Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi

Tłumaczenie: Julia Tokarczyk
Wydawnictwo: KE Liber
Stories For Boys Who Dared To Be Different
L_Settembrini

Inspirujące opowieści o wspaniałych mężczyznach, stanowiących wzór dla chłopców, którzy chcą wyrastać ponad przeciętność. To przystępnie napisany zbiór 100 historii znanych i mniej znanych mężczyzn z przeszłości i współczesności, którzy odważyli się wyjść poza schematy i obalić stereotypy, każdy z nich w wyjątkowy sposób! Od odkrywców i naukowców, przez filozofów, przyrodników, sportowców, po...

To przystępnie napisany zbiór 100 historii znanych i mniej znanych mężczyzn z przeszłości i współczesności, którzy odważyli się wyjść poza schematy i obalić stereotypy, każdy z nich w wyjątkowy sposób! Od odkrywców i naukowców, przez filozofów, przyrodników, sportowców, po artystów i polityków, jak Stephen Hawking, Barack Obama, Salvador Dali, Ludwig van Beethoven, Lionel Messi, Nelson Mandela czy John Lennon, a także wielu innych bohaterów z różnych środowisk społecznych i ze wszystkich zakątków świata!

Książka pomaga uwierzyć chłopcom, że mogą zostać kim tylko chcą! Ta ponadczasowa lektura rozpoczyna dyskusję o rolach przypisanych płciom, oferując chłopcom przesłanie: męskość może mieć wiele znaczeń.

W tej książce nie znajdziesz bajek o zgładzaniu smoków czy ratowaniu księżniczek. W „Opowieściach dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, autor Ben Brooks, z pomocą barwnych ilustracji Quintona Wintera, przedstawia fascynujące historie, które są pochwałą wrażliwości i siły wewnętrznej, indywidualizmu i pomysłowości, wytrwałości i wiary w siebie.

Ta książka dodaje odwagi, by zmieniać świat!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Bernadette | 2018-10-03

Kiedy ukazały się "Opowieści dla buntowniczek", nie miałam wątpliwości, że to książka potrzebna i wartościowa. W końcu o kobietach, które odniosły sukces, wciąż tak niewiele się mówi. Mężczyźni stali na piedestale od zawsze i stać będą, więc nie wiem, czy taka odpowiedź na "Opowieści dla buntowniczek" w ogóle jest potrzebna.
Ale pomijając tę kwestię, mam wątpliwości co do doboru bohaterów w tym zbiorze. Wybór jest naprawdę szeroki. Oczywiście, ideałów nie ma, i w każdym z nich dałoby się znaleźć jakąś skazę, a jednak coś mi tu zgrzyta... No bo na przykład Messi - owszem, świetny piłkarz, idol wielu dzieciaków - jednak słyszymy niemal codziennie doniesienia o tym, że jest ścigany za miganie się od podatków. Czy to dobry wzór dla chłopców? Okej, nie czepiam się, mali piłkarze i tak będą go kochać. Ale Zombie Boy? Chłopak, który był znany z tego, że wytatuował całe swoje ciało, z twarzą włącznie? Poważnie? Opowiadanie przedstawia go jako bezkompromisowego bohatera, który nie wstydzi...

kropka75 | 2018-11-01

Książka o kilku dziesiątkach znanych osób. Znanych - z czegokolwiek, nie znanych najbardziej.
O paru osobach nie miałam pojęcia.
Za to zginęłam w poszukiwaniu takich naprawdę znanych, lubianych, poważanych - brakuje wielu nazwisk.

Ja bym z tej książki wyrzuciła przynajmniej połowę treści. Tzn. zastąpiłabym ją zupełnie innymi osobami.

Trochę mnie rozczarowała.
Przeczytaliśmy (tzn. ja głównie, syn się poddał po kilku bohaterach) i poszła dalej w świat.

trele_morele | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Jestem rozczarowana tą pozycją. W ogóle wydaje mi się, że taka publikacja jest trochę "na siłę". Ale publikacja Zombie Boya, Ricka Genesta, to już szczyt. Zombie Boy popełnił samobójstwo 1 sierpnia, książka w Polsce została wydana 19 września. Czy to ma być inspiracja dla współczesnych chłopców??? No błagam.

rysiowa | 2018-11-27

totalnie mnie zawiodła ,spodziewałam się czegoś innego , nie wiem czy porwie młodego czytelnika ...

Niziołka | 2018-11-10
LubimyCzytać | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018
Ula | 2018-12-07
lucynka100 | 2018-12-07

Wyjątkowa książka nie tylko dla chłopców

Długo czekaliśmy na pojawienie się tej książki w jej oryginalnej wersji – na rynku wydawniczym brakowało nowoczesnej oferty dla chłopców, odpowiedzi na „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”.

Patronaty tygodnia

Czy Wy też wyciągnęliście już grube swetry z najciemniejszych zakamarków Waszych szaf? Jeśli nie to już najwyższa pora, by uszykować się na jesień. Gwarantujemy Wam, że po 19 września nie znajdziecie czasu na nic innego niż czytanie. Okazuje się bowiem, że tego dnia swoje premiery ma taka liczba książek, że nie wytrzymają tego ani Wasze regały, ani portfele.