Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika.

Okładka książki Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika. Cube Kid
Okładka książki Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika.
Cube Kid Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Pamiętnik 8-bitowego wojownika (tom 1) Seria: Pamiętnik 8-bitowego wojownika literatura młodzieżowa
252 str. 4 godz. 12 min.
Kategoria:
literatura młodzieżowa
Cykl:
Pamiętnik 8-bitowego wojownika (tom 1)
Seria:
Pamiętnik 8-bitowego wojownika
Tytuł oryginału:
Diary of an 8-Bit Warrior
Wydawnictwo:
Jaguar
Data wydania:
2018-10-03
Data 1. wyd. pol.:
2018-10-03
Liczba stron:
252
Czas czytania
4 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376867250
Tłumacz:
Michał Zacharzewski
Tagi:
minecraft
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
55 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6145
3446

Na półkach:

Mamy za sobą już siódmy tom „Pamiętnika 8-bitowego wojownika” autorstwa Cube Kida, a ja zauważyłam, że nie wspomniałam Wam o tym cyklu ani razu, wiec, o każdym, będzie króciutko, abyście wiedzieli, jaką tematykę oraz wyzwania się w nich pojawi. Oczywiście mamy tu po raz kolejny nawiązanie do Minecrafta. Autor serii skrywający się pod pseudonimem Cube Kid to mieszkający na Alasce Erik Gunnar Taylor, wielki fan gier wideo. Jego pierwsza opowieść nawiązująca do Minecrafta pojawiła się w 2015 roku w formie ebooka ("The Diary of a Minecraft Villager"). Minecraftowy fanart spotkał się z ciepłym przyjęciem fandomu i dzięki temu bardzo szybko do czytelników trafiły książki Cube Kida, a później tłumaczono je na wiele języków. "Pamiętnik 8-bitowego wojownika" to seria w której znajdziemy opowieści połączone z komiksami. Stworzona wokół bohaterów opowieść funkcjonuje jako fanfik i jest "nieoficjalna opowieść ze świata Minecraft" (ta informacja znajduje się na okładkach książek). Realia gry są widoczne gołym okiem, a seria ma formę pamiętnika wzbogaconego pięknymi ilustracjami Saboten. Do tego każdy tom lekko nawiązuje do poprzednich, ale jednocześnie jest autonomiczny, a tytuł nawiązuje do kolejnych etapów awansu społecznego bohatera.
W "Pamiętniku 8-bitowego (wieśniaka) wojownika" poznajemy 12-letniego Runta mieszkającego w Minecraftii, czyli w wiosce nękanej przez moby (potwory i stwory). Bohatera określającego się jako wieśniak jest monotonne. Codzienność toczy się wokół uprawy ziemi. Runt marzy jednak o bardziej urozmaiconym, pełnym przygód i wyzwań życiu, w którym potrafiłby walczyć z mobami. Nowy rok szkolny może przynieść odmianę losu młodego wieśniaka, który będzie mógł nauczyć się obrony przed mobami. Do tego pięcioro najlepszych uczniów będzie mogło kontynuować edukację i podążać ścieżką Wojownika. Rywalizacja będzie ostra..
W drugim tomie cyklu zatytułowanym "Od ziarna do miecza", który dążąc do spełnienia marzeń musi mierzyć się ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu oraz prześladowcami w szkole. Na szczęście ma wspierających przyjaciół, nawet jeśli tego nie widzi i nie docenia. Zobaczymy też, że wioska jest w większym niebezpieczeństwie nim nam się początkowo wydawało. Mieszkańców czeka wielka bitwa z mobami.
"Craftingowe sojusze" to opowieść o wyzwaniu jakim jest bitwa oraz jak niewiele wiedzą i potrafią, aby stanąć do walki z groźnymi mobami. Uczenie w szkole sztuk walki okazała się niewystarczająca. Do tego uczniowie tworzą grupki rywalizujące o możliwość dalszej nauki. Runt zdecydowanie nie jest tu faworytem, który miałby szansę na dalsze rozwijanie umiejętności. Jednocześnie Herobrine (najpotężniejszy wróg) coraz bardziej zagraża mieszkańcom wioskomiasta. Ludzie nie bardzo wiedzą, w jaki sposób można go pokonać.
"Ścieżka diamentu" to tom pełen zmian. Bohater stara się wybrać ścieżkę diamentu, a akcja tutaj wydaje się pędzić oraz staje się coraz bardziej napięta. Do tego Peble wysadza mur, Runeze staje się aktualne (Runt+Breeze),do akcji coraz wyraźniej wkracza optymistyczna geniuszka kraftingu Lola, humanoidy zaczynają kraftować ludzką odzież, a wyznaczony przez Herobrine czas nieuchronnie się zbliża.
W „Trybie misji” mamy kolejne zmiany i wyzwania, a także zmiany zasad: 5 najlepszych uczniów nie tylko będzie mogło wybrać Ścieżkę Wojownika, ale też staną się kapitanami drużyn wojowników. Nim do tego dojdzie po drodze mają jeszcze trudne egzaminy i dużo pracy, a także starć z mobami. Na Runta czekają poważniejsze zadania. Po uzyskaniu kolejnego poziomu w stopniu wojownika musi ruszyć poza mury osady i odnaleźć artefakty, a mianowicie strój i kuźnię, a później rusza w drogę do Grobowca Zapomnianego Króla.
„Kuźnia przeznaczenia” to szóste spotkanie z bohaterami. Przemianie ulegają relacje społeczne. Runt musi zaufać swoim wrogom, a także poznaje nowych przyjaciół. Nie zabraknie tu tez duetu Runt i Breeze. Bohaterzy wyruszają do Zatoki Puszczyka, gdzie spotkają kolejnych sprzymierzeńców w walce z mobami oraz rycerzy Aetcherii. Dotrą też do opuszczonych murów wioski Elfów.
Do tego Runta oraz jego przyjaciół czeka niezwykłe szkolenie w samej stolicy, a później walka z siłami ciemności.
„Pamiętnik 8-bitowego wojownika: poszukiwacza przygód” to tom zapowiadający zmiany. Zobaczymy, że Runt jest jedynym wojownikiem mogącym ruszyć na poszukiwania Udoskonalonego Stołu Rzemieślniczego, bezcennego urządzenia w walce z wrogiem. Misja pozwali mu zdobyć nowe umiejętności oraz poszerzenie wiedzy o świecie.
W każdym tomie na plan pierwszy wyraźnie wysuwa się walka dobra ze złem. Bohaterzy muszą być gotowi na odparcie ataku oraz naprawę zniszczeń. Podróż i nowe miejsca obfitują w wiele niespodzianek. Runt, Breez, Max, Strup, Ophelia, Lola i Emerald opuszczają wioskę by udać się do Aetherii, zwanej również Loriką. W szkole ważne miejsce odegra tabliza z wyzwaniami. Zobaczymy też, że nie każdemu uczniowi udaje się ukończyć Akademię.
Dla fanów Minecrafta cykl ten jest ciekawą propozycją. Twórca bardzo wiele czerpie z fantastyki. Całość ma ciekawą szatę graficzną i dużą, zróżnicowaną czcionkę. Akcję poznajemy z pamiętnika bohatera ulegającego licznym przemianom, wyznaczającego sobie cel i awansującego społecznie. Zobaczymy tu średniego ucznia, który systematycznie dąży do spełnienia marzeń.

Mamy za sobą już siódmy tom „Pamiętnika 8-bitowego wojownika” autorstwa Cube Kida, a ja zauważyłam, że nie wspomniałam Wam o tym cyklu ani razu, wiec, o każdym, będzie króciutko, abyście wiedzieli, jaką tematykę oraz wyzwania się w nich pojawi. Oczywiście mamy tu po raz kolejny nawiązanie do Minecrafta. Autor serii skrywający się pod pseudonimem Cube Kid to mieszkający na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
58
21

Na półkach:

Bardzo dobra książka polecam dałem 9 gwiazdek dlatego że są momęty które są raczej nudne ale jest ich mało

Bardzo dobra książka polecam dałem 9 gwiazdek dlatego że są momęty które są raczej nudne ale jest ich mało

Pokaż mimo to

avatar
439
163

Na półkach: ,

Serię napisał autor skrywający się pod pseudonimem Cube Kid - to Erik Gunnar Taylor mieszkający na Alasce fan gier wideo, który swoją pierwszą powieść (nowelkę?) wydał w 2015 roku w formie ebooka ("The Diary of a Minecraft Villager"). Ten minecraftowy fanart spotkał się z tak ciepłym przyjęciem fandomu, że wkrótce pojawiły się też papierowe wydania twórczości Cube Kida. "Pamiętnik 8-bitowego wojownika" to nie tylko książki (w PL mamy 6 tomów, nie wiem czy powstało więcej),ale także komiksy. Twórczość Cube Kida jest wydawana już w 10 językach 🙂 Warto zaznaczyć, że jest to "nieoficjalna opowieść ze świata Minecraft" (ta informacja znajduje się na okładkach książek),ale została stworzona tak, że duch gry jest widoczny gołym okiem. Seria ma oczywiście wyraźną formę pamiętnika, a do tego pełna świetnych ilustracji (autor Saboten, tożsamość nieznana) w klimacie Minecrafta.

W pierwszym tomie, "Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika" poznajemy głównego bohatera, 12-letniego Runta, który mieszka w Minecraftii, a konkretnie w wiosce nękanej nieustannie przez mobów (dla niewtajemniczonych - potwory i takie tam 😉). Życie Runta jako wieśniaka (tak sam się określa) jest monotonne - uprawianie i zbieranie to jego esencja. Nie jest to coś czym chciałby zajmować się Runt - on chciałby zostać bohaterem, który walczy z mobami. Tak jak Steve, który niedawno pomógł w obronie wioski Runta. Okazuje się, że marzenie Runta może się spełnić - w nowym roku szkolnym zajęcia będą wyglądały nieco inaczej (m.in. będą dotyczyć obrony przed mobami),a na koniec roku 5 najlepszych uczniów będzie mogło podążyć ścieżką WOJOWNIKA! Nie będzie to łatwe, ponieważ naukę będzie pobierało 150 uczniów. Ale Runt jest zdeterminowany i nie zamierza łatwo się poddać. I tak oto śledzimy poczynania Runta, który rywalizuje z innymi uczniami i przeciwnościami losu, aby zrealizować swoje marzenie.

Dla fanów Minecrafta to świetna propozycja - tekstu nie jest dużo, a czcionka jest spora, więc książki nadają się do samodzielnego czytania przez dzieci. Autor zadbał o to, żeby fabuła była ciekawa, nie brakuje w niej zwrotów akcji, a w dodatku jest bardzo zabawnie (co jest ważne w książkach dla dzieci - zmniejsza ryzyko, że się znudzą). W naszym przypadku to ja czytałem dzieciom na głos i muszę powiedzieć, że nawet pomimo tego, że nigdy mnie do Minecrata nie ciągnęło, to nie była to dla mnie męcząca lektura. Może nie o wszystkim miałem pojęcie, ale dzieciaki nie narzekały i słuchały z zainteresowaniem.

Naprawdę warto zainwestować w tą serię jeśli macie fana Minecrafta w domu. Książeczki mają ok. 250 stron (2 tom jest krótszy, ma ok. 200 stron) i czyta się je szybko. Ilustracje są bardzo udane - nawet mi się spodobały, a fanem gry przecież nie jestem. Cena przystępna 🙂 Polecamy 😁

Serię napisał autor skrywający się pod pseudonimem Cube Kid - to Erik Gunnar Taylor mieszkający na Alasce fan gier wideo, który swoją pierwszą powieść (nowelkę?) wydał w 2015 roku w formie ebooka ("The Diary of a Minecraft Villager"). Ten minecraftowy fanart spotkał się z tak ciepłym przyjęciem fandomu, że wkrótce pojawiły się też papierowe wydania twórczości Cube Kida....

więcej Pokaż mimo to

avatar
276
276

Na półkach:

Przedstawiamy komiks oparty na fabule popularnej gry (w którą przyznam sam lubię od czasu do czasu zagrać) – Minecraft.

Uniwersum gry choć bardzo proste graficznie, skrywa wiele tajemnic i przygód - o czym przekonuje się główny bohater Runt.

Młody mieszkaniec wioski od najmłodszych lat był przygotowywany do tego, aby zostać rolnikiem… jednak sadzenie sałaty i zbiory ziemniaków całkowicie rozmijają się z marzeniami chłopca o pozostaniu wielkim wojownikiem.

Nieoczekiwanie jednak pojawia się szansa, by Runt spełnił swoje pragnienia.

Pełna humoru opowieść o wytrwałości, dążeniu do celu, spełnianiu marzeń- nie tylko dla fanów gry. Fantastyka w znakomitym wydaniu, pobudza wyobraźnię, kreatywność i z pewnością znakomicie poprawia nastrój.



Gorąco polecamy!

Przedstawiamy komiks oparty na fabule popularnej gry (w którą przyznam sam lubię od czasu do czasu zagrać) – Minecraft.

Uniwersum gry choć bardzo proste graficznie, skrywa wiele tajemnic i przygód - o czym przekonuje się główny bohater Runt.

Młody mieszkaniec wioski od najmłodszych lat był przygotowywany do tego, aby zostać rolnikiem… jednak sadzenie sałaty i zbiory...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
41
3

Na półkach:

Genialna książka o życiu wieśniaków
Bardzo gorąco polecam

Genialna książka o życiu wieśniaków
Bardzo gorąco polecam

Pokaż mimo to

avatar
295
263

Na półkach: , , ,

Na wstępie napiszę, że synkowi (prawie 9 lat) podobało się do trzeciego tomu. Potem stwierdzi: "fabuła się rozmywa" i przestaliśmy czytać. Dla mnie te książeczki są ciekawe i z dobrym przesłaniem o wsparciu słabszych, współpracy, obronie najbliższych. Samo wydawnictwo męczy wzrok, bo tekst jest na beżowych stronach, wydrukowany czcionką imitującą pismo ręczne i po bardzo słabej korekcie. W kolejnych tomach już mniejsza liczba literówek. Polecam miłośnikom Minecrafta i myślę, że za jakiś czas będziemy kontynuować czytanie.

Na wstępie napiszę, że synkowi (prawie 9 lat) podobało się do trzeciego tomu. Potem stwierdzi: "fabuła się rozmywa" i przestaliśmy czytać. Dla mnie te książeczki są ciekawe i z dobrym przesłaniem o wsparciu słabszych, współpracy, obronie najbliższych. Samo wydawnictwo męczy wzrok, bo tekst jest na beżowych stronach, wydrukowany czcionką imitującą pismo ręczne i po bardzo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
61
17

Na półkach: ,

Mam 10 lat. To książka dla miłośników minecrafta.

Mam 10 lat. To książka dla miłośników minecrafta.

Pokaż mimo to

avatar
2213
51

Na półkach:

"Pamiętnik 8 bitowego wojownika. Minecraft." Kid Cube @wydawnictwojaguar
Moje dzieciaki starszaki to wielcy fani Minecrafta. Jakos tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany. Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy, rosowanie, snucie opowieści i planów i przede wszystkim książki. Biblioteki i ksiegarnie ciągle przeszukujemy czy ukazało się coś nowego. Na ten wyjazd wakacyjny zabraliśmy nową dla nad serię, która cieszyła się niezwykłym powodzeniem dzieci więc polecamy!
więcej na https://www.instagram.com/p/CDYrgNUJDTQ/

"Pamiętnik 8 bitowego wojownika. Minecraft." Kid Cube @wydawnictwojaguar
Moje dzieciaki starszaki to wielcy fani Minecrafta. Jakos tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany. Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
5
5

Na półkach:

Co prawda ja w wieku mojego dziecka (8 lat) wolałam "Dzieci z Bullerbyn", ale czasy się zmieniają. Teraz dzieci wolą nie jakieś tam historie dzieci ze wsi, tylko historie dzieci z gry. Nie ganianie za owieczkami, a ganianie za zombie i to z mieczem zamiast butelki. Czy mi się podobają takie treści? Oczywiście, że nie do końca. W tej serii wiele jest rzeczy, przed którymi chciałabym ustrzec własne dziecko – i to zarówno w kwestii językowej (pewna doza wulgaryzmów, co prawda nie przekleństw jako takich, ale jednak wyrażeń, których ja staram się unikać szczególnie w opisywaniu innych ludzi) jak i samych wartości (sama podstawa, w której od wojskowego wyszkolenia dwunastolatków zależy ocalenie wioski, ale też nacisk na to, że ciągle trzeba pokazywać, że się jest lepszym od innych). Jednak dla Kluska jest to lektura niezwykle wciągająca i sądząc po tym, że choć nasza biblioteka ma kilka tomów tej historii, to najczęściej kiedy akurat przychodzimy wszystkie są wypożyczone, wielu innych młodych fanów Minecraft uważa podobnie. I co? Mam powiedzieć – nie czytaj tego, bo mi się to nie podoba? Nie mogę zrobić tego z czystym sercem, bo wierzę w to, że żeby lubić czytać, trzeba czytać to, co sprawia nam przyjemność, a zabranianie to dla mnie naprawdę ostateczność. Skoro tak go to fascynuje – niech czyta. Ja tylko od czasu do czasu staram się z nim rozmawiać o tych rzeczach i wartościach, co do których mam wątpliwości. I te rozmowy są w sumie zawsze bardzo ciekawe i pouczające również dla mnie. Jeśli więc macie w domu fanów minecrafta, których chcecie zachęcić do czytania, to może ta seria jest akurat dla Was.

Co prawda ja w wieku mojego dziecka (8 lat) wolałam "Dzieci z Bullerbyn", ale czasy się zmieniają. Teraz dzieci wolą nie jakieś tam historie dzieci ze wsi, tylko historie dzieci z gry. Nie ganianie za owieczkami, a ganianie za zombie i to z mieczem zamiast butelki. Czy mi się podobają takie treści? Oczywiście, że nie do końca. W tej serii wiele jest rzeczy, przed którymi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
883
674

Na półkach: , ,

Pamiętnik to bardzo fajnie wydana książeczka. Syn przepadł podczas czytania, nosił ją jak i pozostałe trzy tomy codziennie do przedszkola (zresztą nadal nosi). Co do różnic pomiędzy grą a książką nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo kompletnie się na tym nie znam :) syn uczył mnie podczas czytania nawet wymowy niektórych nazw :) Natomiast mogę wypowiedzieć się z poziomu laika jakim jestem a było to dla mnie bardzo zrozumiałe - poznawałam ten fajny świat z pomocą mojego 6-cio latka i bardzo dobrze bawiliśmy się czytając o perypetiach głównego bohatera. Z przyjemnością przeczytam mu kolejne tomy mimo, że do tego podchodziłam z lekką rezerwą :)

Pamiętnik to bardzo fajnie wydana książeczka. Syn przepadł podczas czytania, nosił ją jak i pozostałe trzy tomy codziennie do przedszkola (zresztą nadal nosi). Co do różnic pomiędzy grą a książką nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo kompletnie się na tym nie znam :) syn uczył mnie podczas czytania nawet wymowy niektórych nazw :) Natomiast mogę wypowiedzieć się z poziomu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    84
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    12
  • 2021
    4
  • 2020
    3
  • 2018
    2
  • Dla dzieci
    2
  • Przeczytane - 2019
    1
  • Książki moich Trzech Jeźdźców Apokalipsy
    1
  • Wieczorne czytanie z synkiem
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika.


Podobne książki

Przeczytaj także