Czerwony Parasol

kryminał, sensacja, thriller
Initium
2018-01-19
2016-01-01
literatura polska manipulacja Moskwa powieść sensacyjna rodzina samotność służby specjalne tajny wywiad wyścig z czasem zabójstwo zemsta

Oficjalne recenzje i

James Bond w wystrzępionych szortach

Link do recenzji

500 270 59

Jakby nie dobry warsztat pisarski, to ksiązka byłaby słaba. Czyta się szybko, płynnie, ale fabuła ... science fiction. Nastolatka bez doświadczenia ogrywająca najlepsze wywiady świata :-) Ok, raz się udało, ale kilka razy...
Czerwony parasol nie interesuje się tym co ona wywozi z kraju, nie próbuje tym zawładnąć, ot, pomagają z dobroci serca. Itd itd itd

To podobno bardzo brutalna książka .Gdzie ,w którym momencie. Dla mnie to dobra książka.Ale nie ma tu nic strasznego.
Akcja w Japonii najlepsza.

Akcja w Japonii najlepsza.

Świetnie się czyta. Historia młodej dziewczyny,która została wplątana w aferę szpiegowską. Na szczęście trafia pod opiekę organizacji, z której pomocą udaje się jej zrealizować plan.

Siedemnastolatka zostaje w świecie sensacji, agentów i wywiadów kolejną Nikitą, i radzi sobie jak stary doświadczony wyjadacz. Różni ją od tamtej, że nie można jej określić mianem zimnego, profesjonalnego zabójcy (choć gdy sytuacja wymaga waha się nienadmierne) ale wobec jej inteligencji, sprytu, wyobraźni i fantazji, jak trzeba też determinacji i bezwzględności, w tej historii jej prześladowcy a później przeciwnicy właściwie nie maja szans.
Pamiętając o umowności takich opowieści - czyta się dobrze, z zainteresowaniem i przyjemnością.

Bardzo dobra książka.
Polecam !

Bardzo dobra książka.
Polecam !

Polecam. Ksiazka wciagajaca. Pomimo objetosci czyta sie ja naprawde szybko.

Polecam. Ksiazka wciagajaca. Pomimo objetosci czyta sie ja naprawde szybko.

Świetny styl,historia pochłonęła mnie na jeden dzień. Wszystko co dobre niestety szybko się kończy.

1991

To moja druga książka Pana Wiktora i powiem szczerze, że #MałaBaletnica bardziej mnie oczarowała. Tutaj mamy KGB, CIA, Mossad i japońskie korporacje - i dziewczynę, która straciła rodziców i siostrę ...... w skrócie duzi chłopcy z pistoletami chcą grozić nastolatce, prześcigają się kto jest bardziej napuszony i więcej może, a koniec końców i tak "Ruskie" zgarniają pulę i wychodzą cało :) fajne, szybko się czyta .....

Doświadczenie porównałabym do niezbyt smacznego fast foodu. Weszło dość łatwo, coś tam się zjadło, ale nic poza tym.

Jak wyżej, książkę czyta się dość szybko i lekko, ale niekoniecznie przyjemnie. Dużo tu niewiarygodnych wątków, trudno kupić metamorfozę głównej bohaterki, która w przeciągu kilku miesięcy potrafi "zagiąć" doświadczonych agentów... Na pewnym etapie książka przez ponad 100 stron skupia się głównie na gorącym romansie nastolatki ze swoim ochroniarzem, a fabuła niemal nie posuwa się do przodu.

Żadnej ciekawej tajemnicy ani dreszczyku emocji tu nie zanotowałam. W sumie najciekawszy temat, czyli substancja, której dotyczy cała ta awantura, jest potraktowany po macoszemu, a dokumenty o niej praktycznie przemilczane. Nie polecam niestety, nie planuję sięgać więcej po tego autora.

Czy wściekłość i chęć zemsty doprowadzi ją do NIEGO?
Czy Tatiana będzie zdolna zabić?
Bardzo wciągająca, oparta na faktach historia. Mimo prawie 600str trzyma czytelnika w ogromnym napięciu i niepewności od początku, aż do samego końca. Nagłe, zaskakujące i niespodziewane zwroty akcji to coś co uwielbiam w książkach każdego gatunku, a ta sprawi, że będziesz miał/a ich pod dostatkiem.

Czy wściekłość i chęć zemsty doprowadzi ją do NIEGO?
Czy Tatiana będzie zdolna zabić?

Wiktor Mrok Czerwony Parasol Zobacz więcej