Żyć jak kot!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Andromeda
Penser et agir comme un chat
Kot
poradniki
Angelika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eMka_Bezunia | 2018-07-05
Przeczytana: lipiec 2018

To poradnik o tym jak żyć spokojniej, jak zadbać o swoje życie aby być szczęśliwym. W sumie nic nowego autor nie powiedział. Wielu już to mówiło ( albo raczej pisało ). Tutaj jednak jest o kotach i nas ludziach.

Myślę, że ta książka może nie spodobać się normalnemu ( przepraszam za to określenie ) czytelnikowi. Bardziej spodoba się kociarzom. Są tu podane przykłady tego jak postępuję kot i czytając uśmiechałam się pod nosem, bo tak bardzo dobrze znałam te sytuacje. Ta książka trafiła do mnie akurat w dobry czas.

To naprawdę był udany zakup i jestem zadowolona.

Bonia | 2018-08-08
Przeczytana: sierpień 2018

Lekka pozycja na lato. Ciekawe ujęcie tematu. Autor próbuje nas przekonać jak dużo możemy nauczyć się od kotów, aby nabrać nieco dystansu do codziennych spraw, zadbać o własne samopoczucie i komfort co sprawi że poczujemy się szczęśliwsi.

Sonia Niemirska | 2018-03-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 marca 2018

Ratujcie mnie! Toż to szmira totalna!

Książka nic nie wnosząca do życia a jedynie wynosząca z portfela nieadekwatnie co do jakości dużą kwotę ( 32,90 ziko)

Przepełniona truizmami i nieciekawa.

Coś w rodzaju:
Kot jest niezależny - bądź jak kot.
Kot jest pewny siebie - bądź jak kot
Kot lubi spać - bądź jak kot.

Aha i jeszcze:
"Nie przejmuj się tym co pomyślą inni".
Albo zaraz, zaraz, czekajcie, jak to szło, aha - " Bądź wolny niczym wiatr" albo jeszcze lepsze! - " Pomyśl o sobie, zadbaj o siebie!"
Serio? No nie wpadłabym na to.

Myślałam, że nic gorszego od Coelho i Pawilkowskiej w moim czytelniczym życiu mnie nie spotka - myliłam się.

Książka objętościowo jest sporawa (270 stron) z czego połowa to wyboldowane hasła napisane gigantyczną czcionką.

Żeby tego było mało, na końcu autor serwuje nam kiczowaty i śmieszny "test kotowatości".

Miało być inteligentnie i zabawnie.
Jest nudno i żałośnie.

Zdecydowanie odradzam, gdyż czytanie jej to tylko strata...

anniax17 | 2018-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Niestety...książki tej nie zaliczę do moich ulubionych, bądź tych które koniecznie trzeba w życiu przeczytać. "Żyć jak kot" to nic innego jak spis wszystkich (oczywistych) oczywistości, które należy spełniać, aby nasze życie było bardziej komfortowe i bezstresowe. Nie do końca rozumiem ideologię, z której autor zaczerpnął tyle mądrości. Jestem szczęśliwą posiadaczką kota, ale żeby od razu życie podporządkować jego zachowaniom, ponieważ tylko wtedy zdobędę spokój i szczęście? Myślę, że to zwyczajnie nierealne i kompletnie nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Po przeczytaniu tej książki czuję dość ogromne rozczarowanie, ale też poczucie, że autor nigdy nie miał doczynienia z prawdziwym życiem, w którym niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie jedynie na przyjemności. Możliwość jest jedna - wygraliśmy w totka i z nudów naśladujemy różne zwierzaki: dziś kot, jutro będziemy naśladować papugę... Lekturę traktuję z przymrużeniem oka oraz z dużą dozą humoru, choć to szastanie...

Justyna | 2018-05-04
Przeczytana: 01 maja 2018

Fantastyczna pozycja dla miłośników kotów! Początkowo wydawała mi się dość nudna i banalna, ale później "akcja" się rozkręciła. Autor z niezwykłą wnikliwością przeanalizował kocie życie i typowy koci dzień. Porównuje koty z ludźmi i niestety przy futrzakach wypadamy zdecydowanie gorzej. Podaje też niesamowite ciekawostki np. dlaczego kot całymi dniami śpi...

Igabell | 2018-10-16
Przeczytana: 15 października 2018

Przeczytałam tą książkę z polecenia i ogromnie mi się spodobała, żeby ją zrecenzować z ciekawości pokusiłam się o przeczytanie opinii i odebrało mi mowę, bo nie sądziłam, że przeczytam tyle negatywnych. Oczywiście nie zmienia to mojego odbioru tej pozycji. Lekka, przyjemna, szybko się czyta, wciąga. Autor pokazuje nam zachowania kotów, nawołując do brania z nich przykładu i być może niektóre myśli są oczywiste, ale wydaje mi się, że szczególnie te oczywistości każdy, czasami powinien sobie przypomnieć, bo właśnie o tym zdarza nam się zapominać najczęściej.

Polecam żeby sięgnąć po tą książkę, ale niczego nie oczekiwać, zobaczyć co może nam dać przeczytanie jej, kto wie, może się czegoś nauczysz czytelniku :)

Monika | 2018-06-16

Rozczarowanie... Czytałam kiedyś "Kota Dalajlamy", książkę dowcipną, interesującą, godną polecenia. Niepotrzebnie uznałam, że "kot" w tytule załatwi sprawę i "Żyć jak kot" będzie równie wartościową pozycją. No nie jest... "Żyć jak kot" jest słabe, nudne, naciągane. I co z tego, że kilka tam uniwersalnych mądrości? Jednym słowem nie polecam, szkoda czasu. Jest tak dużo wartościowych książek na rynku, że na tą pozycję naprawdę szkoda cennego czasu.

przygodka | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Sympatyczna książeczka, którą można przeczytać w jedno popołudnie. Autor opowiada jak poprawić jakość swojego życia na przykładzie zachowań kotów. Cóż można o niej napisać? Nie jest ona odkrywcza zarówno jeśli chodzi o porady życiowe czy opisy życia kotów ale mimo wszytko to miła rozrywka. Jeśli ktoś lubi książki o kotach czy poradniki "samo-rozwojowe" to myślę, że jest to dobry pomysł na prezent."Żyć jak kot" to lektura lekka, łatwa i przyjemna.

Boguśka Kowalska | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Bałam się, że po lekturze tej książki zacznę miauczeć;) Na szczęście tak się nie stało :) aczkolwiek lepiej rozumiem mojego kota. Patrząc z boku na jego zachowania faktycznie można wiele się od kota nauczyć. Otwórz swoje serca na kota.
Książka dobra na pośmianie się, ale też skłaniająca do refleksji, Polecam

semirala | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Jestem kociarą, mamą dwóch kotów, które pozostawiłam w rodzinnym domu, by zamieszkać z psami. Jakże to diametralna różnica!

Książkę czyta się lekko, dostałam ją w prezencie, jest ładnie wydana i rzuca nowe światło na osobowość kotów, którą autor eksponuje i zachęca do brania z nich przykładu. Niby banalne, ale jeśli się o tym myśli, zauważamy dużo zbieżności!

Chodzić własnymi ścieżkami, dbać o dobre samopoczucie, ufać ostrożnie, starannie wybierać przyjaciół i masę masę innych przykładów.

Mam w sobie coś z kota, choć maja one dziwny charakter. Ot, lektura na lato. Zachęcam, by po nią sięgnąć i wytyczyć nową ścieżkę w życiu:)