Zdarzenia z morza wzięte. Tam gdzie kres

Okładka książki Zdarzenia z morza wzięte. Tam gdzie kres Lesław Furmaga
Okładka książki Zdarzenia z morza wzięte. Tam gdzie kres
Lesław Furmaga Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2018-01-01
2018-01-01
morze opowieść

Cała recenzja już na blogu przedpremierowo: http://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2018/09/przedpremierowo-o-potedze-zywiou-czyli.html

"Autor w swych opowiadaniach opisuje życie ludzi, którzy swoje serca zostawili na morzu. Wydawać by się mogło, że morze jest z natury spokojne, ale zapominamy, iż to żywioł, który daje znać o swym gniewie od czasu do czasu. Pokazuje ludziom wielką potęgę. Zwykle fale potrafią wzbudzić w człowieku strach, poczucie zagrożenia. Lekceważąc ten silny, niepokonany żywioł, proszą się o kłopoty, które szybko przychodzą. Morze w mig połyka kolejna ofiary; jest bezlitosne.
Połowa opowiadań bardzo przypadła mi do gustu, totalnie mnie zachwyciły, oczarowały historiami. „Zdarzenia z morza wzięte” czytało się dość szybko, choć nie zawsze tak łatwo, gdyż wielokrotnie zastanawiałam się, co autor w ogóle ma na myśli, o czym tam jest mowa? Jak to z opowiadaniami bywa, jedne przypadają czytelnikowi, inne nie, i tak też było w moim przypadku. Mam wybrane teksty, które na długo zapamiętam ze względu na doskonałe ujęcie tematu, inne natomiast nie sprawiły, bym chciała do nich wracać lub po prostu nie spodobały mi się na tyle, bym się na nich bardziej skupiła. Furmaga świetnie pokazuje morskie życie, skłaniając czytelników do głębszych refleksji"

Opowiadania niewesołe, bardzo prawdziwe, życiowe. Z morzem i rybackim życiem w roli głównej. Napisane charakterystycznym językiem Furmagi. Jeśli komuś podobał się "Lot pingwina" czy "Krab i Joanna" nie będzie zawiedziony. Polecam.

• W prywatnej biblioteczce
  • Książki Arystokratki J.
  • Dla wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Zdarzenia z morza wzięte. Tam gdzie kres