Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
One Perfect Lie
Ag2S

Wszyscy przepadają za Chrisem Brennanem – uczniowie, zawodnicy drużyny baseballowej, ich matki, kadra pedagogiczna. Niedawno przeprowadził się do małego miasteczka w Pensylwanii i podjął pracę w miejscowym liceum. Przystojny kawaler sprawia wrażenie chodzącego ideału. Tymczasem wszystko na jego temat jest kłamstwem – nigdy nie był nauczycielem ani trenerem, manipuluje uczniami, by zrealizować swój tajemniczy cel. Wspólnika szuka wśród nastoletnich baseballistów…

Susan Sematov zmaga się z żałobą po śmierci ukochanego męża i trudami wychowania dwóch nastoletnich synów. Młodszy Raz jest ekscentrycznym, żywiołowym nastolatkiem, który osiąga sukcesy sportowe na pozycji głównego miotacza w szkolnej reprezentacji. Gdy ją utraci, jego emocjonalne rozchwianie narazi go na niebezpieczeństwo...
Heather Larkin samotnie wychowuje syna i stara się poświęcić mu każdą wolną chwilę. Nieśmiały Jordan właśnie awansował na wymarzoną pozycję w drużynie, ale wrażliwość i potrzeba męskiego wzorca czynią z niego łatwą ofiarę manipulacji.

Mindy Kostis, żona wziętego chirurga i matka szkolnej gwiazdy baseballu, uwikłana we własne skrywane problemy nie zauważa, że jej rozpieszczony syn wpada w poważne tarapaty. Rozbija się swoim nowiutkim BMW i nie wiadomo, gdzie ani z kim spędza czas.
Trzy rodziny łączy drużyna oraz trener Chris Brennan. Jak daleko jest w stanie się posunąć, aby osiągnąć swój cel? Kto spośród nich przetrwa czyhające zagrożenie?

W najnowszym thrillerze Lisy Scottoline znajdziecie pasjonującą, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i charyzmatycznych postaci zagadkę kryminalną, która trzyma w napięciu aż do szokującego finału.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Izabela Pycio | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

"Całe życie znajdował się po niewłaściwej stronie szyby. Normalność była dobrze widoczna i w zasięgu ręki, ale oddzielona taflą szkła."

Sięgając po książki Lisy Scottoline mam pewność, że czeka mnie intensywna i przyjemna przygoda czytelnicza. Tak było w przypadku "Czekam na ciebie", "Mów do mnie", a teraz "Kłamstwa doskonałego". Właśnie takich satysfakcjonujących propozycji czytelniczych wyszukuję, gdzie zgrabnie łączą się cztery elementy powieści, intrygująca i złożona fabuła, ciekawe i przekonujące portrety postaci, frapujące i realne zagadnienia społeczne, płynny i wciągający styl narracji. Wówczas chętnie angażuję się w śledzenie zajmująco rozwijającego się scenariusza zdarzeń, ulegając umiejętnie wytworzonej atmosferze niepokoju i niepewności, a przy tym poddaję się frapującej grze wysuwania przypuszczeń i domysłów.

Powieść potrafiła mnie kilka razy zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji, interpretacją faktów, pozornie już wyrobionym zdaniem o postaciach. To angażowało uwagę,...

Sargento_Garcia | 2018-08-01
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Książka która dosłownie wcisnęła mnie w fotel i trzymała mocno w swoim uścisku aż do ostatniej strony.
W mojej ocenie prawie idealne połączenie wątku obyczajowego z historią kryminalno - sensacyjną. Akcja niezwykle wartka i obfitująca w nagłe i nieprzewidywalne zwroty kierunku i tempa.

Gorąco polecam!

Ania | 2018-08-09
Przeczytana: 23 lipca 2018

Książka zupełnie inna od poprzednich powieści Lisy Scottoline. Typowy thriller,który trzyma w napięciu do samego końca.Jest tu oczywiście wątek miłości lecz w tle zawiłej intrygi.Dodam że pierwsza polowa książki bardzo zmyli czytelnika.Czytając ją zastanawiałam się kim jest ten Chris,który cały czas kłamie,w dodatku chce wykorzystać chłopców z drużyny do swoich planów.Gdy dowiadujemy się czym tak naprawdę zajmuję się Chris wtedy dopiero możemy go zrozumieć.Książka podobała mi się,jest bardzo ciekawa.Polecam

Teresa | 2018-08-19

Ta powieść to połączenie thrillera ,kryminału i powieści obyczajowej z nutą romansu w tle z nieoczekiwanymi zwrotami akcji ,świetną fabułą od której ciężko się oderwać a z każdą przeczytaną stroną jest ciekawie ale nie wszystkie wątki zostają odkryte.Trzyma w napięciu aż do samego zakończenia.Czyta się przyjemnie i z wielką satysfakcją ,dreszczyk emocji gwarantowany Polecam.

lila | 2018-09-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2018

Słabiutko, choć fajnie się zapowiadało.
Nie lubię tego rodzaju thrillerów z wątkiem sensacyjnym i "dorzuconym" na siłę romansem.
PS 1. SKĄD TA OKLADKA??? czy to, to to tytułowe kłamstwo doskonałe? Szkoła średnia, nastolatki, a tu 3,4 letni chłopczyk :-)
2. Opisy z tyłu i z przodu też sugerują inną tematykę ehh

Monika | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Fantastyczna! Znów braknie gwiazdek...Świetna mieszanka thrillera kryminału powieści obyczajowej odprawiona szczyptą romansu. Obserwujemy życie trzech kobiet: bogatej podejrzewającej męża O zdradę, zrozpaczonej wdowy borykajacej się z wychowaniem synów oraz samotnej kelnerki pragnącej zapewnić swemu jednakowo wszystko co najlepsze. Wszystkich chłopców łączy drużyna sportową oraz trener, który ma swoje własne tajemnice. Kim jest Chris? Co łączy go z Nurtem? Jest przestępcą terrorysta czy poczciwym nauczycielem? Co grozi mieszkańcom Filadelfii i jaki z tym mają związek odwierty? Na te i wiele innych zagadnień znajdziecie odpowiedź na kartach tej powieści do czego szczerze zachęcam.

rudarecenzuje | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Chris Brennan zrobił wszystko, by otrzymać posadę trenera w liceum mieszczącym się w niewielkim miasteczku w Pensylwanii. Szybko zdobył sympatię uczniów i grona nauczycielskiego, choć nikomu spośród nich nie zdradził prawdy na swój temat. Kim jest? Do czego dąży? I dlaczego zainteresował się zwyczajną szkołą średnią w sennym miasteczku na uboczu?

Mając w pamięci piorunujące wrażenie, jakie zrobiły na mnie dwie poprzednie powieści autorki- „Czekam na ciebie” oraz „Mów do mnie”, zwyczajnie nie mogłam przejść obojętnie obok najnowszego tytułu, który wyszedł spod jej pióra. Głęboko liczyłam, że ta książka również trafi do mojego serca, zajmując tym samym szczególne miejsce w mojej biblioteczne.

Kilkakrotnie przekonałam się już, że autorka pisze bardzo lekko, z łatwością odwołując się do czytelniczych emocji i skrywanych głęboko pragnień. W umiejętny sposób potrafi oddziaływać na naszą wyobraźnię, nakłonić nas na postawienia się na miejscu bohaterów, odwołuje się do mocnych przeżyć i...

Liza | 2018-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2018

Chris Brennan jest nauczycielem w szkole średniej i trenerem drużyny szkolnej. Sprawia wrażenie idealnego, ale cała jego tożsamość jest sfabrykowana. Udaje kogoś, kim nie jest, „znał się na swojej robocie”. Po co oszukuje wszystkich? A kim jest, kiedy nie manipuluje innymi?

W rozdziale I krok Chris obserwuje uważnie swoich uczniów. Evana, najbardziej popularnego licealistę z bogatego domu, istnego przywódcę. Raza, który niedawno stracił ojca i jego rodzina zmaga się z żałobą. Chłopak jest nadpobudliwy i często ma wybuchy złości. Jordan z kolei to syn samotnej matki, kelnerki Heather. Chris wykorzystuje ich słabości, sytuację rodzinną, umiejętnie wywołuje konflikty, aby jego plan się udał. Postanowił sobie, że inni będą tylko pionkami w jego grze, niczym więcej. Ale w którejś rozmowie „gdzieś pomiędzy nim a nią słowa nabrały autentyczności.”

W rozdziale krok II wiemy już kim jest Chris i co robi. Poznajemy też problemy matek uczniów. Dzięki tylu różnych bohaterom pisarka wiele...

Agnieszka Rzońca | 2018-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2018

Jaka na Lisę Scottoline, którą znam, bardzo lubię i cenię, to według mnie ta książka jest niestety na trochę niższym poziomie niż te, które miałam przyjemność już przeczytać (zdecydowaną większość spośród wydanych w Polsce). Owszem mamy tutaj dość dobre ale już nie tak głębokie jak w innych książkach studium przypadku.Trzy rodziny, kilku dorastających chłopców, w których szaleją hormony, jedna szkoła i tajemniczy nauczyciel, który ma swój cel.
Historia całkiem zgrabna i ciekawa. Brakowało mi tu jednak elementu zaskoczenia, emocji. Autorka zaryzykowała tutaj i połączyła elementy kilku form literackich: dramat obyczajowy, thriller i trochę kryminału. Wydawać by się w związku tym mogło, że książka powinna obfitować w zwroty akcji i wiele emocji. Tymczasem wbrew pozorom czytało się raczej lekko i w moim odczuciu sama historia nie wywarła na mnie większego wrażenia (jak chociażby "Spójrz mi w oczy" czy "Cicho sza"). Stąd też ocena tylko dobra. Czasu przy niej spędzonego jednak nie...

angeli_and_books | 2018-07-16

Trzy rodziny. Jeden tajemniczy mężczyzna.

Chris Brennan włożył dużo wysiłku, aby objąć posadę nauczyciela w Central Valley. Mimo tego, że sprawia fantastyczne wrażenie na wszystkich, a jego uśmiech wydaje się być niesamowicie życzliwy, Chris nie jest tym, za kogo się podaje. Tak naprawdę nikt nie zna jego prawdziwego imienia i nazwiska, a żeby zostać zatrudnionym, zamienił całe CV w stek kłamstw.
Dlaczego młodemu mężczyźnie aż tak bardzo zależy na tym, by być nauczycielem właśnie w tej szkole i miejscowości? Kim tak naprawdę jest i do czego dąży? Jakie są jego zamiary? I wobec kogo uknuł tak zawiłą intrygę?

Nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiem, że książka zupełnie mnie nie zawiodła i oczarowala. Właśnie tak dobrej lektury się spodziewałam. Lisy Scottline nie znałam wcześniej, ale zdecydowanie nabrałam ochoty, by nadrobić zaległości. Bałam się, że fabuła nazbyt przyjmie obrót 'romansowy', ale nic z tego. Wszystko zachowane w ryzach, z książki nie robi się uczuciowa ciapa, a...