Ten dzień

Wydawnictwo: Edipresse
aleqsia

Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i niewyobrażalny wprost luksus: służba, samochody, nadmorskie rezydencje. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że wokół kręcą się sami gangsterzy, w powietrzu wisi nieokreślona zbrodnia, ktoś stale próbuje ją porwać i zabić, a Olo, najlepsza przyjaciółka, ślepo podąża w jej ślady. Bycie żoną najniebezpieczniejszego mężczyzny na Sycylii ma swoje konsekwencje i Laura boleśnie się o tym przekona…

Druga część bestselleru 365 dni to nie tylko przyjemne love story, które czyta się przed snem na dobranoc. To fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji: ucieczek, pogoni, zdrad, walk o honor, śmiertelnego niebezpieczeństwa. To książka o tym, jak łatwo się zakochać i równie łatwo zniszczyć sobie życie. Każdy rozdział zaskakuje , nic nie jest oczywiste – poza ostrym seksem i grą, w której nie ma ani złych, ani dobrych bohaterów. Jest za to wielka niewiadoma, wielka miłość, wielkie niebezpieczeństwo i wielka namiętność.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Shinedown | 2018-09-26
Na półkach: Przeczytane, DNO

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy TO COŚ serio wyjdzie?! Przecież po tym gów*** "365 Dni" i tych ocenach tutaj na LC kontynuacja nie powinna mieć miejsca!!!
Hmm zapewne wiele z nas wie jak pani autorka zapewniła sobie wydanie tych "dzieł"... Dobra, bez złośliwości.
Błagam ludzie nie czytajcie czegoś takiego! Obrzydliwie ordynarna, wręcz wstrętna. Promowanie antywartości i jak najgorszych zachowań. Taki syf powinien mieć napisane ostrzeżenie "Uwaga może powodować raka, ropienie oczu i mózgu, oraz rozległe obrażenia psychiki!!!"

magpie101 | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

"365 dni" miala tak kiepski styl literacki i tyle negatywnych opinii ale mimo to Pani Lipinska nie wyciagnela z tego zadnych wnioskow o czym mozna sie przekonac czytajac "Ten dzien". Ksiazka wulgarna i nudna, nie ma nic wspolnego z erotykiem, to zwyczajne, ordynarne porno.
Gdzies obilo mi sie o uszy, ze moze zostac zekranizowana tylko zastanawiam sie czy to bedzie porno dla drooslych czy ogolnie dostepny film? Jesli tak to ile bedzie trwal jesli wytna wszystkie sceny seksu? Bedzie to film krotkometrazowy?
Wielki minus dla wydawnictwa, ze wydaje takie cos i nie rozumie fenomenu osob, ktore ksiazka zachwycila, przeciez tego czytac sie nie da, bola oczy czytajac wulgarne wypowiedzi Laury, przyszlej matki.
"Tonąca w błękicie" Magda Mila chcecie przeczytac erotyk na poziomie to wlasnie to jest taka ksiazka, jest duzo seksu ale jak bardzo inaczej opisanego, wiec czyta sie z przyjemnoscia i takie erotyki polecam!
"Ten dzien" NIE POLECAM!!!!!

boookster | 2018-11-27

Staram się nie oceniać okładek po wyglądzie i wyglądu autorów. Wygląd Blanki Lipińskiej (zwłaszcza w magazynie dla facetów) jasno daje do zrozumienia, że w powieści autorki nie znajdziemy nic co zainteresowałoby bardziej niż kilka gołych fotek. Nie wymagam aby były to dzieła na miarę noblistów, ale w mojej ocenie są to treści na miarę krótkich opowiastek porno. Na tyle krótkich aby posłużyły nastolatkowi do masturbacji w toalecie. Fani autorki masturbują się czytając o erotycznych przygodach mafiosów, masturbują się czytając o wspaniałym życiu u podnóża Alp. Szkoda, że jest to tylko intelektualna masturbacja. Szkoda czasu nawet na rozpięcie rozporka.
Dno.

Adamus | 2018-11-12

Odnosząc się do estetyki książki, jej języka i treści, proponuję zauroczonym czytelnikom krótki konkursik. Zainteresowany czytelniku, odpowiedz na pytania:
1. W ile otworów Laury zdołał wepchnąć swojego członka sycylijski mafiozo ?
2. Ile razy w tej powieści Laura wyrzekła romantyczne "zerżnij mnie kurwa"?
3. Napisz krótki esej na temat "Wpływ upadlającego kobietę seksu na noszony przez nią płód"
4. Z jakim zwierzęciem będzie musiała się zmierzyć w łóżku nasza bohaterka w trzeciej części cyklu i ile "kurew" i "rżnięć" rzuci w jego kierunku"?

Do wygrania wibrator (włoski)

Matrioszka | 2018-11-30

I przyszedł "Ten dzień" w którym sięgnęłam po książkę Blanki Lipińskiej. I o zgrozo! Co ja czytam =D. Tylko seks, seks, i seks. Samo "rżnięcie" - jakby uściśliła Laura. Także "pchniecie dziwki" - jakby powiedział Massimo.
Całość to czysty erotyk w najprostszym wydaniu. Sądzę, że osoby oglądające filmy dla dorosłych mogą śmiało sięgnąć po tę pozycje. Jak już wspomniałam mamy w niej więcej kontaktów seksualnych wszelakiego typu niż chyba w pierwszej części.
Rozśmiesza mnie naiwność Laury i niedojrzałość Massima.
Lauro czemu dajesz tak się sprzedać za parę szmatek z garderoby, dom, lub samochód?
Massimo czemu jej nie zastrzelisz kiedy Ciebie denerwuje?
Wielkie Brawa dla Pani Blanki, bo potrafiła napisać płytką książkę o której każdy będzie mówił i tym samym większość osób ją przeczyta. Mamy tutaj klasyczny chwyt marketingowy, bo cóż lepiej się nie sprzeda niż pikantny seks w każdej dziurce Laury w prostym wydaniu?
Tym samym zakończenie książki prowokuje nas do przeczytania 3...

Czyli jednak. Jednak dostaliśmy kontynuację tak niesamowicie beznadziejnej pierwszej części. Najgorsze, ze i autorka i wydawca nadal usilnie starają się wmówić czytelnikowi, że to książka z gatunku 50TG i Ojca Chrzestnego! That's funny. Szkoda tylko, że przy tak kiepskim Greyu ta pożal się boże druga część wypada jeszcze gorzej! A w ogóle używanie Ojca Chrzestnego do jakiegokolwiek opisania tego gniota, badziewia, GóWNA! That's no no.
Jeżeli ktokolwiek myślał, że bohaterzy są mądrzejsi, mają uczucia czy w ogóle postępują w jakikolwiek sposób choć trochę racjonalnie, to sorry, ale nie oczekujcie tego tutaj. Autorka dalej brnie w te swoje brednie i banialuki i wręcz wylewa się z tych wszystkich słów przekonanie, że to jest dobre xD

NIE JEST.
Nie marnujcie pieniędzy, czasu, mózgu na coś takiego. Bardziej produktywne jest patrzenie w ścianę. Naprawdę.

Litynka | 2018-10-29

Jednak głupia jestem. Mając ciąg na kryminały polskich autorów i będąc po lekturze świetnej, aczkolwiek mało rozpropagowanej "Szkoły na wzgórzu" Sebastiana Imielskiego, zabrałam się za hit z list bestsellerów. Czytam opis - kryminał, erotyk, do tego mafia i skojarzenia z ojcem chrzestnym. Nie doczytałam jednak, że to druga część. Ale nic. Chwytam, może się połapię. Niestety. Zarówno autorka, jak i wydawnictwo zadrwili ze mnie serwując niestrawną, pseudoliteracką pulpę na poziomie gimnazjum. Kryminał? Błagam. Ojciec chrzestny? Jezu !!! Ta książka pokazuje, że zmasowana akcja marketingowa podparta fotkami roznegliżowanej autorki w necie robi swoje. Sprzedać można wszystko. Szkoda mi tylko książek podobnych do wspomnianej "Szkoły na wzgórzu", które giną w zalewie takiego dziadostwa jak "bestsellery" produkującej się na okładce CKM pani Blanki

paszpurka | 2018-11-13

Patologia. Tylko to słowo przychodzi mi na myśl po przeczytaniu tego czegoś. Ta patologiczna ałtoreczka kreuje patologiczny obraz kobiety i zwiazku a inne kobiety niemal siusiają w majtki z zachwytu niczym nastolatki. Idę podnieść ocenę Greyowi

Labirynt Human | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Grafomania pozostanie grafomanią i żaden seks je nie uratuje. W każdym razie nie ten książkowy.

Monika | 2018-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2018

Skoro powiedziałam „A”, czytając powieść „365 dni” autorstwa Blanki Lipińskiej, powinnam też wykrzyknąć „B” i sięgnąć po kontynuację tej historii, zatytułowaną „Ten dzień”. Zrobiłam to z mieszanymi uczuciami, bowiem pewnych rzeczy nie da się „odwidzieć”, tak samo jak o nich zapomnieć. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Massimo nadal jest super przystojny, zaborczy, niebezpieczny i oczywiście nadal stoi na czele mafijnej rodziny. Odnoszę nawet wrażenie, że wszystkie jego cechy charakteru uległy spotęgowaniu od czasu pierwszego tomu. Laura niestety nadal przypomina mi rozkapryszoną, niedojrzałą i nieco łasą na pieniądze przedstawicielkę płci pięknej, przejawiającą zaostrzone objawy syndromu sztokholmskiego – Ci którzy pokuszą się o przeczytanie tej powieści, pod koniec zrozumieją, o co mi chodzi. Tak naprawdę tylko jedno się zmienia – nasza bohaterka jest w ciąży, dlatego też z jej życia znika alkohol (duży plus za to, bo szczerze mówiąc, nie sądziłam, że jest gotowa na tego typu...