Kup teraz - 16 ofert w cenie od 16.80 zł do 32.47 zł

Kolejne 365 dni

Blanka Lipińska Wydawnictwo: Agora Cykl: 365 dni (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Agora
ucieczka furia dziecko kanaryjczyk niebezpieczeństwo sycylia honor porwania mafia uczucia seks miłość erotyka zdrada namiętność
365 dni (tom 3)
literatura obyczajowa, romans

I można było? Można?
Warto było przebrnąć przez drugą część by dostać historię kompletną, nie wulgarną, prawie-że-spójną, wręcz hipnotyzującą.
Jasne. Ktoś może powiedzieć, że te książki są zwyczajnie głupie, absurdalne, a studium psychologiczne bohaterów pokazuje, jak bardzo potrzebują terapii.
Możliwe. Ale to nie biografia czy literatura faktu.
Nie musi być wiarygodnie....

Przeczytać, sprawdzić na czym polega fenomen jeśli ma się odpowiednio dużo samozaparcia i chęci i szybko zapomnieć. Nie mogę się zebrać do 3 części bo już druga mnie mocno znudziła. Podobny koncept do Greya aż za bardzo. Chociaż zaskakujące, że to napiszę, ale porównując do tej książki Grey to nawet dobra książka :D

Tą część czytało mi się zdecydowanie najlepiej. Laura w końcu się względnie ogarnęła i postanowiła wziąć życie w swoje ręce. Mniej seks i wulgaryzmów zdecydowanie na plus. Cieszę się, że było więcej Olgi i jej historii. Zakończenie oczywiście z happy endem.

Co prawda było mniej seksu i mniej wulgaryzmów, ale to nadal beznadzieja.

Od drugiej części wiadomo, że Laura się zakochała w swoim kolejnym oprawcy. Tym razem "kolorowym". Czarny stał się już nie tylko z nazwy złym charakterem. I znowu uderza nieumiejętność kreowania postaci. Już nic nie wiemy o Massimo, udawał, nie udawał, wiemy że jest tyranem. Laura też od początku wiedziała. Teraz na scenie pojawia się kolejny mafioso. Tu autorka starała...

Trzecia część serii jest moim zdaniem zdecydowanie najlepsza.
Bohaterka zaczęła myśleć głową, wybrała mądrze, opamiętała się.
Oczywiście nadal ona i jej przyjaciółka myślą tylko o wygodzie, pieniądzach i seksie ale w tej części widać myślenie.
Poza tym moje serce skradł Nacho. Ta postać ratowała drugą część, a z trzeciej zrobiła hit.
Książka to kategoria erotyku i takie...

Ciekawe zakończenie trylogii

Trzecia część chyba najlepsza choć tu mam najwięcej zastrzeżeń moralnych. Może terapeuci by przyznali rację pisarce, że niejedna kobieta będąc tak krzywdzoną fizycznie/psychicznie by wybaczyła oprawcy. Na pewno w kilku sytuacjach nie mogłam zrozumieć bohaterki. Ale też nie utożsamiam się z nią. Kolejny raz przekonanie mam, że jest płytka i więcej szczęścia niż rozumu miała....

Chciałam przeczytać z ciekawości. Nastawiłam się na kolejną banalną powieść erotyczną i taka też była. Ale jeśli mam oceniać tę serię to ten właśnie tom był dla mnie najlepszy, może z powodu nagłej zmiany wątku wielkiej miłości która zawsze wygrywa, a tutaj było troszeczkę inaczej. Nie wiem.
Ale przeczytałam, i to wszystkie części głównie z ciekawości jak to wszystko się...

Przeczytałam tą serię tylko po to, aby mieć podstawy, żeby się o niej wypowiadać. I teraz nikt mi już ust nie zamknie, a ja będę wręcz krzyczeć jak jest obrzydliwa, żenująca i szkodliwa. Nigdy więcej nie chcę mieć do czynienia z tą autorką. Ta część - najgorsza, chaotyczna, główna bohaterka jak lunatyczka, koszmarna psychologia postaci. Nigdy. Więcej.

5 670
  • 2019