Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić

poradniki
Znak
2019-11-13
2019-11-13
buk bukowa polska poradnik satyra praca memy

Okładka książki Wielki ogarniacz kuchni Pan Buk, Pani Bukowa
Ocena 7,1
Wielki ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...
Okładka książki Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać Pan Buk, Pani Bukowa
Ocena 7,3
Wielki Ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...

Jakoś ta część do mnie nie trafiła - poprzednie przeczytane bardziej mnie rozbawiły. Mimo że jest tu trochę o korpo, to humor dotyczy generalnie wszelkich miejsc pracy etatowej. Ale jak dla mnie to chyba za dużo tu historyjek i samej fabuły, czego w poprzednich częściach tak wiele nie było. Tam jakby więcej było memów i anegdotek, tutaj trochę więcej o bohaterach-autorach i świetne komiksowe jednostronnicowe historyjki na początku rozdziałów.

Dla mnie to strzal w 10! Humor Państwa Bukowych odpowiada mojemu do tego stopnia, że momentami plułam się ze śmiechu. Tak bardzo sie cieszę, że powstała ta seria książek! Dla mnie bomba.
Najbardziej podobała mi się historia o rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzanej przez Bukową, ogolnie jej podejście do siebie i pracy naprawdę współgra z moim.
Dzięki za te książkę!

Dzięki za te książkę!

Jak zawsze pełna humoru, zabawnych cytatów, historii i życiowych rad w nieco krzywym zwierciadle. Uroczy duet i tym razem nie zawiódł ;)

Na szczęście nie jestem już pracownikiem... Największą atrakcją książki są "mini-komiksy". Książka na tyle absurdalna, że szkoda trochę poświęconego na nią czasu ;)

Szok. Nie było napisane, że będę się śmiała, a się śmiałam. Dokładnie odwrotnie jak przy każdej innej książce, gdy mnie o tym zapewniano.
To było tak gupie, że aż dobre. Dziękuję za tę chwilę wytchnienia od mental breaków w pracy ❤️

"Praca może zaczekać, nie wystygnie.
A kawa - tak."

"Piszą, że śmiech przedłuża życie.
Dzięki mojej pensji muszę być już chyba nieśmiertelny."

"W pracy z ludźmi denerwują mnie tylko dwie rzeczy.
Praca. I ludzie."

"Jeśli zaczyna ci się wydawać, że wykonujesz szalenie ważną pracę, to niechybny znak, że czas na przerwę."

"Chorowanie to jest takie błędne koło trochę. Jak mi się polepszy, to wrócę do pracy i mi się pogorszy."

Pan Buk i Pani Bukowa to świetny duet serii "wielki ogarniacz.. ". W książce "wielki ogarniacz pracy" z dystansem i humorem pokazują nam jak wygląda życie w pracy, korpo oraz na poszukiwaniach jej. Z humorem dają wskazówki oraz rady co robić oraz czego nie robić w robocie. Oczywiście nie można brać pod uwagę tego wszystkiego na poważnie.

Bardzo lubię tę serię. Jest to książka pełna humoru oraz anegdot, przezabawnych dialogów, memów.... Polecam każdemu przeczytać tę serię. Te książki są idealne na poprawę humoru. Przy nich na pewno się uśmiejecie bardziej niż czytając komedię.

"Praca może zaczekać, nie wystygnie.
A kawa - tak."

"Piszą, że śmiech przedłuża życie.
Dzięki mojej pensji muszę być już chyba nieśmiertelny."

"W pracy z ludźmi denerwują mnie tylko dwie rzeczy.
Praca. I ludzie."

"Chorowanie to jest takie błędne koło trochę. Jak mi...

Trzecia książka Pani Bukowej i jej partnera, niestety odbiega humorystycznie od poprzednich. Jakiś taki mniej śmieszny ten humor. Może to kwestia tematyki- od żargonu korporacyjnego i rozmów kwalifikacyjnych, sama czułam się nie mniej zestresowana, niż bohaterowie. Momentami było wręcz drętwo. Kilka historyjek całkiem zabawnych, zdarzyło mi się kilka razy prychnąć, ale salw śmiechu niestety nie było. Mam nadzieję, że to będzie odosobniony przypadek, bo mam w planach przeczytanie kolejnego ogarniacza w niedalekiej przyszłości.

Pierwsze moje spotkanie z państwem Bukowym. Akurat szukałem czegoś na rozerwanie, wesołego prostego, zgrabnie napisanego. Choć cała historia kręci się wokół bardziej lub mniej ogranych schematów to jednak czyta się ciekawie i jest zabawnie. Kilka razy roześmiałem się w głos.
Polecam na poprawę humoru! Choć jeśli ktoś pracuje w korpo to nie wiem jakie będzie miał odczucia.

Czterech liter nie urwało. Powiem więcej, miejscami wyczuwalne było pisanie na siłę oraz wiało nudą.

Książka może być zabawna ale tylko jeżeli jesteś/byłeś korpo człowiekiem. Osoba całe życie pracująca np. w sklepie nie zrozumie tego żargonu.

Pani Bukowa Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić Zobacz więcej

Video

Video