Móri i Ludzie Lodu

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 2)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Móri og Isfolket
Ananasek

Czarnoksiężnik Móri był nieśmiertelny i dlatego leżał uśpiony w nie oznakowanym grobie, podczas gdy cała rodzina z wyjątkiem Dolga przekroczyła tajemnicze Wrota. Teraz Marco oraz Nataniel z Ludzi Lodu pomagają mu odnaleźć zaginionego syna. Poszukiwania Dolga wymagają pełnej niebezpieczeństw podróży na Islandię i do krainy elfów.

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty

Luka1989 | 2016-12-28
Przeczytana: listopad 2016

Nie sposób ocenić każdą książkę z Sagi o Królestwie Światła osobno. Dopiero po przeczytaniu wszystkich jestem w stanie powiedzieć, że to kolejny majstersztyk w wykonaniu Margit Sandemo. Saga o Ludziach Lodu była wspaniała, Saga o Czarnoksiężniku dla mnie sporo słabsza, dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po ostatniej części Trylogii Sag... obawy niesłuszne. Margit Sandemo zmobilizowała się w pełni i Saga trzyma w napięciu, bawi, wzrusza i zaskakuje. Zakończenie przewidywalne i mam nadzieję, że Margit Sandemo nie podejmie próby kontynuacji przygód bohaterów trzech sag, bo jest dobrze jak jest :).

AgaK78 | 2012-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Drugi tom Sagi o Królestwie światła zniechęcił mnie do dalszego czytania... Prysł urok tajemniczości ,który tak dobrze pamiętam z SOLL. Bohaterowie ,których bardzo lubiłam w SOLL Marco , Ellen są tutaj bezbarwni pozbawieni wyjątkowości. Akcja toczy się w czasach współczesnych przez co wplątany wątek narkotykowy wręcz mnie rozśmieszył. Straciłam zainteresowanie tą sągą , może wrócę do niej jak już naprawdę nie będę miała akurat nic innego do czytania. Na razie szkoda mi na nią czasu, a szkoda ,bo miałam nadzieję,że po średnio udanej sadze o Czarnoksiężniku kolejna o Królestwie Światła będzie lepsza a tu całkowita klapa... :( Zdecydowania wolę jeszcze raz powrócić do SOLL i jeszcze raz poczuć jej magię :)

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo