Magia życzliwości

Muza
2018-10-10
2018-10-10
Anna Czajkowska

Krótka książeczka o małych-wielkich gestach - tak bym ją podsumowała, dzięki którym nasze życie jest piękne, jeśli tylko potrafimy te gesty popełnić :). Może wydawać się zbyt infantylna, jednakże myślę sobie, że to ciekawy pomysł na prezent dla kogoś, kto nie potrafi tych prostych gestów okazywać, bądź dla kogoś, kto potrzebuje duchowego wzmocnienia :)

Ta krótka książeczka to poradnik, ponad 200 zwięzłych lekcji na życie, dzięki którym będziemy bardziej świadomi, tego co dzieje się dookoła nas. Od uśmiechu do obcego na ulicy, przez miłe komentarz w sklepie lub restauracji, po aktywne wspieranie osób w potrzebie — takie rady znajdziemy w tym wręcz kieszonkowym wydaniu.

Pełną recenzję można przeczytać na blogu Redhead in Wonderland:

Pełną recenzję można przeczytać na blogu Redhead in...

To pięknie wydana książka, która przypomina nam, jak mało trzeba, by codzienne życie było lepsze i piękniejsze. Wystarczy uświadomić sobie, czym jest życzliwość i zacząć od prostych słów i gestów. Trzeba rozpocząć od siebie i najbliższego otoczenia, by machina dobra, radości i miłości mogła ruszyć. Kiedy ostatnio powiedziałeś komuś komplement? Czy zrobiłeś coś dobrego bezinteresownie, nie licząc na wzajemność? Byłeś życzliwy dla nieżyczliwych? Potrafisz się cieszyć szczęściem innych? Kiedy ostatnio podziękowałeś osobie, która podzieliła się z Tobą jakimś dobrem? To książka, która otwiera oczy na podstawowe prawdy, o których tak często zapominamy we współczesnym świecie. Być może dzięki niej zaczniesz się uśmiechać, będziesz bardziej obecny, poczujesz chęć pomocy potrzebującym i przestaniesz się porównywać z innymi. Nie narzekaj, po prostu sięgnij po "Magię życzliwości" i przejmij inicjatywę. Może to właśnie od Ciebie zależy czy na twarzach ludzi, których spotykasz na swojej drodze, będzie gościł uśmiech... Polecam 🙂

,,Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest"- jakże cudowne słowa piosenki, a zarazem streszczenie treści tej książeczki, której tak naprawdę streszczać już nie potrzeba. Pamiętajmy, że to właśnie małe rzeczy, drobne gesty, momenty kształtują nasze życie i to od nich zależy jakie to życie będzie. Książka piękna graficznie, każdy z punktów napisany krótko i bardzo konkretnie, piękno w prostocie. Myślę, że gdyby każdy wiedział i pamiętał o sile małych rzeczy, zwykłej życzliwości i chwili poświęconej innej osobie, świat naprawdę mógłby być dużo piękniejszy. My, ludzie, bylibyśmy naprawdę piękni. Zarażajmy innych uśmiechem! To nic nie kosztuje, a potrafi wiele zmienić. Na lepsze :)

Zaciekawiona tytułem, i okładką niczym dziewczęcy pamiętnik z mojego dzieciństwa :) sięgnęłam po tę pozycję. Książka na godzinę oderwania się od rzeczywistości:). Życzliwość jest ważna i brak mi jej w życiu jednak bardziej niż treść do myślenia dał mi sam tytuł :)

Pozostawię tę pozycję bez oceny, ponieważ bardzo się na niej zawiodłam. Jednakże jej przesłanie jest naprawdę wartościowe i pozytywne, więc niska ocena skrzywdziłaby książkę, która może zdziałać wiele dobrego.
Polecam przejrzeć (bo tu nie ma co czytać),nie polecam kupować.

Polecam przejrzeć (bo tu nie ma co czytać),nie polecam kupować.

Bardzo pozytywna i miła lektura na parę godzin. Pokazuje jak minimalny gest, czyn, słowo może wpłynąć na relacje z ludźmi i poprawę obustronnego nastroju. Książeczka ociekająca życzliwością w codziennym życiu. Daje bodźce do myślenia i sprawia, że świat staje się kolorowy. Nie wiem czemu, ale poprawiła mi niezmiernie humor, i wzbudziła ciepło w sercu. Polecam jako krótki poradnik pomocny do tworzenia pozytywnych relacji międzyludzkich. Nie jest obszerna, przeczytałam w 2,5 godziny. Duży plus staranne ozdobienia w stylu pamiętnika, dość nietypowe, dziewczęce.

Życzliwość jako najprostszy sposób na polepszenie sobie samopoczucia, lecz nie tylko, bo to ma wpływ także na osoby wokół nas. Życzliwość okazana innym osobą jest skarbem, uśmiechając się tworzymy wokół siebie aurę radości, klimat szczerości i szczęścia. Warto być życzliwym, i tę życzliwość okazywać innym, nawet pod postacią małych gestów.

Dobrze jest pamiętać, jak ważne jest na przykład dzielenie się dobrymi wiadomościami, poświęcanie drugiej osobie uwagi (ale nie na zasadzie „tylko czekam aż skończy mówić, żeby pogadać o sobie”),zwykły uśmiech i miłe słowo, przytulenie, wstrzymanie się od pochopnej oceny czy dzielenie się bez oczekiwania wzajemności. „Magia życzliwości” to zbiór prostych pomysłów, ale wcale nie oznacza to, że nie warto się nad nimi pochylić. Zauroczyło mnie wydanie książki, a treść pozytywnie nastroiła i w ogóle mi nie przeszkadza, że wiele rzeczy wydaje się dosyć oczywistych. W nieustannym biegu i o prostych gestach życzliwości można zapominać. A one naprawdę mają znaczenie.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/11/jaime-thurtson-magia-zyczliwosci.html

1942

Cudowna książka.
Pokazuje ile kilka dobrych słów, kilka drobnych gestów potrafi zrobić dla nas samych i dla innych. Nieraz nawet zmienić życie. Jeśli więcej osób stosowałoby wskazówki z tej książki, świat byłby zdecydowanie lepszy.

Cudowna książka.

• Przeczytane w 2019
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Magia życzliwości