Kontratyp

Okładka książki Kontratyp Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Kontratyp
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 8)
Czwarta Strona
2018-09-19
2018-09-19
Annapurna kanibalizm literatura polska manipulacja mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia szantaż śledztwo thriller wspinaczka

Pan Mrozik trochę odleciał, pisząc o przygodzie Chyłki w Himalajach. 🇳🇵
Jak ona w zaledwie kilka dni mogła się przygotować?
Nie mniej pod koniec robi się ciekawie.

Pan Mrozik trochę odleciał, pisząc o przygodzie Chyłki w Himalajach. 🇳🇵
Jak ona w zaledwie kilka dni mogła się przygotować?
Nie mniej pod koniec robi się ciekawie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytam tę serię już tylko z sentymentu dla bohaterów. Poza tym widzę przed oczami Chyłkę =Cielecką i bardzo mi to pasuje. Historia nawet ciekawa, ale wyprawa Chyłki na Anapurnę tak nieprawdopodobna, że aż śmieszna.

Nie rozumiem fenomenu tej serii oraz takiej ilości powstałych części. Zgadzam się z opiniami, że im dalej w las...tym gorzej. Remigiusz Mróz przechodzi sam siebie w nieprawdopodobnych sytuacjach, a nie jest to książka z gatunku fantazy! Męczę ten 8 tom...ale zęby bolą od absurdów 🤦‍♀️

Niestety im dalej w las tym gorzej.
Te zwroty akcji z czapy robią się coraz gorsze.
Na razie robię sobie przerwę

Niestety im dalej w las tym gorzej.
Te zwroty akcji z czapy robią się coraz gorsze.
Na razie robię sobie przerwę

Remigiusz Mróz wciąż jest Remigiuszem Mrozem, nic więc dziwnego że mimo nowych okoliczności, Chyłka pozostała Chyłką, a Zordon Zordonem. Mamy tu cudowną kontynuację thrillera prawniczego, z przerażającą i niebezpieczną Annapurną w tle. Koniecznie muszę przeczytać resztę z tej serii bo jestem po tyłach, na pewno mnie nie zawiedzie.

Mam wrażenie że z każdą kolejną częścią Mróz coraz bardziej odpina wrotki. Absurd goni absurd.

Książkę znam z nietypowej dla mnie formy, bo jako audiobook z YT. Głos Krzysztofa Gosztyły w połączeniu z trzymającą w napięciu historią stworzył mi piękny teatr, który połknęłam w dwa wieczory.

To naprawdę robi się coraz bardziej 'telenowelowe'. Jeśli znacie zagrania, że przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej... Tu mamy cały wachlarz przykładów 🤣
Końcówka niemalże wbiła mnie w fotel, choć zmiana miejsca akcji była już abstrakcyjna. Teraz to naprawdę jestem ciekawa, co Mróz wykminił w kolejnych częściach by przebić wydarzenia z 'Kontratypu' 🙊😂

Seria z Chyłką

Seria z Chyłką