobie empatii. Przyjemność płynącą z lektury znajdą nie tylko te dzieci, które samodzielnie będą mogły ją przeczytać, ale również te, które poznawać będą...

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 09 września 2018

Książka „Złota Rybka”
Autor Przemysław Wechterowicz Wydawnictwo @wydawnictwomando
Książka ma piękna oprawę oraz wspaniałe barwne ilustracje, dodatkowo została wydana w większym formacie co jest jej niewątpliwym plus. Opowiada historię tytułowej „Złotej Rybki” mieszkającej w małym bajorku, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Niesamowite ilustracje książki niosą nas przez tą wzruszającą opowieść o przyjaźni. Książka pokazuje, że należy cieszyć się z tego, co się ma. Motywująca historia uświadamia nam, że nie ma opresji, z której nie da się wyjść, trzeba tylko uwierzyć w siebie, mieć marzenia i dążyć do ich realizacji za wszelką cenę. Przykładem może być życzenie „Maluchów” Kim są? i o co poprosili Złotą Rybkę? Przekonajcie się koniecznie!
Wiek 3-5
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig