Książka Roku 2018

Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Mister Moneybags
karollllllla

Choć Bianca George i Dex Truitt po raz pierwszy spotkali się w zepsutej windzie, ich historia zaczęła się wiele lat wcześniej. Tylko wtedy jeszcze nie zdawali sobie z tego sprawy. Bianca śpieszyła się na ważny wywiad, który miała przeprowadzić z właścicielem finansowego imperium, biznesmenem Dexterem Truittem, a Dex... Cóż, właśnie wracał do pracy po siłowni. Dex od razu zrozumiał, że...

Dex od razu zrozumiał, że przypadek zetknął go z absolutnie wyjątkową kobietą. Była śliczna, odważna i pełna ognistego temperamentu, a dodatkowo doskonale wiedziała, czego chce. Przy okazji zdradziła mu, że nie znosi ludzi pokroju Dextera Truitta — zbyt bogatych i snobistycznych, a przy tym bezwzględnych i zapatrzonych tylko w siebie. Mężczyzna co prawda miał inną opinię na swój temat, ale nie chciał ryzykować konfrontacji w windzie: przedstawił się jako Jay i skłamał, że jest kurierem.

Bianca zaczęła się z nim umawiać. Chłopak spodobał się jej jak nikt dotąd. Zaiskrzyło od razu. W tym samym czasie Dexter udzielił jej drogą mailową obiecanego wywiadu, jednak potem nie zerwał kontaktu.

Magnetyczny urok, inteligencja i poczucie humoru Truitta sprawiły, że Bianca nie mogła przestać o nim myśleć. Tymczasem Jay zakochał się w Biance i Dexter zakochał się w Biance, a ona pokochała ich obu. Jednak to nie mogło trwać wiecznie. Nieuchronnie zbliżała się katastrofa. Kiedy prawda wyjdzie na jaw, Dex na pewno straci tę śliczną dziewczynę...

To przepiękna, pełna humoru opowieść o miłości, która narodziła się między ludźmi z różnych światów. O konsekwencjach wyborów sprzed wielu lat, o skutkach kłamstw wypowiadanych w dobrej wierze, o cierpliwości, przyjaźni i odwadze. To także historia o pożądaniu i namiętności, pełna zaskakujących zwrotów akcji, uśmiechów, łez i radości. Nie oderwiesz się od niej aż do ostatniego zdania na ostatniej stronicy!

Gdy nie możesz wybrać jednego... pokochaj obu!

źródło opisu: Editio.pl

źródło okładki: editio.pl

Sol | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Mam lekki problem z oceną tej książki, bo mam wrażenie jakby zlepione były w niej dwie jakieś inne pozycje.
Jedna - przezabawna, lekka, wariacka i erotyczna, a druga poważna, może nie smutna ale rodem z argentyńskiej telenoweli.
I jak to bywa czasem w przypadku duetu Keeland&Ward widać, że autorki podzieliły się pracą, a nie siedziały nad swoim dziełem wspólnie. Może podpowiadały sobie w swoich częściach wzajemnie, ale 'wpływy' na dane etapy są widoczne.

Bardzo, bardzo mogę pochwalić i zachwycić się Dexem. Zakochałam się (znów) w bohaterze. Jego POVy to było jedno pasmo śmiechu. Facet potrafił tak opowiadać i był tak autoironiczny, że chichrałam się naprawdę mocno.
Jego zazdrość o samego siebie to jest złoto, cud i skarb.
Taki facet robi jak opatrunek na ego kobiety którą adoruje, marzenie nie człowiek ;)
Na dodatek jest tak napisany, że się go nie da nie lubić, tak po ludzku, bo jest sympatycznym i empatycznym gościem. Sodówka nie uderzyła mu do głowy.

Na swoją wybrankę też...

mclena | 2017-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

"She was falling for two men.
Only, both men were me.
And when she found out, we were both going to lose her..."

Duet Vi Keeland i Penelope Ward powraca w dobrym stylu z nową powieścią, która jak zwykle dostarczy wielu wrażeń. "Mister Moneybags" to świetnie napisana, czasem wzruszająca, często bawiąca do łez powieść zawieracjąca wszystko to z czego obie autorki są bardzo dobrze znane w kręgu czytelniczym - czyli cudowna miłość dwojga ludzi i wiele absurdalnych sytuacji.

Keeland i Ward potrafią każda banalna historię przeobrazić w coś czego nie da sie zapomnieć i to jest ożeźwiające wśród tych wszystkich romansów, od których czasami już naprawdę mdli, bo powielaja wciąż jedno i to samo. Jestem ogromną fanką Penelope Ward i przeczytam każdą książkę jaka wyjdzie spod jej ręki, bo mimo wielu trudnych tematów poruszanych w jej powieściach zawsze stara sie pokazać dobro drugiego człowieka, nie skupia się na negatywach tylko dobrem próbuje przywrócic wiarę w ludzi, która w obecnej...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Vi Keeland i Penelope Ward po raz kolejny pokazały, na co je stać. Cieszę się, że następna historia ich pióra gości na polskich półkach, a wiele jeszcze przed nami!

Zaczyna się bajkowo (trochę żałośnie), gdy milioner i grecka bogini spotykają się w zepsutej windzie. Milioner nie zdradza swojego prawdziwego nazwiska z obawy, że obiekt jego zauroczeń spojrzy na niego przez pryzmat swoich uprzedzeń. W tamtej chwili podejmuje dosyć drastyczne kroki, przedstawiając się jako zwyczajny kurier.

Bianca i Dex, a może Jay? nie mieli dobrego startu. Bianca nie znosi kłamców, a on rozpoczął ich znajomość od łgarstwa. Koniec końców, wiemy, że ta historia nie zakończy się tak prędko, a autorki mają kolejną bombę w zanadrzu. Bo przecież jakby inaczej?

Uwielbiam, jak budują napięcie - to emocjonalne i seksualne. One nie rzucają swoich bohaterów do łóżka po kilku mdławych słówkach.[...]

Kasiek | 2019-01-27
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Sięgając po tę ksiażkę spodziewałam się fabuły opatrej na utartych szlakach, czyli Dex - podający się za kogoś innego, Bianca - okłamywana i naiwna do momentu wielkiej wpadki, dramatyczne rozstanie, wielki powrót. Jednak zostałam miło zaskoczona. Dzieje się wiele więcej niż przewidywałam, a zdemaskowanie Dexa nie jest sednem tej historii, a jedynie iskrą do kolejnych wątków. Całkiem ciekawa pozycja. Zapewne nie jest to jakaś szczególna perełka, ale można z nią całkiem miło spędzić czas.

Joanna J | 2019-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2019

Całkiem przyjemna pozycja. Przeczytanie tej książki zajęło mi kilka godzin i większość tego czasu na mojej twarzy gościł uśmiech. Pozytywny, lekki romans z sympatycznymi bohaterami. Głównie Dex jest tu wyznacznikiem zarówno historii, jak i autoironii która opracował do perfekcji.
To co mogłabym zarzucić książce, to wyczuwalny podział autorek. Niestety da się odczuć, ze obie Panie podzieliły się pracą i czytając przeskakujemy pomiędzy dwoma stylami pisania.

Czytaanna | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

"Milioner i bogini" - ciekawa, lekka, romantyczna i zabawna historia, która zaczęła się trochę dynamicznie.

Przypadkowe spotkanie w windzie i sytuacja w jakiej się znaleźli Bianka i Dex bardzo się sobie spodobali. Dex, aby poznać Biankę podaje się za Jaya, ale także jako Dax miesza jej w głowie, wplatując się w niezłe kłopoty. Kobiera odkrywa prawdę i zaczyna prowadzić swoją grę, zapraszając obu na randkę.

Jak w każdej powieści romantycznej, musi być trochę dramaturgii, łez i niespodziewanych zdarzeń, którena na końcu zazwyczaj kończą się dobrze.

Książka bardzo mi się podobała i cieszę się że spędziłem z nią fajnych parę chwil z uśmiechem na twarzy.
Polecam dla miłośników tego gatunku.

Książki_takie_jak_my | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Spotkanie w zepsutej windzie sprzyja niejednej, nietypowej sytuacji. Bliższe poznanie, czy też niewinne oszustwo? Bo tak z początku uważa Dex, podając się za kogoś innego. Przybiera nową tożsamość, bo wie, że jego towarzyszka do osoby Dexa, jak i innych biznesmenów nie pała sympatią. Kobietą kierują uprzedzenia, a nasz bohater, pomimo wszystko zafascynowany jej osobą nie chce już na początku przekreślić swych szans. Pragnie by poznała prawdziwego jego, w sumie prawdziwą jego osobowość, bo reszta, która udaje, to kłamstwa, w których stopniowo się pogrąża. Zaczyna od udawania kuriera, a później kolejne kłamstwa przychodzą same. Niestety on tym się brzydzi, ciążą mu one i ciężko mu w to brnąć, bo pragnie jej tak naprawdę jako Dex.
Osoba Dexa, z która Bianca miała przeprowadzić wywiad to tajemnicza postać nieznana dla świata i okazuje się, że i Bianca szybko go nie zobaczy, ale nie oznacza to, że go nie pozna. Wywiad drogą mailową zbliża ich do siebie, a Binca stopniowo zmienia swoje...

Ach te windy... W nich możecie być kim tylko zapragniecie.. Pod warunkiem że zgaśnie światło :)

Lubicie próbować nowych rzeczy? Nowych sportów, potraw, smaków? Jesteście ryzykantami i kochacie adrenalinę? A może jednak wolicie to co już wypróbowane i do czego macie sentyment? Szaleństwo czy tradycjonalizm? Moja natura przeważnie ma więcej wspólnego z tym drugim.. Ulubiony smak wina, ulubiony smak czekolady, ulubione potrawy, ulubione autorki i tak dalej. Zastanawiacie się po co o tym mówię? :) Otóż dlatego że stałam się chwilowym narcyzem i zamierzam pochwalić się sporą dawką szaleństwa i adrenaliny na jakie się zdecydowałam.
,,Mister Moneybags" było dla mnie właśnie takim olbrzymim skokiem, mimo iż mój lęk wysokości jest paraliżujący. Od tego momentu z szaleństwem kojarzyć będzie mi się tylko ten tytuł. Dlaczego?

Kocham Vi Keeland. Jest niczym butelka ulubionego wina, która za każdym razem smakuje wybornie, uderza do głowy i uszczęśliwia. W tym przypadku jednak butelka...

TINA | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Duet autorek Keeland i Ward to niesamowicie wybuchowa mieszanka. Widać, że kobiety w kwestii książek dogadują się doskonale (jakbym widziała siebie i Kasię J) przede wszystkim ze względu na styl jaki prezentują w swoich powieściach. „Milioner i bogini” to trzecia z kolei wydana przez Editiored książka, którą można spokojnie nazwać komedią romantyczną.

Bohaterowie świetni. Chemia między tą dwójką… bomba! Bywało naprawdę gorąco. Ale muszę Was ostrzec, jeżeli liczycie na wiele scen erotycznych, to aż tylu ich tu nie znajdziecie... natomiast pragnienie, które buduje się miedzy tą dwójką w końcowej scenie wybucha ze zdwojoną siłą :)

Jeżeli chodzi o fabułę to oczywiście mało realna do zaistnienia, raczej bajka, ale to w ogóle nie przeszkadzało w jej czytaniu, bo całość okazała się lekka i przyjemna. Tak jak już zdążyły Nas autorki do tego przyzwyczaić, dużo się dzieje, jest zabawnie, romantycznie... czasem nawet wzruszająco czyli idealnie aby poczuć się zrelaksowanym. Świetna lektura...

Po przeczytaniu Drania z Manhattanu wiedziałam, że jeśli u nas zostanie wydana kolejna książka Vi Keeland i Penelope Ward, to bez wahania po nią sięgnę. Ten duet pisarski zdobył moje serce swoim poczuciem humoru, pokładami romantyczności oraz tym, że nie stronią od poważniejszych tematów. Czy Milioner i bogini dostarczył mi tego, czego oczekiwałam po autorkach?