Czerwony Parasol

Wiktor Mrok Wydawnictwo: Initium kryminał, sensacja, thriller
2018-01-19
2016-01-01
Initium
literatura polska manipulacja Moskwa powieść sensacyjna rodzina samotność służby specjalne tajny wywiad wyścig z czasem zabójstwo zemsta
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-19

Oficjalne recenzje i

James Bond w wystrzępionych szortach

[ 7 ] Link do recenzji

Świetnie się czyta. Historia młodej dziewczyny,która została wplątana w aferę szpiegowską. Na szczęście trafia pod opiekę organizacji, z której pomocą udaje się jej zrealizować plan.

Siedemnastolatka zostaje w świecie sensacji, agentów i wywiadów kolejną Nikitą, i radzi sobie jak stary doświadczony wyjadacz. Różni ją od tamtej, że nie można jej określić mianem zimnego, profesjonalnego zabójcy (choć gdy sytuacja wymaga waha się nienadmierne) ale wobec jej inteligencji, sprytu, wyobraźni i fantazji, jak trzeba też determinacji i bezwzględności, w tej...

Bardzo dobra książka.
Polecam !

Polecam. Ksiazka wciagajaca. Pomimo objetosci czyta sie ja naprawde szybko.

Świetny styl,historia pochłonęła mnie na jeden dzień. Wszystko co dobre niestety szybko się kończy.

1925

To moja druga książka Pana Wiktora i powiem szczerze, że #MałaBaletnica bardziej mnie oczarowała. Tutaj mamy KGB, CIA, Mossad i japońskie korporacje - i dziewczynę, która straciła rodziców i siostrę ...... w skrócie duzi chłopcy z pistoletami chcą grozić nastolatce, prześcigają się kto jest bardziej napuszony i więcej może, a koniec końców i tak "Ruskie" zgarniają pulę...

Doświadczenie porównałabym do niezbyt smacznego fast foodu. Weszło dość łatwo, coś tam się zjadło, ale nic poza tym.

Jak wyżej, książkę czyta się dość szybko i lekko, ale niekoniecznie przyjemnie. Dużo tu niewiarygodnych wątków, trudno kupić metamorfozę głównej bohaterki, która w przeciągu kilku miesięcy potrafi "zagiąć" doświadczonych agentów... Na pewnym etapie książka...

Czy wściekłość i chęć zemsty doprowadzi ją do NIEGO?
Czy Tatiana będzie zdolna zabić?
Bardzo wciągająca, oparta na faktach historia. Mimo prawie 600str trzyma czytelnika w ogromnym napięciu i niepewności od początku, aż do samego końca. Nagłe, zaskakujące i niespodziewane zwroty akcji to coś co uwielbiam w książkach każdego gatunku, a ta sprawi, że będziesz miał/a ich pod...

Dobrze się czyta, ale wątek romantyczny był dla mnie zbyt wyeksponowany i spłycał sensacyjny charakter książki, dla którego po nią sięgnęłam.

Świetnie się tę powieść czyta. 600 stron pożera się w mgnieniu oka. Zastosowany styl pisarski pozwala czytelnikowi przemierzać przez akcję od samego początku w jednolitym tempie. Co najciekawsze w tej książce, a co jest wspomniane już w samym opisie, historia ta jest oparta na faktach.

Dyskusje

• 2018