Hotel Transylvania

Cykl: Hrabia Saint-Germain (tom 1) | Seria: Horror
Wydawnictwo: Rebis
Hotel Transylvania
wampir, miłość, Paryż

Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny. Jaki skrywa sekret i czy jego wizerunek jest prawdziwya W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami satanistycznego kręgu piękną młodą kobietę, którą wprowadza do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji, mroczne sekrety alchemików, znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku oraz przepeł

Akasha89 | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Francja, XVIII w., kręgi arystokracji czasów Ludwika XV, plotki, intrygi, wystawne bale - wśród tego znajdzie się nagle Madelaine de Montalia, skromne, słodkie, ale inteligentne i dobrze wykształcone dziewczę z Prowansji. Do tego tajemniczy On - hrabia de Saint-Germain, jak się okazuje geniusz muzyczny, alchemik, nienagannie kulturalny, w rzeczywistości jest ciut starszy niż te 45 lat na które wygląda. Jest oczywiście także intryga i niebezpieczeństwo - Krąg wyznawców Szatana pod przywództwem niejakiego barona de Saint Sebastien, który z pewnych powodów upatrzył sobie Madelaine na ofiarę.

Ze względu na tematykę pojawiają się często porównania tej serii do "Kronik wampirów" Anne Rice. Moim zdaniem Saint-Germain nie dorównuje jednak Lestatowi, może dlatego, że hrabia Rakoczy jest bardziej typem czułego kochanka, a nie łobuza jak główny bohater książek pani Rice. I w tym zasadniczo rzecz - "Hotel Transylvania" jest zdecydowanie romansem z elementami powieści przygodowej i horroru...

Aleksandra | 2013-11-13
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pierwotna wizja wampira, wywodząca się ze starodawnych wierzeń, ukazująca krwiożerczą, pozbawioną jakichkolwiek ludzkich uczuć istotę ma niewiele wspólnego z jej współczesnym wyobrażeniem, którego zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdzieś pomiędzy plasuje się obraz pochodzący z Kronik wampirów Anne Rice oraz mający z nimi wiele wspólnego cykl o hrabim Saint-Germain, którego pierwszym tomem jest, omawiany tutaj Hotel Transylvania.

Paryż, rok 1743. Dziewiętnastoletnia Madeleine de Montalia przyjeżdża do swojej ciotki, by wkroczyć po raz pierwszy do świata zarezerwowanego wyłącznie dla wyższych sfer. Podczas jednego z wytwornych bali poznaje tajemniczego, utalentowanego muzycznie i obytego w świecie hrabiego Saint-Germain. Nie tylko on wydaje się być zainteresowany dziewczyną. Okrutne plany ma wobec niej baron Saint Sebastien, mistrz kręgu satanistycznego a zarazem dawny przyjaciel jej ojca.

Powieść prezentuje społeczeństwo XVIII-wiecznej Francji za panowania Ludwika XV,...

Niben | 2012-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 lutego 2012

Spodziewałam się czegoś lepszego...Interesujący był klimat XVIII wiecznego Paryża, który był świetnie oddany w tej książce, jednak sama historia i jej zakończenie było oczywiste i działało jeszcze bardziej na niekorzyść całości. No i postać głównej bohaterki, która na każdym kroku irytowała swoim przesłodzeniem....

i_love_impala_67 | 2010-04-10
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane, Wampiry
Przeczytana: 2009 rok

W literaturze zdaje się, że tak naprawdę liczą się dwie sagi wampirze: Kroniki Anne Rice i saga o Saint-Germainie Chelsea Quinn Yarbro. Pierwszą znam, przyszedł więc czas zapoznać się z drugą. I tak właśnie sięgnęłam po Hotel Transylvania.

Paryż, rok 1743. Saint-Germain zdecydowanie odróżnia się w kolorowym tłumie arystokratycznego świata. Zawsze ubrany na czarno, nigdy nie jedzący z innymi, tajemniczy, wykształcony i bogaty. Dla wielu jest zagadką, dla jednych jest przyjacielem, dla innych wrogiem, szczególnie dla Saint Sebastiena, człowieka, który przewodzi czcicielom Szatana. I właśnie przed nimi będzie musiał Saint-Geramain obronić młodziutką i piękną dziewczynę, bratanicę swojej przyjaciółki, Madelaine.

Sama tak do końca nie wiem co sądzić o tej książce... Z jednej strony dobrze mi się ją czytało. Yarbro ma niezły styl. Świetnie opisuje tło osiemnastowiecznego Paryża - bardzo mi się podobały jej opisy garderoby każdego z bohaterów; były one bardzo barwne i dokładne. Spodobał...

retrezed | 2014-07-23

Opinię piszę kilka chwil po tym, jak skończyłam czytać książkę. Cóż mogę napisać? Rewelacja! Kreacja hrabiego jest niesamowita, jego postać pobudza wyobraźnię. Jak dla mnie wielkim plusem są również dosyć szczegółowe opisy garderoby/toalety bohaterów. Interesują mnie czasy, na których tle dzieją się wydarzenia i z przyjemnością pochłaniałam barwne opisy strojów, dowiadując się przy tym nowych rzeczy. Język niebanalny, spojrzenie na szeroko pojęty wampiryzm i wampiry pod innym, nie tak ,,wyświechtanym'' kątem jakim raczy nas większość współczesnych pisarzy. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje tej znakomitej pisarki.

Iwett | 2011-08-02
Przeczytana: 31 lipca 2011

Mdła i przewidywalna do bólu fabuła, zero opisów świata, scenerii i czegokolwiek (tylko od czasu do czasu wtrącenia w co jest ubrany główny bohater), same dialogi ... Poza tym kiepski styl pisarki.
Da się przeczytać, ale jest to strata czasu ;)

Izoana | 2013-08-04
Przeczytana: 20 lipca 2013

Hotel Transylvania to wspaniała książka,która przenosi nas do XVIII-wiecznej Francji,gdzie do swej ciotki przyjeżdża dziewiętnastoletnia Madelaine de Montalia.Nie wie jednak,że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony saint Sebastiena i jego szajki.Postanawia on podczas obrzędów satanistycznych,złożyć madelaine w ofierze.Wkrótce poznaje jednak tajemniczego hrabiego saint Germaina,który wprowadza ją do niedostępnego dla innych świata.Książka naprawdę rewelacyjna,szczerze polecam.

figlarna24 | 2014-12-13
Na półkach: Clarkson, Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Rzecz dzieje się w Paryżu. Jest rok 1743. Do paryskiej, podrzędnej karczmy wchodzi Rakoczy, człowiek dystyngowany, szlachetnej postury oraz obycia. Zasiada do stołu, przy którym siedzą już tzw. czarownicy. Czarownicy wykluczeni przez prawo szukają sposobu, by metodą laboratoryjną rozpocząć produkcję diamentów. Rakoczy obiecuje im zdradzić tajemnicę alchemii o ile i oni wywiążą się ze swojej części umowy- mają pod przykrywką kupić Hotel Transylvania. Owym Rakoczym jest Saint-Germain, które jest imieniem jednym z wielu. Saint-Germain nie jest zwyczajnym, bogatym szlachcicem. Jest to postać wielce tajemnica, obyta w świecie, cudzoziemiec. Uwielbiany przez damy. Nienawidzony przez szlachciców. Człowiek pełen gracji, kulturalnych obyczajów, uzdolniony w wielu dziedzinach sztuki. Bohater nigdy nie jada posiłków publicznie, nie ulega pokusie hazardu, pijaństwa czy rozpusty. Zawsze na swoim miejscu, we właściwym czasie. Swoją prawdziwą, nienaturalną naturę wyjawia tylko i wyłącznie...

Iga | 2011-03-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Hotel Transylvania" opowiada historię, w której dużą rolę odgrywa postać Hrabiego Saint-Germain. Jest on bardzo tajemniczym mężczyzną. Zawsze ubiera się na czarno, a nikt właściwie nie wie o nim nic konkretnego. Saint-Germain wprowadza do swojego świata młodą Madelaine, którą będzie musiał ratować z naprawdę wielkich kłopotów.

Bardzo spodobała mi się ta książka. Akcja dzieje się szybko, a dodatkowym urozmaiceniem są fragmenty listów pisanych przez poszczególnych bohaterów, które znajdują się na końcu każdego rozdziału. Lubię czytać książki o wampirach (zresztą teraz namnożyło się ich tyle, że aż nie nadążam z poznawaniem nowych tytułów) i myślę, że ta należy do lepszych z tej grupy.

Jeśli chodzi o postacie, to bardzo polubiłam Madelaine. Kobieta jakby zupełnie niepasująca do tamtych czasów. Sam Hrabia Saint-Germain też wydał mi się dobrze zarysowaną postacią, ale w jego wypadku już nie czułam tego silnego przyciągania.

Izabela | 2010-08-15
Przeczytana: 27 lipca 2010

Kompletnie mnie nie porwała, wampirzy wątek tylko w postaci hrabiego St-Germain, którego prawosc i idealnosc jest nudna, tak samo postac Madeleine jest nieskazitelnie dobra, inteligentna i wyprzedzajaca epokę. Ta pozycja nie powinna byc porownywana do serii Anne Rice. Nie polecam.