K-czyta 
k-czyta.pl
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 23 minuty temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-08 22:41:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-06 20:00:00
Ma nowego znajomego: Anezka
 
2018-10-04 23:47:41
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-10-03 22:02:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

„Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć” to jedna z tych książek, o których szalenie trudno jest pisać, bo nawet myśli po lekturze wirują jakoś nieskładnie. Wspomnienia Edith ogromnie mnie poruszyły i nie zliczę ile razy miałam w trakcie czytania ściśnięte gardło, ile razy jakieś jedno zdanie zmuszało mnie, żeby się na moment zatrzymać. I nie miało to miejsca tylko w tej części książki, która... „Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć” to jedna z tych książek, o których szalenie trudno jest pisać, bo nawet myśli po lekturze wirują jakoś nieskładnie. Wspomnienia Edith ogromnie mnie poruszyły i nie zliczę ile razy miałam w trakcie czytania ściśnięte gardło, ile razy jakieś jedno zdanie zmuszało mnie, żeby się na moment zatrzymać. I nie miało to miejsca tylko w tej części książki, która dotyczyła jej pobytu w Auschwitz, ale również tego, co działo się z nią później. Autorka poza tym, że porusza tematykę, która ma w sobie ogromny ciężar emocjonalny, to jeszcze posiada umiejętność trafiania słowami w punkt, prosto w serce.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/10/dr-edith-eva-eger-wybor-przetrwac.html

pokaż więcej

 
2018-09-29 21:22:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Były chwile kiedy potrafiłam wczuć się w jej emocje i fragmenty, który mocniej do mnie trafiały, ale nie mogę napisać, żeby Sonia stała mi się szczególnie bliska. Nie do końca dałam się wciągnąć w jej codzienność i nie w pełni przemówił do mnie sposób opowiadania duńskiej pisarki. Garść refleksji jednak poczyniłam, na kilka chwil się przy historii zatrzymałam, by przekonać się, że tytuł jest... Były chwile kiedy potrafiłam wczuć się w jej emocje i fragmenty, który mocniej do mnie trafiały, ale nie mogę napisać, żeby Sonia stała mi się szczególnie bliska. Nie do końca dałam się wciągnąć w jej codzienność i nie w pełni przemówił do mnie sposób opowiadania duńskiej pisarki. Garść refleksji jednak poczyniłam, na kilka chwil się przy historii zatrzymałam, by przekonać się, że tytuł jest nie tylko odniesieniem do nauki jazdy – dla mnie główna bohaterka patrzy w lusterko wsteczne na swoją przeszłość, szuka ramienia (niekoniecznie męskiego) jako synonimu poświęcenia uwagi oraz zyskania zrozumienia i stara się nadążać za kierunkowskazami, które czasami prowadzą nie tam, gdzie teoretycznie się wybierała. Do zachwytu nad tą książką mi daleko, ale mimo to zwykle doceniam takie mniej typowe lektury, bo można je odczytywać na różne sposoby.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/09/dorthe-nors-lusterko-ramie-kierunkowskaz.html

pokaż więcej

 
2018-09-19 21:46:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Sarah Lund (tom 2)

„Dochodzenie 2” w dużej mierze pozbawione jest tego, co w pierwszym tomie trochę mi przeszkadzało, a mimo to w ostatecznym rozrachunku to jednak pierwsze spotkanie z tą serią bardziej do mnie przemówiło. Tym razem nie poczułam się na tyle mocno wplątana w kolejne wydarzenia, by nie chcieć ani na moment książki odłożyć. Takiego totalnego zatracenia się w historii mi zabrakło, chociaż w gruncie... „Dochodzenie 2” w dużej mierze pozbawione jest tego, co w pierwszym tomie trochę mi przeszkadzało, a mimo to w ostatecznym rozrachunku to jednak pierwsze spotkanie z tą serią bardziej do mnie przemówiło. Tym razem nie poczułam się na tyle mocno wplątana w kolejne wydarzenia, by nie chcieć ani na moment książki odłożyć. Takiego totalnego zatracenia się w historii mi zabrakło, chociaż w gruncie rzeczy niczego konkretnego nie mogę jej zarzucić. Powieść po kilkoma względami okazała się zresztą, jak wspominałam wcześniej, lepsza, ale jak widać czasami po prostu czytelnicze serducho bije do jakiejś historii mocniej. Nawet jeśli po pewnym czasie w głowie już jakoś szczególnie nie siedzi.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/09/david-hewson-dochodzenie-2.html

pokaż więcej

 
2018-09-19 19:13:36
Ma nowego znajomego: Kasia
 
2018-09-19 19:13:16
Ma nowego znajomego: VViolla
 
2018-09-14 18:46:59
Ma nowego znajomego: Anna
 
2018-09-09 17:34:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: David Raker (tom 5)

„Bardzo złe miejsce” pod wieloma względami wydaje się być książką idealną dla mnie – jest tajemnica, którą koniecznie chce się rozwikłać, jest ciekawy – nieco mroczny – klimat i jest zaskakujące zakończenie, a jednak czegoś trudno uchwytnego mi w tym wszystkim zabrakło. Może gdybym nie zaczęła od piątego tomu serii, to czułabym się bardziej przywiązana do głównego bohatera - chociaż warto... „Bardzo złe miejsce” pod wieloma względami wydaje się być książką idealną dla mnie – jest tajemnica, którą koniecznie chce się rozwikłać, jest ciekawy – nieco mroczny – klimat i jest zaskakujące zakończenie, a jednak czegoś trudno uchwytnego mi w tym wszystkim zabrakło. Może gdybym nie zaczęła od piątego tomu serii, to czułabym się bardziej przywiązana do głównego bohatera - chociaż warto wspomnieć, że nieznajomość poprzednich części jakoś znacząco nie wpłynęła na zatopienie się w tej historii. To oczekiwanie na rozwój wydarzeń było zresztą tym, co mnie dosyć mocno przy książce trzymało, ale kilka innych elementów trochę mój ostateczny odbiór tej powieści ostudziło.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/09/tim-weaver-bardzo-ze-miejsce.html

pokaż więcej

 
2018-09-09 17:07:06
Ma nowego znajomego: Pola St
 
2018-09-07 23:02:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-07 19:07:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-07 15:22:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-05 22:08:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Dla lubiących pędzącą do przodu akcję książka „Śladami Emmy” może się wydawać zbyt przegadana i skupiona na relacjach i rozważaniach głównych bohaterów, ale ja takie powieści psychologiczne szczególnie lubię. Jest czas, żeby przyjrzeć się Cass, Judy, Abby i innym postaciom i zastanowić się, komu uwierzyć. To precyzyjnie skonstruowana historia, intrygująco ukazująca narcystyczne zaburzenia i... Dla lubiących pędzącą do przodu akcję książka „Śladami Emmy” może się wydawać zbyt przegadana i skupiona na relacjach i rozważaniach głównych bohaterów, ale ja takie powieści psychologiczne szczególnie lubię. Jest czas, żeby przyjrzeć się Cass, Judy, Abby i innym postaciom i zastanowić się, komu uwierzyć. To precyzyjnie skonstruowana historia, intrygująco ukazująca narcystyczne zaburzenia i gdyby tylko zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, to miałaby wszystkie te elementy, jakie w tego typu książkach doceniam najmocniej.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/09/wendy-walker-sladami-emmy.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
982 359 2686
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (37)

zgłoś błąd zgłoś błąd