Kto porwał Daisy Mason?

Okładka książki Kto porwał Daisy Mason? Cara Hunter
Okładka książki Kto porwał Daisy Mason?
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 1)
Close to Home
Filia
2018-10-03
2018-10-03
Joanna Grabarek
Joanna Grabarek

Pierwsza książka tej autorki, polecona przez koleżankę. Niestety lub stety czytałam lepsze. Długo rozgrywała się fabuła, nie była wartka i szczególnie zaskakująca. Największy plus jaki daję tej książce to zakończenie - naprawdę mnie zaskoczyło.

Jestem już pare dobrych miesięcy po lekturze ale z uwagi, że bardzo miło ją wspominam postanowiłam dodać ją do mojej „biblioteczki”. Jeśli chciałabym opisać książkę w jednym zdaniu padło by na „nic nie jest takim jakim się wydaje”. Mamy tutaj skrupulatne śledztwo, pełno zwrotów akcji, zaskakujące zakończenie. Cara Hunter wodziła nas cały czas za nos, podpowiadała kolejne tropy i wskazówki - dobre pióro autorki i ciekawa historia sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Z chęcią sprawdzę pozostałe pozycje!

Uwiwlbiam ksiazki w ktorych jest ten element zaskoczenia. Takie bum. Niby cos podejrzewasz, ale ciagle jest to napiecie. Polecam

Ciekawa intryga, tajemnice rodzinne, intrygujący detektyw i zaskakujące zakończenie, choć mało sprawiedliwe :) Przeszkadzał mi brak podziału na rozdziały. Książka warta przeczytania.

Macie w swojej biblioteczce książki z kategorii "na potem"? I tak sięgając po kolejne lektury, przeczytanie tej konkretnej przesuwacie w czasie? Ja niestety czasami tak robię. I tak też było z "Kto porwał Daisy Mason ? "Premiera książki odbyła się już jakiś czas temu (można by rzec dość dawno temu...),ja przychodzę z moją opinią dopiero dziś.
"Kto porwał Daisy Mason?" To pierwszy tom cyklu o detektywie Adamie Faleyu i zarazem debiut autorki. Czy udany? Cóż... Z debiutami bywa różnie... Ale myślę, iż ten wypadł całkiem pozytywnie kropka jedyne co mi się nie podobało to brak podziału na typowe rozdziały. Miałam wrażenie, iż rozbija to całość i działa nieco niekorzystnie na ogólny odbiór treści. Poza tym jak na thriller przystało autorka zasiała ziarno niepewności, wprowadziła aurę tajemniczości, uprowadziła dziecko i jak to zazwyczaj bywa, każdy mógł być podejrzanym. Świetnie zapętliła całość i wodziła za nos, co rusz podsuwając nowego podejrzanego.

Podczas przyjęcia w domu Masonów znika ośmioletnia Daisy. Nikt z gości nie zauważył niczego podejrzanego. Policja rozpoczyna śledztwo, a wraz z nim przesłuchania rodziców dziewczynki oraz osoby z ich otoczenia, które być może mogłyby wnieść cokolwiek do śledztwa. Czas mija, a policja jest pewna, iż znalazła winowajcę za to zniknięcie. Jednak Daisy nadal pozostaje zaginiona....

Czas na czytanie nie miałam najlepszy. Nie mam nadal, ale książka jest zdecydowanie warta uwagi. Na imprezie rodzinnej ginie 8 letnia dziewczynka. Znika. Gdzie jest? Co się stało? Nikt nie wie. Uciekła? Została porwana? Do akcji wkracza detektyw Adam Fawley i zaczyna swoje śledztwo. Oczywiście pierwsze podejrzenia padają na rodzinę dziewczynki. Im dłużej trwa poszukiwanie tym więcej dowiadujemy się o rodzicach zaginionej, którzy skrywają pewne tajemnice. Mało tego, brat Daisy również zachowuje się dość dziwnie. Detektyw jest przekonany, że za sprawą zaginięcia stoi ktoś bardzo bliski Daisy. Upływający czas działa na niekorzyść, liczy się każda minuta. Czy uda się rozwiązać zagadkę zaginięcia?

Fajny thriller. Trzyma w napięciu. Trudno określić jaki będzie finał powieści. Powieść jest bardzo dobrze napisana, świetny styl i język. Autorka zdecydowanie zachęca do zapoznania się z innymi jej powieściami. Na pewno sięgnę po drugi tom cyklu o detektywie Adamie Fawley. Jeśli macie ochotę na dobrze napisany thriller, który Wy z pewnością szybko przeczytanie, a i ja bym przeczytała go szybko gdyby nie niesprzyjające okoliczności, to polecam 😊

Brak podziału na rozdziały, dodatki w postaci postów z twittera i facebooka, komentarze, częste skoki z przeszłości w teraźniejszość i cofanie się z akcją do tyłu sprawiło, że książkę czytało mi się źle. Przez cały utwór praktycznie nic się nie działo, zabrakło napięcia, emocji i czegoś co zaciekawi. Zmęczyłam tą książkę do końca, bo chciałam się dowiedzieć co się stało z Daisy. Oczywiście poznałam odpowiedź na pytanie ale z ogromnym rozaczrowaniem.

1957

Bardzo dobry thriller-to mój już drugi tejże autorki.
Zaginęła 8 letnia Daisy,trwa śledztwo i poszukiwania dziewczynki.Media społecznościowe aż huczą ,bo od samego początku podejrzani są rodzice.Na jaw wychodzą różne tajemnice i ciemne strony rodziny.Nikt na samym początku nie mówi prawdy.Choć śledztwo trwa bardzo po woli ,to książkę czyta się bardzo szybko i z dużym zaciekawieniem.Jest tu opowiedziana bardzo ciekawa historia i niczego nie można być pewnym,a zakończenie wydaje się wręcz niewiarygodne.Brawa dla autorki.

Bardzo dobry thriller-to mój już drugi tejże autorki.

Przez przypadek trafiłam na autorkę i już nie mogę doczekać się przeczytania kolejnych tomów

Naprawdę dobra książka, pełna zwrotów akcji, końcówka zaskakująca! Jedynie co mi z początku przeszkadzało to brak podziału na rozdziały, jest napisana ciągiem z lekkimi odstępami, co czasami gubi. Napewno sięgnę po następne książki tej autorki! Polecam!