Magda M. Ciąg dalszy nastąpił

Wydawnictwo: Znak
Magda M. Ciąg dalszy nastąpił
Magda M.
karlin91

Ten poranek miał być jak wiele ich wspólnych poranków. Jednocześnie uroczy i przewidywalny. Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic. Wiedziała, że będzie jej wybijał botoks z głowy. Była świadoma, że są piękniejsze kobiety od niej. Ale żadna nie miała tego, co on nazywał światełkiem w oczach. Miał to być typowy dzień Magdy i Piotra. Ale nie był. Magda, zakochana, szczęśliwa i...

Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic. Wiedziała, że będzie jej wybijał botoks z głowy. Była świadoma, że są piękniejsze kobiety od niej. Ale żadna nie miała tego, co on nazywał światełkiem w oczach. Miał to być typowy dzień Magdy i Piotra. Ale nie był. Magda, zakochana, szczęśliwa i spokojna, nie przeczuwała, że już niebawem zmieni się cały jej świat, a starannie ułożone życie będzie trzeba poskładać na nowo.

Czy Magda M. poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy szczęście może być dane raz na zawsze?

Po dziesięciu latach od emisji popularnego serialu TVN Magda M. wraca dojrzalsza i pewniejsza siebie. Historia przedstawiona w powieści to nowe otwarcie w życiu bohaterki i jej przyjaciół.

Nie musisz znać serialu, żeby zanurzyć się w świecie Magdy M.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl

źródło okładki: http://www.empik.com/magda-m-ciag-dalszy-nastapil-...»

Anna | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Świat serialowej Magdy M. zawsze mnie zaskakiwał z każdym oglądanym odcinkiem. Znakomite role Pani Joanny Brodzik i Pana Pawła Małaszyńskiego sprawiły, że ten serial był jak dla mnie miło realizowany. Pomimo dobrze zagranych ról bohaterowie Ci jak dla mnie byli tajemniczy, a zwłaszcza Piotr.

Kiedy rozpoczęłam, czytanie książki autorstwa Pana Radosława Figury stwierdziłam, że chce poznać Magdę M na nowo i jej świat.

Magda rozpoczęła prowadzić bloga, w którym opisuje swoje osobiste spostrzeżenia dotyczące jej życia osobistego.

Poznając, przyjaciół Magdy stwierdziłam, że nie zrobili na mnie pozytywnego wrażenia, gdyż do końca nie zawsze potrafili ją zrozumieć i jakie są przed nią cele życiowe. Piotr ma swoje zainteresowania związane z motoryzacją, których Magda nie lubi. Nie dziwię się jej wcale, gdyż jazda motorem to jest wieczna troska walka o życie jej ukochanego czy wróci do domu, czy nie ulegnie wypadkowi?

Czy prorocze słowa Magdy się spełnią...

"Magda M." to jeden z pierwszych moich ulubionych seriali :-) Nic więc dziwnego, że jak tylko zobaczyłam książkę Radosława Figury, przedstawiającą dalsze losy Magdy Miłowicz, od razu chciałam ją przeczytać :-) To był miły powrót do przeszłości, do ulubionych bohaterów i miejsc :-) Bardzo byłam ciekawa, co słychać u Magdy, Piotra, Karoliny, Agaty i Sebastiana po tej kilkuletniej przerwie. Ich dalsze losy momentami bardzo nas zaskakują. Najwięcej zmieni się w życiu tytułowej bohaterki ... W tym wypadku Radosław Figura wykazał się nie lada odwagą ;-) Magda M. będzie bowiem musiała zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i zacząć żyć bez Piotra ... Tak bez Piotra! ... Zapytacie czy to w ogóle możliwe? Owszem tak ... Jednak jaką drogę pokona Magda M. aby na nowo odnaleźć szczęście musicie przeczytać już sami. Dla mnie "Magda M. ciąg dalszy nastąpił" to pełen sentymentu powrót do przeszłości. Podczas lektury tej powieści miałam wrażenie, że oglądam kolejny odcinek serialu. W pamięci...

popiszsieplay | 2018-08-16
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

"Stara rada adiunkta Waligóry z czasów studenckich. "Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, udawaj, że nie słyszysz"."

Jakże byłam ciekawa tej książki! Cieszyłam się na ponowne spotkanie z ulubionymi mecenasami. Niestety, czuję ogromne rozczarowanie. Opowieść nie zawierała ani odrobiny dawnego, serialowego klimatu. Brakowało w niej polotu, niewymuszonego dowcipu i ciepła. W całej, tasiemcowej historii głównych bohaterów było najmniej - akcja skupiła się na postaciach drugoplanowych.
Lektura przypominała wszechobecny, nijaki fast-food.

"Czym jest szczęście? Nie jest nim brak problemów i kłopotów. Ani życie usłane płatkami róż. Szczęścia nie daje tylko to, co łatwe, przyjemne i bezproblemowe. Szczęście jest wtedy, kiedy całe dotychczasowe życie, złożone w milionów chwil, z poszczególnych zdarzeń i sytuacji, staje się nagle całością. Wyraźną drogą, która doprowadziła cię do miejsca, w którym jesteś. Najlepszego, w jakim mogłeś się znaleźć. Takiego miejsca twojego życia, które daje ci...

Natalia | 2018-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Serial "Magda M" podbił moje serce i, to jeden z nielicznych polskich seriali, który oglądałam już kilkakrotnie.
Natomiast książka nie przedstawiała nic, co dane nam było oglądać na ekranie telewizora. Jakby to i tamto stanowiło dwa inne światy, stworzone przez rożne osoby. Czytając nudziłam się i gubiłam, bo ta opowieść nie skupia się na głównych bohaterach. Jest ich tu mało. Autor rozproszył swoją uwagę na postaciach dalszoplanowych - co jest, dla mnie nie zrozumiałe. Książka jest chaotyczna i kompletnie brak delikatności, wrażliwości, tych emocji z serialu.
Jedna rzecz, która mi się podoba, to okładka. Treść i sposób w jaki jest napisana, okazała się, dla mnie wielkim rozczarowaniem.

werka777 | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

SZOKUJĄCY, NOWY ŚWIAT MAGDY M.
Ciężko opowiedzieć o tej książce bez spolerowania, więc będę bardzo ostrożna. Ale muszę zdradzić chociaż tyle, że autor wrzucił w tą historię petardę, która wybuchła przynosząc wiele szkód i wiele zmian, a pośród nich nie zabrakło śmierci. Namieszał, w wyniku czego zagorzałym fanom serialu nie tak łatwo będzie przełknąć smak goryczy powstały w pierwszej połowie. Zapowiadano zupełnie nowy świat Magdy M., ale takich newsów z pewnością się nie spodziewałam i zaręczam, że nie jesteście na nie gotowi także i Wy. Co to oznacza? Że dla tych, którzy lubią typowo serialowe perypetie Magdy i Piotra i są zadowoleni z dawnego zakończenia, powrót do zamierzchłej przygody z bohaterką niekoniecznie okaże się zadowalającą opcją. Kontynuacja to historia dla tych, którzy wiedzą, że w życiu bywa różnie i dla tych, którzy są gotowi na ciosy. Niezależnie od tego, jak bolesne one będą.

SŁOWO NA TEMAT BOHATERÓW I AKCJI
Zaczyna się dość sielankowo. Wręcz mdławo. Mogłoby...

zawiedziona | 2018-06-22

[bookCover]4851233|Magda M. Ciąg dalszy nastąpił[/bookCover] [bookLink]4851233|Magda M. Ciąg dalszy nastąpił[/bookLink]

Z całym szacunkiem do autora - ale niestety, książka zupełnie nie zachwyca. Wydaje się, że autor nie czuje przynależności do tego, co kiedyś stworzył - jakby zupełnie nie rozumiał idei serialu. Nie potrafię tego zrozumieć - skoro stworzył takie postacie, jak Magda, Piotr, Agata, Karolina, Wojtek, Mariola... wiadomo, wiele zależy od tego, jacy aktorzy grają, w jaki sposób się prezentują, to też kreuje ich postacie.
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego WYDARZA się to, co się wydarzyło w książce. Według mnie, książka zaburza całe wspomnienie o serialu, który jest naprawdę legendarny. Książka nie jest przeznaczona dla fanów serialu, nie jako kontynuacja serialu. Brakuje w niej wielu wątków, humoru oraz przede wszystkim PRAWDZIWEGO HAPPY ENDU.

W książce brakuje zabawnych wątków, które były zawarte w serialu. Wygląda też trochę jak "50 twarzy..." - i...

Digger | 2018-06-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dawno nie czytałam tak nijakiej i absurdalnie napisanej historii! Sięgając po książkę miałam nadzieję na powrót do świata Magdy M., który niegdyś wciągał i pozwalał na odpoczynek. Niestety kontynuacja (jak często bywa), okazała się kompletną klapą. Oto Magda M. w wieku 40 lat nadal pracuje jako prawniczka (tu się nic nie zmieniło), mieszka ze swoim ukochanym Piotrem, (który do znudzenia gada o światełku w jej oczach) i dzieli się z nami swoi mi przemyśleniami rodem z taniego Harlequina (pisząc najbardziej pretensjonalny blog na Świecie). Dialogi są poprowadzone w absurdalny sposób, a bohaterowie swoim zachowaniem raczej aspirują do ostatniej klasy gimnazjum, a nie ludzi, którzy są dorośli i mają cokolwiek w głowie. Nuda, banał i fatalny styl krzyczą do nas z każdej kolejnej strony. Nie polecam, strata czasu!

Paulina Tasarz | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Na szczęście piszę to notkę jakiś miesiąc po przeczytaniu tego wątpliwej jakości dzieła literackiego. Kocham Magdę M ( serial) całym sercem, poznałam dzięki niemu całe mnóstwo wartościowych ludzi z niektórymi mam kontakt do tej pory i jestem z tego dumna. Na wieści o książce serce zaczęło mi szybciej bić a jak już miałam ją w dłoni i zaczęłam czytać dostałam prawie arytmii ... To jest bardzo zła książka, bardzo :( a szkoda .
I chyba na tym zakończę bo nawet szkoda czasu na pisanie o tym jak bardzo to Panu Figurze nie wyszło.

ewelina zdaniewicz | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Akcja książki rozgrywa się kilka lat po słynnym lądowaniu helikoptera w górach, które zakończyło się niezwykle widowiskowym i romantycznym pocałunkiem Magdy i Piotra. Po latach para wciąż jest ze sobą. Poza tym właściwie niewiele się zmieniło, ponieważ mieszkają w tym samym mieszkaniu, nie wzięli ślubu, nie mają dzieci, ale za to towarzyszą im ich wierni przyjaciele. Bohaterka jest wspólniczką w kancelarii Waligóry – wyrobiła już sobie wystarczającą renomę. Wydawałoby się, że wszystko jest super, a po tym, co Miłowicz odkryła pewnego dnia, zapowiadało się, że będzie tylko lepiej. Wymarzony pierścionek ukryty w pudełku z pierdołami, a do tego pozytywny wynik testu ciążowego. Czy kobieta, która odniosła sukces zawodowy i jest zdrowa, może marzyć o czymś więcej? Pewnie tak, ale Magdzie tyle w zupełności wystarczy. Spełniają się jej marzenia, jest przeszczęśliwa i demonstruje swoją radość całemu światu: rozpoczyna od przyjaciół, poprzez panią ze sklepu z winami, a kończąc na pewnym...

Oczytana | 2018-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak bardzo może się zmienić życie w ciągu jednego dnia? Ile można stracić?
O tym miała przekonać się Magda.

Dzień Magdy zaczął się na pozór zwyczajnie, wstała nakarmiła kota, Piotr wrócił z porannego biegania, kochali się najpierw pod prysznicem potem w sypialni i umówili się na wspólny wieczór, który...miał już nie nastąpić.
Tego dnia też czuła, że jest coś z nią nie tak, zakupiła garść testów ciążowych, w które zamierzała zrobić po powrocie do domu.
Jednak zanim zdążyła potwierdzić swoje obawy, policja informuje ją, że Piotr zginął w wypadku..zaraz potem szpital i kolejna zła wiadomość..straciła dziecko.
Wydarzenia z tego dnia..rozpoczynają kolejne przygody Magdy M.

„Warszawa. Miejsce, z którym Magda związała swoje życie”(*¹)

AKCJA I FABUŁA
Muszę przyznać, że autor dość odważnie zaczyna fabułę książki. Zrzuca na bohaterkę dość bolesne doświadczenia, które niemal mają miejsce jedno po drugim, nadając powieści dość dynamicznie tępo. Oprócz prowadzonej przez autora narracji...