Lista życzeń

Burda Publishing Polska
2018-10-31
2018-10-31
2018-04-03

Bardzo przyjemna w czytaniu obyczajówka. Od razu napiszę, że dla dorosłych bardziej. Kiedy główna bohaterka straciła męża postanowiła, że pożegna się z nim, realizując jego listę życzeń. Tylko, że on ją napisał jak żył i chciał w każde urodziny coś z niej zrobić. Jak straciła męża? I co dalej wydarzy się w życiu głównej bohaterki? Dowiecie się z tej książki. Bohaterowie w tej książce zostali tak skrojeni, ze oprócz rodziców zmarłego wszyscy byli mili. Polecam !

Jestem zaskoczona opiniami, bo dla mnie ta książka to jakieś nieporozumienie. Nie chodzi już nawet o to, że opis sugerował słodko-gorzką historię, a dostajemy jakieś chamskie, nieprawdopodobnie durnowate romansidło. Po prostu nie sposób mi dostrzec jakichkolwiek plusów. To co raziło mnie chyba najbardziej to język... Boże... autorka używa wielu wulgaryzmów, prostackiego języka przez co miałam wrażenie, że czytam jakiś "bestseller" z gatunku new adult, tragedia! Nie pojmuję tej mody na nadmierną wulgarność. Rozumiem, że aby się nie powtarzać można użyć jakiegoś pikantniejszego określenia, no ale autorka chyba innych jednak nie zna. Trochę słabo... Sam styl Pani Perry pozostawia wiele do życzenia. Pozwólcie, że przytoczę kilka wybitnych cytatów : "f**t staje na baczność i wita się z suwakiem" , "oczy w kolorze suszonej szałwii", "poczułem ogień w żyłach. aż do samego f***a". Jeśli lubicie taki prymitywny język to jesteście w domu. Ja czułam się mocno zniesmaczona i zdegustowana. Niestety sama historia jest tak naiwna, nieprawdopodobna, płytka, że oczy krwawią podczas czytania. Bohaterowie to piękni, wyrzeźbieni przez Boga, napaleni, nieskazitelni, uwielbiani przez wszystkich samotnicy, którzy zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i których łączy splot jakiś niesamowitych zbiegów okoliczności. Pomysł na opowieść uważam za naprawdę trafiony, ale wykonanie jest tragiczne. Choć postaci jest wiele nie polubiłam absolutnie nikogo. Każdy w mniejszym lub większym stopniu mnie irytował. Tytułowa lista życzeń nie rozczuliła mnie a rozbawiła, ale niekoniecznie w pozytywnym sensie. Marzenia zmarłego męża Poppy okazały się wyjątkowo absurdalne i dziecinne. Ewidentnie zostały stworzone tylko po to by pokierować całą fabułą. Z marnym skutkiem... Autorka wzniosła się na wyżyny swojej wyobrazi i totalnie odleciała. Nie da się również ukryć, że czuć dość mocno inspirację innymi "topowymi" przedstawicielami gatunku. Myślę, że autorka powinna jednak pozostać jedynie na czytaniu cudzych powieści. Wychodziło jej to pewnie lepiej ;) Jeśli szukacie jakiejś pokrzepiającej, głębszej, skłaniającej do refleksji historii to trzymajcie się od tej pozycji z daleka. To była moja ogromna pomyłka, ale opis całkowicie zamydlił mi oczy. Chyba szybko nie sięgnę po kolejny romans. Do głowy przyszła mi tylko taka smutna refleksja... Niestety, ale poziom czytelnictwa spada na łeb, na szyję. Zaczyna dziać się to samo co z kinem. Nie szuka się już czegoś ambitniejszego, a widownię znajdują najbardziej prymitywne, żenujące filmy. Autorka chciała by było i pikantnie i łzawo, a wyszło jak wyszło... kupa zapakowana w papierek wciąż będzie kupą. ŻENADA!

Zapowiadało się dobrze- kobieta stara się podnieść po śmierci męża i chce dokończyć stworzoną przez niego Listę Życzeń, wypełnioną jego marzeniami. W trakcie wykonywania pierwszego marzenia, natrafia na policjanta, który pięć lat temu powiadomił ją o śmierci męża. Para zbliża się do siebie i wspólnie wykonują resztę zadań. Bohaterka próbuje pokonać blokadę, która zniechęca ją do nawiązania bliższej relacji z innym mężczyzną.
I wszystko byłoby dobrze, gdyby fabuła faktycznie skupiła się na tytułowej Liście Życzeń, a relacja bohaterów byłaby przedstawiona w delikatny, gustowny sposób, bo w tle mamy dramatyczny wątek.
A tu otrzymujemy chamskie, niesmaczne i obrzydliwe opisy scen erotycznych, które psują wszystko. Gdyby ich nie było i wątek kryminalny byłby bardziej rozwinięty, to książka miałaby potencjał.
Jestem rozczarowana tą pozycją.

Piękna, wzruszająca historia o miłości. Już dawno nie uroniłam łezki podczas czytania, tu kilka razy się zdarzyło. Super bohaterowie, zwłaszcza on, historia też świetna, idealnie wyważona. Wszystko doprawione w sam raz. Nie mogłam się oderwać, połknęłam za pierwszym podejściem.
Życzę sobie więcej takich książek. Zaspokoiła mój emocjonalny głód.

P.S. Chcę więcej książek autorki w polskim przekładzie. Dlaczego tylko jedna?

Życzę sobie więcej takich książek. Zaspokoiła mój emocjonalny głód.

P.S. Chcę więcej książek...

Na półkach: , , , , , ,

Poppy stara się żyć "minuta po minucie". Po stracie męża próbuje ruszyć na przód co wcale nie jest dla niej takie proste. Autorka opisuje proces wychodzenia z żałoby głównej bohaterki. Historia jest ciekawa, przeplatana wachlarzem uczuć z lekkim zabarwieniem erotycznym. Może trochę za dużo zbiegów okoliczności ale mimo to warta uwagi. Polecam

Ogólnie książka dobra, ale byłaby bardzo dobra, gdyby obyło się bez okropnego słownictwa erotycznego.

Miłość i szczęście - śmierć i rozpacz - jak niewiele trzeba, aby znaleźć się w tej drugiej grupie zdarzeń i uczuć - o tym mogła przekonać się bohaterka książki "Lista życzeń". Pięknie napisana książka, pokazująca w jaki sposób pogodzić się ze stratą najbliższej osoby wraz z przyzwoleniem sobie na życie po. To historia rodzącej się nowej miłości na fundamencie starej. Na szczęście autorka nie zrobiła z tej historii kolejnego słabego erotyku, a nieliczne erotyczne epizody raczej dodają barw książce.

Świetna książka 🙃 powolny romansik. Warto sięgnąć i przeczytać 😊

Świetna książka 🙃 powolny romansik. Warto sięgnąć i przeczytać 😊

Bardzo dobra opowieść. Czy trzeba więcej?

Bardzo dobra opowieść. Czy trzeba więcej?

Poppy traci męża. Po pięciu latach aby stanąć na nogi i pożegnać się z żałobą po ukochanym. Postanawia zrealizować krok po kroku urodzinową listę życzeń do spełnienia (którą napisał mąż) aby zacząć żyć na nowo. W realizacji tego postanowienia pomaga jej policjant Cole, który kiedyś przyszedł do niej ze smutną wieścią o morderstwie Jamiego. Książka jest napisana oczami pogrążonej w żałobie wdowy i policjanat który za wszelką cenę chce odnaleźć mordercę jej męża.

Devney Perry Lista życzeń Zobacz więcej