Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Mistletoe Secret
Hanna de Broekere
Angie

Los nagradza tych, którzy mają odwagę sięgnąć po szczęście Po odejściu żony Alex zostaje sam, z pustym kontem i raną w sercu. Pragnie poznać bratnią duszę – kogoś, kto zrozumie, jak bardzo jest samotny i spragniony miłości. Przypadkowo trafia na blog, którego autorka codziennie wysyła wzruszające listy do wszechświata. Jej wrażliwość ożywia te zakamarki duszy Alexa, które on sam od dawna...

Los nagradza tych, którzy mają odwagę sięgnąć po szczęście
Jej wrażliwość ożywia te zakamarki duszy Alexa, które on sam od dawna uważał za martwe. Mężczyzna decyduje się wyruszyć w szaloną podróż do urokliwego, zaśnieżonego miasteczka na drugim końcu kraju. Zamierza odnaleźć kobietę, która skradła mu serce, chociaż zna tylko jej inicjały…
Tajemnica pod jemiołą to ostatnia część trylogii „Pod Jemiołą” Richarda Paula Evansa – lekarza dusz i mistrza świątecznych opowieści. Tym razem pisarz przypomina, że szczęście wymaga odwagi, a Boże Narodzenie to najlepszy moment, żeby podarować komuś miłość.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,127069,Tajemnica-pod-jemiola

źródło okładki: Znak

Aneta Wiola | 2019-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2019

„Boimy się skoczyć, ponieważ boimy się upaść. Boimy się bólu. Mimo to musimy skakać, bo tylko wtedy możemy mieć nadzieję, że ktoś nas złapie.”

DO CZEGO NAS POPYCHA SAMOTNOŚĆ?
Wyobraź sobie, że jesteś rozwiedziony. Wiedziesz samotne życie, po pracy wracasz do pustego mieszkania, gdzie słychać jedynie echo twojego głosu.
Czujesz się samotny, zmęczony życiem, chociaż wcale twój wiek nie daje ci do tego prawo i upokorzony tym, że to ty zostałeś porzucony.
Potrzebujesz ocalenia, od tego kim się stałeś. Ucieczki od marazmu i życia bez egzystencji.
Więc popełniasz szaleństwo, być może jedyne w swoim życiu i wyruszasz w podróż, by kogoś odnaleźć.

Alex po rozstaniu z żoną zagląda do zakamarków swojej duszy, odkrywa miejsca dotychczas mu nieznane. To wszystko za sprawą bloga, prowadzonego przez anonimową kobietę.
Mężczyzna zauroczony postami (a są to listy do wszechświata), które blogerka publikuje, postanawia ją odnaleźć.

Panie Evans, co to miało być? Czy to już nie było, albo setki...

Anna | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Poznając losy kolejnego z bohaterów najnowszej powieści autorstwa Richarda Paula Evansa pt. „Tajemnica pod jemiołą” o imieniu Alex, stwierdziłam, że istnieją jeszcze mężczyźni, którzy pomimo poniesionego ze sobą uczucia negatywnego w miłości potrafią wybaczyć, a więc podjęłam decyzję, że wspólnie wędrować w poszukiwaniu upragnionego życia pełnego w zaznaniu szczęścia.

Alex Bartlett pracuje jako sprzedawca systemów kontroli ruchu drogowego, lubi wykonywać swoją pracę, a przy tym spotykać się po pracy w ulubionej knajpce z przyjaciółmi: Nate i Dale.

W życiu prywatnym Alexowi nie powiodło, zabrakło, mu szczęścia po upływie 5 lat małżeństwa miłość wypaliła, się ze strony jego żony. Posiada dystans do samego siebie, gdyż obawia się, aby ponownie nie zostać skrzywdzonym.

Czy Alex podejmie próbę nowych wyzwań i chęć zmian swojego życia prywatnego?

Na to pytanie próbowałam, odnaleźć odpowiedź czytając, z ogromnym zainteresowaniem oczekując jakie pozostałe następne, które wykona Alex,...

magia_stron | 2019-01-01

Kolejna książka Richarda Paula Evansa, którą przeczytałam z dużą przyjemnością i zainteresowaniem. Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę jak i sama realizacja.
Było nieco przewidywalne w niektórych momentach mówiąc szczerze, ale w kilku miejscach autor umiejętnie wprowadza niespodziewane zwroty wydarzeń. Tak, coby czasem nudno nie było. Autor zaciekawia czytelnika opowiedzianą przez siebie powieścią, przywiązuję go do bohaterów i sprawia, że musimy szybko dowiedzieć się zakończenia tej pięknej historii.

Alex. Rozwiedziony, przystojny mężczyzna postanawia za namową kolegów założyć pofil na portalu społecznościowym, by poszukać tam drugiej połówki. Czuję się bardzo samotny. Surfując w internecie natrafia jednak na bloga, który go porusza do głębi. Kobieta pisze w nim listy o samotności do wszechświata. Alex mocno zafascynowany osobą o tak dużej wrażliwości, postanawia odszukać autorkę tych listów. Osobę mu nieznaną a jednak wywołującą w nim głębokie uczucia i przysparzajacą o...

itysiek_reads | 2018-10-22
Przeczytana: 21 października 2018

Richard Paul Evans - autor osiemnastu powieści, z których każda zajmowała wysokie miejsce na liście bestsellerów „New York Times". Jego książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia pięć języków i trafiły już do ponad 14 milionów czytelników na całym świecie. Za swoją twórczość Evans otrzymał wiele nagród, między innymi The American Mothers Book Award i Storytelling World Award, a jego książki wygrywały w plebiscytach czytelników na najlepszą powieść dla kobiet. Cztery książki Evansa zostały zekranizowane przez telewizję. Oprócz działalności literackiej Evans jest znany ze swego zaangażowania w akcje charytatywne, sam założył organizację The Christmas Box Mouse International, która zajmuje się budowaniem schronisk i pomocą skrzywdzonym dzieciom [opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Znak].

Alex rozwiódł się z żoną i na własnej skórze poczuł czym jest samotność. Koledzy zachęcili go do założenia profilu na portalu randkowym, ale Alex przypadkowo trafia na blog kobiety o inicjałach...

Bursikowa | 2018-11-09
Przeczytana: 05 listopada 2018

To była dobra książka, nawet więcej niż dobra. Dostałam prawie wszystko to czego oczekiwałam. Prawie, bo jednak liczyłam na trochę więcej wrażeń. Niewiele jest za mną książek Evansa ale tamte mną wstrząsnęły - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tu było poprawnie, bez zbędnych fajerwerków. Mimo, że w opowieści było to, za co tak polubiłam książki autora: mądry przekaz, wartościowy w swej treści... emocje na poziomie to jednak jakiejś maleńkiej iskierki mi tu zabrakło. Książkę jednak polecam, bo to ciepła, pełna miłości opowieść która uświadamia w wielu kwestiach. Warto zaszyć się pod kocem, z wielkim kubkiem herbaty i poczuć klimat, który stworzył dla nas autor.

Anna | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018

„Tajemnica pod jemiołą” Richarda Paula Evansa to ostatnia część trylogii „Pod jemiołą” tego autora. Fabuła utrzymana w klimacie świątecznym jak dwie poprzednie książki. Historia miłosna z przesłaniem. Romantyczna, ciepła, poruszająca, wzruszająca. Nie tylko dla kobiet. Kolejna mądrość życiowa autora przekazana czytelnikowi przed świętami Bożego Narodzenia. Absolutnie dla wszystkich.
Dla tych, którzy lubią świąteczne opowieści obowiązkowa. Richard Paul Evans jest mistrzem takowych.
Trzydziestoparoletni Alex, którego porzuciła żona czuje się bardzo, bardzo samotny. Przyjaciele doradzają mu skorzystanie z portalu randkowego. Logując się w sieci mężczyzna przypadkowo trafia na bloga kobiety, która wydaje się być jeszcze bardziej samotna niż on. Wpisy ukazują osobę niezwykle zagubioną i wrażliwą. Alex postanawia odnaleźć autorkę bloga. Czuje, że mógłby ją pokochać. Zna tylko jej inicjały. Mimo to wyrusza w daleką podróż do zaśnieżonego i skutego lodem małego miasteczka na drugim...

książek: 1905
Monka | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam grudzień. Magia nadchodzących Świąt od zawsze wprawia mnie w dobry nastrój. Już pod koniec listopada wyszukuję książek, które klimatem przypominają mi grudniową aurę. Najczęściej sięgam wtedy po wzruszające, refleksyjne, ciepłe i emocjonalne powieści, w których przedstawiona historia oprószona jest płatkami śniegu i otulona wszystkimi świątecznymi zapachami. Może właśnie dlatego już dzisiaj chciałabym napisać wam kilka słów na temat najnowszej książki Richarda Paula Evansa, która niebawem trafi na księgarskie półki. To trzecia propozycja z całej serii. "Obietnica pod jemiołą" i "Hotel pod jemiołą" [https://mufloneks.blogspot.com/2017/11/hotel-pod-jemioa.html] już podbiły serca czytelników. Myślę, że "Tajemnica pod jemiołą" również zachwyci fanów tego autora. Tłem dla całej opisanej historii jest zimowa, grudniowa aura, dlatego już pod koniec listopada chętnie po nią sięgnęłam. Jej głównym bohaterem jest Alex mężczyzna, który po bolesnym rozwodzie...

Książkowo_czyta | 2018-11-13
Przeczytana: 07 listopada 2018

Za oknami mamy listopad, w tym roku z iście wiosenną aurą, a ja przychodzę dzisiaj do Was z książką osadzoną w zimowym, grudniowym klimacie. Wszystko to za sprawą najnowszej powieści Richarda Paula Evansa, która już niebawem zawita na księgarniane półki.

Głównym bohaterem powieści jest Alex, który po rozwodzie z żoną próbuje na nowo odnaleźć się w zupełnie nowej dla niego codzienności. Przyjaciele namawiają go, aby założył konto na portalu randkowym. Mężczyzna początkowo jest bardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, lecz pewnej bezsennej nocy postanawia wypełnić online stosowny formularz. Podczas tego jak się okazuje długo trwającego procesu Alex natrafia na blog tajemniczej nieznajomej.

Kobieta posługuje się wyłącznie inicjałami LBH i nie zdradza zbyt wiele szczegółów na temat tego, z jakiej części globu się pisze. Naszego bohatera urzeka jednak zbieżność odczuć blogerki z jego własnymi dotyczącymi głębokiego poczucia osamotnienia obojga w otaczającym każde z niech...

książek: 2004
Księgozbiór_Kasiny | 2018-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Ostatnio moje notatki tutaj zaczynają się od słów: „to moje pierwsze spotkanie z tym Autorem/Autorką…”. I tym razem nie jest inaczej! „Tajemnica pod Jemiołą” to wprawdzie trzecia książka jaka ukazała się w cyklu „Kolekcja pod Jemiołą”, ale moja pierwsza przeczytana książka tego Autora. Książek nie trzeba czytać w kolejności, gdyż każda z nich tworzy odrębną historię. Mnie zachęciła przede wszystkim klimatyczną, zimową okładką! W końcu sezon na czytanie świątecznych opowieści został już otwarty, prawda?:)

Alex to chłopak, który próbuje pozbierać się po rozwodzie, do jakiego doszło z powodu zdrady żony. Doskwiera mu ogromna samotność, nie umie znaleźć sobie miejsca, więc często ucieka w pracę. Tu przynajmniej może się realizować. Jednak w perspektywie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia coraz bardziej dokucza mu brak bliskiej osoby. Jego najlepsi przyjaciele podsuwają mu pomysł, aby poszukał sympatii na portalach randkowych w sieci… Alex postanawia spróbować tego sposobu. A...

magpie101 | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Ksiazke bardzo fajnie sie czytalo, jest pelna milosci i ludzkiej dobroci, pokazuje co w zyciu jest wazne. Od poczatku bylo wiadomo jak sie skonczy ale to nie zmniejszylo mojej przyjemnosci podczas jej czytania, polecam!