Lista życzeń

Wydawnictwo: Burda Książki
The Birthday List
aleqsia

Poppy wiedzie szczęśliwe życie z mężczyzną swoich marzeń, którego poznała podczas studiów. I nagle wszystko się zmienia. Nagle przestaje być żoną i obiektem zazdrości przyjaciółek-singielek. Teraz ludzie patrzą na nią z litością, szepcąc za jej plecami jedno słowo: wdowa. Po kilku latach od tragicznej śmierci Jamiego, pełnych bólu, cierpienia i tęsknoty, Poppy postanawia zrealizować jego...

Po kilku latach od tragicznej śmierci Jamiego, pełnych bólu, cierpienia i tęsknoty, Poppy postanawia zrealizować jego urodzinową listę życzeń i zrobić wszystko to, co zawsze chciał zrobić - bo, kto wie, może dzięki temu zacznie żyć na nowo.

źródło opisu: Burda Książki

źródło okładki: Burda Książki

MoniS | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Mimo że przewidywalna, to napisana z uroczym pomysłem. Idealna na urlop ;)

beataj | 2019-06-08
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Książka w sam raz na gorące, letnie popołudnie. Jest w niej smutek, tragedia, ale też nadzieja, uśmiech i wiara we własne siły. Nawet zbytnio nie przeszkadza ilość zbiegów okoliczności oraz przewidywalność toczenia się hostorii. Bohaterka jest sympatyczna i mocna duchem, bohater przystojny i dżentelmeński - czegóż chcieć wiecej? A więcej tu jest, bo i trudne relacje rodzinne, i tajemnice, i wreszcie, przy słodkim, bezpiecznym stylu powieści, zaskakująco intensywne opisy erotyczne. Całość zapewnia mile spędzony czas

magdalena | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Pełna ciepła historia o radzeniu sobie ze stratą ukochanej osoby.
Poppy jest młodą mężatką, która traci męża. Swoją największą miłość. By poradzić sobie z żałobą, postanawia spełnić listę marzeń zmarłego męża. Lista nie tylko pozwala jej zamknąć stary rozdział, ale i całkiem zmienić swoje życie i spotkać wielką miłość.
Może i jest to przewidywalna historia, ale nie jest ckliwa i banalna. Jej lektura poprawia humor i otula swoim ciepłem. Dodaje nadziei.
Naprawdę polecam fanom opowieści o nadziei.

Ewami | 2019-04-30
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Miła, urocza,przyjemna i zarazem niebanalna opowieść jak zaskakująca może być Miłość.

Kokosanka | 2019-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Mamy przystojnego, umięśnionego i inteligentnego mężczyznę, kobietę z figurą miss świata , dodajmy do tego nieco nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności i mamy super bajeczkę do poczytania na wiosenne wieczory.
Sam zamysł na tematykę bardzo fajny, jednak spodziewałam się czegoś innego i nie ukrywam, że troszkę się zawiodłam. Liczyłam, że troszkę sobie popłaczę, a tymczasem jak dla mnie wzruszających momentów było bardzo mało.
W akcję wkrada się trochę erotyki i powiem szczerze, że język w niektórych momentach budził we mnie niesmak i gryzł się z romantycznym stylem.
Podsumowując, 'Lista życzeń' to pozycja przyjemna, jednak nieco zbyt cukierkowa.

Kris | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Jest to niezwykła powieść o stracie i radzeniu sobie z żałobą. Najpiękniejsze w tej historii jest to, że nie jest przesadnie smutna. Owszem, emocje buzują i można uronić łzę, lecz częściej wywołuję ona uśmiech. Jest zabawnie, życzenia Jamiego są ekscytujące i z prawdziwą radością śledziłem poczynania Poppy.
„Lista życzeń” pozostawia po sobie dużo pozytywnej energii i nadziei na lepsze jutro!

Dorotxy | 2019-04-01
Na półkach: Przeczytane, Book Tour
Przeczytana: 31 marca 2019

Książka ma delikatną, ciekawą okładkę, jak ją zobaczyłam od razu się zgłosiłam i powiem wam, że nawet nie czytałam tyłu okładki, nie szukałam o niej żadnych recenzji. Taką niespodziankę sobie zrobiłam ;)
Pierwszy rozdział zaczął się szczęściem, wesołością, a zakończył się wielkim smutkiem, tragedią i rozpaczą.
Kolejny rozdział to już po 5 latach..... Poppy otwiera restauracje wraz z przyjaciółką Molly, jej szwagierką. Czytając miałam ochotę iść do tej restauracji i zjeść coś ze słoika :)
Po śmierci męża Poppy postanawia zrealizować jego listę życzeń, a zapisał tam różne dziwne rzeczy...
Jednym z nich były lekcje karate, tam Poppy spotyka policjanta, który 5 lat wcześniej przyniósł jej tragiczne wieści. I tak zaczyna się ich historia. Nagle dzieje się seria przypadkowych spotkań.

Jak dla mnie trochę za dużo tych przypadków, jednak w końcu przestały być przypadkami....
Momentami miałam odczucie jakbym czytałam harlekina ;) tylko takiego bardziej rozbudowanego i ciekawszego, choć...

Natalia Kuchnowska | 2019-04-01

Zbyt słodko-pierdząco

Wiesława | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Piękna, wzruszająca do bólu książka dla romantycznych duszyczek.
Poppy Mayson, w wieku 24 lat, po roku małżeństwa z jej pierwszą, prawdziwą miłością, zostaje... wdową.Traci kogoś, bez kogo nie ma ochoty dalej żyć.
Po tej tragedii Poppy przez długie pięć lat je, oddycha, ale jej życie, to wegetacja spowita niekończącym się cierpieniem.
W końcu postanawia ruszyć dalej, a ma jej w tym pomóc odfajkowanie kolejnych życzeń, spisywanych przez jej byłego męża na każde, kolejne urodziny. Tak szalonych i niesamowitych, jak szalony i niesamowity był jej zamordowany mąż.
Spełniając jedno z życzeń Jammiego, zapisuje się na kurs karate i na pierwszych zajęciach spotyka... Cole'a. Mimo upływu czasu rozpoznaje go od razu. To ten sam policjant, któremu pięć lat temu przypadł w udziale ten przykry obowiązek, by powiadomić Poppy o tej strasznej tragedii. Dla Cole'a, młodego adepta policji, przekazanie tej informacji też nie było "bułką z masłem" i długi czas spędził wówczas w domu Poppy,...

KobieceRecenzje365 | 2019-03-12

Cieszę się, że postanowiłam zrecenzować Listę życzeń, gdyż lektura tej książki dostarczyła mnie wielu emocji, a co najważniejsze uświadomiła mi, co tak naprawdę najważniejsze jest w życiu każdego człowieka. Poppy została wdową w wieku dwudziestu czterech lat, zaledwie rok po ślubie. Ciężko sobie coś takiego wyobrazić, bo w tym wieku człowiek powinien być szczęśliwy i cieszyć się z życia u boku ukochanego człowieka. Niestety marzenia Poppy przekreśliło morderstwo jej męża. Po pięciu latach kobieta postanowiła stanąć na nogi i rozpocząć swoje życie na nowo. Na początku postanowiła zrealizować punkty z listy, którą kiedyś napisał jej mąż, bo przeczuwała, że właśnie to pomoże jej to zamknąć bolesny rozdział. Poza tym w jej życiu pojawił się także mężczyzna, policjant, który przed laty był posłańcem złych wieści. Czy Poppy uda się zacząć nowe życie? Czy Cole wypełni pustkę w jej sercu? O tym musicie przekonać się sami.

„Lista życzeń” to powieść, która na pewno niejeden raz Was wzruszy,...