rozwiń zwiń

Flow books
2021-04-14
2021-04-14
literatura polska psychologia motywacja

Okładka książki Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić Pan Buk, Pani Bukowa
Ocena 7,2
Wielki Ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...
Okładka książki Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać Pan Buk, Pani Bukowa
Ocena 7,3
Wielki Ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...

Czy można napisać z humorem książkę o lekcji gotowania? Czy można pisać, krótko i zwięźle w rozdziałach niczym Dan Brown? A czy można dać głównym postaciom taki dystans do siebie i swoich poczynań, ze aż zazdrość bierze? Oczywiście tutaj jest wszystko na TAK i jeszcze okraszone kulinarnymi przepisami zrobionymi w iście Bukowym stylu.

Pierwsza książka z przepisami na której można się bardziej uśmiać zanim coś się ugotuje.

Pierwsza książka z przepisami na...

Pani Bukowa jak zawsze bawi do łez. Kolejna część perypetii z jej życia. Idealna na wieczór lub dwa.

"Najważniejszy posiłek dnia na dziewięć liter ?
- KAAAWAAAA"
"Wielki ogarniacz kuchni" to najnowsza książka autorstwa Pana Buka oraz Pani Bukowej.  Tej części główna bohaterka imieniem Beata po założeniu się z kolegą Tomkiem że potrafi gotować postanawia przez 60 dni jeść tylko rzeczy zrobione przez nią a nie kupne, gotowe, zamawiane obiady...Czy Beatka podoła temu wyzwaniu  ???

Ta książka jak również poprzednia część jest pełna humoru. Również zawiera autorskie przepisy bohaterów, które sami możecie spróbować upichcić. Nie zabraknie tu również memów i przezabawnych sytuacji...
Książka idealna na rozluźnienie.

"Najważniejszy posiłek dnia na dziewięć liter ?
- KAAAWAAAA"

No, tym razem się nie zawiodłam. Trochę się pośmiałam, dialogi i przemyślenia obojga bohaterów jak zawsze w sedno. Perypetie kuchenne Pani Bukowej i jej teorie na temat gotowania i kuchni w ogóle, jak zawsze pełne subtelnego, a czasem dosadniejszego, dowcipu. Dodatkowym atutem tej części Ogarniacza są zamieszczone między rozdziałami przepisy na proste dania. Komiksy czasem śmieszne, czasem mniej. Lubię książki autorki, bo mnie bawią. Polecam.

Gotowanie z Panią Bukową - tego jeszcze nie było! Ci co śledzą losy tej zwariowanej pary, to wiedzą, że do najlepszych kucharzy oni nie należą. Jednak ta książka potrafi nieźle namieszać. Duży plus za oryginalne przepisy w środku!

Pani Bukowa nie zawodzi jako lekka, relaksująca lektura.

Pani Bukowa nie zawodzi jako lekka, relaksująca lektura.

Jeśli jesteś ostatnia melepeta w kuchni, ta książka jest dla Ciebie. Anegdotki z przepisami. Kilka ciekawostek. Ugotować z tych przepisów powinien każdy. Dla kogoś, jak ja, gotuje przez większość życia, tez znaglałam kilka interesujących połączeń Koktajl z jagód zrobię sobie jutro, do ziemniaczków, od których się zaczęło :)

"Wielki ogarniacz kuchni" był tym czego mi w życiu potrzeba. Chwilą wytchnienia pełną humoru...
_
Kiedy cały czas zamawiasz jedzenie i zostajesz sprowokowana do zakładu, w którym posiłki będziesz musiała przygotowywać sama sobie Zamawiać albo nie zamawiać oto jest pytanie🤔, a raczej wyzwanie😂 Zakład przyjęty ale czy nasza bohaterka sprosta zadaniu? Czy łatwe i szybkie posiłki nie będą jej kusiły?
_
Lubicie gotować? Ja przyznam, że odkąd mam własną kuchnię lubię spędzać w niej czas i uczyć się nowych potraw. Dlatego przepisy zamieszczone w książce były dla mnie nie małą inspiracją. 😉I przyjemną ucztą 🤤
_
Podobało mi się bardzo podkreślenie przez Panią Bukową słowa "honor". Niby to coś oczywistego jednak w dzisiejszych czasach mam wrażenie, że wiele osób po prostu zapomniałam o jego istnieniu.
_
Na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z tymi bohaterami🙌zdecydowanie chce więcej 😁😉

_

czy trzeba być idealną? super książka z dowcipem, ale prawdziwa.... w sumie wszystkie jesteśmy idealne

"Wielki ogarniacz kuchni" to moje drugie spotkanie z panią Bukową. Tym razem było ono wzbogacone o Pana Buka czyli Adriana i sąsiada Tomka, który to rzucił Bukowej prawdziwe wyzwanie. A konkretnie, za sprawą zakładu, "zmusił" upartą i honorową Beatę do rezygnacji z "gotowców" i żarełka na dowóz. Chcąc nie chcąc Pani Bukowa z wielka ostrożnością, acz dogłębnie eksplorowała swą kuchnię i przepisy kulinarne.

Czy Beacie udało się dotrwać w postanowieniu? Czy wytrzymała 2 miesiące bez gotowych posiłków i szamy na wynos? Przekonacie się sami! Książka jest niezwykle zabawna. Napisana bardzo lekkim stylem. Czyta się ją ekspresem. To wydanie zawiera nie tylko trafne i śmieszne cytaty z internetów, ale jest także wzbogacone o przepisy. Znajdziecie tu przepis m.in. na browne z buraka, ciastka pieguski czy pizze z patelni. Nie brakuje tu również propozycji na ciekawe drinki i szybkie, zdrowe koktajle.

Dodaj cytat z książki Wielki ogarniacz kuchni