Penser et agir comme un chat
Kot
poradniki
Angelika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eMka_Bezunia | 2018-07-05
Przeczytana: lipiec 2018

To poradnik o tym jak żyć spokojniej, jak zadbać o swoje życie aby być szczęśliwym. W sumie nic nowego autor nie powiedział. Wielu już to mówiło ( albo raczej pisało ). Tutaj jednak jest o kotach i nas ludziach.

Myślę, że ta książka może nie spodobać się normalnemu ( przepraszam za to określenie ) czytelnikowi. Bardziej spodoba się kociarzom. Są tu podane przykłady tego jak postępuję kot i czytając uśmiechałam się pod nosem, bo tak bardzo dobrze znałam te sytuacje. Ta książka trafiła do mnie akurat w dobry czas.

To naprawdę był udany zakup i jestem zadowolona.

Bonia | 2018-08-08
Przeczytana: sierpień 2018

Lekka pozycja na lato. Ciekawe ujęcie tematu. Autor próbuje nas przekonać jak dużo możemy nauczyć się od kotów, aby nabrać nieco dystansu do codziennych spraw, zadbać o własne samopoczucie i komfort co sprawi że poczujemy się szczęśliwsi.

Sonia Niemirska | 2018-03-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 marca 2018

Ratujcie mnie! Toż to szmira totalna!

Książka nic nie wnosząca do życia a jedynie wynosząca z portfela nieadekwatnie co do jakości dużą kwotę ( 32,90 ziko)

Przepełniona truizmami i nieciekawa.

Coś w rodzaju:
Kot jest niezależny - bądź jak kot.
Kot jest pewny siebie - bądź jak kot
Kot lubi spać - bądź jak kot.

Aha i jeszcze:
"Nie przejmuj się tym co pomyślą inni".
Albo zaraz, zaraz, czekajcie, jak to szło, aha - " Bądź wolny niczym wiatr" albo jeszcze lepsze! - " Pomyśl o sobie, zadbaj o siebie!"
Serio? No nie wpadłabym na to.

Myślałam, że nic gorszego od Coelho i Pawilkowskiej w moim czytelniczym życiu mnie nie spotka - myliłam się.

Książka objętościowo jest sporawa (270 stron) z czego połowa to wyboldowane hasła napisane gigantyczną czcionką.

Żeby tego było mało, na końcu autor serwuje nam kiczowaty i śmieszny "test kotowatości".

Miało być inteligentnie i zabawnie.
Jest nudno i żałośnie.

Zdecydowanie odradzam, gdyż czytanie jej to tylko strata...

Justyna | 2018-05-04
Przeczytana: 01 maja 2018

Fantastyczna pozycja dla miłośników kotów! Początkowo wydawała mi się dość nudna i banalna, ale później "akcja" się rozkręciła. Autor z niezwykłą wnikliwością przeanalizował kocie życie i typowy koci dzień. Porównuje koty z ludźmi i niestety przy futrzakach wypadamy zdecydowanie gorzej. Podaje też niesamowite ciekawostki np. dlaczego kot całymi dniami śpi...

Monika | 2018-06-16

Rozczarowanie... Czytałam kiedyś "Kota Dalajlamy", książkę dowcipną, interesującą, godną polecenia. Niepotrzebnie uznałam, że "kot" w tytule załatwi sprawę i "Żyć jak kot" będzie równie wartościową pozycją. No nie jest... "Żyć jak kot" jest słabe, nudne, naciągane. I co z tego, że kilka tam uniwersalnych mądrości? Jednym słowem nie polecam, szkoda czasu. Jest tak dużo wartościowych książek na rynku, że na tą pozycję naprawdę szkoda cennego czasu.

przygodka | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Sympatyczna książeczka, którą można przeczytać w jedno popołudnie. Autor opowiada jak poprawić jakość swojego życia na przykładzie zachowań kotów. Cóż można o niej napisać? Nie jest ona odkrywcza zarówno jeśli chodzi o porady życiowe czy opisy życia kotów ale mimo wszytko to miła rozrywka. Jeśli ktoś lubi książki o kotach czy poradniki "samo-rozwojowe" to myślę, że jest to dobry pomysł na prezent."Żyć jak kot" to lektura lekka, łatwa i przyjemna.

Boguśka Kowalska | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Bałam się, że po lekturze tej książki zacznę miauczeć;) Na szczęście tak się nie stało :) aczkolwiek lepiej rozumiem mojego kota. Patrząc z boku na jego zachowania faktycznie można wiele się od kota nauczyć. Otwórz swoje serca na kota.
Książka dobra na pośmianie się, ale też skłaniająca do refleksji, Polecam

blackismyhappycolor | 2018-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Bardzo przyjemny poradnik! Osobiście mam dwa koty i dokładnie rozumiem to co zostało opisane w książce! Polecam!

Gudai | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Bardzo podobały mi się cytaty związane z kotami, jednak oprócz tego mało jest dobrego, co można powiedzieć o tej książce.

Na początku jest sympatycznie. W późniejszej części są też dwa sympatyczne rodzaje porad, mianowicie koci dzień i opowiastki kota. Szkoda tylko, że autor nie wykorzystał potencjału, który drzemał w tego typu poradniku. Podaje nam kilka utartych frazesów i uniwersalnych prawd, które zna każdy, a które nic nie wnoszą. Jeśli ktoś boi się zmian to nic nie zrobi, zwłaszcza po takiej lekturze.

Dostałam tę książkę w prezencie i myślę, że jedyny sentyment jaki będę miała w stosunku do "Żyć jak kto!" to fakt, że jest to podarunek z dedykacją od przyjaciółki.

semirala | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Jestem kociarą, mamą dwóch kotów, które pozostawiłam w rodzinnym domu, by zamieszkać z psami. Jakże to diametralna różnica!

Książkę czyta się lekko, dostałam ją w prezencie, jest ładnie wydana i rzuca nowe światło na osobowość kotów, którą autor eksponuje i zachęca do brania z nich przykładu. Niby banalne, ale jeśli się o tym myśli, zauważamy dużo zbieżności!

Chodzić własnymi ścieżkami, dbać o dobre samopoczucie, ufać ostrożnie, starannie wybierać przyjaciół i masę masę innych przykładów.

Mam w sobie coś z kota, choć maja one dziwny charakter. Ot, lektura na lato. Zachęcam, by po nią sięgnąć i wytyczyć nową ścieżkę w życiu:)