K-czyta 
k-czyta.pl
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 46 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-19 19:35:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Cecelia Ahern przypomniała mi, że lubię od czasu do czasu sięgać po powieści obyczajowe. Najlepiej takie, gdzie z opowiedzianej historii można wyciągnąć jakąś lekcję. „Sto imion” to właśnie taka książka. I chociaż nie rozrywa serca na miliony kawałków, to momentami przyjemnie je ogrzewa i przypomina o uważniejszym patrzeniu na innych ludzi – bez wyższości, o którą tak łatwo, ale z pokorą i... Cecelia Ahern przypomniała mi, że lubię od czasu do czasu sięgać po powieści obyczajowe. Najlepiej takie, gdzie z opowiedzianej historii można wyciągnąć jakąś lekcję. „Sto imion” to właśnie taka książka. I chociaż nie rozrywa serca na miliony kawałków, to momentami przyjemnie je ogrzewa i przypomina o uważniejszym patrzeniu na innych ludzi – bez wyższości, o którą tak łatwo, ale z pokorą i otwartością na historie – szczególnie skrywane gdzieś głęboko. Takie, których nie widać od razu.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/08/cecelia-ahern-sto-imion.html

pokaż więcej

 
2018-08-13 20:01:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Często w kuchni idę utartym szlakiem jeżeli chodzi o gotowanie, więc chyba trochę liczyłam na to, że Niklas Kämpargård pokaże mi przygotowywanie jedzenia w na tyle inspirujący sposób, że pokuszę się o trochę zmian. I kiedy przeglądam „Spiżarnię rolnika”, to nabieram ochoty na przykład na pyzy z Olandii czy truskawkowe wstążki, ale nie będę się raczej oszukiwać, że nagle zacznę co chwilę... Często w kuchni idę utartym szlakiem jeżeli chodzi o gotowanie, więc chyba trochę liczyłam na to, że Niklas Kämpargård pokaże mi przygotowywanie jedzenia w na tyle inspirujący sposób, że pokuszę się o trochę zmian. I kiedy przeglądam „Spiżarnię rolnika”, to nabieram ochoty na przykład na pyzy z Olandii czy truskawkowe wstążki, ale nie będę się raczej oszukiwać, że nagle zacznę co chwilę próbować czegoś nowego. Mam jednak nadzieję, że jeszcze z tej publikacji skorzystam i wyjdzie z tego coś lepszego niż spalo… mocno przypieczone ciastka.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/08/niklas-kampargard-spizarnia-rolnika.html

pokaż więcej

 
2018-08-07 23:57:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-06 22:22:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Harper McClain (tom 1)

„Echo morderstwa” nie jest odkrywczym kryminałem – dziennikarskie śledztwo i zabójstwo sprzed lat splatające się z nową zbrodnią – to wszystko już było. A jednak dobrze się przy tej książce bawiłam i z ciekawością czekałam na finał, który trochę mnie zaskoczył, ale jednocześnie nie w pełni przekonał. To taka powieść, która nie wbija w fotel, ale w trakcie czytania sprawnie zajmuje myśli i... „Echo morderstwa” nie jest odkrywczym kryminałem – dziennikarskie śledztwo i zabójstwo sprzed lat splatające się z nową zbrodnią – to wszystko już było. A jednak dobrze się przy tej książce bawiłam i z ciekawością czekałam na finał, który trochę mnie zaskoczył, ale jednocześnie nie w pełni przekonał. To taka powieść, która nie wbija w fotel, ale w trakcie czytania sprawnie zajmuje myśli i pozostawia po sobie wrażenie kilku przyjemnie spędzonych godzin. Następnym razem będę jednak pewnie liczyła na więcej, a na razie daje autorce kredyt zaufania.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/08/christi-daugherty-echo-morderstwa.html

pokaż więcej

 
2018-07-31 20:32:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

„Apartament” to powieść z potencjałem. Doceniam te momenty, w których przechodził mnie dreszcz niepokoju i trochę nawet obawiałam się co znajdę na kolejnej stronie, a jednocześnie żałuję, że całość budzi we mnie pewien niedosyt. Uważam, że to niezła książka, która mogła od pierwszej do ostatniej strony trzymać w napięciu, gdyby autorzy albo mocniej uzasadnili i osadzili niektóre wątki tej... „Apartament” to powieść z potencjałem. Doceniam te momenty, w których przechodził mnie dreszcz niepokoju i trochę nawet obawiałam się co znajdę na kolejnej stronie, a jednocześnie żałuję, że całość budzi we mnie pewien niedosyt. Uważam, że to niezła książka, która mogła od pierwszej do ostatniej strony trzymać w napięciu, gdyby autorzy albo mocniej uzasadnili i osadzili niektóre wątki tej historii i nadali im większe znaczenie, albo po prostu z części zrezygnowali i skupili się na tym, by całość była bardziej zwarta i przez to budząca napięcie przez cały czas.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/07/s-l-grey-apartament.html

pokaż więcej

 
2018-07-24 22:08:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Daleka jestem od stwierdzenia, że nie ma emocji w poszczególnych wierszach, ale akurat we mnie większość z nich niestety ich nie wywołała, a to wewnętrzne poruszenie i zatrzymanie się na chwilę jest tym, czego w poezji szukam. Pojawiło się kilka wyjątków, jak chociażby ***(mój dom jest pełen zasadzek) Haliny Poświatowskiej czy Miłość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej lub fragmenty kilku... Daleka jestem od stwierdzenia, że nie ma emocji w poszczególnych wierszach, ale akurat we mnie większość z nich niestety ich nie wywołała, a to wewnętrzne poruszenie i zatrzymanie się na chwilę jest tym, czego w poezji szukam. Pojawiło się kilka wyjątków, jak chociażby ***(mój dom jest pełen zasadzek) Haliny Poświatowskiej czy Miłość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej lub fragmenty kilku innych utworów, ale na tak bogaty w wiersze zbiór to jednak trochę mało. Nie oznacza to, że żałuję poświęconego czasu, bo i dla jednego wiersza szarpiącego za serce byłoby warto, ale nie ukrywam, że nie będzie to antologia – notabene pięknie wydana - do której będę wracała.

Pełna opinia na K-czyta: http://www.k-czyta.pl/2018/07/joanna-lech-znowu-pragne-ciemnej-miosci.html

pokaż więcej

 
2018-07-23 21:57:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-19 22:11:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jest w tym zbiorze dawka humoru, ale jest też miejsce na kilka mądrych lekcji – szczególnie o tym, by nie osądzać ludzi po pozorach, nie chować niepotrzebnie urazy i dawać sobie szansę na szczęście. Proste prawdy zamknięte w niewymagających, ale przyjemnych historiach. Nie są to opowiadania, które jakoś mocno zapadną mi w pamięć, ale niezmiennie cieszy mnie spotkanie z piórem Lucy Maud... Jest w tym zbiorze dawka humoru, ale jest też miejsce na kilka mądrych lekcji – szczególnie o tym, by nie osądzać ludzi po pozorach, nie chować niepotrzebnie urazy i dawać sobie szansę na szczęście. Proste prawdy zamknięte w niewymagających, ale przyjemnych historiach. Nie są to opowiadania, które jakoś mocno zapadną mi w pamięć, ale niezmiennie cieszy mnie spotkanie z piórem Lucy Maud Montgomery i bardzo doceniam to, jak pozytywnie na mnie te spotkania działają. Aż chce się więcej.

pokaż więcej

 
2018-07-16 00:41:12
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-13 20:37:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Wyspa Lewis (tom 1)
 
2018-07-13 20:06:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Chciało mi się do tej książki wracać, gdy odkładałam ją na dłuższą chwilę, a to dla mnie wyraźny znak, że autor całkiem zgrabnie wpasował się w mój gust. Bohaterowie nie byli nijacy, historia okazała się dosyć ciekawa, klimat mnie zdecydowanie ujął. Teraz liczę na to, że przy kolejnym spotkaniu – a na pewno go sobie nie odmówię – będzie towarzyszył mi głównie zachwyt.

Pełna opinia na...
Chciało mi się do tej książki wracać, gdy odkładałam ją na dłuższą chwilę, a to dla mnie wyraźny znak, że autor całkiem zgrabnie wpasował się w mój gust. Bohaterowie nie byli nijacy, historia okazała się dosyć ciekawa, klimat mnie zdecydowanie ujął. Teraz liczę na to, że przy kolejnym spotkaniu – a na pewno go sobie nie odmówię – będzie towarzyszył mi głównie zachwyt.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/07/peter-may-na-szlaku-trumien.html

pokaż więcej

 
2018-07-09 00:45:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

„Rodzina Borgiów” to barwna powieść, której lektura pewnie sprawiłaby, że szukałabym o papieżu Aleksandrze VI i jego bliskich więcej informacji, gdyby wcześniej nie zadział na mnie już w ten sposób serial. Wprawdzie nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia jak „Ojciec chrzestny” czy „Sycylijczyk”, ale na pewno wywołała we mnie mniejszy niedosyt niż „Omerta”. Ciągle liczę jeszcze, że Mario Puzo... „Rodzina Borgiów” to barwna powieść, której lektura pewnie sprawiłaby, że szukałabym o papieżu Aleksandrze VI i jego bliskich więcej informacji, gdyby wcześniej nie zadział na mnie już w ten sposób serial. Wprawdzie nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia jak „Ojciec chrzestny” czy „Sycylijczyk”, ale na pewno wywołała we mnie mniejszy niedosyt niż „Omerta”. Ciągle liczę jeszcze, że Mario Puzo zdoła mnie znowu zachwycić, ale chociaż tym razem się to nie zdarzyło, to i tak z powodzeniem dałam się mu wciągnąć w historię Borgiów, która wzbudzała w nim – i to się czuje – tak ogromną fascynację, przez tak wiele lat.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/07/mario-puzo-rodzina-borgiow.html

pokaż więcej

 
2018-07-04 22:00:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Zdecydowanie czuje się, że Melissa Ashley przelała na papier swoją miłość do ptaków oraz fascynację prawdziwą postacią Elizabeth Gould – kobiety żyjącej w XIX wieku, która z determinacją dążyła do realizowania swojej pasji. Jednocześnie mimo tego, jak bardzo barwna jest ta historia i z jaką dbałością o szczegóły skonstruowana, to nie ukrywam, że czytało mi się ją momentami dosyć opornie.

...
Zdecydowanie czuje się, że Melissa Ashley przelała na papier swoją miłość do ptaków oraz fascynację prawdziwą postacią Elizabeth Gould – kobiety żyjącej w XIX wieku, która z determinacją dążyła do realizowania swojej pasji. Jednocześnie mimo tego, jak bardzo barwna jest ta historia i z jaką dbałością o szczegóły skonstruowana, to nie ukrywam, że czytało mi się ją momentami dosyć opornie.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/07/melissa-ashley-malarka-ptakow.html

pokaż więcej

 
2018-06-28 22:26:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mikel Santiago z pewnością potrafi kreować takich bohaterów, których nawet jeśli się lubi, to się im nie ufa, bo ciągle ma się wrażenie, że każdy coś ukrywa. Umiejętnie buduje napięcie i podsyca niepewność w co wierzyć, a w co nie. Lubię takie powieści i świetnie się w nich odnajduje, a chociaż może trudno mnie na końcu zaskoczyć, to doceniam, gdy wszystko po drodze zgrywa się ze sobą na tyle... Mikel Santiago z pewnością potrafi kreować takich bohaterów, których nawet jeśli się lubi, to się im nie ufa, bo ciągle ma się wrażenie, że każdy coś ukrywa. Umiejętnie buduje napięcie i podsyca niepewność w co wierzyć, a w co nie. Lubię takie powieści i świetnie się w nich odnajduje, a chociaż może trudno mnie na końcu zaskoczyć, to doceniam, gdy wszystko po drodze zgrywa się ze sobą na tyle dobrze, że nie mam ochoty odkładać książki na dłużej. „Ostatnia noc w Tremore Beach” przypadła mi do gustu i cieszę się, że to drugie spotkanie z autorem okazało się naprawdę udane.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/06/mikel-santiago-ostatnia-noc-w-tremore.html

pokaż więcej

 
2018-06-25 19:58:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kwiat paproci (tom 1)

Liczyłam na bardziej klimatyczną powieść, która mnie mocniej zaintryguje. Dostałam książkę, którą stosunkowo dobrze mi się czytało, ale która nie zrobiła na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Przewracałam kolejne strony, obserwowałam bohaterów i raczej się nie nudziłam, ale w ogólnym rozrachunku czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. Żałuję, bo temat ciekawy, możliwości dużo, a potencjał moim zdaniem... Liczyłam na bardziej klimatyczną powieść, która mnie mocniej zaintryguje. Dostałam książkę, którą stosunkowo dobrze mi się czytało, ale która nie zrobiła na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Przewracałam kolejne strony, obserwowałam bohaterów i raczej się nie nudziłam, ale w ogólnym rozrachunku czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. Żałuję, bo temat ciekawy, możliwości dużo, a potencjał moim zdaniem nie do końca wykorzystany. Pewnie mimo wszystko dam tej serii jeszcze szansę i zobaczę czy kolejny tom porwie mnie bardziej.

Pełna opinia: http://www.k-czyta.pl/2018/06/katarzyna-berenika-miszczuk-szeptucha.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
968 352 2579
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (31)

zgłoś błąd zgłoś błąd