To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł… Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot. Dlaczego Francuzi nie mogli zagrać w swoich strojach na mistrzostwach świata w 1978 roku? Który Polak został królem strzelców na mundialu? Co Brazylijczycy czują na dźwięk słowa "Maracanazo"? W tej książce przeczytacie o tym, o czym każdy duży i mały kibic po prostu musi wiedzieć.

Futbol cały czas się zmienia. Pierwszy finał mistrzostw świata rozegrano dwiema różnymi piłkami. Współcześnie sędziowie mają do dyspozycji technologię goal line i powtórki wideo, a piłkarze grają w butach lżejszych od grejpfruta. Ale jedno się nie zmieniło. Wciąż chodzi o to, by to, co się kopie, wpadło do bramki, co z kolei wprawia w ekstazę cały świat.

ilustratorzy: Agnieszka Surma, Malwinka Surma, Przemysław Surma

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

Kokos | 2018-06-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Przyznaję, że mnie również ogarnęła piłkarska gorączka. Książkę Michała Gąsiorowskiego kupiłam dla szwagra, ale zaczęłam przeglądać i mnie wciągnęła :) To jest świetnie napisane, przedstawione są ciekawe historie związane z mistrzostwami, a także historia samych mistrzostw. Interesuję się piłką od stosunkowo niedawna, więc dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy. Wydaje mi się, że jest to skierowane do młodszych odbiorców, ale i starsi mogą się przy czytaniu dobrze bawić. Dla wytrawnych znawców nie będzie tu pewnie zbyt wiele nowego, ale może i ich zainteresuje np. historia pucharów, kto je tworzy, ile ważą itd. Albo znajdzie się jakiś szczegół, o którym nie pamiętali, jak np. kto i kiedy wpadł na pomysł wprowadzenia żółtych i czerwonych kartek.
Książka jest napisana w świetnym stylu, naprawdę wciąga (idealna do czytania między meczami ;)). Podoba mi się też dawkowanie informacji - jest tutaj bardzo dużo szczegółów, ale podane w przystępny sposób, więc łatwo się...

Iwona_C_ | 2018-06-22

Autora książki To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej znamy już z jego wcześniejszej publikacji skierowanej do młodszych pasjonatów sportu, mianowicie z Od koła do Formuły 1. Tym razem w przystępny sposób przedstawia nam świat piłki nożnej – jej historię, zasady, ale i wszelkie ciekawostki z nią związane. Możemy więcej dowiedzieć się o poszczególnych turniejach, drużynach narodowych czy wreszcie o Mundialu, a także o Polakach, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

małgorzata pyzik | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to bardzo dobry moment na przypomnienie sobie historii futbolu, sukcesów Polaków, czy ciekawych drużyn innych państw. U mnie w domu zawsze mecze rodaków oglądało się obowiązkowo, co prawda niejednokrotnie przy tym rosło ciśnienie i można było dostać zawału ale zawsze mocno trzymało się kciuki. Jakie były losy piłki nożnej i kolejnych mistrzostw? Na to pytanie znajdziemy dokładne informacje właśnie w tym opracowaniu, które będzie pomocą nawet dla całkowitego laika. Kto kiedy rozegrał jaki mecz, jaki był wynik, kto strzelił bramkę, czy wydarzyło się coś ciekawego czy śmiesznego. Bardzo dobra, przejrzysta grafika, barwne, często zabawne ilustracje, pozwalają na szybkie przyswojenie piłkarskich faktów. Książka ta pomoże nie tylko młodym, starsi na pewno z przyjemnością przypomną sobie chwile, w czasie których być może nawet uczestniczyli. Sylwetki interesujących piłkarzy, ich najważniejsze gole, ciekawe sytuacje z nimi związane....

Mali_czytelnicy | 2018-06-15

www.maliczytelnicy.pl

„Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”*

W książce autor przedstawił najważniejsze i najciekawsze momenty w historii piłki nożnej.

Dowiadujemy się, że już trzy tysiące lat temu plemiona Ameryki Południowej grały czymś okrągłym i to nazywamy początkami tego sportu,a 800 lat później Chińczycy grali w coś już bardziej zbliżonego do współczesnej piłki nożnej.

Autor zaczyna opowieść historią pierwszego turnieju piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Urugwaju, gdzie padł pierwszy gol w historii, a pierwszymi mistrzami zostali Urugwajczycy.

Z książki dowiemy się co to jest i jak powstała FIFa i jak zmieniały się reguły gry na przestrzeni lat. Kiedyś mecze były brutalne, brało w nich udział więcej zawodników, a nazwiska na koszulkach pojawiły się dopiero w 1994 roku!

Autor pisze krótko o wszystkich mistrzostwach w historii, kończy na tegorocznym Mundialu w Rosji. Rozdziały są krótkie, zawierają tylko najważniejsze informacje i bardzo dużo ciekawostek o...

SP1 | 2018-07-03
AnnaSikorska | 2018-06-15