Ostrożnie z miłością

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Wydawnictwo: Burda Książki
Fight or Flight
giovanna

Seria przypadkowych zdarzeń doprowadza do spotkania, które Ava i Caleb zapamiętają na zawsze. Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie. Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w...

Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie.
Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w Chicago.
Na dodatek spotyka tam niesympatycznego Caleba. Napięcie, które rośnie między bohaterami, doprowadza w końcu do… namiętnej nocy podczas przymusowej przerwy w podróży; nocy, jakiej Ava jeszcze nigdy nie przeżyła.
Oboje traktują to jako jednorazową przygodę, ale za jakiś czas los znów postawi Caleba na drodze Avy…
Decydują się wówczas na związek bez zobowiązań. Caleb przez swoje trudne doświadczenia z przeszłości nie chce się poważniej angażować. Ale Ava wkrótce przekonuje się, że przystojny Szkot wcale nie jest takim okropnym typem, za jakiego go uważała.
Postanawia za wszelką cenę zawalczyć nie tylko o jego ciało, lecz także serce.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kasiek | 2018-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2018

Cenię sobie twórczość Samanthy Young, jednak z czasem jej powieści wydają się mniej interesujące i nie wciągają tak jak jej pierwsze książki. Może wynika to z moich zbyt dużych oczekiwań. Może zbyt wysoko postawiłąm poprzeczkę, jednak sugerowałam się jej wcześniejszym dorobkiem literackim.
Fabuła tej pozycji nie trąci oryginalnością, nie zaskakuje, brakuje w niej jakichkolwiek zwrotów akcji. Przewidywalność - to najlepsze słowo, które opisuje tę książkę. Każdego zachowania poszczególnych bohaterów można się wcześniej domyślić. Żadnych niespodzianek, tym bardziej jeśli chodzi o zakończenie.

księgozbiór | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Nie będę ukrywać, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Nie żebym nie miła okazji, oczywiście, taka była chociażby dzięki uprzejmości Wydawnictwa Burda (jak też zdarzyło się i tym razem). Jednak, gdy mam do wyboru kryminał i romans zawsze wygrywa ten pierwszy. Tym razem miałam na półce do recenzji trzy kryminały, więc gdy przyszła propozycja zapoznania się z książką „Ostrożnie z miłością” doszłam do wniosku, że może czas na delikatną odmianę. Powiem Wam szczerze, że był to dobry zabieg. A dlaczego?

Po pierwsze sama Ava główna bohaterka to nie irytująca dziewucha, a elegancka kobieta sukcesu po przejściach. To mi przypadło do gustu, gdyż niewątpliwie w większość romansów osadzone są mało rozgarnięte dziewczęta, które od razu wzdychają na widok swojego amanta, do tego jak pies gończy latają za nim z wywalonym jęzorkiem. Tu tak nie było. Ava i Caleb wpadli na siebie dość przypadkowo na jednym z lotnisk. On okazał się totalnym gburem, ale za to przystojnym, do tego...

mania_kch | 2018-11-13

Świetna historia.
Zgadzam się z opiniami, że książce brakuje oryginalności, że jest momentami przewidywalna, ale mimo to udało się autorce w bardzo dobry sposób skonstruować historię, która bardzo mnie zaciekawiła. Jak zwykle styl lekki, przyjemny czyta się bardzo szybko.
Polecam :)

Witch | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Po kilku ostatnich nieudanych próbach, brakowało mi fajnego, udanego, dobrze napisanego "romansoerotyka". Samantha Young w niezłej formie - jest zabawnie, emocjonalnie, pikantnie i tak jak trzeba po prostu.
Nieco rozczarowała mnie końcówka, liczyłam, że główny bohater nieco bardziej się postara, tudzież będzie miał nieco trudniej, a tak jakoś zbyt gładko poszło.
Zastanawiam się czy autorka planuje kolejną część, bo kilka wątków pozostało niedomkniętych.
Ogólnie rzecz ujmując - pozytywnie - zarówno dla fanów autorki (to ja;)) ale i nowych czytelników.

Pierwsze spotkanie bohaterów "Ostrożnie z miłością" nie zapowiada niczego dobrego. Na lotnisku Ava zostaje praktycznie staranowana przez rosłego Szkoto-Wikinga i zamiast słowa przepraszam, słyszy jedynie porcję obelg na temat swojego wzrostu.
Dalej wcale nie jest lepiej. Mężczyzna zachodzi jej za skórę jeszcze kilka razy i staje się źródłem nieustającej frustracji.
Gwoździem do trumny okazuje się fakt, że również w samolocie pech towarzyszy Avie. Kobieta musi siedzieć centralnie obok tego irytującego nieznajomego! Nieznajomego, którego w myślach zdążyła ochrzcić Szkotem-Sukinkotem.
Ponieważ w tej książce przypadek goni przypadek, niedługo potem następuje kolejne spotkanie Avy i Caleba. Wysokie stężanie wrogości w powietrzu owocuje wspólnie spędzoną nocą.

Dogryzanie, przepychanki i słowna szermierka - czyli to, co tygryski lubią najbardziej. A na pewno dużo bardziej niż ciągnące się w nieskończoność seksy. Tutaj świetnie się zaczęło, ale dość szybko bohaterowie przeszli do stanu...

magpie101 | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Bardzo mi sie podobala ta historia, dwie zranione dusze, ktore bronia sie przed tym co nieuniknione czyli miloscia.
Nie przepadam za stylem Samanthy Young jednak ta ksiazka mile mnie zaskoczyla, polecam!

tajemniczeksiazki | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Ava to kobieta z trudną przeszłością. Kiedy ją poznajemy, ta zapracowana i jednocześnie zagubiona kobieta powraca z kolejnej podróży do domu. Jedyne czego pragnie w tamtym momencie to spokój i jak najszybsze dostanie się do Bostonu. To jednak nie będzie takie proste, gdyż na lotnisku okazuje się, że nie ma już dla niej miejsca w samolocie. A to wszystko przez pewnego bardzo opryskliwego i jednocześnie niezwykle przystojnego mężczyznę, niejakiego Caleba, z którym już od pierwszych chwil kobieta nawiązuje dziwną relację. Relacja ta z czasem nabiera rumieńców, na co ani ona ani on nie są jednak do końca gotowi...

Samantha Young to szkocka autorka. Każda napisana przez nią książka z marszu zyskuje status bestsellera. Jej najpopularniejsze powieści to m.in. "To co najważniejsze", "Wbrew zasadom", "Wszystko przed nami", czy "Zapomnieć o przeszłości".

"Ostrożnie z miłością" to najnowsza powieść pani Young. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jedyne co mogę...

readforrhys | 2018-10-24
Na półkach: 2018, Przeczytane

Samantha Young to, można powiedzieć, jedno z nowszych odkryć, po jej twórczość pierwszy raz sięgnęłam jakieś pół roku temu, a teraz „Ostrożnie z miłością” to już czwarta przez nią napisana, która przeczytałam. Pokochałam tę autorkę za styl, za lekkość, za prawdę, które zawiera w swoich historiach. Zauważyłam, że opiera je na podobnym schemacie, ale mimo to każda z nich jest inna, każda opowiada o czym innym, porusza odmienne tematy. Wszystkie, które jak dotąd czytałam okazały się bardzo przyjemnymi i ważnymi książkami, więc nie zastanawiałam się, kiedy w zapowiedziach zobaczyłam, że będzie wydana nowa. Nawet nie czytałam opisu – po prostu od razu wiedziałam, że po prostu muszę to przeczytać.

Ava stara się tylko wrócić do domu, jednak najwyraźniej wszechświat, los, czy cokolwiek postanowiło z niej zakpić – wzięcie z przed nosa biletu do pierwszej klasy, odwołanie lotu, arogancki facet poznany na lotnisku, na którego Ava, ku swojej irytacji, trafia na każdym kroku...
Wszystko to ma...

savine | 2018-11-26
Na półkach: Współprace, 2018, Przeczytane

Recenzja pochodzi z bloga: https://slowamiksiazek.blogspot.com/2018/11/ostroznie-z-mioscia-samantha-young.html

Caleb i Ava nienawidzą się od pierwszego spotkania, do którego doszło na lotnisku. Los postanawia z nich zadrwić i ciągle stawia ich na swojej drodze. Chociaż nie darzą siebie żadną sympatią, to między nienawiścią a pożądaniem jest cienka granica, którą postanawiają przekroczyć. Czy będzie to dobra decyzja?

Uwielbiam twórczość Samanthy. Jej lekki styl pisania, porywające historie i świetnych bohaterów. Tylko wiecie jak to jest, raz trafi się gorsza książka a raz lepsza. "Ostrożnie z miłością" z całą pewnością nie należy do tych gorszych.

Caleb i Ava od samego początku nie darzą siebie sympatią, to wszystko wynika z małych nieporozumień. A głównie dlatego, że Caleb postanowił ocenić Avę przez pryzmat tego jak wyglądała. Takim zachowaniem nie zdobył u mnie punktów. Ava nie była mu dłużna, odpłacała mu piękne za nadobne. Z resztą Ava to silna, ciężko pracująca i niezależna...

onlypretender | 2018-10-22

"Ostrożnie z miłością" to moje drugie spotkanie z twórczością Samanthy Young, kolejne bardzo udane!
Chociaż jest to bardzo kobieca powieść obyczajowa, nie jest to tylko kolejny przewidywalny romans.
Mamy możliwość zagłębić się w tę piękną historię słuchając opowieści sympatycznej Avy, którą lubimy od samego początku.
Samantha Young potrafi pisać o uczuciach w taki sposób, że czytelnik odczzuwa wzruszenie, nienawiść, radość razem z bohaterami.
Polecam, to idealna lektura na szary, deszczowy dzień!
Więcej: www.onlypretender.pl