Wielka ucieczka dziadka

Wydawnictwo: Mała Kurka
Grandpa’s Great Escape
Karolina Zaremba
Ag2S

Leć, leć w przestworza! Kiedy Dziadek się zestarzał, zaczęła zawodzić go pamięć. Myślał, że nadal trwa druga wojna światowa, a on jest asem przestworzy Królewskich Sił Powietrznych. Dlatego kiedy musiał zamieszkać w domu spokojnej starości „Zmierzch Życia”, czuł się jak w obozie jenieckim. Postanowił stamtąd uciec. W misterny plan wtajemniczył tylko swojego ukochanego wnuka. Czy uda im się...

Leć, leć w przestworza!
Czy uda im się przechytrzyć przebiegłą siostrę przełożoną pannę Wieprzyk?
Czy zdołają umknąć przed jej podejrzanym personelem medycznym?
Nie trać ani chwili! Startuj!

źródło opisu: http://malakurka.pl/

źródło okładki: http://malakurka.pl/

Kolejna wspaniała książka autorstwa Davida Walliamsa. Tym razem o dziadku, który pomimo znacznych kłopotów z pamięcią, ale za to przy pomocy swojego wspaniałego wnuka, poradził sobie z.... siostrą Rózią, Aksamitką, Hiacyntą, Nasturcją, Gerberą i inszymi wspaniałymi kobietkami w domu spokojnej starości "Zmierzch Życia". A zakończenie... jest właśnie takie jakie powinno być...

ania | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Tym razem, jeden z moich ulubionych komików brytyjskich, porusza temat weteranów wojennych.
To chyba jedna z najlepszych książek D. Walliamsa dla dzieci.
Jak zwykle, wiele śmiechu i wzruszeń.

Elwira | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Wielka ucieczka dziadka jest najpiękniejszą książką o miłości rodzinnej jaką kiedykolwiek czytałam (nie tylko dzieciom). Cudownie napisana o pamięci, wsparciu i spełnianiu marzeń...

„Tak długo jak będziesz mnie kochał, nie umrę nigdy”

Polecamy serdecznie tę książę jako must have rodzinnych, wielopokoleniowych świąt. Doceńmy to co mamy, tych których mamy choćby przez wspólne czytanie lub milczenie pod choinką, bo czasami więcej nie trzeba.

MagdaM | 2017-01-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

"Wielka ucieczka Dziadka" Davida Walliamsa to chyba moja ulubiona książka którą kiedykolwiek czytałam.

Tym razem autor wybrał tematy wojenne. Głównymi bohaterami są Jack i jego Dziadek. Dziadek był emerytowanym pilotem Królewskich Sił Powietrznych. Pewnego dnia Dziadka zaczęła zawodzić pamięć. Na początku nie było to nic niepokojącego, np. zaparzał herbatę i zupełnie o niej zapominał. Z czasem zapominał również o ważniejszych sprawach, np. nie wiedział jaki jest rok, anie, że już dawno skończyła się wojna. Stale opowiadał wnuczkowi o przygodach z czasów w których służył w Królewskich Siłach Powietrznych.Jackowi bardzo się to podobało, lubił spędzać z dziadkiem czas, wydawało mu się, że Dziadek po prostu się z nim bawi.

Niestety, kiedy Dziadek ucieka z mieszkania i wspina się na wieżę kościelną, rodzice Jacka umieszczają go w domu starców Zmierzch Życia. Dla Dziadka to tak, jakby zamknięto go w obozie koncentracyjnym, więc zamierza, przy pomocy Jacka, uciec.

Czy Dziadkowi uda się...

AdrianPikor | 2017-08-14