Czerwony Parasol

Wiktor Mrok Wydawnictwo: Initium kryminał, sensacja, thriller
Initium
2018-01-19
2016-01-01
literatura polska manipulacja Moskwa powieść sensacyjna rodzina samotność służby specjalne tajny wywiad wyścig z czasem zabójstwo zemsta

James Bond w wystrzępionych szortach

Niezłe, da się czytać. Ale raczej skierowane do młodszego czytelnika i takiego, który lubi gdy dominującym wątkiem w powieści kryminalno-szpiegowskiej jest romans. I to płomienny, romantyczny, przysłaniający resztę treści. Bo reszta treści potraktowana po macoszemu, wolałabym inne proporcje.

da się czytać

da się czytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Czerwony Parasol”, przewrotny tytuł, oryginalna nazwa pewnej organizacji, a przy tym bardzo ciekawa gra słów. Czerwony parasol nie chroni od deszczu, ma raczej zgoła odmienne zastosowanie, choć bez wątpienia również ochronne. W dramacie, który dotyka Tatianę, w tym wszystkim, co tak szybko dzieje się wokół niej każda inna nastolatka wpadłaby w histerię i rozpacz. Doznała szoku i nie potrafiłaby zrobić choć jednego kroku. Każda, lecz nie Tatiana. Nagle okazało się, że pewne letnie obozy, wszystko to, czego nauczył ją wujek Avram, rygor treningów gimnastycznych z znienawidzoną Carycą, dały jej bodziec do szybkiego, efektywnego działania, pomimo wielkiej straty i bólu serca nad zamordowaną z zimną krwią rodziną. W beznadziei w jakiej się znalazła pozostał tylko Grisza, z którym nie tak dawno rozmawiała w autobusie. Wszystko inne miało ułożyć się samo, z pomocą pewnych ludzi i pewnej organizacji. Ktoś szybko i sprawnie rozłożył nad Tatianą Czerwony Parasol.

Nie potrzebowałem wiele. Zdania, akapity, strony w szybkim tempie przenikały mój umysł. Ta kryminalna, sensacyjna historia szybko i sprawnie nabierała swojego rytmu nie pozostawiając wątpliwości, co do tego, że autor swobodnie czuje się w temacie, bawi się słowami, pisząc lekko, dynamicznie, swobodnie. Rosnąca pewność siebie Tatiany, wsparcie Borysa, poszukiwanie odpowiedzi, planowanie zemsty, intrygi wywiadów, a przy tym jej wyjątkowa zręczność, która swego czasu zadziwiła… (...)

Mam wrażenie, że autor chciał w jednej książce zawrzeć kilka gatunków… z miernym skutkiem. Wątek romantyczny jest aż niewiarygodny, przepełniony słodyczą i latającymi amorkami. Początek książki totalnie dla mnie niezrozumiały i ciężki, już w połowie książki zapomniałam o czym był… Mało brakowało, a nie dokończyłabym tej książki… Powieść bez emocji, bez wielkiego wow. Totalnie nie mój klimat.

W odróżnieniu od "BOHATERA" BARDZO DOBRA KSIĄŻKA KLASY"B"

W odróżnieniu od "BOHATERA" BARDZO DOBRA KSIĄŻKA KLASY"B"

Wysłuchane jako audiobook
8/10 dla książki. Szczególnie podobało mi sie jak bohaterka umieszcza depozyty (i opis jak działa depozyt)
7/10 lektor (Sebastian Misiuk)

Wysłuchane jako audiobook
7/10 lektor (Sebastian Misiuk)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jestem fanką książek szpiegowskich jednakże doceniam warsztat i pomysł. Dość szybka lektura jednakże miejscami trochę naiwna mam na myśli wątek romantyczny. Ogółem miło spędzony czas.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakby nie dobry warsztat pisarski, to ksiązka byłaby słaba. Czyta się szybko, płynnie, ale fabuła ... science fiction. Nastolatka bez doświadczenia ogrywająca najlepsze wywiady świata :-) Ok, raz się udało, ale kilka razy...
Czerwony parasol nie interesuje się tym co ona wywozi z kraju, nie próbuje tym zawładnąć, ot, pomagają z dobroci serca. Itd itd itd

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To podobno bardzo brutalna książka .Gdzie ,w którym momencie. Dla mnie to dobra książka.Ale nie ma tu nic strasznego.
Akcja w Japonii najlepsza.

Akcja w Japonii najlepsza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra szpiegowska książka. Ciekawa. wciągająca fabuła. Było to moje pierwsze spotkania z Wiktorem Mrokiem i na pewno sięgnę po Jego kolejną powieść,

• Przeczytane 2018

Wiktor Mrok Czerwony Parasol Zobacz więcej